Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#1601 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 05 marzec 2021 - 10:24

jestem po pierwszych aplikacjach squirt'a .Oczywisice wyszejkowany nowy lancuch KMC,podwójne smarowanie squirtem i od poczatku fajanie to chodzilo jednak po 150km juz mocno slychac lancuch.Cy po kilku smarowaniach ten interwal powinien sie wydluzac?bo u mnie to co 2 dni albo czesciej by wychodzilo



#1602 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 10:31

Tak. Pierwsze smarowania mają krótszy interwał. Po kilku razach mnie wystarczy na 300 km na spokojnie, po każdej jeździe przecieram szmatką.

#1603 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 10:39

Tylko oczywiście do powtórnego smarowania nie szejkuj ani niczym mocnym nie oczyszczaj łańcucha. Przetrzyj pędzelkiem albo suchą szmatką, jeżeli nabrał już drobinek gumy z opon samochodowych z drogi.



#1604 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 marzec 2021 - 11:15

Ja ogólnie jestem mega zadowolony ze Squirta na nowym łańcuchu. Wyszejkowałem, wysuszyłem i nałożyłem z każdej strony.

 

Oprócz tego wypucowałem kasetę na trenażerze i na rowerze i teraz nie zostawia żadnego czarnego syfu. Co więcej, na trenażerze w ogólne nie gubi syfu na podłogę, ale to pewnie się zmieni jeszcze.. ;-]

 

 


  • artho lubi to

#1605 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 17:19

jestem po pierwszych aplikacjach squirt'a .Oczywisice wyszejkowany nowy lancuch KMC,podwójne smarowanie squirtem i od poczatku fajanie to chodzilo jednak po 150km juz mocno slychac lancuch.Cy po kilku smarowaniach ten interwal powinien sie wydluzac?bo u mnie to co 2 dni albo czesciej by wychodzilo


To mnie dziwi. Kupiłem squirta bo chciałem żeby łańcuch się nie brudził. Czytałem że łańcuch szybko robi się głośny.
Tymczasem zazwyczaj na jednym smarowaniu robię 500-600 km, smaruję, mimo że pracuje bardzo cicho, właściwie ciszej niż jakikolwiek inny smar.

#1606 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 18:07

Każdy ma inny próg głośności osprzętu no i jazda w deszczu Squirta zżera nieco szybciej. To też nie jest jedyny najlepszy środek, warto eksperymentować z innymi jak i z własnym rondelkiem, acz Squirt po prostu jest wygodny.



#1607 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 05 marzec 2021 - 18:33

Ja mam niski prog akceptowalnej głośności, poza tym mam skrzywienie mechanika rowerowego :) , mimo tego przebiegi jak wyżej są w ciszy. Za każdym razem dosmarowuję ale nie dlatego ze robi się głośniej tylko dlatego że wychodzę z założenia ze łańcuch i tak może tego potrzebować.
  • artho lubi to

#1608 duperelle

duperelle
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 16:36

Mam takie dwa pytania. Czy ma ktoś może porównanie wosku Mommum do Squirta? Dostałem kieyś próbkę Mommum, i zacząłem go używać na nowym łańcuchu. Ponieważ za bardzo nie trbyłem o co biega z "woskami" i potraktowałem go jak zwykły smar to  nałożyłem go na nowy łańcuch. Wyszło średnio. Hałasu nie ma, choć nie wiem cz to wciąż nie zasługa fabrycznego smaru, ale czystości napędu oczywiście też nie. I teraz drugie pytanie. Ponieważ nie mam spinki, to czy mogę jakoś umyć napęd np MUC OFFem i zacząć na to stosowć resztkę Mommum, a potem dokupić Squirta, ewentualnie dalej trzymać się Mommuma?



#1609 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 marzec 2021 - 18:30

A nie prościej rozkuć łańcuch i przerzucić się na spinkę? Za pół roku będziesz się zastanawiał, jak mogłeś w ogóle korzystać ze sworznia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1610 duperelle

duperelle
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 18:37

Co nie będzie problemu z przyjęciem spinki, jeżeli ma przejechanych jakieś 300/400 km? Rozciągnięty chyba mocno nie jest. 



#1611 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 18:37

Nie ma znaczenia

#1612 duperelle

duperelle
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 18:54

No to git, spróbuję. A jak się ma Momum do Squirta, toś ma porównanie? Warto zmieniać?



#1613 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 19:36

jak się ma Momum do Squirta, toś ma porównanie?

Google coś niespecjalne recenzje tego wynajduje

 

🤷🏻



#1614 duperelle

duperelle
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 19:49

No niby są jakie ś recenzje youtuberów, ale nie do końca wydają mi się wiarygodne. 
Jeszcze pytanie, czy Squirt da radę w taka jak teraz pogodę w MTB, czy raczej warunki suche i lepiej pozostać z Morgan Blue/Rolhoff?



#1615 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 21:04

Squirt lepiej na suche, na mokrym da radę tylko trzeba sporo częściej uzupełniać bo go wypłukuje.

A na temperatury koło zera jest specjalna odmiana zimowa.

 

MTB chyba bardziej maczałbym w parafinie z PTFE.



#1616 Shmitt

Shmitt
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 09 marzec 2021 - 17:08

podbijam wątek -ktoś uzywa Momum?


  • jamacheta lubi to

#1617 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 09 marzec 2021 - 18:51

Squirt lepiej na suche, na mokrym da radę tylko trzeba sporo częściej uzupełniać bo go wypłukuje.
A na temperatury koło zera jest specjalna odmiana zimowa.

MTB chyba bardziej maczałbym w parafinie z PTFE.

A propos parafiny. Zawsze przy tym wątku pojawia się tzw. „zerowanie” łańcucha. Rozumiem, że chodzi o wyczyszczenie łańcucha ze wszelkich znajdujących się na nim substancji, tak? I jak to robicie? Benzyna+odłuszczacz+alkohol?

#1618 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 00:35

No tak teoretycznie idealnie to podobno benzyna > odtłuszczacz > alkohol, ale dobry szejk w mocnym odtłuszczaczu zwykle też da radę. Reguły nie ma, bo nikt nie wie co dokładnie miałeś wcześniej na łańcuchu wcześniej.



#1619 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 06:21

Osobiście robię tak:
- jeden dzień w benzynie ekstrakcyjnej i powtarzam dwa razy
- i płukanie w izopropylowy alkoholu x 2

#1620 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 10 marzec 2021 - 09:01

podbijam wątek -ktoś uzywa Momum?

 

Ja używałem, przy dobrze odtłuszczonym napędzie starczył na prawie 200km. Ostatnio używałem Morgan Blue Dry Wax, wychodzi lepiej, niestety po kilku jazdach na zewnątrz smar łapał to co na drodze i już tak nie jest kolorowo. Zmywanie z dłoni wychodzi prawie podobnie jak zwykły olej.

Od 2 tygodni śmigam na Wend Wax-On Liquid i jestem zadowolony, tylko drogi jest.





Dodaj odpowiedź