Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery Rose

rose trek emonda sl6

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:26

Witam

 

Chciałbym usłyszeć opinie na temat rowerów firmy Rose. Wiem że jest tutaj przedstawiciel tej firmy ale interesują mnie bardziej opinie fizycznych użytkowników.  Szukam roweru do treningów w terenie mocno pagórkowatym  (Babia Góra, Gorce, Tatry) dystanse od 50 - 100 i więcej km. 

Z Rose jest interesujący model X lite two na pełnej ultegrze r8000 koła Rose rs1400 za ok 9 tys zł.

Mój faworyt obecnie to Trek Emonda sl 6 na ulegrze 8000 , Bontrager Paradigm Tubeless Ready rocznik 2018 za 9 tys. 

I jeszcze korci mnie nad Specialized Tarmac expert 2017 ale tu już wchodzi tylko używka w grę też na ultegrze 6800 i kołach dtswiss. 

Co poradzicie?



#2 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:11

Serio? nikt nic?:D



#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 kwiecień 2018 - 19:26

Wejdź na hopcycling.pl i tam pewny niezależny bloger napisał sporo o swoim rowerze a jeździ na Rose.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#4 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2018 - 18:45

Mam rower Rose, ale nie interesujący cię model, a ROSE XEON TEAM CGF-3000. Także moja opinia będzie ogólnie dotyczyła rowerów Rose. Rama jest solidnie wykonana i dobrze wykończona. Nie odbiega od konkurencji. Bardzo wygodna jest możliwość konfiguracji osprzętu w bardzo szerokim zakresie. Czasem do wyboru jest nawet kilkanaście produktów. Z firmą jest dobry kontakt. Nie było żadnych problemów przy zakupie.

Ogólnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Mój ROSE jest na kompletnej Ultegrze (z kompaktową korbą i kasetą 11-32), na kołach DT Swiss R23 Spline 2015, z kierownicą Ritchey WCS Evo Curve. Malowanie czarny mat (staranne, bez skaz). Realna waga z pedałami, koszykami i licznikiem to 7,62.

Rower mam od lutego 2016. Przejechałem 25 000 km. Żadnych problemów.

Spotykam czasem na trasie chłopaka na X lite. Ma go już kilka lat i też jest zadowolony.

Tyle mogę powiedzieć. Pozdrawiam

 



#5 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 02 maj 2018 - 19:46

Z opcji, które podałeś wybrałbym Rose. Lekki i dobrze wyposażony w niskiej cenie. Trek ma fatalnie dobraną korbę 50/34, która w górach w czasie zjazdów jest zdecydowanie niewystarczająca. Poza tym fajny i wygodny rower. Tarmac Expert to prawdopodobnie świetna maszyna ale przed zakupem radziłbym dokładnie ocenić jej stan techniczny. Nigdy nie wiadomo czy rower nie jest po upadku lub czy nie ma jakiś wad ukrytych.



#6 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 03 maj 2018 - 19:21

No tak. W góry do zjazdów to przydała by się chyba jakaś trzyrzędowa, żeby nie dokręcać? Czegoś tu nie rozumiem.

#7 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 maj 2018 - 20:22

Serio? nikt nic? :D

Serio chcesz kupować rower bez przymiarki. Zjeżdżać w górach na czymś co nawet nie wiesz jak się prowadzi ? I bawić się w wysyłki gwarancje.

Tematy z negatywnymi komentarzami na temat rose zostały kiedyś usunięte.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#8 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 05 maj 2018 - 09:18

Tak jak wielokrotnie wspominałem rowery nasze można przymierzyć we Wrocławiu, wypożyczyć na weekend, sprawdzić, a jeśli komuś się rower nie spodoba ma prawo na nasz koszt go odesłać. Pomagamy w doborze rozmiaru ramy, a mamy za sobą kilka dekad doświadczenia w takiej sprzedaży co szeroko opisałem w wątku poświęconym firmie. 

Co zaś się tyczy negatywnych komentarzy to zapraszam krytykujących do przejechania się naszymi rowerami. Niechaj przetestują i zweryfikują zgodnie ze swoim doświadczeniem i umiejętnościami nierzetelne, wg niektórych, opinie dziennikarzy i blogerów z Polski i Europy, którzy dobrze piszą o naszych rowerach. Jeśli forowicz przetestuje nasz rower i napisze, że to beznadziejnie skonfigurowany, ciężki, miękki, źle się prowadzący rower, podpierając się przy tym rzeczowymi argumentami, porównując testowany model do kilku innych kolarzówek, które dosiadał  to dlaczego ktoś miałby usuwać taki post?  


  • lejdipik lubi to

#9 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 05 maj 2018 - 11:17

No tak. W góry do zjazdów to przydała by się chyba jakaś trzyrzędowa, żeby nie dokręcać? Czegoś tu nie rozumiem.

Zależy, ja tam mieszkam w górach i nie widzę większego sensu dokręcania. Na 50x11 rozbujam rower spokojnie szybko >50km/h, a na dużym spadzie to momentalnie rośnie. Zresztą i tak raczej nie śmigam >60km/h, bo zbyt niebezpiecznie na uczęszczanych drogach, żeby ryzykować. Chyba, że ktoś się ściga, wtedy ok.



#10 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 05 maj 2018 - 11:46

Ty nie widzisz sensu. Wielu nie widzi sensu żeby jechać w góry i nie poużywać sobie na zjazdach. Nie oceniaj potrzeb innych swoją miarą. Na płaskich wyścigach nie raz grupa idzie 50-55 na godzinę a przy dobrym wietrze ponad 60 się idzie na finiszu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#11 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 05 maj 2018 - 19:53

No właśnie nie oceniam. Napisałem, że zależy i pokazałem(z punktu widzenia amatora który się nie ściga) do czego ten napęd wystarcza, bo sam taki posiadam :). DLA MNIE(piszę z capsa, żebyś znów nie zarzucił ;) ), na zjeździe istotniejsze są lepsze hample niż twardsze zębatki, bo to dzięki tym pierwszym dłużej mógłbym prędkość rozwijać nie bojąc się o problem z jej wytraceniem w razie potrzeby, zresztą 110 RPM każdy wykręci na moment komfortowo, a to już daje przy 50x11 65km/h, 120RPM 70km/h. Przy 90 RPM na płaskim to jest trochę ponad 50km/h, jednemu starczy, drugiemu nie, mi czasem brakuje, ale nie mam z tym problemu, bo nie ma za dużo takiego płaskiego ;).

Btw, wcześniej jeździłem na 53/39.

#12 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 07 maj 2018 - 12:02

A co myślicie o tym ? https://www.ebay.pl/...em=112969415297

 

Warto pchać się w rower po naprawie ramy? 



#13 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 07 maj 2018 - 14:44

Tia , połamali mu rower w transporcie , po czym gość go naprawił (i to niezbyt fachowo jak na mój gust) i nagle okazał się nie na jego rozmiar. Kurcze zacznę pisać bajki dla kolarzy do poduszki :)



#14 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 07 maj 2018 - 17:23

Najpierw miał być elegancki, nowy rower za 9000 zł, a teraz powypadkowy za połowę tego?



#15 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 07 maj 2018 - 19:12

Następny będzie do 1 tys ;)



#16 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 07 maj 2018 - 20:33

No tak. W góry do zjazdów to przydała by się chyba jakaś trzyrzędowa, żeby nie dokręcać? Czegoś tu nie rozumiem.

Rowery wyścigowe o których mowa w tym wątku służą do szybkiej jazdy. W górach 50x11 to mniej niż 52-11, które pozwoli szybciej rozkręcić rower na zjeździe. Dlatego do rowerów przeznaczonych do ścigania, większość producentów będzie montować korbę 52-36, bo taka się lepiej sprawdzi. 50-34 wygrywa w rowerach dla początkujących lub endurance. Oczywiście, że jeszcze większa tarcza sprawdziłaby się jeszcze lepiej na zjazdach, ale szukamy kompromisu pomiędzy pojazdami, płaskim i zjazdami.



#17 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 15 maj 2018 - 23:00

Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam bon do Decathlonu na 6500 zł i zastanawiam się jak sprawują sie rowery b’twin. Zaciekawił mnie ten model https://www.decathlo...id_8402810.htmlco o nim myślicie ? Warty dołożenia 3500 zł?

#18 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 16 maj 2018 - 09:12

Dysponujac taka kasa napewno nie kupil bym go ale bon na 6500zl to juz calkowicie zmienia sprawe. Jezeli ten bon nie masz na co innego wydac to bym sie skusil na rower. Majac 9k poszukal bym treka, speca  lub cos innego na di2.



#19 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 16 maj 2018 - 09:51

Dlaczego byś go nie kupił? Na di2 za 9 tys nowki speca ani treka nie znajdę ...

#20 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 16 maj 2018 - 10:07

Bo wolalbym uzywany (w dobrym stanie) na Di2





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rose, trek, emonda, sl6