Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3961 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1367 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 20 maj 2016 - 23:10

Z tego co czytam o problemach, gdyby garmin był po max. 500 zł, może bym się skusił na zakup...


  • sts lubi to

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3962 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 21 maj 2016 - 22:31

Mój się chyba przestraszył, że go odeślę i od tygodnia pokazuje dobrze ślad (albo pogoda lepsza). Co prawda jazda po kursie na mapie to loteria - pół trasy dziś było super, tcx z RWGPS z własnymi cue-pointami i bez turn-guidance - a potem przestał je pokazywać, a po przerwach (gdzie było wyłączenie) zmulał się mocno, tak że mapa się nie odświeżała nawet po 1km. Do długich tras 150+ to chyba za dużo na moc tego procesora. 

P.s. za 500zł ma być bryton 330 (taki edge 500 z bt/wifi i 36h działania)



#3963 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1367 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 21 maj 2016 - 23:35

P.s. za 500zł ma być bryton 330 (taki edge 500 z bt/wifi i 36h działania)

Ooo! To na takim najlepsi w open trasę Bałtyk-Bieszczady przejadą.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#3964 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 maj 2016 - 08:56

Przepaszam, ale nie mogę znaleźć w wątku... Wróciłem w Garminie 520 z wersji beta 6.03 do 6.00, zgrałem przed powrotem plik settings.fit aby zachować ustawienia ekranów itp. Niestety po powrocie, gdy wgrywam ten plik wszystko mimo to muszę ustawiać na nowo. Czy zły plik wgrałem czy może coś źle robię?



#3965 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 maj 2016 - 09:02

Puchaty, z tego co przerobiłem po ponownych ustawieniach ekranów to one zapisują się w plikach /Garmin/Sports/Cycling<NazwaProfilu>.fit


  • puchaty lubi to

#3966 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 maj 2016 - 09:03

Dzięki Trace! Czyli po ptakach... :/



#3967 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 maj 2016 - 22:08

Tak, dokładnie - profile mają swój folder - warto od czasu do czasu zrobić sobie kopię całej zawartości edge...

 

Czy do 520 mogę wgrać trasę z telefonu (android) ?

 

 

No jasne, że trasę można wgrać z telefonu z ios/android. Z mobilnego connect. Z tym, że najpierw musisz tą "trasę", a właściwie kurs stworzyć w connect na komputerze (na podstawie przejechanej poprzednio trasy, lub ręcznie). Nie wiem czemu odpowiedzi dotyczyły segmentów, a nie trasy/kursu...

 

 


  • puchaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3968 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 maj 2016 - 22:44

No jasne, że trasę można wgrać z telefonu z ios/android. Z mobilnego connect. Z tym, że najpierw musisz tą "trasę", a właściwie kurs stworzyć w connect na komputerze (na podstawie przejechanej poprzednio trasy, lub ręcznie)....

 

Jasne, ale tak BTW - ciekawe dlaczego nie można wgrać do Garmin Connect pliku gpx lub tcx, tak jak można to zrobić po kablu do samego urządzenia. Wtedy można by ładować kursy w pełni bezprzewodowo.

 

Pozdrawiam



#3969 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 maj 2016 - 05:28

... ciekawe dlaczego nie można wgrać do Garmin Connect pliku gpx lub tcx...

 

z prostego powodu - chcą promować tylko i wyłącznie swój serwis do planowania a do tego mają sporo ważniejszych niedoróbek niż brak importu GPX przez mobilnego connecta



#3970 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 23 maj 2016 - 12:17

Mam pytanie, czy do edge 810 podlacze czujnik tętna Polar H7?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3971 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 23 maj 2016 - 12:25

Mam pytanie, czy do edge 810 podlacze czujnik tętna Polar H7?
 

 

Nie. Nie ten system transmisji danych.
 



#3972 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 maj 2016 - 07:24

z prostego powodu - chcą promować tylko i wyłącznie swój serwis do planowania a do tego mają sporo ważniejszych niedoróbek niż brak importu GPX przez mobilnego connecta

 

Raczej chyba nie do końca z tego powodu. Jak już w jakimś stopniu integrują się ze Stravą, to równie dobrze mogliby wprowadzić opcję importu tras jako kursy z możliwością wstawiania/edycji/usuwania punktów na trasie (np. zakrętów czy komunikatów o zagrożeniach itd.)

A to, że mają sporo niedoróbek do poprawy to inna para kaloszy... 

 

No właśnie - teraz z innej beczki ;) - pojawił się ciekawy IQC: Charts

gallery_2211_141_121650.png

Jest to zrobione jako jedno pole (ważne, bo Edge może użyć do 4 pól IQ). Jak na wczesną wersję dość dobre, w prędkościomierzu do ustawienia jest maksymalny zakres skali prędkości (zielona kropka to Vśr, żółta Vmax danej jazdy), wykresy poniżej są konfigurowalne: do wyboru HR, Cad, Power/Power 3s. Również 3 pola na samym dole - tu możliwości wyboru jest nieco więcej, niestety te 3 pola do uzyskania tylko na E1000, na E520 ich nie będzie, a szkoda...

 

Powyżej to wersja "nocna", w dzień jest oczywiście "czarno na białym" ;).

 

No i na koniec problem - ma ktoś (oprócz mnie) pilota edge pracującego z e520? Zauważyłem, że obecnie po mniej więcej godzinie czasu komunikacja pilot <-> edge 520 przestaje funkcjonować, po kolejnych kilkunastu minutach (może ciut więcej - ile tego jeszcze nie wiem) wszystko zaczyna funkcjonować poprawnie. Problem zaczął się od zmiany oprogramowania do wersji 6.x, a być może nawet 5.3 (czyli od połowy kwietnia) - problemem na pewno nie jest bateria, dla pewności wymieniłem na nową i poprawy brak... Muszę zerknąć na forum garmina, czy ktoś już tego nie opisywał, no ale jeśli ktoś z Was może potwierdzić/zaprzeczyć występowanie tego problemu?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3973 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 24 maj 2016 - 09:49

Z Garminem jest jeden problem - goście są niestety niesamowicie chciwi; 5000 dolarów za dostęp do API czyli cena praktycznie zaporowa, gdyby nie to pewnie już dawno powstałyby jakieś narzędzia do wrzucania tras.

 

Co ciekawe Connect IQ jest chyba darmowy, natomiast dostęp do samych danych kosztuje.



#3974 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 maj 2016 - 09:55

Raczej chyba nie do końca z tego powodu. Jak już w jakimś stopniu integrują się ze Stravą, to równie dobrze mogliby wprowadzić opcję importu tras jako kursy z możliwością wstawiania/edycji/usuwania punktów na trasie (np. zakrętów czy komunikatów o zagrożeniach itd.)

 

tylko, że ta integracja jest TYLKO jednostronna - garmin łaskawiec za już słynne 5k$ udostępnia raptem możliwość przeczytania nowych plików fit na koncie użytkownika connenct

 

to słynne już "API" nie pozwala na nic więcej - nie ma możliwości czegokolwiek zapisać w serwisie connect a już tym bardziej kursów itd



#3975 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 24 maj 2016 - 09:57

O - a tego nawet nie wiedziałem, myślałem, że oferują coś więcej. W takim razie cena już totalnie z d**y.



#3976 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 maj 2016 - 11:09


No i na koniec problem - ma ktoś (oprócz mnie) pilota edge pracującego z e520? Zauważyłem, że obecnie po mniej więcej godzinie czasu komunikacja pilot <-> edge 520 przestaje funkcjonować, po kolejnych kilkunastu minutach (może ciut więcej - ile tego jeszcze nie wiem) wszystko zaczyna funkcjonować poprawnie. Problem zaczął się od zmiany oprogramowania do wersji 6.x, a być może nawet 5.3 (czyli od połowy kwietnia) - problemem na pewno nie jest bateria, dla pewności wymieniłem na nową i poprawy brak... Muszę zerknąć na forum garmina, czy ktoś już tego nie opisywał, no ale jeśli ktoś z Was może potwierdzić/zaprzeczyć występowanie tego problemu?

 

Mam 520 i pilota i raz już byłem na dłuższej wycieczce i nie zauważyłem takich problemów. Natomiast miałem podobny objaw z 510, przestawała go widzieć. Poza tym pojawił się jeszcze inny, który był faktycznym powodem reklamacji 510-tki. Po około 1h/1,5h garmin używany z pilotem przestawał rejestrować trasę. Pokazywał moce, tętna, prędkości ale nie rejestrował, trochę tak jakbym wcisnął koniec jazdy ale nie wyłączył ekranów. To mocno myliło, bo w zasadzie poza tym, że nie upływał czas treningu oraz nie rosła pokonana odległość, nie było żadnych widocznych objawów takiego wyłączenia.



#3977 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 maj 2016 - 13:51

Może to jednak babol występujący w becie 6.3? Bo szczerze mówiąc już nie pamiętam, a nie bardzo mam ochotę wracać do starej wersji... Pamięta ktoś gdzie raportować błędy?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3978 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 maj 2016 - 06:53

Jakiś czas temu pisałem o problemach z prawidłowymi wskazaniami pulsu przez czujnik tętna HRM1G dołączony oryginalnie do E500. Dziś grzebiąc po necie znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie problemu :)
Wystarczy zresetować czujnik poprzezzwarcie ze sobą styków w gnieździe baterii bądź kawałkiem drucika, bądź poprzez zwyczajne odwrotne włożenie baterii. Bez obaw, prąd nie popłynie odwrotnie, bo konstrukcja baterii na to nie pozwala.
Po zabiegu wykonujemy ponowne szukanie czujnika i wszystko zaczyna działać jak za nowości :)
Dziś na treningu potestuję, póki co działa dobrze.

PS. szukania czujnika musiałem dokonać na klacie po zmoczeniu elektrod kroplą wody.

https://forums.garmi...hp/t-25874.html
  • grzeSiuu lubi to

#3979 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 maj 2016 - 07:34

Może to jednak babol występujący w becie 6.3? Bo szczerze mówiąc już nie pamiętam, a nie bardzo mam ochotę wracać do starej wersji... Pamięta ktoś gdzie raportować błędy?

 

Ja wróciłem do starej, bo zdecydowanie dłużej się włączał na tej becie.



#3980 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 maj 2016 - 18:52

Dziś na treningu potestuję, póki co działa dobrze.


https://forums.garmi...hp/t-25874.html

No i potestowane, ostatnie kilka dni praktycznie nie działał, a dziś po upgrade działał jak nowy :) Także panowie, nie wywalamy opasek lecz je resetujemy





Dodaj odpowiedź