Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr / Trek Emonda / Canyon Ultimate - Trudny Wybów

nowy rower trek giant canyon

122 odpowiedzi w tym temacie

#81 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 16:42

Ja bym swojego sl4 na sl6 w ciemno zmieniał jakbym miał taką możliwość finansową :P
Albo lepiej no new tarmac disk :)

#82 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 17:29

A jak Wagowo wychodzi sl6?

#83 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2018 - 17:36

w tym roku jeździłem na jednym dyskowym co mi się szalenie spodobał - Merida Scultura 7000-e disc, jak to się prowadziło, jak mercedes :)

https://www.zico-bik...78aAl16EALw_wcB

 

choć pewnie na twoim miejscu brałbym tego:

https://www.rosebike...gra-di2-2673766

 



#84 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 17:40

To już wolałbym x lite four disc . Właśnie o tych meridach słyszałem ze nie bardzo są . I generalnie opinie na zagranicznych forach tez średnie

#85 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 17:47

Nie chce zakładać nowego tematu bo pośrednio ten się tyczy mojego pytania. Stoie przed zakupem nowego roweru w kwocie do 13 tys i się zastanawiam nad :
Canyon ultimate cf sl 8.0
Giant Tcr advanced pro 1
Specialized tarmac comp sl6
Wszystkie modele na osprzęcie ultegry 8000.
Co sądzicie?

 

Za około 11.200 zł można złożyć u nas https://www.rosebike...ultegra-2661720wymieniając w tej cenie DT Swissy na Mavic Ksyrium Elite. Rower będzie ważył ok 7 kg. 

Za ok 13.000 ten sam rower złożymy na DT SWISS PR 1400 Dicut Oxic, które ważą niecałe 100 g mniej niż Ksyrium Elite. 

W cenie oczywiście wybór przełożeń, długości mostka, szerokości kierownicy, długości korby. Można też zmienić siodełko na lepsze, sztycę itd. 

 

amfdow.jpg



#86 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2018 - 17:54

To już wolałbym x lite four disc . Właśnie o tych meridach słyszałem ze nie bardzo są . I generalnie opinie na zagranicznych forach tez średnie

też bym wolał gdyby pomalowali go inaczej niż na czarny mat, cokolwiek innego z glossem. Jakiś taki zanik polotu i finezji ostatnio u producentów. Wszystko nudne szaro bure czarne :P



#87 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 18:48

Powinna być możliwość wyboru własnego malowania nawet za niewielką dopłata 😂
  • cauchy lubi to

#88 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 19:06

dostępne są dwie wersje kolorystyczne. 

 

312zkas.jpg


  • muzycom lubi to

#89 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2018 - 20:30

szarobura i czarnobura :) pomalujcie to jakoś fajniej :)


  • Mediana i Jedi23 lubią to

#90 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 21:09

szarobura i czarnobura :) pomalujcie to jakoś fajniej :)

 

No dokładnie. Nawet już konkurent na "C" daje do wyboru albo czarno/szarobury albo jakiś fajny kolor ;)



#91 Gac89

Gac89
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 21:17

No właśnie a w Rose można wybrać wszystko oprócz koloru . Ciekawe jakby porównać canyona ultimate 8.0 do rose x lite four

#92 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 22:28

Cóż przez ostatnie trzy dekady najlepiej sprzedającymi się ramami były czarne. Poza tym minimalna ilość lakieru pomaga oszczędzić na wadze. Modele Gran Fondo są bardziej kolorowe, aero też. 



#93 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 listopad 2018 - 11:23

A ja właśnie kupiłem taką szaro-burą Meridę na Ultegrze, na tarczach -  :)).

Nie lubię pstrokacizny. :)

 

M...


  • muzycom lubi to

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#94 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 12:42

Cóż przez ostatnie trzy dekady najlepiej sprzedającymi się ramami były czarne. Poza tym minimalna ilość lakieru pomaga oszczędzić na wadze. Modele Gran Fondo są bardziej kolorowe, aero też. 

 

Argument sprzedaży jest oczywiście w pełni zrozumiały. Ale dobrze jest mieć wybór. Fakt, że Rose ostatnio więcej czerwieni czy innych barw też oferuje - niemniej akurat w przypadku modeli X-Lite Four / Six trochę niezrozumiała jest decyzja, żeby dać do wyboru czarny i szary. To już np. czarny i biały byłby jakimś wyborem :)



#95 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 06 listopad 2018 - 13:10

Jest jak najbardziej zrozumiała. Akurat te wymienione rowery są nastawione na niską wagę. Dużo więcej lakieru kolorowego trzeba położyć aby zakryć szaro-czarną strukturę karbonu, co za tym idzie wzrasta waga ramy. Najwięcej lakieru idzie własnie białego.



#96 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 13:24

Jest jak najbardziej zrozumiała. Akurat te wymienione rowery są nastawione na niską wagę. Dużo więcej lakieru kolorowego trzeba położyć aby zakryć szaro-czarną strukturę karbonu, co za tym idzie wzrasta waga ramy. Najwięcej lakieru idzie własnie białego.

 

Oczywiście, dlatego bardziej chyba można "narzekać" nie na firmy dostosowujące się do rynku, a na uczestników rynku, którzy, moim skromnym zdaniem, mają całkowicie niezrozumiałą obsesję na punkcie wagi i każde parę gramów jest dla nich na wagę złota. Potem firmy podążają tym tropem i albo za wszelką cenę unikają publikowania wagi, albo też ostro koloryzują... Ale to temat na inną dyskusję.



#97 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2018 - 16:26

uważam tą nową modę za przebrzydłą :P :) w sam raz żeby się dobić w czasie jesienno-zimowej chandry :P

chciałbym wiecej takiej inwencji, przepiękne to malowanie :)

MY19TCRADSL0DDA_ColorA.jpg

 


  • impa, dywyn i Bzyk lubią to

#98 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 19:46

Nawet myślałem o podobnym Gigancie ale trochę się boję tej sztycy... Zwykle po kupnie roweru kilka razy zmieniam wysokość siodełka. Tu błąd może być bardzo kosztowny. Ale rower pierwsza klasa.

#99 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2018 - 19:53

i jeszcze dochodzą potencjalne problemy z transportem



#100 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 listopad 2018 - 08:16

Na jesienne wieczory polecam - mój zakup - Merida Scultura Disc 6000 ( w kategorii -"Malowanie"). :):)

 

Finalnie mam dłuższy mostek i nie tak podniesiony i drugi koszyk na bidon - testowałem dopasowanie. :)

 

M...

Załączone pliki


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy rower, trek, giant, canyon