Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#721 esdopedoen

esdopedoen
  • Użytkownik
  • 31 posts
  • Skądkatowice

Posted 28 February 2012 - 12:17

Siemka,

Mam na szybko dwa pytania:

-Jak długo Edge 500 przesyła Wam aktywności do Garmin connect? Mi nawet przy jednej nowej aktywnoiści trwa to ponad 3 minuty!

-Mógłby mi ktoś potwierdzić jaka bateria wchodzi do czujnika kadancji GSC10. Wyczytałem że bateria to CR2032, ale ile ich wchodzi juz nie znalazłem.
Niestety po 3 miesiącach uzytkowania nie "łapie" prędkości więc zanim zadzwonie do garmina musze wyeliminowac problem baterii.

Z góry dzięki

#722 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 28 February 2012 - 13:18

Jeśli chodzi o przesyłanie aktywności to rób to ręcznie - gwarantuje że zaczyta w kilka sekund :)

#723 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Posted 28 February 2012 - 15:44

Siemka,

Mam na szybko dwa pytania:

-Jak długo Edge 500 przesyła Wam aktywności do Garmin connect? Mi nawet przy jednej nowej aktywnoiści trwa to ponad 3 minuty!

-Mógłby mi ktoś potwierdzić jaka bateria wchodzi do czujnika kadancji GSC10. Wyczytałem że bateria to CR2032, ale ile ich wchodzi juz nie znalazłem.
Niestety po 3 miesiącach uzytkowania nie "łapie" prędkości więc zanim zadzwonie do garmina musze wyeliminowac problem baterii.

Z góry dzięki


Jedna wchodzi. Po tak krotkim czasie to dosc dziwne oby to byl faktycznie tylko problem z bateria.

#724 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 29 February 2012 - 12:11

Kiedyś już pisałem o tym problemie z Edziem 500, ale mój post pozostał bez odzewu. Może tym razem pojawi się ktoś, kto spotkał się już z tym problemem. A więc ...
Brak naliczania spalonych kalorii. Edek nie wyświetlał kalorii, zieniłem baterię w opasce, sparowałem opaskę z Edkiem, problem zniknał. Po około 10 treningach na nowej bateryjce w opasce problem znowu się pojawił. Dzisiaj po bieganiu zauważyłem, że znowu mi nie zliczył kalorii.
Ktoś coś na ten defekt może zaradzić ? prozor, 'garniakowy' guru - masz pomysła? ;-)

#725 krzysio4322

krzysio4322
  • Użytkownik
  • 12 posts
  • SkądZewsząd

Posted 29 February 2012 - 21:48

kalorie obliczane są ze wzoru. Spróbuj zresetować garmina do ustawień fabrycznych i sprawdź.

#726 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 29 February 2012 - 22:16

Ktoś coś na ten defekt może zaradzić ? prozor, 'garniakowy' guru - masz pomysła? ;-)

Wrzuć albo raport treningu (*.fit), albo link do treningu na garmin connect - sprawdzę dane źródłowe i zobaczymy w czym problem ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#727 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Posted 01 March 2012 - 20:50

Dzisiaj po 16.00 dostałem Edka 500 ;) Jeszcze się ładuje a ja zabrałem się za czytanie instrukcji i podpinanie osprzętu. Jakieś uwagi przed pierwszą przejażdżką?

#728 krzysio4322

krzysio4322
  • Użytkownik
  • 12 posts
  • SkądZewsząd

Posted 01 March 2012 - 22:59

Staraj się czasem zerknąć także na drogę :lol: a serio mówiąc to poustawiaj sobie pod siebie rzeczy które chcesz wyświetlać na garminie, masz do dyspozycji 3 tak jakby ekrany.

#729 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Posted 02 March 2012 - 17:24

Już pierwszy 100km trening z Edziem za mną, pracuje na medal.
Mam dwa idiotyczne pytania, ale za cholerę nie doszedłem (w instrukcji też nie ma) do:
- odpalenia GPS O_O gdzie, jak?
- prędkość pobiera chyba z GPS a nie z czujnika (niedokładna, skoki po 1-2km/h na równej drodze), jednakże odczyt kadencji mam poprawny - można to zmienić?

#730 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 02 March 2012 - 18:19

Domel, Zerknij w menu-ustawienia-system. GPS jest odpalany automatem jak włączysz garmina.

Jak wyłączysz go to wtedy jedziesz na GSC10. Tak jest w 705 i podejrzewam, że w 500 jest tak samo.

#731 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Posted 02 March 2012 - 18:59

Czyli podczas pracy GPS nie ma opcji, by śr. prędkość czytał GSC10?
W ustawieniach wszystko mam włączone i komputerek odbiera poprawnie trasę (sprawdziłem na Garmin Connect dzisiejszą aktywność), także GPS działa, ale bardziej chodziło mi o to jak śledzić trasę live podczas treningu. Przełączałem między ekranami i nic :D
I jeszcze jedno - podczas treningu zatrzymuję się kilka razy: światła, siusiu, telefon itd. i zatrzymuję stoper, a mimo wszystko na Connect zliczyło mi średnią prędkość/puls/kadencję wliczając w to postoje, jak tego uniknąć na przyszłość?
Odnośnie map - jak sprawdzić jakie mam wgrane, skąd pobrać jakieś aktualizacje etc.? Niczego nie ma w instrukcji...

#732 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Posted 03 March 2012 - 08:01

W opcjach musisz sobie ustawicz automatyczne wl/wyl stopera.

#733 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Posted 03 March 2012 - 10:09

Dzięki, ustawiłem. Odnośnie nawigacji, to doszedłem w końcu do tego, że najpierw trzeba skonfigurować i wysłać na urządzenie wybrany kurs, po czym wybrać go z ustawień i w końcu można kręcić. Raczej nie ma opcji by wysłać sobie na Garniaka kawałek mapy bez celu i wybierać alternatywne trasy podczas jazdy? Szkoda.

#734 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 posts
  • SkądSzczecin

Posted 03 March 2012 - 14:59

Panowie czy można wyłączyć w garniaku opcję żeby nie ładował przez USB po podłączeniu do komputera? Nie mogę znaleźć tej opcji

#735 darekr

darekr
  • Użytkownik
  • 12 posts
  • Skądstare miasto

Posted 03 March 2012 - 15:21

mój edge 705 ładuje się automatycznie podczas przesyłu danych.

#736 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 03 March 2012 - 15:55

Odnośnie map - jak sprawdzić jakie mam wgrane, skąd pobrać jakieś aktualizacje etc.?

Nie ma żadnych map wgranych do Edka 500 - to nie ten typ urządzenia.
Radzę poczytać dokładnie powyższy topic na forum, bo chyba wszystko na temat Edka zostało tu juz powiedziane/napisane.

Raczej nie ma opcji by wysłać sobie na Garniaka kawałek mapy bez celu i wybierać alternatywne trasy podczas jazdy?

W Edge 500 nie ma takiej opcji jak śledzenie swojej aktualnej trasy, jak ma to miejsce w 'GPSach', tak popularnych teraz wśród kierowców.

wober, a czemu chcesz wyłączyć tą opcję? Od razu napomknę, że nie wiem jak (ewentualnie) wyłączyć tą opcję; pytam z czystej ciekawości :)

#737 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 03 March 2012 - 20:13

Pewnie chodzi o baterię w laptopie :) Tez nie słyszałem o takiej możliwości...

#738 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 03 March 2012 - 20:42

Pewnie chodzi o baterię w laptopie :) Tez nie słyszałem o takiej możliwości...

Bez przesady - Edek podłączony do kompa w celu zrzutu treningu/wgrania czegoś tam jest przez chwilę, max 5 minut, więc za wiele tej energii z laptopa nie wyssie.
Musi być inny powód hm ...

#739 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 posts
  • SkądSzczecin

Posted 04 March 2012 - 14:51

Chce wyłączyć bo to zrozumiałe że każde doładowywanie baterii powoduje jej szybszy ubytek. To jest jak w tel komórkowych. Większa żywotność baterii = mniejsze koszty :D

ps. chyba nie ma w ogóle takiej opcji, a szkoda....

#740 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 04 March 2012 - 16:11

wober, hmm... z jednej strony to zastanawiające, bo po co Garmin miałby taki 'bubel' wypuszczać na rynek, mając świadomość, że chodzi o żywotność baterii - poprostu wprowadziliby opcję wyłączenia ładowania. Ale z drugiej strony to zrozumiałe, bo mogą na tym zarobić :)
Ale metoda jest - w końcu podłączenie do USB w celu zgrania/wgrania z Edka danych nie trwa długo, więc można, w chwilę po podłączeniu i zrzuceniu danych, go poprostu odłączyć. Bateria w tak krótkim czasie zbytnio się nie wyekspolatuje. A jak juz zasilanie w Edku spadnie do zbyt niskiego poziomu - podłączyć go pod sieć i nastukać do 100%. Z tym tylko, że takie rozwiązanie jest lekko ryzykowne, bo nigdy w tym momencie nie będziesz wiedział, czy Ci wystarczy baterii na trasie :) Więc rozsądniej, a na pewno bezpieczniej, jest ładowac na full za każdym razem, kiedy Edek podpięty jest pod USB.



Reply to this topic