Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#741 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2012 - 17:39

wober, z tego co się domyślam w edku siedzi bateria Li- Ion lub Li-Poli - to nowszy typ baterii niż Ni-MH i Ni-Cd. Aku starego typu trzeba było na początku formować a następnie najlepiej rozładowywać do końca i ponownie całkowicie ładować. Nowsze typy (w telefonach gdzieś od 2004r) są od razu gotowe do użytku (nie wymagają formowania) i co najważniejsze pełne rozładowanie skraca żywotność baterii - tak więc Garmin przemyślał to co zrobił bo częste doładowania sprzyjają jego baterii.

#742 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marzec 2012 - 20:40

http://pl.wikipedia....r_litowo-jonowy

http://pl.wikipedia....towo-polimerowy


#743 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2012 - 10:39

A ktos z Was interesowal sie tematem wymiany bateri w E500 ?

Znalalzlem taka firme, ktora ma baterie do Garminow, wymiana wyglada tak:
http://www.newpower9...61-00019-12.htm

Za 2 tyg mam do nich napisac bo sprzedali baterie klientowi co ma E500 ponoc ich baterie powinny pasowac do kazdego Eda.

#744 Moras

Moras
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądOtwock

Napisano 05 marzec 2012 - 13:41

A może jeszcze prościej? Napisac bezpośrednio do producenta. Czasem bywa tak, że nawet po gwarancji, sprawdzone firmy przysyłają różne pierdółki za darmo.

#745 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2012 - 14:28

Jasne Garmin i cokolwiek za darmo dobre :)

Garmin nie sprzedaje bateri osobno, w ramach gwarancji mozna wymienic jezeli znacznie spadnie efektywnosc bateri w urzadzeniu, po okresie gwarancyjnym moga wymienic urzadzenie na nowe za niewielka oplata - 488 zl.

#746 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2012 - 20:33

Zważywszy na różnicę wielkości Edge 705 i Edge 500, należy domniemywać, że w 500 zastosowano akumulator odpowiadający wielkością nie zamontowanemu w 705, a raczej w serii Forerunner np. 305 czy też 310. Ergo - akumulator do 705 nie będzie pasować do 500. Czyli te aku z newpower99.com pasić nie będą.

Wymiana akumulatora w 305 jest opisana na tym blogu. albo też na
perpetum mobile (po niemiecku, ale obrazkowo ;-)).

Jak widać cała sztuka to dobranie wielkości akumulatora i odpowiednie podłączenie.

Bez rozkręcenia 500 nie sprawdzisz jaki tkwi tam akumulator i nie dopasujesz innego. Jakbyś rozkręcał/wymieniał, to zrób podobną fotorelację dla potomnych ;-)

Jednak przede wszystkim sprawdź, czy przypadkiem wszystkie styki są w należytym stanie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#747 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2012 - 10:00

W związku z ostatnimi podwyżkami cen E500 jako alternatywę można zaproponować GB-580P (albo na tej stronie ) - na pierwszy rzut oka prawie klon E500:
Dołączona grafika

Możliwości nieco tylko mniejsze niż garminowski odpowiednik, szczegóły na w/w stronie www.gs-sport.com lub w różnych testach, których trochę już się nazbierało, np. ten test, instrukcja obsługi pod tym linkiem..

W skrócie: wersja 580P posiada transmisję danych z czujników ANT+ (identycznie jak E500), oczywiście w komplecie sprzedają czujniki: tętna, prędkości, kadencji. Czujnika mocy w komplecie brak (szkoooda...), ale oczywiście podłączyć można.
Wersja 580B ANT+ nie posiada i praktycznie jest odpowiednikiem garmina e200 (IMHO lepszy od e200!).


Do komunikacji komputerek/Pc jest używany program firmowy Traning Gym Pro, aczkolwiek raczej bez polotu i działa raczej mało stabilnie (może dlatego, że testowałem bez podłączonego licznika? Aczkolwiek wątpię). Z uwagi na to, że format plików to jakiś *.act (aktywność?) to na bezpośrednie wczytanie w alternatywnym ST czy GC raczej nie ma co liczyć. Teoretycznie można importować gpx, klm, csv, txt, więc byc może istnieje możliwość eksportu do tych formatów i użycia np. w ST - zwłaszcza csv stwarza dużą nadzieję na możliwość przeniesienia danych do jakiegoś bardziej sensownego oprogramowania (np. ST).
No chyba, że opcja "Eksport" potrafi wyeksportować wczytany trening jako tcx/fit/gpx(ze ścieżką hr), ale tego sprawdzić akurat nie mogę, bo nie mam wczytanego .act...
Widzę ścieżki z 580P wgrane do gpsies.com, czyli przynajmniej ścieżkę gps da się wyeksportować. Jak z pozostałymi danymi - póki co, nie wiem.

Dla kogo 580P? Jeśli ktoś nie potrzebuje:
- zaawansowanych treningów (czyli zaprogramowania np. treningów interwałowych itd to co e500 umożliwia)
- komunikacji w języku polskim ;-) (angielski, niemiecki, francuski, włoski, chiński, japoński)
- używającego licznika głównie na 1 rowerze (jeden profil roweru)
- no i pewno coś tam jeszcze będzie ;-)


No i na koniec najważniejsze: cena. Oficjalna cena 580P to $199, a na Dealextreme można kupić z przesyłką do Polski za 179,10$ (przy zakupie 3 sztuk cena $177,40) czyli z przesyłką cena wyniesie około 570 zł - jest to cena licznika z kompletem czujników! Tak więc wychodzi prawie połowa ceny E500.

Jeśli chodzi o stosunek możliwość/cena i porównanie tego produktu do np. Polar CX200 to IMHO polar przegrywa zdecydowanie.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#748 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 15 marzec 2012 - 21:07

- używającego licznika głównie na 1 rowerze (jeden profil roweru)


Eee, w instrukcji pisze że można ustawić profile dla 5 rowerów. Pewnie gorzej z uchwytem pod licznik bo czujniki można dokupić skoro to ANT+. Naprawdę bardzo ciekawa propozycja, oby więcej taki to może Garmin przemyśli politykę cenową. Ciekawe czy i kiedy pojawi się na naszym rynku?

#749 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 marzec 2012 - 20:37

Czy czas zgrywania mapy 1.8G na 800-tke, dokladniej na karte sd, wynoszacy ok 60min jest normalny? Czy raczej karta nie grzeszy szybkoscia?
Porownywalem ja w aparacie, przy szybkich zdjeciach RAW (9) jest kilkusekundowe opoznienie w zapisie ale 60min....?

#750 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marzec 2012 - 20:46

Czy czas zgrywania mapy 1.8G na 800-tke, dokladniej na karte sd, wynoszacy ok 60min jest normalny?

Całkowicie normalny.

Czy raczej karta nie grzeszy szybkoscia?

Karta raczej jest OK.

Wygeneruj mapę do czytnika kart zamiast do urządzenia to zobaczysz różnicę w czasie zgrywania (generowanie mapy trwa niestety tak samo).

#751 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 marzec 2012 - 22:03

Ok, dzieki po raz kolejny ;)

#752 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 19 marzec 2012 - 14:47

Witam mam kilka pytań o Edge 705 HR/CAD
Jak to jest z mapami cos jak w gps w aucie wyznacza sie trase itp?
Czy mapy w takim urządzeniu można aktualizować jakoś, czy aby miec PL to trzeba zapłacić odrazu i kupić z PL topo?
O co chodzi z mierzeniem mocy "Urządzenie Edge 705 współpracuje z licznikami mocy z funkcją ANT+Sport innych firm" trzeba coś mieć dodatkowo aby była pokazywana moc w watach?
Jesli sie nie chce korzystać z nawigacji można wyłączyć ją i wtedy są wyświetlane pozostałe opcje na całym wyświetlaczu?

#753 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2012 - 17:23

tomiek, edek po to jest, żebyś znał trasę, mapę możesz mieć za darmo z ump-pc pl. oczywiście potrzebujesz jeszcze dokupić pomiar mocy. naturalnie edek może działać z wyłączonym gps, bodaj z czujnikiem CAD tak czy owak prędkość łapie z tego czujnika.

Ja natomiast mam pytanie jak u Was, posiadaczy 705, wygląda zgodność danych z wysokościomierza z tymi z profesjonalnych korekt? u mnie w garmin connect pojawiają się np. nawet kilkusetmetrowe rozbieżności jeśli chodzi o całkowite przewyższenie, czy to mógłby być powód do reklamacji??? :cry:

#754 darekr

darekr
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądstare miasto

Napisano 20 marzec 2012 - 17:46

U mnie też są podobne różnice. Powodem jest zastosowany w tym urządzeniu barometryczny wysokościomierz, który mierzy wysokość na podstawie ciśnienia atmosferycznego, czyli zmiana pogody i kicha. Mam taki wysokościomierz w zegarku, który zabieram na górskie wyprawy i za każdym razem, kiedy rozpoczynam wędrówkę ustawiam wysokość wg. mapy. Wydaje mi się, że na tym forum prozor pisał jak można ustawić wysokość ręcznie w garminie.

#755 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 23 marzec 2012 - 10:13

Mam pytanie czy Garmin Edge 500 zapisuje gdzieś w historii treningów maksymalny procent nachylenia terenu ? Czasami nie przełączę lub nie mam siły śledzić ilu procentowe jest nachylenie podjazdu jaki pokonuję.

#756 wober

wober
  • Użytkownik
  • 242 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 marzec 2012 - 16:48

Chyba ma tylko na bieżąco. Nie jest to zapisywane

#757 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 23 marzec 2012 - 21:46

Mam pytanie czy Garmin Edge 500 zapisuje gdzieś w historii treningów maksymalny procent nachylenia terenu ? Czasami nie przełączę lub nie mam siły śledzić ilu procentowe jest nachylenie podjazdu jaki pokonuję.


Korzystaj ze SportTracks i załatwione...

Dołączona grafika

#758 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 marzec 2012 - 01:03

mierzy wysokość na podstawie ciśnienia atmosferycznego, czyli zmiana pogody i kicha.


Zmiana ciśnienia o ok. 0,5 hPa i już możemy mieć ok. 10m różnicy w pionie. Dane szacunkowe na podstawie danych z ST.

Wiki, to trenażer i różnica w ciśnieniu atmosferycznym, czy faktycznie po stole jeździłeś?

Krzysiek - w ST możesz prześledzić nawet w którym miejscu miałeś te maksymalne nachylenie. Np. taki wykres (jeden z wielu):
Dołączona grafika
W tym przypadku jest to wykres nachylenie/czas z dodaną linią wysokości. Ale może być też nachylenie/dystans. Albo wykres prędkości z dodanym wykresem nachylenia - i wszystko staje się jasne, czemu tak wolno było w pewnych miejscach...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#759 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 25 marzec 2012 - 06:17

Wiki, to trenażer i różnica w ciśnieniu atmosferycznym, czy faktycznie po stole jeździłeś?

Trenażer :-P

#760 Gosc_Domel_*

Gosc_Domel_*
  • Gość

Napisano 25 marzec 2012 - 13:53

Garmin 500 za 766zł na allegro - 200zł w dupę, kupowałem miesiąc temu :mrgreen:



Dodaj odpowiedź