Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości Rowerowe


2377 odpowiedzi w tym temacie

#821 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 07 luty 2021 - 14:38

Rowery z Decathlona nie miały kiedyś dożywotniej gwarancji na ramę? Tutaj widzę tylko 5 lat.

Pewnie po przebojach ostatnich lat z łamiącymi się ramami i akcjami przywoławczymi zrezygnowali :P.

 

Jasne, że tak. Jest bardziej prestiżowy, dlatego wartość marki i samego produktu jest niewątpliwie większa. Tak mi się przynajmniej wydaje

Oczywiście, że tak.

 

Czyli jednak napis Canyon jest wart więcej. :)

 

Warto też zwrócić uwagę, że Canyon na Ultegrze za te 2000zł więcej jest też ponad pół kilo lżejszy. Natomiast przyznać trzeba, że Canyon-ów obecnie już nie ma i raczej na ten sezon nie uda się kupić Canyona jeżeli ktoś dopiero teraz się obudził.



#822 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2021 - 15:12

Pewnie po przebojach ostatnich lat z łamiącymi się ramami i akcjami przywoławczymi zrezygnowali :P.

 

 

Warto też zwrócić uwagę, że Canyon na Ultegrze za te 2000zł więcej jest też ponad pół kilo lżejszy. Natomiast przyznać trzeba, że Canyon-ów obecnie już nie ma i raczej na ten sezon nie uda się kupić Canyona jeżeli ktoś dopiero teraz się obudził.

 

Nigdy nie słyszałem o złamanej ramie Van Rysela. W ogóle do takich donosów jestem sceptycznie nastawiony. To tak jak w temacie o oponach - komuś się trafiła jakaś uszkodzona opona. W skali sprzedanych sztuk to jakiś promil, ale łatka zostaje. W internecie zawsze chętniej pisze się o wpadkach. 

 

Canyon Endurace na mechanicznej ultegrze z tarczami jest cięższy od tego VR o 400 gramów (8,1 kg).



#823 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 07 luty 2021 - 16:17

Dla konkretu problemy tyczyły się głównie rowerów MTB z Deca. Z szosami głowy nie dam, niemniej zawsze warto zbadać temat.

 

Za to Ultimate za te 2000zł więcej jest lżejszy o 0.7kg :D



#824 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1973 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2021 - 17:16

Dla konkretu problemy tyczyły się głównie rowerów MTB z Deca. Z szosami głowy nie dam, niemniej zawsze warto zbadać temat.

 

Za to Ultimate za te 2000zł więcej jest lżejszy o 0.7kg :D

 

Canyon Ultimate jest niestety lżejszy o 130 gramów czyli o nic.

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=BK/BK

 

Porównałem tego VR o charakterystyce endurance do Canyona Endurace.

 

Jak VR wypuści wyścigówkę na tarczach, to czuję, że też pozamiata wagowo :D 



#825 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2876 postów

Napisano 07 luty 2021 - 17:21

Masz rację, wybaczcie za wprowadzanie w błąd. Nie wiem czemu mi mignęło 7.1kg.



#826 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 luty 2021 - 20:16

Dożywotnia gwarancja była i chyba nadal jest na ramy alu. Na carbon chyba nigdy nie było, ale głowy nie dam, bo nie sprawdzałem, piszę z pamięci


  • sirkozi lubi to

#827 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 07 luty 2021 - 21:30

A propos wartości/prestiżu marki to po pierwsze należy wybierać rower, który bardziej się podoba a po drugie, jeżeli ma to dla kogoś znaczenie, istotna jest wartość odsprzedaży za jakiś czas. Nie muszę mówić, która marka będzie znacznie lepiej trzymała wartość, nie jest to niestety rower z dacathlonu gdy porównujemy go do Canyona.

#828 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2021 - 07:17

Za Chiny nie mogę sobie przypomnieć, z kim rozmawiałem o zapasowych łożyskach do sterów Canyon/Acros 1 1/4 :( Nareszcie mamy dostawę!

 

FSA - łożyska maszynowe do sterów


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#829 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 luty 2021 - 07:21

https://www.cyclingw...wireless-489596

Sram Rival bezprzewodowy w cenie między Ultegrą Di2 a mechaniczną Ultegrą to był by hit sprzedaży. I jaka była by odpowiedź Shimano?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#830 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2021 - 07:43

Yay! Kto wie, to może być mój następny osprzęt <3


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#831 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 10 luty 2021 - 07:52

Za Chiny nie mogę sobie przypomnieć, z kim rozmawiałem o zapasowych łożyskach do sterów Canyon/Acros 1 1/4 :( Nareszcie mamy dostawę!

 

FSA - łożyska maszynowe do sterów

Prawdopodobnie ze mną :) Pytanko tylko czy te zdjęcia poglądowe na stronie są błędne czy jednak łożysko nie to.

 

AC3748 - łożysko dolne, z tym że oryginał ma ścięcie 45 stopni na wewnętrznej części, a nie zewnętrznej jak jest na zdjęciu na stronce. Inne wymiary z opisu się zgadzają.

 

6707-2RS - łożysko górne.



#832 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 luty 2021 - 07:53

Zdjęcia pochodzą z katalogu. Logistycznie nierealne jest zapewnienie rzeczywistej foty każdej wersji.

 

Nie mamy ramy na miejscu do przymiarki, ale skoro producent podaje, że to zamiennik do tego konkretnego typu, to nie wyobrażam sobie odstępstw :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#833 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 luty 2021 - 07:53

https://www.cyclingw...wireless-489596

Sram Rival bezprzewodowy w cenie między Ultegrą Di2 a mechaniczną Ultegrą to był by hit sprzedaży. I jaka była by odpowiedź Shimano?

 

Wprowadzenie bezprzewodowego DA raczej bezpośrednio odpowiedzią na to nie będzie. Może 105 Di2? Czas najwyższy. Tylko pytanie kiedy...

O ile faktycznie cena byłaby określona na tym poziomie cenowym. Bo raczej eTap do tanich nie należy. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#834 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1384 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 luty 2021 - 08:02

Wprowadzenie bezprzewodowego DA raczej bezpośrednio odpowiedzią na to nie będzie. Może 105 Di2? Czas najwyższy. Tylko pytanie kiedy...
O ile faktycznie cena byłaby określona na tym poziomie cenowym. Bo raczej eTap do tanich nie należy.

Ale Force bezprzewodowy już był bardziej do przetrawienia cenowo. W MTB GX, NX i SX praktycznie wyparł Shimano z średniej półki. Wejście z elektrycznym Rivalem bez odpowiedzi Shimano 105 Di2 było by sporym zyskiem dla Sram-a. Znowu 105 7000 i Ultegra 8000 zbyt stare nie są i skok na 12 rzędów koliduje z starszymi grupami. Ale tam mają szachy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#835 rovro

rovro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2021 - 16:10

Śledzę sobie tutaj tę dyskusję jako wprawny amator rowerowy i mogę powiedzieć tylko jedno: ZA-PA-SY. Brać co jest (a możecie potrzebować), bo w tym roku rynek będzie pusty. Mówię na podstawie własnych poszukiwań i po rozmowach z ludźmi w branży. Oczywiście nie chodzi o dosłownie wszystko: gacie, siodełka, kaski, to się zawsze znajdą, ale części eksploatacyjne - o zgrozo.

Na przykładzie kasety Shimano 105 11-34 -> dostępność podawana dla polskiej dystrybucji to "18 tygodni", czyli licząc optymistycznie najwcześniej w lipcu, a ile i dla kogo wystarczy, tego nie wiadomo. Łańcuchy - na allegro jeszcze coś się może znajdzie, ale wiosną może być niewesoło, bo nie ma żadnych dostaw. Mechanizmy korbowe - niektórych nie da się już znaleźć, a co dopiero pojedynczych tarcz na wymianę. Wszystko idzie na niewydolną produkcję do składania nowych rowerów, których jak wiadomo na rynku też nie ma i długo nie będzie.

Jeden na kasecie zrobi 3 sezony, inny zajedzie 3 kasety i korbę w jeden, więc tutaj każdy musi sam sobie odpowiedzieć czego potrzebuje i jak bardzo musi zacząć panikować.



#836 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 luty 2021 - 20:06

Śledzę sobie tutaj tę dyskusję jako wprawny amator rowerowy i mogę powiedzieć tylko jedno: ZA-PA-SY. Brać co jest (a możecie potrzebować), bo w tym roku rynek będzie pusty. Mówię na podstawie własnych poszukiwań i po rozmowach z ludźmi w branży. Oczywiście nie chodzi o dosłownie wszystko: gacie, siodełka, kaski, to się zawsze znajdą, ale części eksploatacyjne - o zgrozo.

Na przykładzie kasety Shimano 105 11-34 -> dostępność podawana dla polskiej dystrybucji to "18 tygodni", czyli licząc optymistycznie najwcześniej w lipcu, a ile i dla kogo wystarczy, tego nie wiadomo. Łańcuchy - na allegro jeszcze coś się może znajdzie, ale wiosną może być niewesoło, bo nie ma żadnych dostaw. Mechanizmy korbowe - niektórych nie da się już znaleźć, a co dopiero pojedynczych tarcz na wymianę. Wszystko idzie na niewydolną produkcję do składania nowych rowerów, których jak wiadomo na rynku też nie ma i długo nie będzie.

Jeden na kasecie zrobi 3 sezony, inny zajedzie 3 kasety i korbę w jeden, więc tutaj każdy musi sam sobie odpowiedzieć czego potrzebuje i jak bardzo musi zacząć panikować.

 

Po tym jak mikroos zasugerował tydzień temu "zapasy" to od razu zamówiłem 2x łańcuch 11r Ultegry. Kasetę kupiłem już w grudniu. Nie zmarnują się ;)


  • rovro lubi to

#837 rovro

rovro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2021 - 20:33

Po tym jak mikroos zasugerował tydzień temu "zapasy" to od razu zamówiłem 2x łańcuch 11r Ultegry. Kasetę kupiłem już w grudniu. Nie zmarnują się ;)


Ja mam na szczęście łańcuchy, klocki, kasetę a nawet tarczę korby do potencjalnej wymiany, choć patrząc na stan aktualny podzespołów żywię nadzieję że nie będę musiał szybko ich użyć 😅 Jednak jest ten spokój ducha, bo sytuacja wygląda nieciekawie.

A co z tego że będzie dostępny np Claris czy Sora, jak większość na Tiagrze, 105, Ultegrze śmiga tudzież jak ja na gravelu z GRX.

#838 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 luty 2021 - 20:52

 większość na Tiagrze, 105, Ultegrze śmiga tudzież jak ja na gravelu z GRX.

"Ja i moi koledzy" to nie większość :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#839 rovro

rovro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2021 - 20:54

"Ja i moi koledzy" to nie większość :)


Nie mam kolegów bo na rower wychodzę sam, mówię z ogólnej obserwacji po forach i grupach rowerowych :)

#840 rovro

rovro
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 11 luty 2021 - 20:54

"Ja i moi koledzy" to nie większość :)


Nie mam kolegów bo na rower wychodzę sam, mówię z ogólnej obserwacji po forach i grupach rowerowych :)



Dodaj odpowiedź