Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 replies to this topic

#2021 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 posts
  • SkądAugustow/ Białystok

Posted 27 August 2014 - 21:28

510 też nie wiem jak z 705  a co do 500 nie wiedziałem ale wolę bez kombinacji bo to ma być nie zawodne  



#2022 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 28 August 2014 - 20:50

Opis zasilania do e500 to mój post nr #899

Pozostałe edge (zwłaszcza mapowe) bez kombinacji - działa normalne zasilanie z powerbanku.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2023 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 02 September 2014 - 13:28

Teraz nawet kursy tworzone w GC nie pokazuja na urzadzeniu wykresu wysokosci...?
Co ciekawe, kursy jakie zrobilem 2 tygodnie temu na GC, przesylam do urzadzenia i wszystko dziala jak powinno, ladnie pokazuje profil trasy.
Firmware i express sa zaktualizowane. Probowalem przez Base Camp, bez sukcesu.
Jakies pomysly?

#2024 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 posts
  • SkądZłocieniec

Posted 02 September 2014 - 14:51

Na BRT również są problemy z mapą google. Spróbuj zmienić źródło danych, np. w BRT (bikeroutetoaster.com) to pomogło.



#2025 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 September 2014 - 15:50

Ja po wcześniejszych problemach z wgraniem kursów ze stravy, użyłem BaseCampa. Wgrać się wygrały ale profili nie ma.A taka "Ameryka" miała być.. Wkur...ia mnie ten Garmin!
Dodatkowo złość potęguje fakt, że zamiast zakończyć dzisiejszą rundę ok. 15km zjazdem musiałem wracać tą samą drogą, bo końcówka trasy okazała się być pieszym czerwonym szlakiem :-)
Muszę chyba więcej uwagi poświęcać przy tworzeniu tras :-/

#2026 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 02 September 2014 - 18:20

Dzięki, spróbuję brt.
Parę stron temu, jeden z kolegów pisał, że kursy ze stravy, poprzez właśnie base camp kreślą wykres. U mnie nie chce.
Strava jest bardzo fajna, jesli chodzi o trzymanie się na asfalcie, w przeciwienstwie do GC, który przy każdej nadążającej się okazji gania po krzkach i leśnych ścieżkach. Pokazuje również sumę podjazdów, aczkolwiek z tym to juz sam nie wiem komu lub raczej czemu ma wierzyć. Strava po wykreśleniu kursu pokazuje np. 1800m, po zrzuceniu tego samego, przejechanego kursu do GC 1400m, po włączeniu korekcji 1100m...???

#2027 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 02 September 2014 - 18:44

Może warto było by sprawdzić czy w pliku są zapisane dane o wysokości (gpx i tcx można w notatniku podejrzeć i sprawdzić czy zapisało dane o wysokości).

Raczej jeśli nie robisz aktualizacji firmware to Garmin nic Ci w liczniku nie zmieni. W GC akurat pewnie cały czas grzebią więc tu może być problem, ale i tak bardziej stawiam na problemy źródłem mapy (może google przykręca kurek na dane o wysokości). Ja używam BRT i nie mam żadnych problemów.

 

PS. Co do pomiaru przewyższeń to pamiętaj że przewyższenia to nie dystans i pomiar ten z natury jest obarczony dużym błędem.



#2028 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 02 September 2014 - 19:25

Właśnie sprawdziłem, kursy z BRT pokazują wykres, jeszcze raz dzięki z tipa.
Szkody tylko, że strona graficzna nie jest tak dopracowana jak np. w Stravie. No ale jak dziala, nie ma co narzekać :)
Co do wysokosci, to przy takich rozrzutach, równie mogłoby byjej nie być. Nie używam tego urządzenia od wczoraj, żeby oczekiwać poziomu dokładności wskazań dystansu ale rozbieżności rzędu 22-38% są lekko przyduże.
Albo dane ze Stravy są nieco przesadzone lub w GC niedoszacowane.

#2029 griff

griff
  • Użytkownik
  • 59 posts
  • SkądDolnyśląsk

Posted 02 September 2014 - 20:50

Co do wzrostu wysokości, to słyszałem, że sporo zależy też od pogody, a dokładniej od ciśnienia i faktycznie czasami Garmin potrafi mi zwariować jak jest tak strasznie wilgotno - ostatnio prawie w ogóle nie wykrywał mi podjazdów na trasie ;)



#2030 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 September 2014 - 21:52

Strava moim zdaniem mocno zawyża profil wysokościowy w przeciwieństwie do bikeroutetoaster.

#2031 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 posts
  • Skądśląsk

Posted 03 September 2014 - 06:23

Strava moim zdaniem mocno zawyża profil wysokościowy w przeciwieństwie do bikeroutetoaster.

 

Strava zawyża jeśli wgrana trasa jest rejestrowana telefonem lub innym urządzeniem bez wysokościomierza, jak wgra się track z Garmina to dane są z wysokościomierza czyli takie same jak w Garmin Connect. Przynajmniej ja tak mam. A swoją drogą to nawet przy zmiennej pogodzie i dużej wilgotności profil wychodzi dokładniejszy niż odczytany z mapy przez Stravę.



#2032 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1,106 posts
  • SkądRzeszów

Posted 03 September 2014 - 07:49

Na Stravie wystarczy sobie otworzyć przejazdy kilku osób na danym segmencie aby zobaczyć różnice w jakości zapisu danych wysokościowych przez ich urządzenia. U jednych będzie profil poszarpany, ze skokami na poziomie od -20 do +60% na dystansie 50 metrów a u innych czysto, solidnie, bez zbędnych śmieci. 
Niestety jakość profilu konkretnego segmentu w bazie danych Stravy jest zdeterminowana przez odbiornik użytkownika, który jako pierwszy segment utworzył.


Trzepak 

"MAMIL"


#2033 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 03 September 2014 - 21:23

Przygotowałem sobie na Stravie trasę 110 km za pomocą funkcji My Routes. Trasa w zasadzie płaska jak stół. Garmin z jazdy wylicza przewyższenie ponad 200m, Strava My Routes ponad 400m, przewodowa Sigma z altimetrem 200m. Mnie się wydaje że nie ma więcej jak 150-200m. Jak widać Strava My Routes dramatycznie zawyża.



#2034 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 posts
  • SkądWarszawa

Posted 03 September 2014 - 21:31

Wychodzi na to że Strava zawyza x2 - może zjazdy dodają? :-)
Ja robiłem trasy w okolicach Gardy i trasy przejechane mają wartości przewyższeń prawie idealnie o połowę mniejsze w stosunku do tras z My Routes.

#2035 Artmac

Artmac
  • Użytkownik
  • 4 posts
  • SkądPabianice

Posted 04 September 2014 - 22:52

Witam. Od dwóch miesięcy mam problem ze swoim Garminem 500. Chodzi mi o wyznaczanie przewyższeń. Mianowicie licznik nalicza mi zawsze 200-300 metrów więcej niż powinien. Dopiero po wrzuceniu trasy na garmin connect i włączeniu korekcji wysokości wartość przewyższeń się zgadza.

I tu moje pytanie. Da się to jakoś wyregulować, czy konieczne jest oddanie Garmina do naprawy. Sam licznik jest stosunkowo nowy. Mam go od kwietnia tego roku.



#2036 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 posts
  • SkądPoznań

Posted 05 September 2014 - 09:17

Zapewne błędy z przewyższeniem wynikają ze zmian ciśnienia. Garmin 500 wysokość bierze z barometru. Wystarczy, że np. zacznie padać i już zaczyna świrować.

#2037 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 05 September 2014 - 09:19

Wystarczy też, że na dworze było bardzo zimno i wilgotno. Urządzenie potrzebuje kilkunastu minut, żeby wyrównać temperaturę z otoczeniem - jeżeli wyjdziesz z ciepłego domu i od razu zaczniesz jechać, spore przekłamania w ciągu kilkunastu pierwszych minut masz murowane.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2038 Artmac

Artmac
  • Użytkownik
  • 4 posts
  • SkądPabianice

Posted 05 September 2014 - 09:55

Jasne myślałem też o tym. Rzecz w tym że te nagminne naliczanie przewyższeń nie dzieją się na początku jazdy tylko np. po godzinie, gdzie już wszystko powinno być zoptymalizowane. Poza tym trenuję wspólnie z kolegą, który ma identyczny licznik i u niego mniej więcej wartości z Garmina po jeździe pokrywają się z późniejszą korektą w Garmin Connect..



#2039 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 05 September 2014 - 09:59

pożycz od kolegi takiego samego garmina

obydwa wyłącz automatyczne pauzowanie

 

wyjdź przed dom

włącz obydwa ale nie startuj

poczekaj z 15 min aż wyliczą prawidłową wysokość

wystartuj je 

przejedź się 

 

zgraj wyniki do kompa i porównaj

 

jak się okaże ze faktycznie jeden coś liczy nie tak to reklamuj



#2040 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 07 September 2014 - 20:58

Bike Route Toaster przestał rysować trasy na mapach Google Streets, na innych wyznacza normalnie.

Wy także tak macie ??

 

Pzdr.


ZORBA pozdrawia !!




Reply to this topic