Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr / Trek Emonda / Canyon Ultimate - Trudny Wybów

nowy rower trek giant canyon

122 odpowiedzi w tym temacie

#61 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 23 październik 2018 - 19:30

Z tym zahaczaniem to może wina źle ustawionych bloków? 

 

Ale nawet jeśli, to nie wierzę, że jest to problem w czasie jazdy, nie ma opcji. Można ewentualnie czepnąć przy zawracaniu na bardzo niskiej prędkości, ale raczej nie jakoś mocno. Normalna sprawa w większości przypadków i akurat z tego nie robiłbym zagadnienia. 


  • mess i muzycom lubią to

#62 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 październik 2018 - 06:44

Jeśli chodzi o Cenę to do Speca czy Cannondala też niestety trzeba dopłacać. Nie wiem jak emonda, ale wcześniej testowałem rowery endurance i technologia w Domane rzeczywiście robi robotę w porównaniu z Giantem, Canyonem, Cannondalem czy nawet specem. (prostota i waga) No nic mi się nie spieszy i chcę potestować.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



#63 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 październik 2018 - 08:33

Jaka technologia robi jaką robotę?

Defy jest bardzo wygodny, a te elastyczne widełki tylnego trójkąta to jest coś co mi teraz brakuje w Specu i nie wygląda na to, że isospeed Treka jest prostszy. Z kolei nic nie ma porównania do future shocka Roubaixa, to jest zupełnie inna jazda.. Cannondale Synapse natomiast to regularna kolarka, nie mająca wiele wspólnego z endurancem. Objechałem nim Gardę 150km i jedyne co miał z endu to tarczówki, nawet opony miał 23mm. Zad wysoko, ręce nisko, ee... 



#64 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 październik 2018 - 09:30

Ta z Treka. Właściwie tylko Trek i Spec z tych rowerów robi różnicę. Fakt Spec ma future shocka, ale ma on też spory wpływ na wagę i można powiedzieć że to już regularny amortyzator. Rozwiązanie z Treka na przód prostsze, ale jak na kolażówkę tak jak pisałeś komfort bardzo dobry. Dla mnie Jeśli chodzi o Synapse mam podobne odczucia. To samo Giant czy Canyon ze swoją ruszającą sztycą, choć tam pozycja lepsza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



#65 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 19:43

Nie chce zakładać nowego tematu bo pośrednio ten się tyczy mojego pytania. Stoie przed zakupem nowego roweru w kwocie do 13 tys i się zastanawiam nad :
Canyon ultimate cf sl 8.0
Giant Tcr advanced pro 1
Specialized tarmac comp sl6
Wszystkie modele na osprzęcie ultegry 8000.
Co sądzicie?

#66 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopad 2018 - 20:33

Do czego potrzebujesz tego roweru i na czym jeździsz teraz?



#67 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 21:38

Na tarmacu sl4 . Głównie do treningów dystanse do maksymalnie 150 km . Zazwyczaj jeżdżę w terenie mocno górzystym .

#68 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2018 - 22:03

Na Gianta uważaj pod względem rozmiaru - oni mają okrojoną rozmiarówkę S/M/ML itd przy czym Mka dla 175cm jak ja jest trochę za duża. Nowy Tarmac jest świetny, co prawda testowałem S-worksa SL6, nie wiem jak zwykłe modele ale podejrzewam że niewiele gorzej :)

w tej cenie masz jeszcze Rose xlite four na di2

 

wszystkie są dobre, weź taki co Ci się bardziej podoba :) 



#69 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 22:19

Gianta mam obadanego. Rozmiar ml jest idealny . No właśnie warto dla amatora di2?

#70 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2018 - 22:33

Giant ma fajną geo, mimo że pewnie z nich najcięższy. A jak na góry to bym brał najlżejszy.

Di2 jest super, nie wiem czy tu na forum są zawodowcy a sporo osób ma elektrykę :) ja już nie wrócę do mechaniki, osobiście znam jednego kolegę co miał TCRa z Di2, przesiadł sie na Bianchi z mechaniką i powiedział że nie potrzebuje elektryki, ale to jeden przypadek. Ktoś tu jeszcze się wypowiadał, że da elektryce jeszcze parę tys. km żeby się przekonać bo na razie nie widzi sensu.. tak że co kto lubi. Zmiana biegów w dolnym chwycie i zmiana blatów z przodu nie ma żadnego porównania z mechaniką i tyle. 



#71 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 22:37

Giant advanced pro 0 disc na do2 waży 7,5 kg. Na forach zagranicznych zbiera bardzo dobre opinie jak i nie najlepsze z tych modeli co podałem.

#72 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopad 2018 - 23:08

Tyle że raczej w 13k sie z takim nie zmiescisz.

#73 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 23:48

Tym bardziej że w Polsce ten model nie jest dostępny 😂Polska piękny kraj ...

#74 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 10:02

Może supersix hm? Po wyjęciu z pudła poniżej 7kg 😉

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#75 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 11:28

Ja bym brał Tarmaca, mimo że jestem zakochany w Ultimate, ale SL6 mnie kręci chyba jeszcze mocniej i jeśli bym zamieniał to na niego właśnie. 

 

Bierz ten, przy którym serce mocniej bije, najprostsza zasada, szczególnie przy identycznym osprzęcie. 



#76 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 11:59

Tyle, że Tarmac ma -zdaje się- jeszcze trochę bardziej agresywną geometrię niż Canyon, który z tego powodu nie do końca pasował autorowi wątku.



#77 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 listopad 2018 - 13:55

Nie mam z tego nic, ale znajomy ma fajne rowery, w tym wspomnianego Gianta: http://omr-rowery.pl...-advanced-pro1/

Nie wiem tylko czy rozmiar pasuje. W 100% mogę polecić rzetelność sprzedawcy jak coś.



#78 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 05 listopad 2018 - 13:56

Tym bardziej że w Polsce ten model nie jest dostępny 😂Polska piękny kraj ...

 

Z tego co wiem, to jest możliwość zamówienia modeli, które niby nie są dostępne na stronie



#79 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2018 - 14:15

Ja swojego ex-Defy dwa lata temu zamawialem z Niemiec bo w Polsce nie bylo takiego malowania jakie chcialem

#80 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 14:25

Tyle, że Tarmac ma -zdaje się- jeszcze trochę bardziej agresywną geometrię niż Canyon, który z tego powodu nie do końca pasował autorowi wątku.

Ale o Tarmaca nie pyta autor tematu, tylko nowy user się podłączył. W dodatku jeździ teraz na SL4.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy rower, trek, giant, canyon