Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer-Wentylacja


171 odpowiedzi w tym temacie

#21 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 15:00

Stolik: zgoda - snobizm, winda trochę, wiatrak nie :) Komfort z powodu braku konkurencji ma swoją cenę.

Nie namawiam. Starałem się obiektywnie opisać temat w porównaniu do wiatraka jaki posiadam który najwydajniejszy nie jest,


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#22 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 listopad 2019 - 15:47

A tego stanleya można gdzieś kupić w pl? Kiedyś szukałem i niestety nie znalazłem.

#23 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 listopad 2019 - 15:50

Jest taki projekt kontrolera wentylatora po ant+ niestety na razie preorder. Wygląda bardzo atrakcyjnie.

https://maelstrom.me/

#24 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 16:04

Ok, a ja jestem na etapie, że nie mam w ogóle wiatraka 😅. Zeszłą zimę przelatałem, teraz nie chce mi się już myć podłogi za każdym razem na trasie salon - łazienka. Więc pytanie jest jaką minimalną moc zwykłego stojącego brać? 



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 16:21

HarveyDent, widzę, że mój zakup sprowokował Ciebie do wpisu ;)

Bzyk, odpowiem przewrotnie - nie bierz zwykłego. Bierz łachudrę. Serio, zakup drogi, ale na dziś nie dostaniesz lepszego rozwiązania. Komfort przejścia z cyrkulatora z ręcznym przełącznikiem na wiatr łachudry porównywalny z przejściem ze zwykłego trenażera na Core.

 

W ramach modernizacji swoje Pain Cave oprócz zbudowania Rocker Plates postanowiłem coś zrobić z wentylacją [...]

Cholernie drogie i cholernie dobre. Po 2 tygodniach użytkowania ubytek ponad 9 stówek nie boli. Czemu ja tego wcześniej nie przetestowałem ...? Jeśli Cie stać - nie zastanawiaj się, warto. 

 

Nie będę się powtarzał czy wpisywał tego co wcześniej w "moje zakupy", tu do poczytania #4728 (917 pln) i co sądzę o tym choć w odniesieniu do alternatywnego zastosowania suszarek do dywanów (zbieżność prawie doskonała z tym co Harvey napisał) #4731.

Właśnie te nóżki to debilne rozwiązanie. Mogę zrozumieć, że projektowano pod system wahoo, czyli mają być na nogach stolika wahoo, ale nie każdy chce, potrzebuje, czy widzi zastosowanie tego stolika. Tylne wypoziomowują (na taboret stawiać czy komodę chyba?), przedniej regulacji brak. Podłożenie grubej książki czy pudełka z chusteczkami niby rozwiązuje problem, ale przecież można było to rozwiązać w samym  wentylatorze. Jak nie regulowane nóżki, to regulacja kierownic nawiewu (jak w nawiewach samochodowych), przecież to proste rozwiązanie, a przy solidnej budowie powinno być i wytrzymałe. 

 

Nie zgodzę się jedynie z:

 

Sterowanie za pomocą prędkości jazdy - totalny bezsens. Jak cisnę w Zwifcie pod górę 10 km/h to chce mieć chłodzenie. Na zjeździe mi niepotrzebne. Rozumiem że projektant chciał osiągnąć odczucia jak w realu: pod górę klient ma się zagotować a z góry pęd powietrza go schłodzi. Nice :) Zamiast tego proponował bym ewentualnie sterowanie w zależności od mocy. 

 

Dlaczego? Bo to akurat może mieć zastosowanie przede wszystkim w pracy na rolkach (tak!) i/lub przy trenażerach np. olejowych, choć również magnetycznych. Tych prostych. Jednak głównie rolki. Dlaczego nie sterowanie mocą? Bo w odróżnieniu od tętna jeśli robię interwały na dużych mocach i dość długo trwające, to po ich zakończeniu organizm wymaga schłodzenia. A więc albo od razu po zakończeniu interwału wiatrak przestaje chłodzić, albo świadome,  stopniowe zejście z mocą. Oczywiście można przewidzieć w algorytmie płynne zmniejszanie mocy wiatraka po wysokich mocach. Jednak jak dla mnie sterowanie tętnem jest tym czego potrzebowałem i działa genialnie.

 

 

Jest taki projekt kontrolera wentylatora po ant+ niestety na razie preorder. Wygląda bardzo atrakcyjnie.

https://maelstrom.me/

 

Hymmm... Kontroler w pre-order $69. Dobry wentylator typu suszarka do dywanów minimum 5 stów (dość słaby), lepsze >1 tys (Karcher 1,6 - 3 tysiące...). 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 16:33

Co do wpisu to zupełny przypadek. Nie śledzę tamtego wątku

Kompatybilność ze stolikiem jest tak zajebista że aż nieużywalna :) Mianowicie jak zahaczysz wentylator za rurę od stolika to blat zasłania połowę  strumienia. Akurat tą cześć do chłodzenia torsu i głowy. 

W konsekwencji kolega pożyczkodawca ustawia wentylator nieco z boku  tego cudownego mebla  :D

 

Jak coś w 3athlete.pl kod zwift.pl -5% rabatu

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#27 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 16:46

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, blat stolika trzeba podnieść chyba na maksimum. Jak to w Wahoo pomysł niezły, wykonanie takie se.

Można zrobić tak jak ja, podsunąć wentylator bliżej, ale pod nóżki trzeba podstawić np. książkę.

 

 

Jak coś w 3athlete.pl kod zwift.pl -5% rabatu

 

Czyli wychodzi 939,55 + 12 wysyłka, razem 951,55 zł?

 

Sam kupowałem https://www.bikester...rny-849751.html

i z Niemiec wysyłka, stąd od złożenia zamówienia w poniedziałek (wieczorem), wysłali we wtorek, a w piątek kurier dostarczył. Cena? Bikester miał za 965,99 minus 50 za newsleter do zamówienia (powyżej 5 stów) i dostawa darmowa. Wyszło do zapłaty: 915,99 złociszy...

Niby 35,56 PLN, ale jeszcze trzeba mieć na uwadze, że darmowy zwrot do 100 dni od dnia otrzymania też się liczy jakby komuś jednak nie dopasowało to co oferuje wiatraczek...

 

Minus? Wspieranie gotówką niemieckiego biznesu, a nie rodzimego 😪


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#28 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 16:51

Nie, wysyłka jest za darmo. Tak że od Niemca żaden interes. Zamówiłem w jeden dzień rano i na drugi miałem paczkę. Nie wiem jak Wahoo podchodzi do gwarancji w przypadku zakupu poza granicami


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#29 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 listopad 2019 - 16:58

A co myślicie o takim?

https://allegro.pl/o...45-p-8595781182

#30 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 17:02

Dla mnie minus, bo bez regulacji z automatu.

97a79608af64806c1dd31147617806d8.jpg

Suszarka dywanowa o mocy 62W, cicha, przepływ dość wąski (plus) ale jak z mocą przepływu powietrza? Niektórzy są zadowoleni, inni używają modeli znacznie mocniejszych.

 

Ano interes - mogę zwrócić nie tylko przez 14 dni, ale przez 100. No i (w obu przypadkach z rabatem) jednak taniej.

Gwarancja? Tak jak w Polsce. Rękojmia 24 miesiące. Na dodatek darmowa - wypełniasz formularz, oczekujesz kuriera. 

https://www.bikester...a-i-zwroty.html

Zresztą serwis sprzedażowy mają w pełni polski, łączenie z pomocą telefoniczną.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#31 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 17:02

@Skraburski Sprawdzi się jak każdy promieniowy. Kwestia "wyrzeźbienia" podstawki żeby dmuchało w odpowiednim kierunku. 

 

Jak to ktoś kiedyś napisał: "wszyscy skończymy na wahoo , tylko niektórzy najpierw wydadzą 3 stówki na inne wentylatory" :)

 

@prozor: Wygrałeś :) Widziałem ta ofertę i dla mnie 20 zł w prawo czy w lewo przy tej kwocie nie ma znaczenia jeśli mam czekać tydzień na paczkę. Wybrałem sprawdzony sklep gdzie kupiłem wcześniej Kickr Core

 

@Bzyk, Panie.... Bez wentylatora  :o  Daj spokój .  :blink:  :blink:  Te ~70W wydaje się być minimum. Większe podłogowe mają lekko ponad 100W przy 45 cm średnicy


  • Prozor i Bzyk lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 17:07

Hehe... Ja zastanawiałem się chyba co najmniej... miesiąc? Tak, że 2 dodatkowe dni nie robią różnicy ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 17:35

Harvey, w zimie otwierałem okna i luzik, teraz jak jest +10, to już średnio :P

#34 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 17:41

Ja wiem że prawdziwy mężczyzna nie kupuje miodu, tylko wpie$#@$ pszczoły ale to już masochizm :)

Tracisz mnóstwo wydajności z powodu temperatury.


  • Bzyk i lukaszzsch lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#35 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 listopad 2019 - 17:43

Na forum Trainerroad były gdzieś opisy jak ludzie wykonywali do najpopularniejszego stamtąd (Cleva z UK, właśnie coś takiego kupiłem) sterowanie z telefonu :)

 

Dla mnie sterowanie prędkością przepływu powietrza automatyczna to zbytek. Jak kończę interwał wcale nie pragnę najczęściej zmniejszyć wiatru, w ogóle nie mam ochoty nic zmieniać :) Ale sama możliwość zdalnego włączenia / wyłączenia to przydatna rzecz podczas rozgrzewki w zimnym - ale to można nawet bez przeróbek kupić listwę / gniazdko z włącznikiem na pilota.


  • Bzyk i dfq lubią to

#36 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 17:48

Jak dla kogoś zbytek (przez długi czas dla mnie też był, przynajmniej tak myślałem), to gra i buczy, można ustawić raz i po problemie.

Jednak w miarę jedzenia rośnie apetyt... no i ...

 

Jak to ktoś kiedyś napisał: "wszyscy skończymy na wahoo , tylko niektórzy najpierw wydadzą 3 stówki na inne wentylatory" :)

 

 

Nawet jak w piwnicy (dawno temu) kręciłem, to wentylator był. Musiał być. Co prawda na przetwornicy 24V>220V bo spółdzielnia żarówy w piwnicy zasilała 24V żeby zamrażarek itp. mieszkańcy nie zasilali... Ale zalewanie potem czoła i kapanie na okulary do przyjemności nie należy. Bandana nieco pomaga, ale jak przesiąknie to i tak leci. Szybkość zapełniania wkładki spodenek też jak u niemowlaka po litrowej bańce mleka.

 

Bzyk, zamów (obojętnie gdzie ;) - byle na odległość z możliwością ewentualnego zwrotu), przetestuj i porównaj z normalnym wentylatorem. Zdecydujesz sam ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#37 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 17:49

Prędkość po interwale zmienia się stosownie do pulsu - czyli leniwie :)
 
Zdalne włączanie/wyłączanie cyrkulatora zrealizowałem sobie na tanim na ali sterowniku WiFi Sonoff Basic i podpiąłem do Google Home na telefonie. Polecam zainteresowanym

IMG201911_qahehxn.jpg


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#38 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 listopad 2019 - 17:51

Tak, jak serce wolniej bije, to znaczy, że nie musi przepompowywać krwi do chłodnicy (skóra) i w związku z tym można nadmuch ograniczać. Proste i praktyczne.

Daj namiary na to ustrojstwo. Nie koniecznie do sterowania wentylatorem, ale przydałoby mi się ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#39 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 listopad 2019 - 17:55

https://pl.aliexpres...0180793880.html

 

Link pierwszy z brzegu. Szukaj promocji na gearbest, bangood itp po 2-3 dolce

 

Pełna oferta na https://sonoff.tech/

Mam trochę sterowania w domu na tym i daje rade. 

 


  • Prozor lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#40 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 18:19

Może to wezmę na test. Tylko, że ma 55w.
https://www.castoram...id-1008540.html

Aczkolwiek na Allegro pewnie będzie coś lepszego i tańszego. Poszukam.



Dodaj odpowiedź