Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#11541 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maj 2023 - 17:51

Dobre to ClimbPro, łatwiej zaplanować jak z głową podjeżdżać bez konieczności wcześniejszego zapamiętywana trasy.
Do tego 2 pola danych: moc 3sek i gears :)

Mam tylko 2 obserwacje i ciekawy jestem czy też tak macie:
- za wcześnie zaczyna i kończy się „segment”, najczęściej z 50-80 metrów
- profil wysokości czasem jest przekłamany, najczęściej w rzeczywistości jest trudniej niż na ekranie

#11542 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 29 maj 2023 - 16:23

U mnie na ogół rozpoczyna się z opóźnieniem, jadę pod górę, a ten pokazuje jeszcze ze 100 do początku.

#11543 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 29 maj 2023 - 20:41


Mam tylko 2 obserwacje i ciekawy jestem czy też tak macie:
- za wcześnie zaczyna i kończy się „segment”, najczęściej z 50-80 metrów
- profil wysokości czasem jest przekłamany, najczęściej w rzeczywistości jest trudniej niż na ekranie

 

Tak, klasyk. Przywykniesz.

 

Czesto sie konczy przed szczytem, a tam jeszcze 100-200 m.

 

Wykres na Climbpro raczej mi sie bardziej zgadzal niz na StravaLiveSegments, gdzie mial byc luz a bylo przepychanie ;)


  • vpablov lubi to

#11544 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maj 2023 - 06:00

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze poczytałem o climbpro i wynika z tego że za niedokładności odpowiedzialne są profile wysokościowe map (DEM).

Jak się chce mieć dokładny profil to trzeba tworzyć kurs na podstawie track-a zapisanego urządzeniem z barometrem upewniając się żeby program do tworzenia kursu nie nadpisał danych o wysokości wartościami ze swoich map.

Ktoś kojarzy jaki program do tworzenia kursu ma najdokładniejsze dane DEM? Czy wszystko i tak bazuje na OSM i tyle?

#11545 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 01 czerwiec 2023 - 13:17

Mamy nowości: Garmin Epix 2 PRO w trzech rozmiarach i Fenix 7 PRO również w trzech rozmiarach.


  • artho lubi to

#11546 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 01 czerwiec 2023 - 19:07

Dzisiaj przetestowałem baterię Garmina Edge 830 na wycieczce rowerowej z połączonym telefonem, czujnikami: tętna, prędkości, miernikiem mocy i pracującą nawigacją. Przez 09h 40min "zeszły" 42 procenty baterii co jest bardzo dobrym wynikiem. Średnio na godzinę to ok. 4,3%. Na jakieś krótkie ultra powinno wystarczyć bez doładowywania.
Jedyna irytująca przypadłość to restartowanie się Garmina. Zdarzyło mi się 3 razy pod koniec jazdy, po ok. 5-6 godzinach. Niby wszystko się zapisało, ale dane dotyczące obciążenia treningowego już nie.
  • artho lubi to

#11547 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 21:33

Jedyna irytująca przypadłość to restartowanie się Garmina. Zdarzyło mi się 3 razy pod koniec jazdy, po ok. 5-6 godzinach. Niby wszystko się zapisało, ale dane dotyczące obciążenia treningowego już nie.

Poaktualizuj, jak się powtórzy to reklamuj - nigdy czegoś takiego nie miałem.



#11548 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2828 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 22:06

Mamy nowości: Garmin Epix 2 PRO w trzech rozmiarach i Fenix 7 PRO również w trzech rozmiarach.

Spore zmiany! Kto by pomyślał, że nieco po roku... :o



#11549 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 01 czerwiec 2023 - 22:11

Ma ktoś już może e840?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

 

Mam, ale jeszcze w pudle. Co trzeba?



#11550 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 01 czerwiec 2023 - 22:30

Mam, ale jeszcze w pudle. Co trzeba?

To jak ju trochę pojeździsz z nim to daj znać. Zastanawiam się nad kupnem.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

#11551 perun

perun
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwiec 2023 - 09:05

Jedyna irytująca przypadłość to restartowanie się Garmina. Zdarzyło mi się 3 razy pod koniec jazdy, po ok. 5-6 godzinach. Niby wszystko się zapisało, ale dane dotyczące obciążenia treningowego już nie.

 

Też miałem z tym problem w ubiegłym roku. Te restarty zdarzały się w kompletnie losowych odstępach czasu. Podczas jednej jazdy potrafił się wyłączyć kilka razy, później miesiąc spokoju. Z tego co czytałem to sam Garmin nie wiedział co je powoduje i dlaczego na jednych urządzeniach występują a na innych nie. Miałem reklamować ale od dłuższego czasu już się tak u mnie nie dzieje, więc możliwe, że się ogarnęli i naprawili to którąś z aktualizacji. Sprawdz, czy masz najnowszą wersję oprogramowania. Jeśli tak i ten problem się powtarza to reklamuj.



#11552 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 09:19

Tak z ciekawości, jak garmin wymienia urządzenie to jak się ma sprawa gwarancji na to nowe? Biegnie od zera? Rok, dwa lata?

#11553 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 02 czerwiec 2023 - 09:26

Na grupach na fejsie pisza, ze biegnie od nowa (2 lata).

 

Z tymze, ze nie sa to generalnie nowki, wiekszosc dostaje refurby


  • lukaszzsch lubi to

#11554 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 czerwiec 2023 - 11:11

Tak, w Europie 2 lata (USA rok). Refurby, ale z nowymi bateriami itd. Praktycznie nie do odróżnienia od nowego.


  • lukaszzsch lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11555 juhas99

juhas99
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 05 czerwiec 2023 - 06:54

Różnie wymieniają i być może zależy to od wieku urządzenia.

Półroczny FR945 wymienili mi na nowy zegarek. Półtoraroczny Edge530 wymienili na refurba - NOH https://support.garm...vff8q3W6oSQZt0A, wygląda i działa jak nowy. Jedyna różnica taka, że dostałem samo urządzenie bez pudełka i akcesoriów (których nie odsyłałem razem z urządzeniem).

 

W obu przypadkach jest dokument potwierdzający datę wymianę i od niej lecą 2 lata gwarancji.
 

To samo dotyczy pasów tętna, one przy tej polityce gwarancyjnej (wymiana na nowy + 2 lata gwarancji od daty wymiany) są wieczne :)

 

 

 


  • Ulepekin, artho i lukaszzsch lubią to

#11556 kono78

kono78
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2023 - 13:22

Pacjent Garmin Edge Explore, kolega włącza aktywność, jazda szosowa a po zakończeniu i przesłaniu danych do Garmin Connect brak mapy i informacje, że to jazda virtualna. Miał ktoś taką przypadłość?



#11557 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 17 czerwiec 2023 - 16:19

Może trochę głupie pytanie - garmin 530, dystrybucja amazońska - jak sprawdzić, jakie są mapy wgrane (w sensie jaki obszar pokrywają)? Pamiętam, że jak kupowałem 520, to żeby mieć pokrycie poza Polską, musiałem dograć mapę Europy.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#11558 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 czerwiec 2023 - 13:12

O ile jest to amazon europejski, to będą mapy EU. Jak sprawdzić? W samym urządzeniu po nazwach map (Europa podzielona bodajże na dwa obszary, mapa adresowa, mapa DEM), a bardziej szczegółowo to podłącz Edge pod komputer i w Express będziesz miał informację o zainstalowanych mapach i ich wersji. Ewentualnie z możliwością aktualizacji.

W x40 jest już możliwość wyboru i załadowania mapy z niemalże dowolnego regionu świata. Oczywiście w dalszym ciągu jest możliwość wrzucenia dowolnej mapy np. OSM (zresztą chyba większość bazuje na tym projekcie, choć różnią się kolorystyką, pokryciem kategorii dróg itp.) po kablu do urządzenia. W przypadku takich map warto pozostawić standardowy temat kolorystyczny, nie zawsze np. kontrastowy będzie dobrze wyglądać z kolorystyką dedykowaną dla mapy wgrywanej. Zresztą czasami po to się dogrywa inną mapkę, żeby mieć inaczej wyglądającą mapę na ekranie, bo na ogół siatka dróg w mapach fabrycznych jest bardzo szczegółowa.

 

W 520 była jedynie "mapa" bazowa, czyli główne drogi Europy. Właściwie nie do użytku. Przy tej ilości pamięci trzeba było trochę kombinować, żeby jakąś sensowną mapkę części Polski umieścić w pamięci urządzenia. Oczywiście bez routingu, tylko sama mapa (choć i to było przydatne). Na szczęście te czasy oszczędności na pamięci raczej minęły.  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#11559 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 20 czerwiec 2023 - 09:58

Prozor, na Ciebie zawsze można liczyć. Dzięki.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

#11560 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 26 czerwiec 2023 - 19:12

Panowie mam problem z kolorem kursów oznaczony opcją 'zawsze wyświetlaj' na ekranie mapy...  Edge 840...

Wszystkie ślady które mam włączone na mapie są strasznie nieczytelne przez kolor jakim są wyświetlane - zamiast kontrastowej czerwieni jest to brudny bordowy kolor który w słońcu/okularach zlewa się tak, że nie jestem w stanie go rozpoznać patrząc na ekran mapy... To samo dotyczy innych kolorów - zawsze domyślnie pokazuje się ciemniejszy odcień koloru.

 

Na ekranie wyboru koloru widać dwa odcienie , ale po wyświetleniu mapy kolor jest nadal ten mniej kontrastowy
 

Myślałem na początku że to kwestia ustawień kolorystyki ekranu dzień/noc - ale to niczego nie zmieniło.

Przykład:
- kurs który powinien być na mapie wyświetlony turkusowym kontrastowym kolorem

- po wyświetleniu mapy kolor jest inny..

scrren2.jpg

screen5.jpg

 

screen3.jpg

screen4.jpg

 





Dodaj odpowiedź