Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#301 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • Skądwrocław

Posted 25 May 2011 - 22:56

u podnóża podjazdu LAP, na końcu podjazdu LAP
każdy podjazd tak potraktować i masz dane graficzne i liczbowe

tutaj kolega Platon chyba wrzucił profil podjazdu z okolic Trzebnicy
Dołączona grafika

dzielisz różnicę poziomów przez dystans i masz średni % nachylenia

#302 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 25 May 2011 - 23:40

natus to wiem. Chodziło mi o stworzenie wykresu: nachylenia itp.

#303 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 26 May 2011 - 06:41

Chodziło mi o stworzenie wykresu: nachylenia itp.

Czy takie coś Ciebie satysfakcjonuje?
Dołączona grafika

Albo taki, z nałożoną dodatkową linią elewacji terenu?
Dołączona grafika

Wszystko to zapewnia (i o wiele więcej) Sporttracks!
Co ciekawe, dane wysokościowe na w/w wykresach są skorygowane wtyczką Elevation Correction, bo nawet używając wysokościomierzy barometrycznych, to ich wskazania i tak zależą od wahań ciśnienia, co mogłoby czasami zniekształcić dane. Np. wczoraj dwugodzinny wyjazd z poziomu 78 m n.p.m., niecałe 70 km i w połowie drogi jechałem kilkanaście m poniżej poziomu morza (powinno być kilkanaście m powyżej). Powrót do domu, wysokościomierz wskazywał już nie 78 m, a zaledwie 34 m n.p.m. Po prostu ciśnienie atmosferyczne w ciągu tych 2 godzin wzrosło i stąd takie a nie inne dane wysokościowe. Po wczytaniu do Sporttracks'a wszystko gra (ewentualnie można dane skorygować w Garmin connect).

Oczywiście nie trzeba się bawić w naciskanie "lap", czy też zatrzymywanie stopera - choć akurat "lap" jest pomocny w określeniu punktów początku i końca podjazdu, choć można to zrobić i później. Mając dane całego wyjazdu wystarczy w edycji treningu zrobić jego kopię, a następnie albo zrobić podział kopii treningu na poszczególne podjazdy (bazując albo na informacji gdzie był wciśnięty lap, albo też na kształcie wykresu podjazdu). Proste. W efekcie uzyskujemy np. coś takiego:

Dołączona grafika
Wykres nachylenia z dodanymi danymi wysokości i % rezerwy pulsu. Oczywiście dodatkowymi liniami mogą być np. prędkość, czy też moc na danym podjeździe. Może mieć to zastosowanie przy analizach postępów treningowych - możemy porównać dany podjazd podczas kolejnych jazd: z jaką prędkością wjechaliśmy, jak kształtowało się tętno, itd. Aczkolwiek w tym przypadku bardziej pomocna jest wtyczka overlay, dzięki której możemy porównać kilka treningów na jednym wykresie.

Oczywiście bazą wykresu nie musi być nachylenie (choć dla Ciebie pewno ono jest najbardziej istotne), ale np. wysokość w funkcji dystansu lub czasu:
Dołączona grafika
Jak widać, możliwości jest wiele...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#304 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 posts
  • SkądOpole

Posted 27 May 2011 - 08:10

Moj edziu 500 doszedl na drugi dzien od zamowienia. Wczoraj troszke go testowalem na dojezdzie do i z pracy. Opaska plastykowa i pomiar tetna bez zarzutu, od razu lapie puls bez zadnych zabiegow.

Oczywiscie przede mna dluga droga zanim go wystarczajaco poznam, a w szczegolnosci program SportTrack. Dzieki prozor, sciagnalem sobie Twoja paczke ST 2.1 z wtyczkami i troche sie wczoraj bawilem. Porownam sobie tez wersje ST 3.0 na razie ta bezplatna i zobacze czy warto zaplacic za pelna.

Kolejna uwaga, to rzeczywiscie bez korekty wysokosci sie nie obejdzie. Wczoraj tu gdzie mieszkam byly duze zmiany cisnienia, slonce, burze etc. Wysokosciomierz pokazywal bardzo duze roznice wysokosci tego samego miejsca o roznej porze.

W urzadzeniu mam wersje 2.6 firmware i na razie przez jakis tydzien na niej pozostane, by miec potem porownanie z wersja 2.7. Czy przed przejsciem z wersji 2.6 do 2.7 mozna z urzadzenia zrobic backup plikow dot. 2.6, by potem ew. moc przejsc z powrotem do tej wersji jesli firmware 2.7 mi nie bedzie odpowiadal?

To na razie tyle pierwszych pozytywnych wrazen... CDN.

#305 doniu

doniu
  • Użytkownik
  • 49 posts
  • SkądWarszawa Wawer

Posted 27 May 2011 - 10:40

Od pewnego czasu miałem problem z pulsometrem od edge 500. Kiedy zakładałem luźną koszulkę puls był bardzo zawyżany, mimo dobrych baterii i nawilżenia elektrod wodą. Ostatnio zauważyłem, że gdy podczas prania dodam chociaż niewielką ilość płynu do płukania (zwykły E) problem całkowicie znika!.

#306 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 27 May 2011 - 11:29

Czy przed przejsciem z wersji 2.6 do 2.7 mozna z urzadzenia zrobic backup plikow dot. 2.6, by potem ew. moc przejsc z powrotem do tej wersji jesli firmware 2.7 mi nie bedzie odpowiadal?

- odpowiedź masz na poprzedniej stronie (20) wątku - wraz z odnośnikiem do softu 2.6 i listą plików, które (jeśli nie chcesz bawić się w ponowne wprowadzanie danych) warto skopiować przed przywróceniem starej wersji.

Jeśli masz więcej niż 1 rower (zmiana profilami powoduje przypisanie odpowiednich czujników gsc przy tych rowerach), na dodatek jeździsz w terenie (możliwość włączenia rejestracji danych co 1s - zwiększa dokładność zapisu śladu, w terenie nieodzowne), przy włączaniu e500 nie ma innych pracujących opasek nadajnika pulsu pracującego w protokole ANT+, to polecam jednak aktualizację oprogramowania do wersji 2.7

Od pewnego czasu miałem problem z pulsometrem od edge 500. Kiedy zakładałem luźną koszulkę puls był bardzo zawyżany, mimo dobrych baterii i nawilżenia elektrod wodą. Ostatnio zauważyłem, że gdy podczas prania dodam chociaż niewielką ilość płynu do płukania (zwykły E) problem całkowicie znika!.

to zrozumiałe (i o ile pamiętam, było już wcześniej poruszane...), dodanie odrobiny płynu do płukania tkanin zapobiega ich elektryzowaniu się, przez co unika się zakłóceń w działaniu nadajników pulsu.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#307 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 28 May 2011 - 21:26

Załamka... przesłałem nowe aktywności z dziś i wczoraj i ... WSZYSTKIE TRENINGI OD PRAWIE ROKU MAM PODWÓJNIE!!!!!!
^%@#%@%$*^@%#*@%#@(&@^#()

#308 kudlaty_00

kudlaty_00
  • Użytkownik
  • 329 posts

Posted 28 May 2011 - 22:47

Jak przesłać swój trening na http://connect.garmin.com/?s=1 ?? trzeba mieć jakieś urządzenie? Konto jest darmowe? Co i jak?

#309 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 28 May 2011 - 23:20

Trzeba mieś jakieś urządzenie. Jak masz to powinienieś wiedzieć co i jak.

#310 michal2

michal2
  • Użytkownik
  • 140 posts
  • SkądWarszawa

Posted 29 May 2011 - 01:07

Wszystko to zapewnia (i o wiele więcej) Sporttracks!


A czy jest możliwość zrobienia klasycznego profilu podjazdu w tym programie?
Chodzi mi o coś takiego:
Profil
Czyli na osi X kilometry, na osi Y wysokość, a do tego wyszczególnione nachylenie każdego kilometra (bądź - jeszcze lepiej dowolnego kawałka). Tego typu profil jest bez wątpienia najbardziej przejrzysty, wszystkie strony z profilami używają podobnego schematu.

#311 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1,204 posts
  • SkądN. Tomyśl

Posted 29 May 2011 - 05:45

Załamka... przesłałem nowe aktywności z dziś i wczoraj i ... WSZYSTKIE TRENINGI OD PRAWIE ROKU MAM PODWÓJNIE!!!!!!



Właśnie coś grzebią w Connekcie Garmina, bo strona jest niedostępna. Bądź dobrej myśli.

#312 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 29 May 2011 - 07:11

Spoko, ręcznie je usuwałem z pół godziny :-/
Następnym razem również je ręcznie wprowadzę.

#313 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 29 May 2011 - 08:26

Załamka... przesłałem nowe aktywności z dziś i wczoraj i ... WSZYSTKIE TRENINGI OD PRAWIE ROKU MAM PODWÓJNIE!!!!!!
^%@#%@%$*^@%#*@%#@(&@^#()

Ja kopiuje plik z danego treningu na pulpit i następnie ładuję dane z niego ręcznie. Jest przy okazji o wiele szybciej.

#314 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 29 May 2011 - 11:15


Wszystko to zapewnia (i o wiele więcej) Sporttracks!


A czy jest możliwość zrobienia klasycznego profilu podjazdu w tym programie?
Chodzi mi o coś takiego:
Profil
Czyli na osi X kilometry, na osi Y wysokość, a do tego wyszczególnione nachylenie każdego kilometra (bądź - jeszcze lepiej dowolnego kawałka). Tego typu profil jest bez wątpienia najbardziej przejrzysty, wszystkie strony z profilami używają podobnego schematu.


W tym przypadku masz wyliczone nachylenie średnie każdego kilometra, tego typu wykresy robi np. CicloTour (oprogramowanie dedykowane do liczników ciclo),

Wątpię żeby w/w program potrafił obrobić dane garmina, jak ktoś pozna metodę, to niech się podzieli - może komuś innemu się to przyda?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#315 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 29 May 2011 - 12:50

Załamka... przesłałem nowe aktywności z dziś i wczoraj i ... WSZYSTKIE TRENINGI OD PRAWIE ROKU MAM PODWÓJNIE!!!!!!
^%@#%@%$*^@%#*@%#@(&@^#()

Ja kopiuje plik z danego treningu na pulpit i następnie ładuję dane z niego ręcznie. Jest przy okazji o wiele szybciej.


Właśnie zacząłem tak robić. Pewniej i szybciej.

#316 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 posts
  • SkądOpole

Posted 29 May 2011 - 13:19


Wszystko to zapewnia (i o wiele więcej) Sporttracks!


A czy jest możliwość zrobienia klasycznego profilu podjazdu w tym programie?
Chodzi mi o coś takiego:
Profil
Czyli na osi X kilometry, na osi Y wysokość, a do tego wyszczególnione nachylenie każdego kilometra (bądź - jeszcze lepiej dowolnego kawałka). Tego typu profil jest bez wątpienia najbardziej przejrzysty, wszystkie strony z profilami używają podobnego schematu.


W tym przypadku masz wyliczone nachylenie średnie każdego kilometra, tego typu wykresy robi np. CicloTour (oprogramowanie dedykowane do liczników ciclo),

Wątpię żeby w/w program potrafił obrobić dane garmina, jak ktoś pozna metodę, to niech się podzieli - może komuś innemu się to przyda?


Znalazłem, że są dwa programy które robią takie wykresy, ale na razie nie mam czasu się tym bawić. Może ktoś wcześniej się tym pobawi :mrgreen:
http://www.pedra.alt...g/salitaker.htm
http://sourceforge.n...cts/cyclograph/

#317 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 29 May 2011 - 14:21

sewi masz u mnie browar, wielkie dzięki :!:
Testuję ten drugi, jest jak dla mnie rewelacja, więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
Ten pierwszy ma menu po włosku :-(

#318 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 posts
  • SkądGOP - Będzin

Posted 29 May 2011 - 17:31

Hej, jak załadować pliki z Garmina do tego programu? Robię tak Open-szukam odbiornik i wybieram plik, wyskakuje okienko i muszę wybrać ile punktów ma wgrać (nie wiem ile wybrać), i nic się nie dzieje. ;/ Jak Ty to robisz? pzdr

#319 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 29 May 2011 - 17:41

Faktycznie Cyclograph to jest to!
Miguel - najpierw wyselekcjonuj dane podjazdu, zapisz to w dowolnym formacie który program może przeczytać, a następnie wgraj wszystkie punkty danych. Proste.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#320 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 posts
  • SkądGOP - Będzin

Posted 29 May 2011 - 17:46

Ale jak chcę zrobić profil całego przejazdu, to zależy mi na wszystkich punktach?
W czym wyselekcjonować dane samego podjazdu?
Kurka, czarna magia..



Reply to this topic