Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1881 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 03 July 2014 - 09:52

No właśnie,  takie są uroki wysokościomierza barometrycznego i... dość słabiutkiego procesorka edka (zwłaszcza e500), w przypadku nachyleń musi zebrać dane o przemieszczaniu się w pionie, załóżmy że nie są to cm tylko np. 1 m żeby coś sensownego wyświetlić, następnie musi te dane przetworzyć (równolegle przetwarzając dane gps, prędkości, kadencji, mocy...) i stąd to kilku sekundowe opóźnienie. Jeśli jedzie się pod górkę o w miarę stałym nachyleniu, to wyświetlane parametry nachylenia będą w miarę poprawne, jeśli jednak są to króciutkie podjazdy/zjazdy lub nachylenie zmienia się na niewielkich odcinkach drogi, to nie ma co sobie głowy wyświetlanymi %, ewentualnie do późniejszej analizy nachylenia terenu i owszem, ale nie do monitorowania w czasie rzeczywistym.

 

Montaż GSC10 wcale nie jest taki zły - zawsze można zamontować go na najróżniejsze sposoby, regulowana antenka bardzo się w tym przydaje. Można zamontować go z góry rurki, ale też z dołu. Antenkę można podnieść, ale równie dobrze... opuścić - i ja tak mam, bo jakoś zawsze miałem (chyba nieuzasadnione) wrażenie, że mi się antenka w szprychy wkręci. Teraz mam antenkę przy korpusie i jest cacy.

 

Jeśli chodzi o reanimację GSC10 - Akitigra opisał naprawę w poście #1232 - wilgoć się dostaje, śniedzieją punkty na płytce, przemycie izopropanolem przywraca do życia, później trzeba pamiętać o zabezpieczeniu przed dostaniem się wilgoci, najlepiej silikonem dekarskim (nie na bazie octu, który powoduje korozję i zżeranie ścieżek).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1882 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 03 July 2014 - 09:52

No już nie przesadzajcie z tym marudzeniem. To nie apteka i niestety wszystkie pomiary są obarczone jakimś błędem niezaleźnie od tego czy to Garmin czy nie Garmin.

 

prędkość - z gps-źle bo zaokrągla, z koła źle bo pytanie jaki obwód a jak ktoś już na forum opisał nawet zmiana ciśnienia ma znaczenie

przewyższenia to samo - z gps źle bo SIRS strasznie przekłamuje wysokość, a pomiar barometryczny to wystarczy pomyśleć zrozumieć że jak się ciśnienie zmienia to i pomiar może być lekko skrzywiony. Z drugiej strony sama koncepcja pomiaru przewyższeń na płaskim wprowadza ogrooooomy błąd)

tętno - miliony razy było o różnego rodzaju błędach (od luźnej opaski, na elektryzujących się koszulkach skończywszy)

 

Co do GSC-10 to cała magia ANT+ polega na tym że można mieć licznik Garmin-a, opaskę Adidasa, czujnik prędkości Sigmy itp itd.

więc jeśli macie problem z tym czujnikiem to naprawdę są inne na rynku.



#1883 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 03 July 2014 - 14:51

W EDGE 800 (nie wiem jak jest w innych modelach) można ręcznie wprowadzić wysokość danego punktu.

Może to załatwiłoby sprawę poprawnych odczytów wysokości. Ja nie próbowałem  ;-)  :roll:


ZORBA pozdrawia !!


#1884 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 03 July 2014 - 18:14

W EDGE 800 (nie wiem jak jest w innych modelach) można ręcznie wprowadzić wysokość danego punktu.

Może to załatwiłoby sprawę poprawnych odczytów wysokości. Ja nie próbowałem  ;-)  :roll:

 

to służy do kalibracji - ja mam ustawiony punkt koło chałupy na 65 m i wtedy mi po włączeniu start automatycznie kalibruje



#1885 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 03 July 2014 - 19:01

Można to jakoś ustawić tak aby nie trzeba było tego robić przed każdym wyjazdem?

#1886 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 posts

Posted 03 July 2014 - 19:56

Z tego co wiem to nie trzeba robic tego za kazdym razem, raz zapisujesz dany pkt w pamieci i potem automatycznie sie ustawia od tego zapisanego pkt. Jest chyba tak ze gps ustala twpoje polozenie i jesli bedziesz blisko zapisanego pkt (nie pamietam jaki garmin podaje promien, chyba kilkanascie metrow) to wysokosc bedzie odnoszona do tego zapisanego pkt.

 

Jesli jestem w bledzie to mnie z niego wyprowadzcie :P



#1887 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 03 July 2014 - 20:51

Z tego co wiem to nie trzeba robic tego za kazdym razem, raz zapisujesz dany pkt w pamieci i potem automatycznie sie ustawia od tego zapisanego pkt. Jest chyba tak ze gps ustala twpoje polozenie i jesli bedziesz blisko zapisanego pkt (nie pamietam jaki garmin podaje promien, chyba kilkanascie metrow) to wysokosc bedzie odnoszona do tego zapisanego pkt.

 

Jesli jestem w bledzie to mnie z niego wyprowadzcie :P

 

masz rację - punkt z wysokością musi być blisko miejsca gdzie naciskasz start

jak startujesz z wielu miejsc to zrób sobie w tych miejscach punkty z wpisaną wysokością i będziesz miał automatyczną kalibrację

 

kalibracja automatyczna wykonuje się też jak uruchomisz edga a nie naciśniesz start - wtedy urządzenie ma czas aby się kalibrować na podstawie wysokości wyliczonej z GPS - ale to dłużej trwa

tej kalibracji używam tylko przed startami gdzie nie wiem na jakiej wysokości się znajduję a włączenie 15 min przed załatwia sprawę z dość sporą dokładnością



#1888 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 04 July 2014 - 09:03

nie wiesz jak to zrobił? mam czujnik z samą kadencją i zastanawiam się czy kubeł, czy zabawa w elektronika:)

 

Tak jak ktoś wczesniej pisał spróbuj wysuszyć. W moim przypadku to była grubsza sprawa, trzeba było wymienic kilka elementów lutowanych powierzchniowo, a do tego nie warto się zabierać bez stacji lutowniczej i doświadczenia. Niestety w dłuższej perspektywie woda w kontakcie z płytkami drukowanymi nabiera własciwosci żracych i może załatwic elektronike na dobre. W razie problemów lepiej profilaktycznie ściagnąc z ramy i wysuszyć.



#1889 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 04 July 2014 - 09:32

W EDGE 800 (nie wiem jak jest w innych modelach) można ręcznie wprowadzić wysokość danego punktu.

Może to załatwiłoby sprawę poprawnych odczytów wysokości. Ja nie próbowałem  ;-)  :roll:

 

To załatwia temat odczytu poprawnej wysokości, w temacie liczenia przewyższeń nie zmienia nic.



#1890 Gosc_broklyn20_*

Gosc_broklyn20_*
  • Gość

Posted 04 July 2014 - 17:13

Niestety suszenie juz nic nie daje, czujnik mnozy lub dzieli prędkość. Spróbuje przemyc wnetrznosci o ile uda mi sie dobrac do obudowy.

#1891 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 07 July 2014 - 12:27

Obudowa rozchodzi się bez większego problemu. Później użyj izopropanolu - kostuje grosze, działa cuda ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1892 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 16 July 2014 - 07:59

Panowie, uważajcie na GLONASS, żeby Was nie pokierował w krzaki ;) http://wyborcza.biz/...atelitarna.html
  • play likes this

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1893 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 17 July 2014 - 07:04

Glonass jest sygnałem uzupełniającym dla GPS - dlatego można wyłączyć pierwszy, podstawowego już wyłączyć się nie da. No ale tego typu błędy zdarzać się nie powinny. No cóż, widocznie ruskim wsio ryba, czy rakieta pierdylnie w cel z dokładnością do 1m czy do 1km - byleby silna głowica była to i tak cel zostanie zneutralizowany ;-).

 

Nowy serwis connect z lekka mnie wkurza. Niby cud, miód i orzeszki, ale nie widzę możliwości ręcznego przesyłania danych, tylko przez express?! Toto nie działa na linuxie, zresztą na windzie też nie lubię mieć uruchomionego multum programów nonstop. Dobrze, że jest (póki co?) możliwość przełączenia "tymczasowego" na stary serwis.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1894 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1,525 posts
  • SkądSK

Posted 17 July 2014 - 07:20

Na nowym serwisie Garmina szukałem ręcznej możliwości wrzucania treningów, ale chyba wychodzi na to że jedynie można przez express'a. Do tego jeszcze musiałem aktualizować system na Mac'u :)

Niby express synchronizuje dane z serwisem ale jak wchodzę na stronę to nic nie widać żeby się dodało.

Możliwe że jeszcze pracują nad tym. Jak na razie zostałem przy starym wyglądzie.



#1895 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 17 July 2014 - 07:24

Jest ręczne, z bocznego panelu wybieramy pierwszą pozycje i z niej aktywności (nie rozwijany widget, tylko po prostu aktywności). Wyskakuje lista ostatnich aktywności, a nad nią z prawej strony "przesyłanie ręczne".



#1896 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1,525 posts
  • SkądSK

Posted 17 July 2014 - 08:34

playzino faktycznie jest, dzięki za podpowiedz :)



#1897 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 17 July 2014 - 13:48

No masz, niby proste, ale te strzałki > mnie zmyliły. Dzięki playzino :-D . Już miałem obawy, że z przesyłaniem kicha i tylko z tych widżetów trzeba będzie korzystać. Przekombinowanie :oops:


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1898 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 17 July 2014 - 14:05

No mi też to trochę czasu zabrało, ale nie wyobrażam sobie korzystania w inny sposób z tego serwisu (używanie programu do skopowania jednego pliku do jednego serwisu to chyba lekka przesada).  Generalnie jestem zawiedziony zmianami (liczyłem na lepsze wsparcie analizy danych z mocy itp) a tu tylko nowy design i kilka bajeranckich widgetów.



#1899 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 18 July 2014 - 13:18

No parę plusów nowy serwis ma, ale funkcjonalności trainingpeaks chyba nie oczekiwałeś?

Do analiz - zwłaszcza danych z mocy polecam ostatnią wersję GoldenCheetah 3.1 (obecnie RC2), minus za dokumentację (brak), warto zapoznać się z wideo dot. nowości. Szczegóły w wątku Golden Cheetah - komputerowy dzienniczek treningowy


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1900 play

play
  • Użytkownik
  • 361 posts
  • Skądpzn

Posted 18 July 2014 - 13:55

No na TP to może nie, ale może chociaż krzywą mocy mogli by zrobić, albo możliwość zaznaczenia odcinka i wyliczenia dla niego wartości średnich i maksymalnych. GoldenCheetah mam, używam i nawet lubię, ale jeszcze bardziej lubię dzienniczki on line (nie jestem uwiązany do konkretnego komputera)





Reply to this topic