Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava - Nauczcie Mnie W To :)

strava

699 odpowiedzi w tym temacie

#141 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 19 maj 2020 - 09:08

API z segmentami zostaje wyłączone bez czasu na adaptacje. Słabo.

 

DCR ma pełny opis zmian https://www.dcrainma...-and-more.html 

 

p.s. trochę to podkopuje ostatnie zmiany w garmin connect o integracji tras ze stravy. Wyjdzie, że trzeba byc premium userem żeby wykorzystać to co garmin dodał u siebie.



#142 mrfreeze

mrfreeze
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 19 maj 2020 - 09:16

Natomiast na All Time Elevation trzeba czekać dalej.

#143 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maj 2020 - 09:27

trochę usprawnien i dodatkowych funkcji ma być też dostępnych, m.in. lepsze budowanie tras, no zobaczymy

https://www.strava.c...N5iAQdZqRz3aAjR



#144 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 maj 2020 - 10:06

API z segmentami zostaje wyłączone bez czasu na adaptacje. Słabo.

 

DCR ma pełny opis zmian https://www.dcrainma...-and-more.html 

 

p.s. trochę to podkopuje ostatnie zmiany w garmin connect o integracji tras ze stravy. Wyjdzie, że trzeba byc premium userem żeby wykorzystać to co garmin dodał u siebie.

 

No nie ma się co dziwić, że wyłączają od razu API z segmentami - inaczej dostęp do tego co ograniczyli, byłby praktycznie bezproblemowy.

 

To nie tyle Garmin dodał u siebie, co Strava wykorzystała dostępne od jakiegoś czasu API Garmina.

 

No nic, na spokojnie muszę poczytać DCRa ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#145 Azi

Azi
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 19 maj 2020 - 13:58

Ja długi czas używałem Stravy na smartfonie i też zawsze opłacałem premium. Jakoś przez ten czas nie widziałem w tym problemu, mimo że miałem świadomość że aplikacja na androida była z mnóstwem wad czy niedociągnieć - jak dla mnie: obserwowanie śladu tylko na mapie, bez wskazówek, kiepskie przełączanie mapa>ekran z danymi itp. Edytor tras też uważałem za kiepski.

Kiedy jednak w tamtym roku wyłączyli obsługę sensorów w aplikacji bardzo się do nich zraziłem. Dla mnie to wszystko podobne w podejściu: róbmy jak najmniej ale zaróbmy jak najwięcej. Pozytyw był taki że kupiłem Garmina ale obiecałem sobie że premium już u nich nie wezmę ..



#146 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 maj 2020 - 15:47

Ciekawy jestem nowego route buildera. Obecny jest co najwyżej nędzny. Niestety nie skorzystam, bo nie czuję potrzeby, żeby płacić. Mnie zrazili do siebie totalnym brakiem usprawnień. Teoretycznie podstawowa funkcjonalność jak segmenty jest tak biedna, że żeby z niej korzystać trzeba sięgać po zewnętrzne narzędzia. Chociażby do wyszukiwania segmentów czy do zapisywania segmentu jako trasa/gpx. Route builder jest w wersji beta ile czasu? Od początku? Nie da się wrzucić zewnętrznego GPX jako trasę (przynajmniej mi się nigdy nie udało przy wielu próbach), a żeby spróbować i tak trzeba trafić na zewnętrzną stronę labs.strava.com. Można by dalej wymieniać.

 

Szkoda mi leaderboardu. Była to po usunięciu "Activity search" bardzo przydatna funkcja do znajdowania tras w nieznanych miejscach. Odpalało się popularne segmenty w interesującej okolicy i przeglądało aktywności ludzi. Zostanie niestety tylko 10 do obejrzenia.



#147 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maj 2020 - 16:19

Ja właśnie wyłączyłem synchronizację z Garmina do Stravy, a co z kontem to jeszcze nie wiem.

Odkurzyłem profil na GC, ustawiłem żeby nowe aktywności były public, więc jak ktoś jest na tyle zdesperowany żeby patrzeć na moje wycieczki to zapraszam:

https://connect.garm...profile/mkuthan

#148 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 19 maj 2020 - 17:00

Właściwie to dlaczego wyłączyłeś synchronizacje?



#149 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 maj 2020 - 18:08

A czemu mam im dostarczać dane skoro niewiele z tego mam?
  • Prozor i astronom lubią to

#150 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 maj 2020 - 08:39

Co racja, to racja. Problem w tym, że wśród moich znajomych connect popularnością nie grzeszy, zwłaszcza u części mniej "wyczynowej". Niektórzy nawet jeśli mają jakieś urządzenie garmina, to konto na connect było założone tylko po to, żeby służyło jako pośrednik do automatycznej wysyłki danych do strava, czy nawet częściej do endomondo (bo proste i... po polsku). Z kolei w Connect żeby wejść w taką listę aktywności jak na Strava obejmującą znajomych, trzeba wejść przez żądaną grupę, np. szosa.org - może ma to i większy sens, bo dłuuuga lista strava czasami jest po prostu nieczytelna i żeby znaleźć kogoś konkretnego, to i tak trzeba wchodzić przez grupę. Pewno gdyby nie to, że Garmin żąda sobie $5 tys za dostęp do tego co Stava udostępniała za darmoszkę (chyba), to popularność byłaby większa. 

 

No i problemem jest przesyłanie danych do Connect z innych urządzeń, czy serwisów. Z Connect -> gdzie indziej to bez problemu, w drugą stronę chyba tylko importem plików gpx/tcx, bo już fit z Wahoo raczej nie przejdzie (trzeba byłoby chyba zmieniać sygnaturę urządzenia na garminowskie?). Z ręcznym importem plików wiele zabawy nie ma, wystarczy wysłać gpx/tcx do apki mobilnej (lub przez www) i po problemie, no ale człowiek jest wygodny i przyzwyczaił się, że po zapisie danych aktywność trafia bezprzewodowo i bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika tam gdzie powinna.

 

Stąd między innymi popularność Stava, bo jest multiplatformowa. Garmin, Wahoo, Polar, Lezyne, Sigma... Nie ma znaczenia, wszystko trafia na listę. No i dane są w miarę kompletne (w odróżnieniu od np. endomondo, które nie wyświetla mocy, a nawet chyba zdjęć nie można umieścić?), ale i przyczepić się można np. do braku obsługi po polsku (a to ma spore znaczenie dla części użytkowników).

 

Właściwie z tego wszystkiego i tak wiele nie wyniknie, masowej emigracji z Strava i tak nie będzie, bo i po co. Część ograniczeń dotyczy specyficznej grupy użytkowników, jak będą chcieli się umieścić na TOP 10, to po prostu zapłacą - przynajmniej w miesiącu wspięcia na listę przebojów danego segmentu 😉, podobnie jak z innych funkcji.

 

A właśnie - od kiedy te zmiany mają obowiązywać?

Bo ja tam w dalszym ciągu widzę to co poprzednio, łącznie z segmentami i starym edytorem tras.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#151 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 20 maj 2020 - 08:44

No i problemem jest przesyłanie danych do Connect z innych urządzeń, czy serwisów. Z Connect -> gdzie indziej to bez problemu, w drugą stronę chyba tylko importem plików gpx/tcx, bo już fit z Wahoo raczej nie przejdzie (trzeba byłoby chyba zmieniać sygnaturę urządzenia na garminowskie?). Z ręcznym importem plików wiele zabawy nie ma, wystarczy wysłać gpx/tcx do apki mobilnej (lub przez www) i po problemie, no ale człowiek jest wygodny i przyzwyczaił się, że po zapisie danych aktywność trafia bezprzewodowo i bez dodatkowych czynności ze strony użytkownika tam gdzie powinna.

Ogarniesz temat pewnie za pomocą syncmytracks :)



#152 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2020 - 09:08

Endomondo odkąd przejął je Under Armour przestało być zupełnie rozwijane. Zaczęły pojawiać się problemy z funkcjonowaniem całości. Od ściągnięcia i zainstalowania apki, po urywanie gps, a w wersji webowej problemy z logowaniem, problemy z wyświetleniem jakiejkolwiek aktywności, problemy z wgraniem treningu z pliku, itd. Załadowanie jednej fotki na raz. Serwis wygląda tak samo jak był zrobiony na początku poprzedniej dekady, niewiele się zmieniło. Choćby rozmieszczenie elementów na ekranie (tak aby np. mapa ze śladem była odpowiednio większa), brak jakiejkolwiek kontroli co się widzi na panelu (np, ukryć paru znajomych). Tworzenie tras tylko w wersji premium.

 

Ogromnym plusem endo jest możliwość łączenia treningów. Z różnych powodów korzystam z tego kilka razy w roku. Zaznaczasz w historii dwa treningi, klikasz połącz, wybierasz co chcesz zrobić z oryginałami i masz. W Stravie też by się to przydało. Jak też sporo innych drobnych, ale istotnych ulepszeń jak choćby możliwość odwrócenia trasy w edytorze. Może w tym nowym to dodali. 



#153 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2020 - 10:54

Ogarniesz temat pewnie za pomocą syncmytracks :)

Ciekawy jestem jak to jest zintegrowane? Bo Garmin nie jest zbyt otwarty na udostępnianie tzw. Heath API z pomocą którego można taki import/export aktywności ograć:

https://developer.ga...h-api/overview/

 

Niby free, ale dokąd nie masz związanego z tym biznesu to pewnie nawet nie będą chcieli gadać. No i wtedy dla takich projektów jak GoldenCheetah ścieżka się zamyka. Ale dać się da, w ten sposób integruje się np. https://trainerday.com- przeglądałem jak wyglądają szczegóły w workouts z tego serwisu w GC i widać że idzie to przez oficjalne API właśnie.

 

A serwisy i narzędzia do synchronizacji które kojarzę (np. tapirik) korzystają "na lewo" z interfejsów z których korzysta też przeglądarka i Garmin nie ma specjalnie jak tego zabronić. Dlatego trzeba tam podawać username/password do connect-a zamiast używać kluczy OAuth. Sam tak pisałem moduł do synchronizacji workouts :) 

https://github.com/m...garminclient.py

 

@prozor - skąd to 5k $? bo też kojarzę a teraz nie mogę znaleźć



#154 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 20 maj 2020 - 11:16

W endomondo kiedys najlepsza opcja to byla sledzenie live aktywnosci innych w okolicy.

Pozniej z tego zrezygnowali.

 

Od kiedy UA ma problemy finansowe endo zupelnie lezy, mam tam konto i auomatycznie polaczone z GC, ale sama strona sie wiesza, nie chodzi, a treningi schodza po kilku dniach ;)

Ogolnie slabo, mega slabo, ale jest bardzo popularne, bo jednak po polsku



#155 mambaout

mambaout
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 20 maj 2020 - 11:57

Wszedłem dzisiaj w route buildera przez www posiadając wersje darmową, czy dostęp do tego starego też będzie wyłączony?



#156 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2020 - 12:11

Na razie to chyba tylko takie gadanie bo mi poki co wszystko działa

#157 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 20 maj 2020 - 17:36

Znowu coś "usprawnili" :@ brak dostępu do wszystkich wyników z segmentu ,tylko 3 danego roku,  reszta za dopłatą q..... A coś mnie kiedyś tknęło żeby sobie zapisać to co mnie najbardziej interesuje ..teraz za póżno

To samo z komami ,pierwsze 10 najlepszych czasów i tyle .Ale się wq..... sorry .

 



#158 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 20 maj 2020 - 19:13

Cały czas widzę stary Route Builder - być może zmiany wprowadzają stopniowo (np regionami). Może stąd bierze się to, że osoby bez subskrypcji wciąż widzą funkcjonalności, które powinny im zniknąć.

Pozdrawiam, Jarek

#159 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 20 maj 2020 - 19:29

Teraz są tylko dwie opcje: płatne i bezpłatne? Bo jak rok temu chciałem mieć segmenty live to były jakieś chyba trzy opcje - treningowa, segmenty i jeszcze coś. Zapłaciłem na rok za segmenty a widzę, że jakieś opcje treningowe są dostępne.



#160 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2020 - 19:32

ja nie mam nic dosłownie od 5min gdy skonczyłem jazdę, w myśl Konona nie będzie niczego :)

sprawdzam na dwóch przeglądarkach, to samo, po restarcie to samo

2020-05-20-20-31-24.jpg





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strava