Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#1161 Grzesiek Fiedor

Grzesiek Fiedor
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 maj 2019 - 20:56

Pierwsze smarowanie 2x najlepiej wieczorem i potem rano żeby odparowało. Następnie co 150km, potem coraz rzadziej - po 500km to i raz na 250-300km starcza.

Aplikacja standardowo, po kropelce na ogniwo.

Smaruję podobnie. Od lat notuję sobie przebiegi łańcuchów. Przy takiej aplikacji są takie same, jak przy poprzednich smarowidłach.



#1162 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 30 maj 2019 - 21:25

Czy ktoś może miał styczność z olejem NRG Ceramic Oil Evo: https://sklep.airbik...50ml-35711.html

 

?



#1163 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:39

Używałem Morgana ok. 650 km na nowym DA R9100 i powiem tak: zakrapianie po 2 kropelki na każde ogniwo, zostawiam na noc. Na drugi dzień przed jazdą szmatkowanie. Po ok 80 km napęd robi się głośny. Musiałem praktycznie po każdej jeździe smarować.

Dziękuję bardzo. Wracam do Rolka. Cichy napęd i żadsze smarowania ponad wszystko! Mam Rolka jeszcze ze starej serii, sprzedawanej przez Spike’a. Podobno ten nowszy się mocno zepsuł...
  • admsk lubi to

#1164 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:44

Używałem Morgana ok. 650 km na nowym DA R9100 i powiem tak: zakrapianie po 2 kropelki na każde ogniwo, zostawiam na noc. Na drugi dzień przed jazdą szmatkowanie. Po ok 80 km napęd robi się głośny. Musiałem praktycznie po każdej jeździe smarować.

Dziękuję bardzo. Wracam do Rolka. Cichy napęd i żadsze smarowania ponad wszystko! Mam Rolka jeszcze ze starej serii, sprzedawanej przez Spike’a. Podobno ten nowszy się mocno zepsuł...

Co ciekawe głośny się robi najpierw na najczęściej używanej zębatce. Zauważyłeś to?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#1165 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:48

Dokładnie. U mnie na 16z i 15z. Ogólnie jestem lekko zawiedziony, ale chciałem po prostu wypróbować.

#1166 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:00

To ja smarowałem póki co 2x i między smarowaniami 200 km i cisza.

#1167 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2019 - 07:13

Używałem Morgana ok. 650 km na nowym DA R9100 i powiem tak: zakrapianie po 2 kropelki na każde ogniwo, zostawiam na noc. Na drugi dzień przed jazdą szmatkowanie. Po ok 80 km napęd robi się głośny. Musiałem praktycznie po każdej jeździe smarować.

Dziękuję bardzo. Wracam do Rolka. Cichy napęd i rzadsze smarowania ponad wszystko!

 

Mam bardzo podobne spostrzeżenia.



#1168 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 13 czerwiec 2019 - 07:07

testuje tego squirta i jestem mocno zawiedziony.Owszem naped jest w maire czysty ale to co glosny to szkoda gadac.Praktycznie po jednej jezdzie 80-100km slychac tak jakby chodzi na sucho.Testowalem zarowno na lancuchu KMC i Shimano i to samo.Trzeba jednak wroci do roloffa



#1169 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 czerwiec 2019 - 09:39

Testował ktoś może smar Fenwick's?



#1170 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 13 czerwiec 2019 - 09:46

Testował ktoś może smar Fenwick's?

Tak, nieźle wycisza ale to lepki smar więc łapie brud. Wolę prolinka

#1171 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 czerwiec 2019 - 09:52

stryjek nasz zwykłą wersję czy ze strzykawką?



#1172 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 13 czerwiec 2019 - 09:55

stryjek nasz zwykłą wersję czy ze strzykawką?

Zwykłą, pamiętaj też o tym że ten smar ma dziwny zapach ;)

#1173 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:19

Zamówiłem :) Zobaczę co to warte ;)



#1174 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:27

Mam Fenwick w wersji Road Stealth, którego kupiłem kilka lat temu i nie mogę o nim napisać niczego dobrego. Napęd w porównaniu do Squirta brudzi się szybciej a trwałość jest jeszcze mniejsza. Używam go głównie w sezonie trenażerowym, ale w takim przypadku przegrywa z Rohloffem, ze względu na trwałość.



#1175 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:36

Zastanawiałem się nad tym Fenwick'sem, ale widzę że opinii dobrych nie ma i tani nie jest ;)



#1176 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 10:37

testuje tego squirta i jestem mocno zawiedziony.Owszem naped jest w maire czysty ale to co glosny to szkoda gadac.Praktycznie po jednej jezdzie 80-100km slychac tak jakby chodzi na sucho.Testowalem zarowno na lancuchu KMC i Shimano i to samo.Trzeba jednak wroci do roloffa

 

Niestety również mam takie spostrzeżenia. Robiłem wiele podejść i po tych 80KM robi się po po prostu głośno (łańcuch 11 rzędowy Sram RED22)). Dodam, że oczywiście na szosie w suchych warunkach, bez piachu etc.  Pozostałem przy Rohloffie i może łatwiej łapie brud i wychodzi syf to jednak kultura pracy to wynagradza.



#1177 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 czerwiec 2019 - 15:57

Cięgle bije się z myślami czy wracać do czerwonego FL (podobna trwałość, cichszy napęd kosztem brudu) zamiast squirta albo rohloffa (większa trwałość i dużo większy syf).

Zapytam więc: czy istnieje jakiś smar do smarowania "na sucho" o większej trwałości niż squirt ? Powiedzmy że cena to sprawa drugorzędna 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1178 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 16:26

Cięgle bije się z myślami czy wracać do czerwonego FL (podobna trwałość, cichszy napęd kosztem brudu) zamiast squirta albo rohloffa (większa trwałość i dużo większy syf).
Zapytam więc: czy istnieje jakiś smar do smarowania "na sucho" o większej trwałości niż squirt ? Powiedzmy że cena to sprawa drugorzędna


Ja teraz testuje morgana race oil, narazie jest niezle, malo syfu i cicho. Przez chwile mialem R’nR gold i mocno syfil sie lancuch, niebo a ziemia w porownianiu ze squirtem (pod wzgledem czystosci)

#1179 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:11

Panowie squirt i ogólnie parafinowe rozwiązania wymagają naprawdę dobrego przygotowania łańcucha, kluczowe jest jego odtłuszczenie, jeśli się tego nie zrobiło należycie to efekt może być taki, że środek właściwie nie utrzymuje się na łańcuchu. Będzie już rok jak jeżdżę na squirtcie, nawet kilka dni temu był dystans 110km i nie ma u mnie głośniejszej pracy.  Na początku miałem tego rohloffa i dla mnie to było nieporozumienie, takiego chlewu w napędzie nigdy nie miałem mimo przestrzegania zasad aplikacji, przecierania itd. Później kupiłem Morgan Blue Race tutaj już trochę lepiej ale z ciekawości sięgnąłem po squirta i na razie nie widzę zastępstwa chyba, że samodzielne przygotowanie łańcucha w parafinie ale to jest dość czasochłonne.



#1180 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 czerwiec 2019 - 22:45

Squirta "leje" na nowe  łańcuchy z pudełka, wcześniej dokładnie wykompane w benzynie ekstrakcyjnej. Więc w moim przypadku nie ma mowy o złym przygotowaniu łańcucha.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT



Dodaj odpowiedź