Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3881 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 kwiecień 2016 - 16:44

Opaska na klatę z nadajnikiem do wszystkiego, a jak wykorzystasz dodatkowy odbiornik w opasce na rękę to już Twoja sprawa, możesz nawet nie używać.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3882 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:25

@ Prozor

Mam pytanie(a). 810 zaktualizowała mi się do (chyba) najnowszej wersji 5.10.

Dziad zrobił to automatycznie bez mojej akceptacji przez Garmin Connect.

Zrobił to już drugi raz :(

Pytanie jak wyłączyć auto aktualizację?

Czy ta wersja oprogramowania jest OK?

Pamiętam temat AutoPauzy. W którejś wersji skopana była i nie działała dobrze.

 

 



#3883 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:33

Dobra... chyba znalazłem rozwiązanie na pierwsze pytanie.

Garmin Express ma włączoną pracę w tle. Zawsze uruchamiaj, gdy urządzenie jest podłączone.

W Garmin Express jest natomiast włączone automatycznie wyszukaj i zainstaluj aktualizacje.

 

To taka informacja dla wszystkich, którzy nie chcą aktualizować automatycznie.

 

Pozostają tylko dwa pytania:

Czy wersja 5.10 Jest Ok?

Jeżeli nie, to do której warto wrócić (jeżeli jest to możliwe)?

 



#3884 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 24 kwiecień 2016 - 20:03

Mi aktualizuje po uruchomieniu i auto sparowaniu z telefonem. Więc to kolejna zasadzka; -)

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#3885 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 kwiecień 2016 - 21:53

Wersja jest ok, oprócz współpracy ze światłami Varia, poprawili właśnie brak autopauzy bez sygnału GPS (czyli teraz autopauza na trenażerze działa). 

 

W nowszych modelach wprowadzili akceptację użytkownika instalacji oprogramowania. Czyli w praktyce wygląda to tak, że express czy connect wrzuca do Edge plik aktualizacyjny, ale po uruchomieniu Edge informuje, że jest możliwa aktualizacja i czy chcesz ją wykonać. Opcje do wyboru - wykonaj teraz, odłóż, zaniechaj (cytuję z pamięci, ale mniej więcej tak to wygląda). Czy wprowadzą tego typu opcję do 810/510 tego nikt nie wie. 

Tak czy siak zaktualizować warto, działa raczej dobrze (o ile czegoś przy okazji nie zepsuli), bo swój e810 tylko zaktualizowałem i czeka na kupca ;).


  • grzeSiuu lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3886 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 07:09

Ok. Dzięki.
Jak zwykle pełna odpowiedź.
Nie będę ruszał, zostawiam tę wersję.
Będę w miarę możliwości sprawdzał.
Najbardziej zależy mi na poprawnej pauzie.

Szurnięte po ekranie.



#3887 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:15

Update moich przygód z 520. Krótki drop satelit przy pierwszym szukaniu fixa nadal się pojawia sporadycznie (2/8 jazd przez tydzień, kiedy urządzenie nie było używane między jazdami co najmniej 8 godzin - noc/praca).

Miałem dwa kolejne rozjazdy śladu przy pochmurnym niebie. Jeden bardzo zbliżony do omawianego wcześniej oraz wczoraj nieco mniejszy ale jednak zboczenie kursu jest widoczne na jednym odcinku. W tym samym czasie nagrywałem ślad telefonem w kieszeni (średnio budżetowy samsung więc hi-end to to nie był) i na tym odcinku ślad zarejestrowany jest poprawnie.

Dostałem kolejną, bardzo szybką, bo maila pisałem wczoraj ok 23 a odpowiedź mam już dziś do południa, zwrotkę z supportu Garmina Także moja sztuka pojedzie do serwisu.



#3888 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:38

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem 520-tki .Ogarnąłem już prawie wszystko.Pozostało wymienić smartfona(obecnie Lumia 520 WP 8) aby wykorzystać możliwości sparowania.Na dniach mam przedłużenie umowy z wymianą telefonu  .Niestety wybór niedrogich i niedużych telefonów jest bardzo okrojony . W oko wpadł mi lumia 550 ale na windows phone 10 ,  BT 4,1 i tu moje pytanie czy w obecnej chwili nadal występują jakieś problemy .Czytałem gdzieś wcześniej ,że któryś z kolegów napotkał na problemy ale za Chiny ludowe nie mogę znaleźć postu,

A cha na androidzie to tylko iPhone i Z3 compact (za drogie).Dzięki z góry.



#3889 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:01

................... na androidzie to tylko iPhone ...................

 

No raczej na iOS-ie ;-)


  • fafik lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#3890 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:14

A cha na androidzie to tylko iPhone i Z3 compact (za drogie).Dzięki z góry.

 

Aha, a o co chodzi? Bo z tego zdania nic wywnioskować nie można. Domyślam się, że nie iPhone i nie Z3c.

Connect na Win 10 jest w wersji dość wczesnej - w porównaniu do tego co jest dostępne na Androida i iOS'a. Pomimo to ponoć na smartfonach z tym OS'em działa i paruje z e520. Ponoć. Na pewno (jeszcze) nie działa parowanie na PC/Win10, choć np. z FR 920xt czy też Fenixem 3 działa bez większych problemów, co nie oznacza, że w pełni funkcjonalnie w porównaniu do Andro/iOS - np. o ile się nie mylę (chyba nie?) to brak obsługi IQ, powiadomień.

Nie polecam.

Na dodatek kto jeszcze myśli, że branie smartfona od telekomu za przysłowiową złotówkę jest tanie jak złotówka... Ten się myli ;).  


  • fafik lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3891 tomi74

tomi74
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:22

Mam 640 z Windows 10 Redstone 1 oraz Edge 520. Garmin Connect Mobile obecnie pracuje poprawnie. Zauważyłem dwie różnice w stosunku do androida. Przesyłanie aktywności po jej zakończeniu nie odbywa się automatycznie. W LiveTrack za każdym razem trzeba dodawać adresy e-mail.

  • fafik lubi to

#3892 wilku

wilku
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:46

Ja, choć sam mam Lumię, nie polecam a wręcz odradzam. Windows Mobile to jest tonący okręt niestety :( Microsoft w Ameryce sprzedaje już 2 telefony w cenie jednego, to chyba o czymś świadczy. Sprzedaż cały czas spada, nikt na to nie chce tworzyć aplikacji. Jak ktoś chce kupić to tylko z pełną świadomością w co się pakuje.
  • Prozor i fafik lubią to

#3893 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 25 kwiecień 2016 - 17:47

Tak się złożyło, że muszę kupić garmia. Niestety z braku kasy w grę wchodzi tylko używka, sam komputerek najlepiej. Szukam tylko Garmina Edge 500. Wiem, że pozostaje mi szukać na allego, olx, ebayu. Czy jest coś na co warto zwrócić szczególną uwagę? Do jakiej ceny warto szukać takiej używki?



#3894 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:21

Dzięki wielkie.Wasze uwagi uchroniły mnie przed popełnieniem błędu.Będę szukał czegoś na androidzie.Zorba oczywiście masz rację dzięki za sprostowanie .Prozor pewnie masz rację  ,że te telefony za złotówkę to drogo wychodzą,jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem.Twoja cenna ,jak zwykle uwaga spowodowała ,że muszę się jeszcze zastanowić i przeanalizować inne możliwości.Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.



#3895 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:49

Mam pytanie o LiveTrack.
Jeszcze nie korzystałem i w sumie na razie nie planuję, ale gdzieś na którejś grupie na FB rzuciło mi się w oczy pytanie o aplikację / rozwiązanie które pokazywałoby na żywo nie tylko aktualną pozycję i przejechaną już trasę, ale również trasę pozostałą do pokonania. Oczywiście w przypadku poruszania się po kursie.
Czy LiveTrack tak umie?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



#3896 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwiecień 2016 - 21:54

Aktualizacja oprogramowania Edge 1000:

 

Changes made from version 8.00 to 8.10:

  • Fixed heart rate zone target alerts in workouts.
  • Fixed various Varia Vision issues.

 

 

Aktualizacja oprogramowania Edge 520:

 

Changes made from version 5.30 to 6.00:

  • Fixed issue entering data for some settings (Crank Length, Wheel Size, Auto-Pause Speed).
  • Fixed issue when switching from one Time in Zone data field to another.
  • Fixed various Varia Vision issues.
  • Updated to correct software version numbering.

  • mm85 lubi to

#3897 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2016 - 07:48

(połączyłem i dopisałem jakie zmiany do którego edge ;))

 

Jak widać drobne poprawki, które powinny być raczej wykryte w testach beta i nie powinny występować w finalnej wersji, no cóż....

Zastanawia mnie tylko "aktualizacja do właściwego numerka wersji" - przy poprawkach błędów raczej stosuje się +0.1, a nie skok o cały numer... 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3898 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 08:26

Móże to wcale nie były takie drobne poprawki. ....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



#3899 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2016 - 10:08

Może tylko punkt z poprawkami do Varia Vision - bo to nowe. Ciekawe, czy ktoś ich w PL już używa, cena za ten wyświetlacz jest kosmiczna, przerost formy nad treścią (choć przetestowałbym ;)).

Reszta albo już tkwiła w oprogramowaniu (i jest na tyle mało istotna, że pozostawała niezauważona), albo wynikła zgodnie z zasadą: "co się polepszy, to się popieprzy ;))


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3900 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 17:25

Czy w 520-stce można skalować i przesuwać mapę?

Przykładowo chcę zobaczyć dokąd prowadzi droga, potrzebuję oddalić mapę i przesunąć, jest taka możliwość?





Dodaj odpowiedź