Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#9721 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 12 January 2021 - 11:08

Wykasować ostatnią, starsza wersja przedostatniej. Resztę zaktualizować ;)

 

 

Thx, trochę się waham bo w komentarzach piszą że to jednak plastik a nie skóra
.

 

Jeśli plastyk, to może nawet i lepiej, bo moja skóra nie cierpi w kontakcie z paskiem, a wygląda naprawdę dobrze. Ewentualnie można skusić się na te nieco droższe, gdzie zastrzegają, że z prawdziwej bydlęcej skóry. Albo parciane. Przez chwilę myślałem nawet o bransolecie, ale już sam F6X waży sporo, dodawać jeszcze wagę bransolety na nadgarstek, tego byłoby za wiele...

 

Tak czy siak, jeśli chodzi o odczucia na nadgarstku to zdecydowanie na plus względem oryginalnego paska silikonowego. Odparzeń nawet śladu nie widzę, Na razie do kąpieli zdejmuję zegarek, ale jak to plastyk, to właściwie po co jeśli wody nie ciągnie? Z drugiej strony po treningu na ogół i tak spłukuję pot z wewnętrznej strony paska (i samego F6)...


  • Mediana likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9722 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 413 posts
  • SkądLublin

Posted 12 January 2021 - 13:29

Który to plik z mapą Garmin Cycle Map EU, South West 2018.20 ?

M...

P.S.

Wgrałem mapę 2020.20.

Attached Files


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#9723 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 12 January 2021 - 14:07

Tymczasem u DCR-a ciekawy skok w przeszłość zegarków sportowych, czyli: Garmin Forerunner 305 15 lat później. Mamy przegląd menusów, jest porównanie dokładności GPS-a z Forerunner-em 945, link do oryginalnej recenzji DCR-a z 2007... Nie zabrakło nawet nieco niebezpośredniego pocisku dla Wahoo Rival (no, nie tylko dla niego.. :P).

 

A ja życzę nam wszystkim, aby nasze Garminy działały dobrze i sprawiały radość przez lata. Gdy pewien YouTuber ukończył pełnego IronMan-a a w kilku krótkich filmach dokumentujących treningi pokazał się któryś 8 letni Garmin Forerunner dla mnie wybór był już dość prosty.

 

 


  • Marcin321 likes this

#9724 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 830 posts
  • SkądNowy Sacz

Posted 13 January 2021 - 07:34

Panowie mam problem Edge 810 uruchamia sie od razu do menu diagnostycznego.Probowalem go rozladowac ale to samo,rozebralem obudowe bo pisali gdzies na necie ze moze przycisk wcisniety ktorys.Ni nie pomaga dzieki z gory za pomoc



#9725 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 13 January 2021 - 09:03

Tak się porobiło i nie mogę tego zmienić z pozycji urządzenia (wpisuje inną wartość i dalej zostaje 111), ani przez synchronizację (Garmin Connect i Express). Cała reszta działa, macie pomysł co z tym zrobić?

 

b72c0ea9545a45d17fb35f31cb5eaab4.jpg

 

Zaliczyłem to samo wczorajna 830 :) . Prawa strzałka zadziałała. Bawiłem się wczoraj po raz pierwszy BaseCamp i może to się stało po połączeniu? Swoją ten BC jest jakiś taki nieprzyjazny w użytkowaniu...
 



#9726 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 13 January 2021 - 09:43

BaseCamp to jest przestarzałe narzędzie, które bardziej "przy okazji" wspiera współczesne urządzenia. Czasem się przydaje, np. łatwo można zrobić nim szybki backup tras i punktów oraz wykorzystywanie map z urządzenia przy planowaniu kursów. Mimo wszystko portal Garmin Connect oferuje tylko Google Maps, HERE Maps i OpenStreetMap a w BaseCamp widzimy bezpośrednio mapę z urządzenia (oczywiście tylko po podpięciu pod USB). Przy pomocy BaseCamp-a łatwo się też wgrywa dodatkowe mapy.



#9727 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 431 posts
  • Skądwwwa

Posted 13 January 2021 - 10:13

Czy mi sie zdaje czy znowu zhakowali garmina ? Connect mi nie dziala urzadzenia od wczoraj sie nie synchronizują, cokolwiek nie wybiore w apce mam komunikat - wystapil błąd. Dotyczy to Edka i fenixa.
Jedno co zrobilem to zmienilem hasło w koncie garmina wczoraj, ale nie kojarze abym kiedykolwiek musial je aktualizowac w apce ( choc przyznaje ze nie wiem czy je kiedys zmienialem :) ? W necie nic na twn twmat nie widze w apce tez nie moge znalezc hasla. Ktos podpowie gdzie jest haslo w apce - czy po prostu znowu "awaria" ? Pozdr

#9728 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 January 2021 - 10:17

Jeśli hasło zmieniłeś na koncie, to również w Connect mobilnym musisz się zalogować ponownie, z nowym hasłem. Bez tego nie będziesz miał dostępu do konta - mobilny connect widocznie wymienia login/hasło podczas synchronizowania danych z serwerami garminowskimi.

U mnie wszystko działa poprawnie.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9729 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1,105 posts
  • Skądwe mnie tyle piękna

Posted 13 January 2021 - 10:18

Wszystko jest ok https://connect.garmin.com/status/


  • artho likes this
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9730 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 431 posts
  • Skądwwwa

Posted 13 January 2021 - 10:24

Dzieki
A gdzie w apce na telefonie jes opcja zaloguj wyloguj ? Nie moge tego jakos znalezc...

#9731 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 January 2021 - 10:27

Menu  -> (kółko zębate) Ustawienia -> wyloguj. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9732 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 431 posts
  • Skądwwwa

Posted 13 January 2021 - 11:13

Oki znalazlem. Ale albo cos ze mna nie tak albo z tym systemem ( nie wiem czemu nigdy z innymi nie mam takich problemow :)
Wylogowalem.
Klikam zaloguj ( nie utworz konto a zaloguj) - podaje adres i haslo
...
I dostaje komunikat : konto juz istnieje :)

#9733 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 431 posts
  • Skądwwwa

Posted 13 January 2021 - 11:22

Za 10 proba zalapal... Ale usilnie pisal ze nie moge sie zalogowac na konto bo konto " already exists" :)
Wtf :)
Dopiero jak w zawansowanych ( czego nigdy nie tykałem) zmienilem adres na Polska - pozwolil mi sie zalogowac.
Dzieki.

#9734 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1,105 posts
  • Skądwe mnie tyle piękna

Posted 13 January 2021 - 11:55

Jeśli to na andro to czyszczenie casch'u w opcjach aplikacji zwykle rozwiązuje takie problemy.  


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9735 Cysiek

Cysiek
  • Użytkownik
  • 29 posts

Posted 15 January 2021 - 20:02

1. Mądre głowy mam do Was pytanie, nurtuje mnie jedna kwestia. Kupiłem dwa zegarki Fenixa. Jeden dla żony F6S S, drugi dla siebie F6X S. Żony bateria była kompletnie rozładowana a moja 86%.

 

Zdaję sobie sprawę, że nie można tych dwóch baterii porównywać chociażby na ich znaczącą różnicę w pojemności i np. inna date produkcji i magazynowania produktu. Kurier przywiózł w zimę to mogła mniejsza "paść" lub długo leżakował egzemplarz na magazynie.

 

Czy może jednak się mylę i powinno coś tam tego prądu być zmagazynowane? Ma taka sytuacja jakiś realny wpływ na fizyczne parametry i żywotność takiego akumulatora? Moje wątpliwości pewnie wynikają z moich negatywnych doświadczeń z rozładowanymi od startu urządzeniami i zaczytanych "gdzieś tam" informacji, że powinien być choćby trochę naładowany aku.

 

Napisałem do obsługi sklepu eAzymut z zapytaniem i dostałem odp: to się czasami zdarza i nie ma wpływu na działanie produktu.

 

Co Wy na to? Jakieś sugestie? Czy użytkować i się nie martwić?

 

2. Do osób, które zakupiły na Ali ? nie oryginał skórzany pasek do FX6: jak się on Wam sprawuje po czasie?



#9736 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 15 January 2021 - 20:11

To tak po kolei...:

 

1. Baterie potrzebują kilku cykli do uzyskania pełnej sprawności. Na początku to na wielu babka wróżyła. Tak z 5 cykli idealnie...

2. S a X mają sporo inną baterię.

3. Ustawienia zegarków bardzo mocno wpływają na życie baterii.

4. Jak nie ustąpi po plus minus 5 cyklach ładowania zainstaluj Battery Up/Down, potestuj.

 



#9737 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 413 posts
  • SkądLublin

Posted 15 January 2021 - 20:23

@Cysiek

Zdecydowanie pozbyć się problemu, zwrócić ten rozładowany, na pewno to wpłynęło na stan baterii (pytanie jak długo była rozładowana) i kupić ponownie, by spać zdrowo. :P

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#9738 Cysiek

Cysiek
  • Użytkownik
  • 29 posts

Posted 15 January 2021 - 20:23

To tak po kolei...:

 

1. Baterie potrzebują kilku cykli do uzyskania pełnej sprawności. Na początku to na wielu babka wróżyła. Tak z 5 cykli idealnie...

2. S a X mają sporo inną baterię.

3. Ustawienia zegarków bardzo mocno wpływają na życie baterii.

4. Jak nie ustąpi po plus minus 5 cyklach ładowania zainstaluj Battery Up/Down, potestuj.

1. Tak, zgadzam się i rozumiem to.

2. Tak też napisałem.

3. Racja, rozumiem to.

4. Dzięki za radę! Nie znałem tego.

 

Jednak na moje pytanie nie padła odp. ;)

"...Czy może jednak się mylę i powinno coś tam tego prądu być zmagazynowane? Ma taka sytuacja jakiś realny wpływ na fizyczne parametry i żywotność takiego akumulatora?"

 

W skrócie: czy produkt wyjęty z pudełka, który jest kompletnie rozładowany wróży późniejsze problemy z akumulatorem czy też jest to zjawisko normalne?



#9739 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 15 January 2021 - 20:35

Prąd tam był na pewno. Dzisiaj praktycznie nie ma urządzeń, które nie utrzymują takiej minimalnej rezerwy, która owszem - nie pozwala na uruchomienie produktu - ale utrzymuje baterię przy życiu. Zanim bym reklamował to sprawdziłbym kilka ładowań do pełna i rozładowań (aktywność 24h). Raczej produkt nie był po prostu "kompletnie" rozładowany ;)



#9740 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 January 2021 - 20:44

Zgadza się. Chyba wszystkie urządzenia Garmina miałem z akumulatorem naładowanym do mniej więcej 3/4 pojemności. Może być, bo może faktycznie zdarzyło się, że po testach nie wyłączyli urządzenia i akumulator rozładował się całkowicie. Co prawda to "całkowicie" nigdy nie będzie całkowitym rozładowaniem, bo zawsze jest zabezpieczenie, które odcina zasilanie z minimalną ilością energii, tak żeby zabezpieczyć akumulator litowo-polimerowy przed uszkodzeniem na skutek całkowitego rozładowania. 

 

Co to jest " F6X S" (i " F6S S?)? - prawdopodobnie Shapphire, ale skracając do "S" powodujesz niepotrzebne zagmatwanie skrótowców - wersja Sapphire to właściwie tylko szkło szafirowe zamiast standardowego Gorilla Glass i właściwie nie dodaje poza tym żadnej wartości dodanej. A w odróżnieniu od poprzednich, dość delikatnych szkiełek (czy raczej poliwęglanów) Gorilla Glass sprawdza się bardzo dobrze i właściwie nie ma konieczności stosowania folii czy Shapphire. 

 

Co do paska z alli - poczytaj co pisałem wcześniej. W dalszym ciągu podtrzymuję tą opinię. W odróżnieniu od oryginalnego silikonowego paska nie odparza skóry, to najważniejsze. A ile wytrzyma? No cóż, ciężko powiedzieć...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Reply to this topic