Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2377 odpowiedzi w tym temacie

#801 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 15:46

Nie wiem w czym się gubisz, owszem, siodła używam do dziś.. ;-) Tylko nie znajdziesz żadnego siodła, jak wpiszesz ISM Adamo, bo nie ma prawa go tam być, bo musiałoby być oryginalne.

 

"Przepraszamy, Twoje wyszukiwanie "ism adamo" nie pasuje do żadnego produktu. Spróbuj ponownie."

 

Musisz szukać szyfrem w stylu u-shape saddle itd, gdzie masz tylko fotki ISM i ani słowa "ISM ADAMO". A dostajesz fake, tak jak wyżej napisałem...

 

E tam.

 

Sugerujesz, że to co wychodzi z wyszukiwania: "atout cycling" pochodzi stąd: https://atout.cc/  ?


  • mikroos lubi to

#802 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 15:48

Oczywiście, że nie, bo nie dotyczy to wszystkich przedmiotów, co widać chyba doskonale po cenach (?).

 

Jak wpiszesz la passione shirt, to też dostaniesz mnóstwo wyników, ale nie liczysz chyba, że za 23$ dostaniesz oryginalne spodenki?

 

Porównywanie cen też jest dość ważne. 


  • bonobo lubi to

#803 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 luty 2021 - 15:53

 

Dodam tylko, że zarówno kasety jak i korby są 1:1 wagowo identyczne, a to w zasadzie jedyny sposób na odróżnienie fake'ów.

 

mnie to przekonuje. Tzn. ja bym to brał pod uwagę wyłącznie, gdyby w kraju nie było szans na dostępność danego podzespołu. Biorę na FV większość części, więc cena na Ali musiałaby być niższa o 23% VATu i jeszcze 19% PITu, żeby mi się zgadzało. 



#804 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 15:59

Więc sam przyznajesz, że Twoje twierdzenie "Na ali maja zakaz sprzedazy brandowych produktow jesli sa nieoryginalne. " ma się nijak do rzeczywistości. Tam nie było gwiazdki w stylu "jesli cena jest +/- pasujaca" lub twierdzenia uzupełniającego "zakaz sprzedazy brandowych produktow jesli sa nieoryginalne i przyp... się do tego producent".

Jest dużo prawdziwych produktów ale i dużo podrób. Np. przerzutki shimano opisywane jako 100% original i to nie wersji OEM ale w niebieskich pudelkach. Co gorsza mistrzowie biznesu potrafią sprzedawać oryginały by po zdobyciu pozytywnych komentarzy przejść płynnie na opychanie podrób.

 



#805 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 luty 2021 - 16:19

Z podrobami mam do czynienia, odkad powazniej zaczalem interesowac sie sprzetem. Sam bylem zadowolonym posiadaczem kierownicy karbonowej FSA "w dobrej cenie". Wtedy jeszcze o Aliexpress jeszcze nikt nie slyszal....

Ne ebayu jest pelno fejkow. Gdyby na Ali mialby byc zakaz sprzedazy podrobek, pewnie caly biznes musialby sie zwinac. Cale Chiny to jedna wielka podrobka. Chyba jeszcze tylko nie wpadli na podrabianie swoich podrobek..... Niestety z czegos to sie bierze, ze sa nr 1 na swiecie w temacie podrob, kradziezy znakow towarowych, mysli tech. itd itd.

Oczekiwanie, ze tam kupi sie orygianl jest dosc ryzykowne, nie nazywajac tego naiwnoscia. Oczywiscie generalizuja ale oddaje to obraz sytuacji. Gdzies w koncu ta swoja fejkowa produkcje rodzimi przedsiebiorcy musza sprzedawac. 



#806 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1152 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 luty 2021 - 16:43

Nie to normalne. Oni nie kradną znaków towarowych, bo nie mają czegoś takiego jak prawo patentowe +.+

 

Anyway, można dostać tam oryginały :-)



#807 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 16:48

[...]  Chyba jeszcze tylko nie wpadli na podrabianie swoich podrobek..... [...]

 

Jeśli dengfu FM099 jest podróbą Speca a potem ktoś podrabia ramy dengfu i hongfu to można uznać, że już wpadli i na to.



#808 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 880 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 04 luty 2021 - 17:33

Akurat jeśli chodzi o komponenty shimano, to na ali jest jeden sprawdzony sprzedawca, który zwykle miał pełny asortyment shimano i pro jakikolwiek tylko wyszedł. Mają nietypowe rozmiary mostków, korb etc. Sprzedawca jest z taiwanu, wysyłka jest błyskawiczna, ale ceny są raczej standardowe. Sam kupiłem korbę 165mm oraz mostek PRO pod rure 1 i 1/4 cala, przyszła w oryginalnym opakowaniu, wszystkie oznaczenia się zgadzają etc.



#809 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 04 luty 2021 - 19:12

Nie to normalne. Oni nie kradną znaków towarowych, bo nie mają czegoś takiego jak prawo patentowe +.+

 

Mają zarówno prawo patentowe, jak i biuro rejestracji znaków towarowych jak i są członkiem WIPO.

https://www.wipo.int...p?country_id=38

Zwyczajnie mają stosunek grecko-bułgarski do tych spraw.


  • mikroos lubi to

#810 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2911 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 luty 2021 - 22:14

Co to są stosunki Grecko bułgarskie?

#811 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 880 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 luty 2021 - 07:12

https://pl.qaz.wiki/...reece_relations



#812 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 05 luty 2021 - 12:09

Akurat jeśli chodzi o komponenty shimano, to na ali jest jeden sprawdzony sprzedawca, który zwykle miał pełny asortyment shimano i pro jakikolwiek tylko wyszedł. Mają nietypowe rozmiary mostków, korb etc. Sprzedawca jest z taiwanu, wysyłka jest błyskawiczna, ale ceny są raczej standardowe. Sam kupiłem korbę 165mm oraz mostek PRO pod rure 1 i 1/4 cala, przyszła w oryginalnym opakowaniu, wszystkie oznaczenia się zgadzają etc.

 

Podaj namiar na tego sprzedawcę, może się przydać wkrótce ?



#813 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 880 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 luty 2021 - 12:42

Jednak, mój błąd, to było przez Ebay, a nie Aliexpress. Mogłem w sumie skumać fakt, że Aliexpress i sprzedaż z taiwanu średnio się do siebie dodaje.

W dodatku to było 1,5 roku temu i widzę, że już nic nie wystawiają na tym koncie. Ciekawe :)

https://www.mybicycleparts.com/- to jest widze ich sklep teraz poza ebay.



#814 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 693 postów

Napisano 05 luty 2021 - 13:02

Co to są stosunki Grecko bułgarskie?

 

Nie wiem jak oflagować post by był widoczny od 18-tu lat ;-)

 

A na poważnie to Bułgaria i Grecja należą do UE.

Obowiązuje ich więc +/- takie samo prawo jak w Polsce.

A jak tam jest to wystarczy pochodzić chwilę przy straganach przy plaży.

 

Domniemywam, że ceny dizajnerskich torebek, butów itp. na tych straganach nie wynikają z promocji.



#815 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 07 luty 2021 - 10:06

A to już widzieli? Nowy Van Ryzel na Ultegrze z częściowo pochowanym okablowaniem i... tarczami!

 

https://www.decathlo...mi/_/R-p-324426



#816 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3212 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 luty 2021 - 11:25

No i? 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#817 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2021 - 13:03

No i? 

 

No i jest! Spoko rower w dobrej cenie! Van Rysel zasługuje na mniej atencji niż inne marki? ;) Van Rysel chyba zawsze zbierał rewelacyjne oceny. Jak komuś nie zależy na napisie na ramie, to doskonały wybór. Wartościami użytkowymi na pewno nie ustępuje droższej konkurencji. Choć cena moim zdaniem odrobinkę (o 1000 zł) za wysoka, bo np. Canyon Endurace na mechanicznej Ultegrze z tarczami jest za 12500 zł. Różnica jest zbyt mała, żeby nie wziąć Canyona. 



#818 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 07 luty 2021 - 13:05

Czyli jednak napis Canyon jest wart więcej. :)

#819 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 luty 2021 - 13:09

Do cen Canyona trzeba zawsze doliczać około 250zł za wysyłkę o czym mało kto pamięta.

 

Rowery z Decathlona nie miały kiedyś dożywotniej gwarancji na ramę? Tutaj widzę tylko 5 lat.



#820 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2021 - 13:18

Czyli jednak napis Canyon jest wart więcej. :)

 

Jasne, że tak. Jest bardziej prestiżowy, dlatego wartość marki i samego produktu jest niewątpliwie większa. Tak mi się przynajmniej wydaje. Jak komuś lata to jaki jest napis na ramie i nie ma napinki o to, że ktoś mógłby wykpić rower z marketu, to warto kupić Van Rysela. 





Dodaj odpowiedź