Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plotki Kolarskie


151 odpowiedzi w tym temacie

#41 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 luty 2021 - 12:17

Wiadomo co z babą, która wjechała w dziewczyny? Jaka była tego przyczyna?

 

Ostatnio trafiłem na fajny artykuł na temat rozróżnienia nazewnictwa wypadku drogowego w języku angielskim. W Stanach różne organizacje walczą o nazywanie rzeczy po imieniu - "accident" to faktyczny wypadek (np. ktoś zasłabł podczas jazdy, pękła opona), a "crash" to sytuacja spowodowana przez uczestnika wypadku, np. gapienie się w telefon czy zbyt szybka jazda. W języku polskim nawet nie wiem jak to można rozróżnić i chyba nie jest to w żaden sposób rozróżniane, np. w prasie.



#42 IgorK

IgorK
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 14 luty 2021 - 12:52

Bodajże kodeks drogowy różnicuje: jak nikt nie jest ranny to jest to stłuczka/zdarzenie drogowe, jeżeli ktoś wymaga pomocy lekarskiej jest to już wypadek. A jak się nazywa ten sklep pana Konwy? 



#43 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 luty 2021 - 13:35

W Stanach różne organizacje walczą o nazywanie rzeczy po imieniu - "accident" to faktyczny wypadek (np. ktoś zasłabł podczas jazdy, pękła opona), a "crash" to sytuacja spowodowana przez uczestnika wypadku, np. gapienie się w telefon czy zbyt szybka jazda.

Zależy, o jaką definicję chodzi.

 

Jedna z definicji wg Merriam-Webster Dictionary brzmi: an unfortunate event resulting especially from carelessness or ignorance (czyli np. potrącenie z powodu zagapienia się w telefon - za to bez rozróżnienia pod względem powagi skutków). Natomiast definicja prawna jest już faktycznie nieco inna: an unexpected happening causing loss or injury which is not due to any fault or misconduct on the part of the person injured (czyli nawet morderstwo z premedytacją można pod to podciągnąć).

 

Co nie zmienia faktu, że amerykański system prawny jest dość... specyficzny. Bardzo często więcej zależy od prawników zajmujących się sprawą (zarówno adwokatów, jak i prokuratorów) niż od prawa jako takiego.

 

W USA, Niemczech czy UK nieraz orzekano już np. dla kierowców, którzy zranili rowerzystę w czasie treningu, karę za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. O kilku krajach Europy nie wspominając, gdzie zasadniczo uważa się, że skoro kierowca ma prawo jazdy oraz wyższy poziom kompetencji oraz jednocześnie dostęp do pojazdu bardziej niebezpiecznego dla otoczenia, to spoczywa na nim dodatkowa odpowiedzialność.

 

Niestety u nas to nie do pomyślenia, bo prokuratorzy i policjanci to zadziwiająco często miękkie faje w stosunku do kierowców. Efekt to drogowa dzicz na każdym kroku.

 

BTW druga część Twojej wypowiedzi, a także moja w całości, chyba nadawałyby się lepiej do "Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce" :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#44 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 16 marzec 2021 - 09:57

ale swiat zeszedl na psy,zeby kobiete zostawic w takiej sytuacji.Pomijam ta kase ale od poczatku mi cos nie pasowalo ze one walczą o życie a ten sobie smiga zawody itp jakby nigdy nic


Jeśli to miałoby być kryterium zejścia to swiat taki był od kiedy człowiek jest na ziemi. To niestety sposób podejścia pewnych ludzi i robili tak 50, 100 czy 300 lat temu. Tylko teraz masz sporą szansę się o tym dowiedzieć.

#45 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 07:45

Wracamy do sprawy Konwy

 

https://www.facebook...106418868129176



#46 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 marzec 2021 - 08:08

Co poradzić, życie.



#47 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 26 marzec 2021 - 09:27

Co poradzić, życie.

Mam nadzieję, że to z ironią. Dla mnie jeśli osoba publiczna a taką jest sportowiec zawodowy, który reprezentuje dużo firm i działa aktywnie w social mediach robi takie rzeczy to nie należy na to machać ręką tylko głośno krytykować aby kolejni następcy wiedzieli czym się kończy łamanie już nie zasad moralnych a prawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk i lupus lubią to

#48 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 marzec 2021 - 09:39

Z ironią i nie. Co z tego, że ma sponsorów jak mają to w dupie i sami usuwają komentarze ? (np kawa dla kolarzy peletoni czy ch** wie jak im tam)

 

Przecież to ludzie powinni zbojkotować. Jakieś fotki łączone sponsorów z typem i w internety, a nie same komentarze. To do niczego nie prowadzi.



#49 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 26 marzec 2021 - 09:48

Właśnie dla tego ludzie nie powinni mieć tego w dupie. Dla nich liczy się, że kolega. Z chęcią zrezygnuje z zakupu u kogoś kto wspiera postawę tego typu gwiazdy. Dla tego ten świat wygląda coraz lepiej bo patologie przechodzą do porządku dziennego o ile ktoś nie włazi mi do ogródka. Spokojnie. Wejdzie jak dalej będziemy machać ręką.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#50 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 marzec 2021 - 09:51

Inpeak

Martombike

Wojczal Wheels Center

Winaar

Absoluteblack

Token-Polska

Pelletoni by Kawa dla Kolarzy

BUFF

 

Wrzucę, by było wiadomo kto.


  • Marcin321 lubi to

#51 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marzec 2021 - 10:48

czytałem to wczoraj i nie jestem w stanie wyobrazić sobie co ona przeszła i przechodzi

wypadek, kalectwo, rehabilitacja

i jakby tego było mało ciosy od najbliższej osoby

 



#52 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 11:14

https://www.facebook...284024569747822



#53 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 11:50

Błagam nie nakręcajcie tej dramy :D



#54 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 marzec 2021 - 11:51

Podczas startów będzie wesoło;-)



#55 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2021 - 11:53

Ta odpowiedź Marka Konwy jest żałosna .... pisząc o swojej byłej żonie i matce ich dzieci per Pani, sam sobie wystawia świadectwo. 



#56 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2021 - 12:10

Błagam nie nakręcajcie tej dramy :D

Tutaj nikt nie nakręca żadnej dramy, poszło jedno oświadczenie za nim drugie, ot czyste komentowanie szarej rzeczywistości ;) 



#57 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 12:14

Tak czy tak teraz to oni muszą się sądzić. Nawet jeżeli tłumnie przyjdziemy pod budynek sądu i podzielimy się na dwie grupki - zwolenników A oraz zwolenników B - by móc złowrogo pikietować to nadal wyroku sądu, na który ta para teraz musi te kilka lat poczekać raczej nie zmienimy.

 



#58 Ulepekin

Ulepekin
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • SkądMeseritz

Napisano 26 marzec 2021 - 12:52

Dobrze są dwa oświadczenia, komu bardziej wierzycie ?

Mnie jakoś bardziej Katarzyna przekonuje .



#59 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 marzec 2021 - 14:27

https://www.onet.pl/...znjpjx,d87b6cc4

 

 

Ua =]


  • artho lubi to

#60 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 marzec 2021 - 14:33

Dobrze są dwa oświadczenia, komu bardziej wierzycie ?

Mnie jakoś bardziej Katarzyna przekonuje .

Jak to komu obojgu. A że przy rozwodzie nie mogą się dogadać to normalne  :lol:.

Tym bardziej jak ją facet zostawił, a ona w takim stanie, wiecie jak to ryje psyche kobiecie. To są zwykle emocje, będzie wojna. Już z Żyłą przerabialiśmy takie medialne bagno. Puki się klika będą o tym pisać. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź