Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1661 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 10 April 2014 - 10:09

Aaaaa, to może wynikać z tego, że zrobiłem export do pliku TCX z portalu garmina a nie z urządzenia bezpośrednio (bo chyba jest tam taka opcja). Zaraz to poprawie...

 

Ja używam https://tapiriik.com/ (chyba zapłaciłem kilka euro żeby działało automatycznie, ale chyba działa i bez tego)



#1662 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 10 April 2014 - 10:32

Ja używam https://tapiriik.com/ (chyba zapłaciłem kilka euro żeby działało automatycznie, ale chyba działa i bez tego)

 

Zadziałało bez problemu, podłączyłem Garmina, zrobiłem upload w Stravie i automatycznie mi wrzucił. W endomondo też jest chyba taka opcja aby wrzucać z Garmina bezpośrednio.

 

Zapomniałem tylko paska od pulsometru założyć  :-)


Giant TCR Advanced 2016


#1663 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 10 April 2014 - 10:37

z garmina możesz po prostu plik importować - jak przejrzysz katalogi garmina to zobaczysz katalog z plikami *.fit

 

następny plus edge 8xx - możliwość zapisywania aktywności na karcie MicroSD - ja do importu nie podłączam garmina, żeby nie ładować tylko kartę wrzucam i z niej importuje dane
tym samym na karcie MicroSD mam aktywności od początku używania edge 800 -miejsca nie zapełnie jeszcze długo ... :D



#1664 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 10 April 2014 - 10:43

No mi się znudziło ręczne importowanie do kilku serwisów, marzy mi się aplikacja która wgra mi trening na wybrane serwisy i jeszcze zrobi kopię samego pliku w chmurze) Niestety https://tapiriik.com/ nie jest idealny (kopia na dropboxie to plik .tcx) no i to to czekanie na synchronizację.

 

Karta SD to ogromny plus serii 8xx w razie awarii zawsze można spróbować odzyskać dane. Kiedyś po treningu w pośpiechu zrobiłem pranie razem z telefonem w kieszonce spodenek i trening się wyprał ;)



#1665 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądKórnik

Posted 10 April 2014 - 10:58

 W endomondo też jest chyba taka opcja aby wrzucać z Garmina bezpośrednio.

 

 

 

Jest , musisz tylko podłączyć EDGE'a , jeżeli po raz pierwszy to pobrać plug -in z softem  a potem opcja " nowy trening" i wgraj z Garmina - wszystko



#1666 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Posted 10 April 2014 - 11:01

Nie wiem, jak to działa, ale nie trzeba mieć podłączonego Garmina żeby wgrać trening na Endomondo. Wystarczy, że wcześniej dane były zgrane do Garmin Connect.



#1667 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 10 April 2014 - 11:07

Nie wiem, jak to działa, ale nie trzeba mieć podłączonego Garmina żeby wgrać trening na Endomondo. Wystarczy, że wcześniej dane były zgrane do Garmin Connect.

 

Hmmm tak to nie próbowałem, ale pewnie jest to możliwe dzięki temu że komunikacja wszystkich serwisów z garmin-em idzie przez ich wtyczkę czyli może ona buforuje dane.

 

PS. Chociaż z tego co czytałem to w nowej wersji connecta już nie ma być wtyczki tylko będzie aplikacja.



#1668 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądKórnik

Posted 10 April 2014 - 13:23

jeśli chodzi o eksport pliku  z connecta to trzeba po prostu go zapisać w formacie gpx lub  tcx i potem poprzez opcję "import z pliku" w endomondo wrzucic go na endo  i tyle



#1669 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Posted 10 April 2014 - 13:27

Ja normalnie wybieram dodaj z Garmina

Wysłane przez Tapatalk



#1670 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądKórnik

Posted 10 April 2014 - 13:46

Ja normalnie wybieram dodaj z Garmina

Wysłane przez Tapatalk

 

Ja też tak robię :-D ,ale padło pytanie jak zgrać plik z connecta do endo nie podłączając EDGE'a



#1671 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 10 April 2014 - 13:48

jeśli chodzi o eksport pliku  z connecta to trzeba po prostu go zapisać w formacie gpx lub  tcx i potem poprzez opcję "import z pliku" w endomondo wrzucic go na endo  i tyle

 

Widzę, że endomodno ma opcję "Wgraj z Garmina" więc nie trzeba się bawić w export do pliku. 

A więc widzę, że będę musiał tylko podłączyć garmina raz i za pośrednictwem plugina będę mógł wrzucić dane do garminconnect, stravy oraz endomondo. 


Giant TCR Advanced 2016


#1672 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 posts
  • SkądKórnik

Posted 10 April 2014 - 13:53

dokladnie tak

 



#1673 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 10 April 2014 - 13:59

Tak czy tak nic nie trzeba eksportować, wystarczy zgrać sobie pliki .fit z pamięci/karty Garmin-a. FIT to plik binarny ma zapisane absolutnie wszystkie dane i stosunkowo mały rozmiar. GPX i TCX to bardziej jak JPEG i TIFF, w GPX jest chyba tylko GPS + tętno, w TCX już trochę więcej ale i tak nie ma to jak FIT który bym porównał do danych RAW. Dlatego polecam robienie kopii zapisanych treningów w tym właśnie formacie.


  • dawidr likes this

#1674 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 11 April 2014 - 09:59

Testowałem dzisiaj Garmina na trochę dłuższej trasie.

Ustawiłem rozmiar koła na auto i jak wystartowałem a następnie przejechałem jakieś 200-300m pokazało mi się, że automatycznie ustalono rozmiar koła. Prędkość wydawała się ok - tak zostawię i nie będę nic kombinował na razie z tym  :-)


Giant TCR Advanced 2016


#1675 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 11 April 2014 - 10:13

zobacz czy dobrze ustawił rozmiar koła bo mi ustawiał źle - znaczne różnice były między tym co ustawił a faktycznym obwodem

później będziesz miał zawyżony/zaniżony dystans średnią itd

 

poza tym droga do ustawienia rozmiaru powinna być idealnie prosta i pozioma - bez zbędnego skręcania - wtedy może i dobrze ustawi

a ja takiej nie mam jak ruszę od domu - min 2 zakręty + omijanie samochodu i jakiś dziur



#1676 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 11 April 2014 - 10:21

Żadna metoda nie jest super :P

Mierząc miarką 1 obrót koła masz błąd ok. 2%.
Z GPS'a masz przekłamania rzędu 1-2% (bo pozycja często skacze w boki).

Kiedyś mierzyłem 10 śladów sznurka zamoczonego w oleju (teoretycznie błąd poniżej 0.2%). Niespodzianka: spadek ciśnienia z 6 do 3 atm zmienia dystans o prawie 3cm (czyli 1-1.5%), a zmiana położenia (w dolny chwyt) o kolejne 1%!

Cytat z tematu o precyzyjnym ustawianiu obwodu koła. Jak widać to naprawdę nie ma sensu.



#1677 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 11 April 2014 - 11:48

Z tego co widzę to wpisał mi 2064mm.

Z tabelki w instrukcji wychodzi 700 × 23C - 2096mm.

 


Giant TCR Advanced 2016


#1678 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 11 April 2014 - 12:14

mi wpisywał źle dlatego, że mam zakręty i nie równą drogę odjazdową spod domu - wolę z ręki wpisywać



#1679 dawidr

dawidr
  • Użytkownik
  • 516 posts
  • SkądPoznań

Posted 11 April 2014 - 12:27

W sumie to ja też miałem dwa zakręty jak startowałem rano. Spróbuję jeszcze raz dzisiaj jak będę wracał z roboty...


Giant TCR Advanced 2016


#1680 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 posts
  • SkądZłocieniec

Posted 11 April 2014 - 20:22

trochę słabe to porównanie dla mnie

gdzie info o barometrze, polach danych itd

 

ja sam uważam, że urządzenia typu 500,510 są dla osób które tylko trenują i się ścigają walcząc o każdy gram i każdy milimetr oporu na rowerze :D

 

jak cokolwiek jeździsz w terenie nie znanym to już znacznie lepsze są z serii 8xx, więcej pól, więcej możliwości, np. wykres profilu zaplanowanego w oparciu o gpx itd

 

innym argumentem jest kasa ale to każdy sam musi zdecydować

 

W EDGE 500 również taki profil wysokościowy możesz uzyskać. Co więcej, nawet wirtualnego partnera i komunikaty o skrętach na szosie. Wszystko w oparciu o plik .tcx i stronkę np. bikeroutetoaster.com





Reply to this topic