Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2377 odpowiedzi w tym temacie

#741 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2021 - 23:34

kurczę ciagle się zastanawiam czy sprzedawać teraz szoskę czy zaczekać az się wszystko uspokoi i poskładać sobie nową szoskę tuż po sezonie, może jak wyjdzie nowa ultegra  :huh: myślałem że na wiosnę sobie coś poskładam a tu widzę bieda



#742 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 23:40

Ale Ultegra to na 90% nie 2021. Może druga połowa 2022. Teraz o ile w ogóle fabryki pozwolą to ZAPREZENTOWANE zostanie nowe DuraAce + któreś niszowe, Sora/Tiagra. Dura pewnie będzie brała udział w propeletonie ale dla przeciętnych z dostępnością raczej może być ciężko a do Ultegry dodaj kolejny rok.



#743 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 01:53

Gdzieś w komentarzu na CT widziałem, że w Stanach wymiotło kasety i łańcuchy Shimano. Planuję kupić kasetę 11-32 Ultegry lub od biedy 105 i okazuje się, że u Mikroosa i w każdym sklepie z pierwszej strony wyszukiwarki brak towaru. Będzie szansa dostać przed wakacjami czy sytuacja jest podobna jak z rowerami?


https://www.wiggle.c...peed-cassette-1

https://www.tweekscy...ssette-1395355/

#744 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 styczeń 2021 - 07:11

kurczę ciagle się zastanawiam czy sprzedawać teraz szoskę czy zaczekać az się wszystko uspokoi i poskładać sobie nową szoskę tuż po sezonie, może jak wyjdzie nowa ultegra :huh: myślałem że na wiosnę sobie coś poskładam a tu widzę bieda


Rozsądniej będzie najpierw coś kupić/poskładać a dopiero potem sprzedać co masz.
  • Born Ready lubi to

#745 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 08:40

Ale Ultegra to na 90% nie 2021. Może druga połowa 2022. Teraz o ile w ogóle fabryki pozwolą to ZAPREZENTOWANE zostanie nowe DuraAce + któreś niszowe, Sora/Tiagra. Dura pewnie będzie brała udział w propeletonie ale dla przeciętnych z dostępnością raczej może być ciężko a do Ultegry dodaj kolejny rok.

Chodzą plotki o 105 Di2 :).


  • artho lubi to

#746 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:11

Chodzą plotki o 105 Di2 :).

 
Legenda starsza od tej o królu Popielu i myszach..



#747 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:17

No to może Di2 dla ostrokołowców? :)



#748 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:47

Grx di2

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#749 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:54

Przecież jest już RX815.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#750 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:54

Grx di2

 

To akurat już dawno jest.

 

Chodzą plotki o 105 Di2 :).

 

VwSRIVP.jpg

 

Zaraz... Wait... Ale jakto tak zamienić Ultegrę na 105? :huh: :huh:

 

105 Di2 w mojej opinii przyjdzie na pewno. Kiedy? Za rok może 10... Ale może faktycznie z nową falą zmian.



#751 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 13:16

 

105 Di2 w mojej opinii przyjdzie na pewno. Kiedy? Za rok może 10... Ale może faktycznie z nową falą zmian.

 

Może jeśli Dura Ace - i za nią Ultegra - będą 12x, to wtedy pojawi się nisza dla 105 Di2, które byłoby de facto starą Ultegrą Di2 11x? Bo w tzw. "normalnych" warunkach to chyba trudno sobie wyobrazić podobne grupy Di2 105 i Ultegra, to z biznesowego punktu widzenia byłoby zabójstwo dla Ultegry Di2.

 

Zresztą, osobiście dla mnie Ultegra mechaniczna to najbardziej "bezsensowna" grupa w całej gamie osprzętu szosowego Shimano. Ze 105 wygrywa praktycznie tylko wagą, a jednocześnie nie może konkurować z Dura Ace u najbardziej wymagających użytkowników. Jednocześnie jednak jest to (chyba, takie dane kiedyś czytałem) najlepiej sprzedająca się grupa szosowa -  możliwe to? Czy to po prostu siła marketingi?



#752 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 13:34

Siła wyglądu, szczególnie jak popatrzę na różnicę pomiędzy hydro klamkami 105 vs Ultegra (które też nie są jakieś małe, ale mniejsze). 

 

W rowerze bez tarcz moim zdaniem nowa 105 > mechaniczna Ultegra, i w to celuję jak znajdę ramę na którą poluję. Tej nowej 105 nic nie brakuje wyglądem, a o działaniu nie ma się co rozpisywać bo ogólnie dobra grupa. 



#753 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:08

Zresztą, osobiście dla mnie Ultegra mechaniczna to najbardziej "bezsensowna" grupa w całej gamie osprzętu szosowego Shimano. Ze 105 wygrywa praktycznie tylko wagą, a jednocześnie nie może konkurować z Dura Ace u najbardziej wymagających użytkowników. Jednocześnie jednak jest to (chyba, takie dane kiedyś czytałem) najlepiej sprzedająca się grupa szosowa -  możliwe to? Czy to po prostu siła marketingi?

Nie, z początkiem zdecydowanie się nie zgodzę - najbardziej bezsensowny jest fakt istnienia równocześnie Clarisa, Sory i Tiagry ale z drugiej strony dzięki temu Shimano przedłuża sobie popyt na starsze komponenty z wyższych grup będące nieraz kompatybilne z nowszym tańszym (patrz kasety).

 

Ja gdzieś słyszałem, że Ultegra jest nawet używana przez profesjonalistów w nieco mniej zamożnych drużynach. Nie wiem ani na ile to prawda ani też nie wiem na ile chodzi o największe world toury - pewnie raczej o niższe kategorie.

 

No a 105-tka to oczywiście sens jako tania grupa treningowa będzie miała długo.



#754 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:16

Gdzieś w komentarzu na CT widziałem, że w Stanach wymiotło kasety i łańcuchy Shimano. Planuję kupić kasetę 11-32 Ultegry lub od biedy 105 i okazuje się, że u Mikroosa i w każdym sklepie z pierwszej strony wyszukiwarki brak towaru. Będzie szansa dostać przed wakacjami czy sytuacja jest podobna jak z rowerami?

 

https://allegro.pl/o...seta-9728437165

 

Jeszcze niedawno mieli 11-32, tylko ta cena.. :<

 

Na olxie jest 11-32 za 289 pln



#755 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 14:50

Nie, z początkiem zdecydowanie się nie zgodzę - najbardziej bezsensowny jest fakt istnienia równocześnie Clarisa, Sory i Tiagry ale z drugiej strony dzięki temu Shimano przedłuża sobie popyt na starsze komponenty z wyższych grup będące nieraz kompatybilne z nowszym tańszym (patrz kasety).

 

Ja gdzieś słyszałem, że Ultegra jest nawet używana przez profesjonalistów w nieco mniej zamożnych drużynach. Nie wiem ani na ile to prawda ani też nie wiem na ile chodzi o największe world toury - pewnie raczej o niższe kategorie.

 

No a 105-tka to oczywiście sens jako tania grupa treningowa będzie miała długo.

 

Ja się zgodzę, że fakt istnienia jednocześnie Clarisa, Sory i Tiagry TEŻ jest "bezsensowny" ;) Tzn. na pewno można by było w miejsce tych 3 grup zrobić co najwyżej 2 (9- i 10-rzędową?).

 

Natomiast co do Ultegry i używania jej przez profesjonalistów - zgadza się. Swego czasu nawet polska grupa (wówczas) prokontynentalna Verva Active Jet korzystała przynajmniej okresowo z komponentów Ultegry.

Ba, na poziomie kontynentalnym zdarzały się uboższe ekipy ścigające się nawet na 105...

 

To "bezsensowny" piszę oczywiście w cudzysłowie i nieco z przymrużeniem oka. Poszczególne grupy z biegiem lat stają się o tyle lepsze, a różnice w jakości działania między nimi o tyle mniejsze, że zaczyna zastanawiać fakt aż takiej szerokości oferty.


  • artho lubi to

#756 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 styczeń 2021 - 15:28

W rowerze bez tarcz moim zdaniem nowa 105 > mechaniczna Ultegra, i w to celuję jak znajdę ramę na którą poluję. Tej nowej 105 nic nie brakuje wyglądem, a o działaniu nie ma się co rozpisywać bo ogólnie dobra grupa. 

DA, Ultegra i 105 nowe jakie wyjdą obstawiam, że będą już tylko hydrauliczne. Pytanie czy DA i Ultegra będzie jeszcze mechaniczna czy już tylko hydrauliczno-elektryczna. 



#757 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 styczeń 2021 - 17:01

Stanowczo za wcześnie na całkowite przejście 105 na hydraulikę.

 

W 105 Di2 też na tym etapie nie wierzę - Shimano zwyczajnie nie ma powodu, by to robić, skoro Ultegra Di2 sprzedaje się tak doskonale. Zresztą dla Shimano główny problem obecnie to nadążenie za popytem na obecne produkty - w tej sytuacji rozszerzanie oferty byłoby zwyczajnie bezcelowe.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#758 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2021 - 22:35

BTW. są już oficjalnie nowe buty S-Works Ares. Ale paskudztwo! 



#759 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2021 - 01:27

O matko bosko co za koszmarki

#760 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 styczeń 2021 - 08:52

Jak jakies pro lub bardziej semi pro grupy uzywaja/ly Ultegry, to dokladnke z takich samych powodow, z jakich uzywaja ta grupe amatorzy, brak budzetu na DA, ot cala tajemnica. A ze daje rade, to wiemy, ze wiele rzeczy daje rade.



Dodaj odpowiedź