Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#1421 dodoelk

dodoelk
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądEłk

Napisano 15 grudzień 2020 - 11:43

Też to zauważyłem, każdy nowy łańcuch jest o niebo lepszy niż później nasmarowany.

#1422 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 grudzień 2020 - 12:26

Z tym "o niebo" to moze nie jest tak do konca. Te smary sa dosc ciezkie i lepkie. Jak ktos chce miec lancuch z najmniejszymi oporami, to raczej pozostawienie tego smaru nie jest najlepszym pomyslem.

Niemniej, jak ktos ma to w 4 literach, to spokojnie mozna zrobic na oryginalnym smarowaniu kilkanascie ladnych setek. W moim doswiadczeniu, przebiegi byly nieco wieksze niz na gestych oliwkach, rzedu 500-600km i moze wiecej. Tak jak powyzej, szmatka lekko nasaczona plynem do czyszczenia lancuchow i kilka obrotow korba. W sumie to robilem to po kazdej jezdzie.

Plusem usuwanie tych smarow, jest to, ze robi sie to latwiej, szybciej i jet mniej syfu niz w przypadku usuwania smaru z uzywanego lancucha.

 



#1423 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 12:55

Podepnę się pod temat... jakiego płynu używacie do przemycia łańcucha? 
Do tej pory używałem środka K2 Akra, choć ma inne zastosowanie to mi wystarczał, ale nie mam też porównania z dedykowaną chemią, więc chętnie wypróbuję coś sprawdzonego w boju.



#1424 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:06

Ja w sumie ostatnio jestem bardzo zadowolony z Muc-Off Drivetrain.



#1425 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:12

Dostaliśmy ostatnio do testów płyn firmy Tenzi. Dramat - słabo czyści, nie zbiera brudu przy spływaniu, a do tego śmierdzi :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1426 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:29

Ja używam piany Fenwicksa i jest super, przed nią używałem meglio i też dawało radę.

#1427 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:36

Już mi się tu przewinęło na forum, że tak pianka jest ok - chętnie wypróbuję.

Idealnie to jakby rozpuszczała te 'magiczne' kuleczki, które wypadają z napędu, podstępnie kleją się do stopy i nagle okazuje się, że połowa mieszkania ostemplowana  :blink:



#1428 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:48

Idź w wosk :P



#1429 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:53

Ten wosk taki dobry? W sumie kończy mi się mój smar i zastanawiam się co wziąć :D



#1430 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 13:58

Idź w wosk :P

Nie znam, boję się  :ph34r:



#1431 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:24

Już mi się tu przewinęło na forum, że tak pianka jest ok - chętnie wypróbuję.
Idealnie to jakby rozpuszczała te 'magiczne' kuleczki, które wypadają z napędu, podstępnie kleją się do stopy i nagle okazuje się, że połowa mieszkania ostemplowana :blink:


Mam to samo hehe.
Używam Fenwicks i jest super. Ale do czyszczenia samego roweru używam Muc-Off Bike Cleaner i już sam on świetnie czyści łańcuch z zewnątrz. Tak więc jak skończy mi się pianka, to będę chciał wypróbować ich środek do napędów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • artho lubi to

#1432 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:26

Nie znam, boję się :ph34r:

Jest spoko, nie boj się.ad882ece915a2b580efff7b668a2bc53.jpg
  • zbrozin lubi to

#1433 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:30

Nie znam, boję się  :ph34r:

Ten wosk taki dobry? W sumie kończy mi się mój smar i zastanawiam się co wziąć :D

Spróbuj(cie), jest duża szansa, że nie będziecie żałować. Wszystko ma plusy i minusy, ale po idealnym oczyszczeniu łańcucha (najlepiej metodą z kilkoma kolejnymi pojemnikami i porównywaniem klarowności), a następnie użyciu wosku po prostu jest czysto. Mnie to przekonuje, nawet, jeżeli muszę częściej Squirt-a nakładać, ja akurat używam Squirt Lube. Ale ja po prostu lubię czystą kasetę, czysty łańcuch i generalnie czystość :P.

 

Zresztą obejrzyj pierwsze kilka minut:

 



#1434 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:34

Mam to samo hehe.
Używam Fenwicks i jest super. Ale do czyszczenia samego roweru używam Muc-Off Bike Cleaner i już sam on świetnie czyści łańcuch z zewnątrz.

O dokładnie do ogólnego czyszczenia to Muc-Off Bike Cleaner jest super (ta piana!), tylko mnie strasznie szybko schodzi nawet litrowy... :wacko:. Ale do porządniejszego oczyszczenia drivetraina całego to już lepiej coś mocnego jak właśnie Muc-Off Drivetrain (śmierdzi paskudnie ale wyżera wszystko).



#1435 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:48

Muc-Off Bike Cleaner litrowego 1 L mam już chyba 2,5 roku i dopiero zużyłem połowę. Ale ja używam go nie w formie pianowania tylko poprzez rozcieńczenie w wiaderku ciepłej wody. Po wymieszaniu i tak robi się bardzo gęsta piana. I myję rower gąbką, później spłukuję. 

 

Muc-Off Drivetrain, potwierdzam skuteczność i polecam. 



#1436 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 14:54

o, bonobo to pewnie to jest metoda, bo ja używałem zwykle jak tutaj Jan z dobrych rowerów od 6 minuty 50 sekundy i to niestety jest metoda za miliony monet / sezon :ph34r::

 

https://youtu.be/YMvJmiwvT6c?t=410



#1437 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 15:10

Tylko tak robiąc trzesz piachem po lakierze, a pryskając fajnie cały syf spływa z roweru. 


  • lukaszzsch lubi to

#1438 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 15 grudzień 2020 - 15:19

Wczoraj oglądałem pucowanie Tarmaca po japońsku, to się dobrze ogląda nawet nie rozumiejąc języka:

 

 

Gdyby u nas było dużo takich profesjonalnych myjni rowerowych to bym oddawał rower częściej niż samochód...



#1439 SILESIAN

SILESIAN
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądRudy

Napisano 15 grudzień 2020 - 15:19

Podepnę się pod temat... jakiego płynu używacie do przemycia łańcucha? 
Do tej pory używałem środka K2 Akra, choć ma inne zastosowanie to mi wystarczał, ale nie mam też porównania z dedykowaną chemią, więc chętnie wypróbuję coś sprawdzonego w boju.

 Szejk w ropie( bańka 5l z szeroką szyjką , co by zwinięty łańcuch łatwo wyciągnąć , starcza na kilka lat , kilkaset myć ) ,potem myjką z obydwu stron , bajka ...



#1440 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2020 - 15:44

Chodzi mi bardziej o szybką przecierkę.

Rohloff'a nakładam średnio co 100-150km i za każdym razem lubię przeczyścić napęd - właśnie takiego wygodnego 'czyścidła' szukam.





Dodaj odpowiedź