Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2377 odpowiedzi w tym temacie

#781 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 04 luty 2021 - 12:31

Jeżeli chodzi o stal, to po pierwsze cena, a po drugie zero dostępności... Siedzę w branży związanej i są ciekawe przypadki, kiedy np klient którego odbiła nam mała firemka produkująca w garażu, przychodzi do nas błagać o produkty, ponieważ ci mniejsi nie kupują w hutach, a w konsorcjach nie ma stali, albo są oferty na kosmiczne ceny, ważne przez 2 godziny

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#782 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 04 luty 2021 - 12:34

@mikroos czy jest szansa na kasetę 12-25? Była kilka dni temu, ale nie było budżetu

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#783 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 04 luty 2021 - 12:40

lupus, są wyłączenia. Umowa ponoć 2000 stron podpisana na szybko ale jakaś tam powstała...

 

Znajomy w styczniu bral kasete na wigglu i mu dowalili.

 

Teraz jak patrze to ceny tez juz sa inne, wiggle juz uwzglednia te oplaty niz  jak bylo przed Brexitem.



#784 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2021 - 12:48

@mikroos czy jest szansa na kasetę 12-25? Była kilka dni temu, ale nie było budżetu
 

Powinna być wkrótce. Zaglądaj na stronę :)

 

W razie czego nie czekaj, tylko zamawiaj od razu i pisz na priv. Coś wymyślimy.


  • admsk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#785 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 04 luty 2021 - 12:49

Znajomy w styczniu bral kasete na wigglu i mu dowalili.

 

Teraz jak patrze to ceny tez juz sa inne, wiggle juz uwzglednia te oplaty niz  jak bylo przed Brexitem.

Tak tak, to generalnie ja się zgadzam, że UK się... na tym brexicie przejedzie. Szczerze mówiąc współczuję i nam i Brytyjczykom. A co miał na fakturze wpisane w polu "Country of Origin"? Nie wiem na ile dobrze polscy celnicy znają już dokumenty między EU a UK, dziś się pewnie dowiem na przykładzie zapasu Muc-Offa... :D (akurat fakturę mam podzieloną na produkty GB oraz produkty CH) - będzie ciekawie, jak będę musiał zapłacić polskiemu cłu to, co w teorii zaoszczędziłem dzięki challenge-owi ze Stravy.



#786 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 12:56

Znajomy w styczniu bral kasete na wigglu i mu dowalili.

 

Teraz jak patrze to ceny tez juz sa inne, wiggle juz uwzglednia te oplaty niz  jak bylo przed Brexitem.

 

 

Na towary z UK nie ma ceł. Jest za to papierologia. Przy czym "z UK" tzn. wytworzone w UK a nie kupione w UK. Kaseta to pewnie made in Japan albo inny Taiwan.

VAT płaciłeś też, gdy UK było UE i to wg polskiej stawki.

Teoretycznie powinieneś wyjść na zero (odliczone cło i VAT z UK, doliczone cło EU i VAT z PL).

W praktyce pewnie masz większą szanse na razie, że zapłacisz cło i/lub VAT nawet dwa razy.

Choć to też dziwne bo wiggle sprzedaje od dawna na cały świat więc manipulacje cłami i VATem powinni mieć w małym palcu.



#787 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 347 postów

Napisano 04 luty 2021 - 13:14

Chodzilo o kasete SRAM, wiec nie wytworzoną w UK.

 

Tak uwazam, tak samo, wielkie sklepy powinny miec to przecwiczone albo przygotowane chocby sobie magazyn zrobic w Irlandii :P



#788 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 luty 2021 - 13:15

I z tego tez powodu Wiggle kupilo niemiecki Bike24, zeby wlasnie miec dostep do euro rynku bez tych szopek. A szopki sa. Masa sklepow z EU, na dzien dzisiejszy nie sprzedaje do UK, a ci co to robia doliczaja sobie za ten caly bajzel. I nie ma sie co dziwic, kto bedzie marnowal swoj czas na free.

Zaczyna sie to powoli normalizowac ale jest ogolnie debilne, jak i ten caly pomysl na brexit...... Teraz osly robia deal z CPTPP, wiec moze bedzie tutaj latwiej i taniej dostac produkty Shimano  :)



#789 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 luty 2021 - 14:26

wyglada na to, że jeszcze ten rok na starej kolarce się przejeździ 



#790 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 14:28

E tam, ja ostatnio wziąłem dwie kasety Ultegry z ali, żeby mieć w zapasie. Wychodziła 10 zł taniej niż w "dobrych" czasach w kraju. Tam mają dostępność..


  • artho lubi to

#791 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2238 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 luty 2021 - 14:41

Ciekawe czy przyjdzie UItegra czy Ultegra - pierwsze prze duże i ;)
  • EmPe i artho lubią to

#792 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 luty 2021 - 14:42

E tam, ja ostatnio wziąłem dwie kasety Ultegry z ali, żeby mieć w zapasie. Wychodziła 10 zł taniej niż w "dobrych" czasach w kraju. Tam mają dostępność..

Właśnie też mnie to zainteresowało! Jest pewność, że to oryginalne produkty? Jeżeli tak, to może faktycznie warto! 



#793 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1026 postów

Napisano 04 luty 2021 - 15:21

Ciekawe czy przyjdzie UItegra czy Ultegra - pierwsze prze duże i ;)

Też jestem ciekaw, jakoś nie mogę się przekonać do jakości z Ali. Kupiłem tam kiedyś okulary i niestety ale "not anymore"  ;)



#794 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 15:26

Normalne oryginalne. Na ali maja zakaz sprzedazy brandowych produktow jesli sa nieoryginalne. Wiele razy zamawialem, wszystko git ;) chyba ze ukryte aukcje ale to od razu wiadomo ze fake.
  • EmPe i bonobo lubią to

#795 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2021 - 15:29

Na ali maja zakaz sprzedazy brandowych produktow jesli sa nieoryginalne.

Taaa. A w Polsce jest nakaz zatrzymania przed zieloną strzałką ;)


  • Kekacz lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#796 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 15:30

I to jest doskonałe porównanie. Niektórzy się zatrzymują, a niektórzy nie. Tak samo na ali. Część sprzedaje fake z ukrytymi nazwami przedmiotów, a część przedmioty oryginalne w cenie lepszej, a czasem gorszej niż na miejscu. 

 

Kupiłem u nich też 165-kę Ultegry, bo było to jedyne miejsce gdzie była dostępna. Nie żałuję zakupu, bo i cenowo za same ramiona wyszło dobrze i tak jak mówię nie jęczę na dostępność towaru.

 

Ale jak szukałem klamkomanetek do Di2 8070, to w Polsce wychodziły o kilkaset złotych taniej, a cały zestaw do upgrade na 8050 kupiłem za 3400 zł z merlincycles, gdzie na Ali wołali ponad 4,5k na tamten czas.. 

 

Tak więc trzeba szukać.. :)

 

 

A np. taka aukcyjka ramion:

 

https://www.aliexpre...earchweb201603_

 

No i cenowo wychodzi 239 usd z przesyłką, tj. ok. 900 pln. Znajdź mi teraz dostępną w EU 165-kę Ultegry.

 

Dodam tylko, że zarówno kasety jak i korby są 1:1 wagowo identyczne, a to w zasadzie jedyny sposób na odróżnienie fake'ów.

 


  • bonobo lubi to

#797 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 luty 2021 - 15:37

Ależ ja nie mówię, że te oferty nie dotyczą oryginałów. Natomiast wiarę, że Ali ma kontrolę nad sprzedażą podróbek, uważam za bardzo naiwną.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#798 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 15:39

Normalne oryginalne. Na ali maja zakaz sprzedazy brandowych produktow jesli sa nieoryginalne. Wiele razy zamawialem, wszystko git ;) chyba ze ukryte aukcje ale to od razu wiadomo ze fake.

 

Przyznam, że trochę się gubię. Bo chwaliłeś się publicznie zakupem podrabianych okularów racetrap i siodełka ISM.


  • mikroos lubi to

#799 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 15:42

Nie wiem w czym się gubisz, owszem, siodła używam do dziś.. ;-) Tylko nie znajdziesz żadnego siodła, jak wpiszesz ISM Adamo, bo nie ma prawa go tam być, bo musiałoby być oryginalne.

 

"Przepraszamy, Twoje wyszukiwanie "ism adamo" nie pasuje do żadnego produktu. Spróbuj ponownie."

 

Musisz szukać szyfrem w stylu u-shape saddle itd, gdzie masz tylko fotki ISM i ani słowa "ISM ADAMO". A dostajesz fake, tak jak wyżej napisałem...

 

Co do zasady nazwa firmy w aukcji - oryginał, a brak nazwy, a wyłącznie same zdjęcie to fake, prosty temat :)

 

Jak wpiszesz "Shimano Ultegra Casette" to wyrzuci Ci całkiem sporo oryginalnego i wartego uwagi sprzętu, tylko trzeba liczyć cenowo, bo nie zawsze wychodzi się in plus ;]



#800 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 389 postów

Napisano 04 luty 2021 - 15:42

Powinna być wkrótce. Zaglądaj na stronę :)

W razie czego nie czekaj, tylko zamawiaj od razu i pisz na priv. Coś wymyślimy.

Po Matki Boskiej Pieniężnej z pewnością to zrobię

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź