Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 replies to this topic

#2041 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 posts

Posted 07 September 2014 - 21:33

Tez tak mam

#2042 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 08 September 2014 - 09:33

Myślałem, że mam złe odczyty, ale może za słabo kręcę? Naprawdę mocno muszę się styrać żeby wejść na próg anaerobowy. Nie odczuwam zmęczenia, ale mam wrażenie, że wykonuję większy wysiłek niżby pokazywał to pulsometr. Możliwe?

 

Odczyt jest zły czy to ja czegoś nie wiem?

Przykładowy odczyt: 

trasa pod wiatr: 

http://www.strava.co...02884/heartrate

z wiatrem:

http://www.strava.co...02936/heartrate



#2043 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 08 September 2014 - 09:52

A w jaki sposób to jest związane z tematem liczników serii Garmin EDGE?



#2044 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 September 2014 - 09:25

Chyba tylko urządzenie rejestrujące - w tym przypadku edge 800.

 

mikroos - przepraszam, przypadkiem skasowałem Twój post! Miałem zacytować i kurde nie ten przycisk mi się wcisnął!!! Pierwszy raz i to na dodatek Tobie :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: - głupio mi jak cholera....

 

W każdym razie mikroos zadał pytanie, czy masz aktualne strefy treningowe. Dokładnie to jest kluczem, choć dobrze to ustawić, to trzeba brać poprawkę pod własny organizm. Tak czy siak, zrób test i skoryguj strefy.


  • mikroos and bratdalton like this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2045 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 12 September 2014 - 14:10

Ustawiłem na nowo. Obecnie mam wyliczone wg. wzoru od tego gościa. Wygląda na to, że po prostu nie zrozumiałem prawidłowo tematu ustalania progów. 



#2046 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 posts
  • SkądRzeszów

Posted 19 September 2014 - 21:08

Jeśli ktoś potrzebowałby jakichś części do Garminów (obudowy, przyciski itp.) to mogę polecić tego użytkownika http://www.ebay.pl/u...984.m1497.l2754

Zamówilem obudowę do Edge 500 - wszystko elegancko pasuje. Okazało się że jeden z microswitchy jest uszkodzony to jego też zamówiłem i spróbuję go wlutować. Przy okazji musialem też kupić nowe śrubki skręcające obudowę. Polecam używać tylko dobrych kluczy Torx żeby uniknąć obrobienia śrubek.

#2047 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 03 October 2014 - 19:38

Cześć. Może ktoś mi pomorze. Posiadam Garmina edge 810. Pytanie brzmi czy jest możliwość przełączenia przesyłania danych szybkości jazdy pomiędzy czujnikiem zewntrznym ( GSC-10) a nawigacją lub stwiedzenia z czego aktualnie kożysta Garmin. Konkretnie chodzi mi o sytuację którą kilka razy już miałem a mianowice jadąc w terenie leśnym pędkość :skacze" pomiędzy 20 a 30 km/h czyli tak jakby Gamin kożystał z pędkości w/g nawigacji. Ale gdy wyłaczę "satelity" to wszystko wraca do normy ,czyli w tym momencie kożysta urządzenie z czujnika zewntrzego. Do tej pory myślałem że jest na odwrót czyli jak jest podłaczony i działa GSC-10 to jest on wykożystywany do określenia aktualnej prędkości a gdy go nie ma lub jest niesprawny wtedy Gamin korzysta z satelit. Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę.



#2048 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 03 October 2014 - 20:05

Do tej pory myślałem że jest na odwrót czyli jak jest podłaczony i działa GSC-10 to jest on wykożystywany do określenia aktualnej prędkości a gdy go nie ma lub jest niesprawny wtedy Gamin korzysta z satelit. Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Dziwne u mnie właśnie tak działa. Załapany fix, kręcąc ręcznie kołem pokazuje prędkość... Może spróbuj stworzyć nowy profil dla roweru i na spokojnie wszystko ustawić od nowa.

 

Pozdrawiam



#2049 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 03 October 2014 - 20:16

Dziwne u mnie właśnie tak działa. Załapany fix, kręcąc ręcznie kołem pokazuje prędkość... Może spróbuj stworzyć nowy profil dla roweru i na spokojnie wszystko ustawić od nowa.

 

Pozdrawiam

 

Do tej pory też tak myślałem. Ale właśnie podczas ostatniej jazdy gdy znów w lesie zaczął wariowć wyłaczyłem satelity i wszystko było w prządku szybkość działała bez zarzutu. 



#2050 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1,106 posts
  • SkądRzeszów

Posted 06 October 2014 - 17:11

Na forum ludzie wspominali tylko, bez podawania szczegółów, więc uzupełnię wiedzę: magnes neodymowy współpracujący z czujnikiem kadencji, w tym przypadku GSC-10.
Magnes to walec o średnicy i wysokości 10 mm. Siedzi w osi pedała, niczym nie przyklejany.
Można zastosować magnes o średnicy 12 mm, lepiej pasuje do osi. W modelarskim mieli tylko taki :)

e01858618e.jpg

Przynajmniej zniknęła trytka z ramienia korby.

Trzepak 

"MAMIL"


#2051 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 posts
  • SkądPszczyna

Posted 07 October 2014 - 12:07

 Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Z przyjemnością: "korzysta".



#2052 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 posts
  • SkądWrocław

Posted 07 October 2014 - 12:30

widzieliście to, wydawało mi się, że 500 nie obsługuje map

 



#2053 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 07 October 2014 - 12:44

widzieliście to, wydawało mi się, że 500 nie obsługuje map

 

 

Tak właśnie wygląda nawigacja po przygotowanej trasie (np w http://bikeroutetoaster.com/ przy okazji tu można dodać jeszcze dodatkowe punkty przed samym punktem nawigacyjnym).



#2054 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1,106 posts
  • SkądRzeszów

Posted 07 October 2014 - 13:00

widzieliście to, wydawało mi się, że 500 nie obsługuje map

 

Bo nie obsługuje. Funkcjonalność z filmiku była dostępna od początku w menu Wyścigi.

 

Na gpsies.com tez można sobie znaczniki wstawić w co bardziej newralgicznych miejscach i wtedy na dowolnym ekranie wyskoczy graficzny znaczek zdefiniowany na mapie wraz z opisem.

Taka moja, przykładowa trasa, która w miejscach gdzie nie chciałem się pogubić zawczasu informuje o zakrętach:

http://www.gpsies.co...rvpjpsspaetozar


Trzepak 

"MAMIL"


#2055 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 454 posts
  • SkądMirków/Wroclaw

Posted 12 October 2014 - 13:45

Od tygodnia jestem uzytkownikiem edge 500.Moze ktos mi wytlumaczyc jak to mozliwe,ze jak satelity sa zlokalizowane i nie ruszam sie to jednak predkosc wskazuje od 0.3km/h do prawie 5 km/h?

#2056 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 12 October 2014 - 14:39

Od tygodnia jestem uzytkownikiem edge 500.Moze ktos mi wytlumaczyc jak to mozliwe,ze jak satelity sa zlokalizowane i nie ruszam sie to jednak predkosc wskazuje od 0.3km/h do prawie 5 km/h?

 

Dzieje się tak z uwagi na błąd GPS'a, rosnącą i słabnącą siłę sygnału, zakłócenia. Jak weźmiesz i zapiszesz sobie taki "trening" stojąc w miejscu przeglądając go później zobaczysz jak lokalizacja skakała po kilka/kilkanaście metrów w różne strony.

Błąd taki jest mniej widoczny przy poruszaniu się, a jeśli posiadasz czujnik prędkości to już całkiem go nie ma.

 

Pozdrawiam



#2057 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 12 October 2014 - 14:47

Jeżeli ustawisz Auto Pause na jakiejś rozsądnej wartości (np. 10 km/h), w zapisach treningu nie będzie śladu po tych wahaniach.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2058 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 posts
  • SkądFlorencja

Posted 12 October 2014 - 16:20

Czekaj trochę przed startem, żeby sygnał był znakomity, 10 m lub mniej (możesz to sprawdzić w urządzeniu).

 

Sprawdź, czy masz najnowsze "firmware", choć nie wiem, czy to ma coś do rzeczy.

 

I tak, używaj Autopause, można dać o wiele mniej niż 10 km/h - też dlatego, że moja prędkość na trudnych podjazdach może być o wiele niższa...



#2059 lisek57

lisek57
  • Użytkownik
  • 121 posts
  • SkądOzorków http://lisek571.blogspot.com/

Posted 17 October 2014 - 14:37

witam czy ma ktoś z was edge 810 bo nie wyświetla mi pogody i nie wiem czemu



#2060 Kecaj10

Kecaj10
  • Użytkownik
  • 15 posts
  • SkądDębica

Posted 17 October 2014 - 14:46

Witam. A co ze zgrywanie śladów ze stravy do urządzenia Edge 500 ? Chodzi mi np o podjazd na jakąś górkę, gdzie na śladzie mam pokazane najlepszy czas i swój jaki mam obecnie i ile metrów zostało mi do końca





Reply to this topic