Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#3481 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 09 February 2016 - 19:02

Zaktualizowałem 810 i jest tak, jak było - w porządku. Jeśli TBT oznacza bluetootha, to działa ok, ale u mnie wcześniej tylko sporadycznie nie chciał się łączyć z telefonem. Interfejs też bez zmian nadal działa ok.

TBT oznacza Turn By Turn - czyli nawigowanie.

 

 

Ja zauważyłem lekkie spowolnienie interfejsu po aktualizacji. TBT jeszcze nie sprawdzałem, nie odważyłem się wyjść z piwnicy :)

 

Pozdrawiam



#3482 pawelp7

pawelp7
  • Użytkownik
  • 116 posts

Posted 09 February 2016 - 23:31

Co do aktualizacji 810, dziś na trenażerze:

  • nie działała auto pauza (ani wg. prędkości, ani po zatrzymaniu),
  • nie sparował się z telefonem, ale to zdarzało mu się sporadycznie już wcześniej.

Oby to było na tyle "lepszego" :)



#3483 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 09 February 2016 - 23:35

Powiem Wam, że coraz bardziej się cieszę, że mam przestarzałego i nicniepotrafiącego E800. Przynajmniej firmware po prostu DZIAŁA.

 

BTW kto by pomyślał, że rzecz tak oczywista stanie się powodem do przechwałek ;)


  • Prz likes this

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3484 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 posts
  • SkądGdynia

Posted 10 February 2016 - 07:41

Co do aktualizacji 810, dziś na trenażerze:

  • nie działała auto pauza (ani wg. prędkości, ani po zatrzymaniu),
  • nie sparował się z telefonem, ale to zdarzało mu się sporadycznie już wcześniej.

Oby to było na tyle "lepszego" :)

 

Mam identyczne objawy w 510tce. Kiepsko się paruje i autopauza nie działa na trenażerze.

Z moją poczciwą 705 nie było żadnych kłopotów.



#3485 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 posts

Posted 10 February 2016 - 08:26

Potwierdzam, po aktualizacji na 810 autopause nie działa :/



#3486 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 10 February 2016 - 10:00

Powiem Wam, że coraz bardziej się cieszę, że mam przestarzałego i nicniepotrafiącego E800. Przynajmniej firmware po prostu DZIAŁA.

 

BTW kto by pomyślał, że rzecz tak oczywista stanie się powodem do przechwałek ;)

 

Hehe... Problem w tym, że tak na prawdę pomiędzy e800, a e810 dużych różnic nie ma. Sprzętowo dość kosmetyczne, reszta to kwestia oprogramowania. Czyli można przyjąć, że użytkownik e810 instaluje jakieś wczesne, ale stabilne wersje oprogramowania, które posiadają niewiele większe możliwości niż końcowa wersja firmware dla e800 i też może być dumny, że jemu po prostu DZIAŁA (prawie, bo TBT to bolączka chyba wszystkich modeli nawigacyjnych - w tym przypadku modele bez nawi działają lepiej podczas nawigacji ;p), jadąc po bandzie zaraz któryś stwierdzi, że w jego liczniku przewodowym pokazującym prędkość i odległość wszytko od zawsze działa i się cieszy, że nie ma problemów z czymkolwiek, zwłaszcza z nawigacją i autopauzą (bo takowych nie ma) ;p

 

Dla mnie impulsem do zakupu e810 była obsługa segmentów Stravy. Nawet we wczesnych wersjach działało to dość dobrze, na tyle, że byłem (i jestem) zadowolony. A porównując możliwości oprogramowania e800 i e810 jest kolosalna różnica, zwłaszcza przy pomiarze mocy i obsłudze nowych urządzeń garmina. Jednak należy przypuszczać, że oprogramowanie z serii 5 będzie już chyba końcową wersją, może dojdzie parę poprawek, ale potencjalne nowości będą już chyba wprowadzane w następcy edge 810.

 

Jeśli komuś nie pasuje nowa wersja oprogramowania, to zawsze można wgrać sobie starszą i luzik. Instrukcja jak pobrać i jak zainstalować jest na pierwszej stronie tego wątku.

 

Autopauza nie działa w ogóle (również na zewnątrz), czy tylko na trenażerze? Jakie parametry autopauzy macie ustawione (po zatrzymaniu pewno) i czy gps jest wyłączony? Nie bardzo chce mi się dzisiaj testować to na moim e810, trening rowerowy mam jutro, choć używam obecnie e520, jednak jak nie zapomnę to sprawdzę działanie autopauzy trenażer/e810. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3487 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 10 February 2016 - 10:01

Akurat TBT u mnie działa bez zarzutu ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3488 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 posts
  • SkądGdynia

Posted 10 February 2016 - 10:09


Autopauza nie działa w ogóle (również na zewnątrz), czy tylko na trenażerze? Jakie parametry autopauzy macie ustawione (po zatrzymaniu pewno) i czy gps jest wyłączony? Nie bardzo chce mi się dzisiaj testować to na moim e810, trening rowerowy mam jutro, choć używam obecnie e520, jednak jak nie zapomnę to sprawdzę działanie autopauzy trenażer/e810. 

 

Na trenażerze nie działa na pewno. Wczoraj się przekonałem. GPS wyłączony, pomiar prędkości z czujnika ant+, moc, kadencja... Ustawione autopauza po zatrzymaniu.
W niedzielę byłem na dworze ale nie zwróciłem uwagi - z zapisów wynika jednak, że również się nie włączyła (miałem tylko jeden postój ok. 3 min)



#3489 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 10 February 2016 - 10:16

Problemy z TBT są dość specyficzne i na ogół związane są z błędami obsługi routingu mapy, a właściwie specyficznych map, najwięcej problemów generują mapy OSM i to te bardziej skomplikowane, na nich też miewałem problemy, których nie doświadczałem np. na UMP. Zasada prosta - czym bardziej skomplikowana mapa, tym większe prawdopodobieństwo błędów tak jej obsługi, jak stabilności działania urządzenia, zresztą wgrywanie mapy o dużej szczegółowości (duża liczba POI, zarysów budynków itd) powoduje wolniejszą obsługę mapy, no i routing OSM bardzo średnio sprawdzał się na szosie w stosunku do samochodowej UMP (złe oznaczanie kategorii dróg polnych/leśnych i próby prowadzenia nawigacji "w las"). 

Prawdopodobnie z tą mapą, którą miałeś i tą trasą tak samo dobrze jak e800 poradziłaby sobie e810 ;)

 

Co do zmian w oprogramowaniu - nieśmiertelna zasada, co się polepszy, to się popieprzy, i czym większe skomplikowanie tym większe prawdopodobieństwo błędu... Najciekawsze jest to, że błędy często występują w funkcjach działających poprawnie od dłuższego czasu jak właśnie ta obsługa autopauzy. 

 

Zweryfikowałem problem autopauzy. Faktycznie występuje, jednak tylko wtedy, gdy prędkość brana jest z czujnika prędkości. Jeśli prędkość jest obliczana z gps, to problemu nie ma (tak w opcji zatrzymanie jak przy określonej prędkości granicznej).

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3490 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 11 February 2016 - 00:32

Witam. Czy ktos odpowie mi na pytanie czy mial stycznosc lub uzytkowal USB Ant Stick Garmina z komputerkiem Edge 500? Czy da sie przesylac aktywnosci bezprzewodowo za pomoca protokolu ant+?
Using Tapatalk

#3491 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 posts
  • SkądGdynia

Posted 11 February 2016 - 09:00

Zarówno USB ant stick, jak i Edge to są odbiorniki sygnału ANT+ a nie nadajniki. Nie da się więc przesłać aktywności w ten sposób. Z resztą chyba nie stosuje się tego protokołu do przesyłania plików.



#3492 xszymonx

xszymonx
  • Użytkownik
  • 142 posts
  • SkądKępno/Wrocław

Posted 11 February 2016 - 13:40

Zarówno USB ant stick, jak i Edge to są odbiorniki sygnału ANT+ a nie nadajniki. Nie da się więc przesłać aktywności w ten sposób. Z resztą chyba nie stosuje się tego protokołu do przesyłania plików.

 

Stosuje się w Garminach Forerunner (np. w moim 310xt)



#3493 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 11 February 2016 - 16:07

Czy podczas jazdy w trybie mapy, Garmin 520 daje możliwość skalowania mapy, tak aby zobaczyć np. większą część terenu i sprawdzić czy w dobrym kierunku jedziemy?



#3494 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • SkądRacibórz

Posted 11 February 2016 - 17:51

Potwierdzam, po aktualizacji na 810 autopause nie działa :/

 

U mnie autopauza działa. Mam czujnik prędkości i kadencji i dzisiaj wszystko ładnie działało( autopauza ustawiona  własna prędkość 10km/h) .



#3495 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1,730 posts
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Posted 11 February 2016 - 22:52

Zarówno USB ant stick, jak i Edge to są odbiorniki sygnału ANT+ a nie nadajniki. Nie da się więc przesłać aktywności w ten sposób. Z resztą chyba nie stosuje się tego protokołu do przesyłania plików.

 

Ant+ stick może pracować również jako nadajnik. Wszystko zależy od oprogramowania.

Stosuje się również do przesyłania plików, obsługi odtwarzaczy dźwięku jako piloty i wiele innych.

Ostatnio nawet do komunikacji z radarem rowerowym :)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3496 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 11 February 2016 - 23:03

Dokładnie. Ale z e500 to wykorzystać możesz jedynie jako nadajnik (np. z programu który przeliczy moc wirtualną trenażera i będzie transmitował dane do edge), albo wirtualnego symulatora urządzeń ant. Do zastosował o których piszesz (czyli transmisji danych z edge 500) to nie.

 

U mnie autopauza działa. Mam czujnik prędkości i kadencji i dzisiaj wszystko ładnie działało( autopauza ustawiona  własna prędkość 10km/h) .

Ale Ty masz e1000, a nie e810? Bo to 810 z firmware 5.0 ma skopaną autopauzę z czujnika prędkości. 

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3497 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 12 February 2016 - 09:54

Może się przyda komuś info, kto ma problemy z instalacją Garmin Connect na Windows 7 w celu konfiguracji swojego urządzenia.

Otóż kolega ma Garmina Forerunnera 920XT. Żeby go skonfigurować z routerem WiFi, żeby przesyłał dane bezprzewodowo przez WiFi potrzebny jest software na PC w celu konfiguracji polegającej na wybraniu routera i wpisania loginu do niego. Nie jest możliwe zrobienie tego z poziomu zegarka. Garmin twierdzi że jedyną aplikacją, która to umożliwia jest Garmin Connect. Jest to jakiś cholerny badziew, który nie instaluje się na Windows 7. Próbowałem na 3 komputerach i na żadnym się nie udało. W końcu ściągnąłem starszą wersję Garmin Express 3.29 stąd:

http://gawisp.com/pe...armin_uilities/

i bez problemu zainstalowałem ją na Windows XP. Bez problemu nastąpiło też dodanie 920XT po połączeniu go kabelkiem przez USB. Z poziomu tego interfejsu nastąpiła prosta konfiguracja z routerem. Wszystko działa.



#3498 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 posts
  • SkądWarszawa

Posted 12 February 2016 - 10:00

Czy ktoś ma sprawdzone uchwyty do Garmina, które wytrzymują więcej niż kilka miesięcy? Mój uchwyt SRAMa, właśnie wyzionął życie. Był to plastikowy badziew, w którym przy próbie drobnej regulacji odleciał plastik spod śruby i śruba przechodzi na wylot. Na Allegro są jakieś chińskie taniochy po 40 zł:

http://allegro.pl/uc...5973594967.html

i po 47 zł:

http://allegro.pl/ev...5935686056.html

Kupić coś z tego czy dopłacić i kupić oryginał Garmina za 90 zł?



#3499 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 12 February 2016 - 10:07

http://www.eazymut.p...-virb-x-xe.html

 

http://www.eazymut.p...serii-edge.html

 

 

są pewne - po co wydawać 3 x po 50 skoro można raz a na dłużej ...



#3500 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 posts

Posted 12 February 2016 - 10:35

@JaJacek

Nie bardzo rozumiem. Windows 7, czy Windows XP?

Bo zaczynasz od jednego systemu a kończysz na drugim ;)





Reply to this topic