Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie macie przelozenia?


1782 odpowiedzi w tym temacie

#601 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 05 sierpień 2009 - 07:08

Grzek sam robiłeś te zdjęcia ? Pouczające.
Chyba zmontuję sobie tylne koło i założę "góralską" kasetę np 13-28. Będę miał na podjazdy.
Ostatnio sam zauważyłem, że jak na podjeździe "przypalę" uda (jak dłużej jadę z uczuciem pieczenia w mięśniach) to później cały trening mam drewnane nogi - nie chcą się kręcić. Chyba lepsza będzie jazda "młynkiem" na podjazdach.

#602 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2009 - 07:10

Boszzzzzz, to mi wygląda na obciachowe 25 ząbków co najmniej :mrgreen:
Ratuje go tylko brak kompakta z przodu.

#603 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 05 sierpień 2009 - 07:16

tozik, jak dobrze się przypatrzyć, to jest albo 27, albo 28 (rurki i przerzutka zasłaniają - ale przeliczyłem zachowując odstępy "międzyzębowe" i tak mi wyszło).

#604 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 05 sierpień 2009 - 07:28

Ale ftopa. Basso to amator, po kasecie odrazu widac.


:mrgreen:

#605 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 sierpień 2009 - 09:03

W ten sposób dociążył sobie rower żeby nie było poniżej 6,8. ;-)

Cza by było spytać samego Basso o co mu kaman z tą kasetą. :shock:

#606 Grzek

Grzek
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 sierpień 2009 - 09:35

Byłem wczoraj na mecie TdP i specjalnie namierzałem sie na zrobienie paru zdjęć zwłaszcza sprzętu.
Może ta kaseta w rowerze Basso, to przypadek, bo to rower na podmianę w razie kraksy. A na etapie jechał z inną kasetą. Zapasowe koła na dachu mieli z mniejszymi kasetami. Z drugiej strony może mu wystarcza siedem przełożeń 11-23 na tereny płaskie a dalsze cztery do 28 czy 29 w góry.
Inne ekipy z tego co widziałem to max. 23., przynajmniej na etapie do Lublina.

#607 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 05 sierpień 2009 - 14:48

Dzisiaj przejechałem ostatnie 2,5km takiego czegoś: http://www.genetyk.c...wojtowice1.html i nie powiem 26 się przydało, choć jakbym miał 25 to bym nie narzekał. Końcówka pouczjąca, inna sprawa że takich fragmentów jest w górach niewiele.

#608 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 sierpień 2009 - 15:02

Jechałem ten podjazd parę razy, ale na rowerze górskim.
Jest co dymać.

Mariusz, "cisnąłeś ostro w pedałki"? ;-) Są tam jeszcze napisy na asfalcie?

Na ostatnim odcinku to taki kompakt z 25ką z tyłu byłby jak znalazł ;-)

#609 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 05 sierpień 2009 - 17:07

Cos bieda smierdzi w Liquigasie.... TYLKO na Recorda ich stac ??? No i te katastrofalne kola :-D Przeciez we wszystkich testach wypadaja jako te ktore maja NAJGORSZA aerodynamike...

Moze szybciej od niego w gorach nie jezdze , ale nigdy KU.....WA (nawet we Wloszech) 27 nie zaloze ;-)

#610 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2009 - 18:23

No widzisz jarek nie sprzęt czyni mistrza i wcale nie trzeba mieć w górach tego blatu 54 i z tyłu 11 - 23 jak sugerujesz w temu podobnych tematach :lol:

#611 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 05 sierpień 2009 - 20:36

[b]kormoran ; z tym zawsze zgadzalem ( ze nie sprzet ....) , ale przyznasz , ze pozalowali :mrgreen:

#612 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2009 - 20:53

Sprzęt z najwyższej półki jest dla lanserów, a zawodnikowi wystarczy sprawdzony, wytrzymały sztywny rower i tak kasuje średnio takich pięć rocznie to po co niepotrzebnie przepłacać skoro efekt jest taki sam.

#613 Grzek

Grzek
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 sierpień 2009 - 22:01

Może jaki wyścig taki sprzęt. Basso traktuje to treningowo i o nic nie walczy.

#614 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 05 sierpień 2009 - 22:26

Contador ma w treku 39 -26 i korona mu z głowy nie spadła.
Nie wiem dla czego dla niektórych szczytem lansu jest jak najtwardsze przełożenie :roll:

#615 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 05 sierpień 2009 - 22:48

kormoran, ale my ( przynajmniej ja) chcemy w tym cyrku ogladac NAJLEPSZE dostepne ( a czasem niedostepne) rzeczy i klasyczny "wyscig zbrojen". Chodzi mi o to , ze na tor Formuly I nie wyjezdza sie Golfem (lekko przejaskrawiony przyklad) :-)
P.S. A z przelozeniem nie chodzi o lans , tylko o to ze w polskich gorach ( bo o nich najczesciej dyskusja) NIE potrzeba miec 29 ;-)
P.S. II Sprzet z najwyzszej polki jest nie dla lanserow , ale dla tych ktorych na to stac ( a widze , ze Ciebie boli strasznie , ze ktos ma i musisz go chyba zwac lanserem, aby zasnac spokojnie . Typowe POLSKIE zachowanie :cry: ) I tylko mi nie pisz ( bo i tak nie uwierze ), ze gdybys mial wystarczajaca ilosc kaski na MAX rower , to kochajac kolarstwo zadowolilbys sie tylko SZTYWNYM i SPRAWDZONYM sprzetem. Szkoda , ze przez czesc forumowiczow przemawia jakas taka wrodzona NIECHEC i wrecz WROGIE nastawienie do dobrych rowerow i tego kto takowy posiada traktuje sie z lekcewazeniem i usmieszkami . Tez TYPOWO polskie zachowanie. Tak sie wlasnie leczy wlasne kompleksy ( nazywaniem kogos LANSEREM ITP )

#616 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 08:41

Jarek, że tak powiem niestety masz rację z tym co piszesz odnośnie zachowania większości Polaków. Niestety zazdrościmy wszystkiego co ma Nowak a czego nie mamy my, choć nam to niepotrzebne. Jestesmy w wiekszości biedni i nie stać Nas na zakupy z górnej pólki. Ale z drugiej strony nie można przesadzać, można mieć niewiadomo ile kasy, ale jesli sie jest niedzielnym szosowcem, to kupowanie roweru za 20 tyś złotych to lekkie przegięcie. Jak podejdziesz do sprawy materialnie to w pewnej chwli zatracisz się w "bogactwie" jakie Cie otacza i przestaniesz szanować i "kochać" co masz, bo wyjdziesz z założenia jak sie popsuje, albo pobrudzi to sie wyrzuci i kupi nowe. W przypadku pasji kolarstwa pieknym uczuciem jest mieć rower wart 1500 zł i picować go 2 razy w miesiącu by działał i wyglądał jak ten wart nawet 10 tyś.

a co do przełożeń to... jakis czas temu wiekszość jeździłem na 53-17 gdy się bujałem i 53-16 gdy juz jechałem ostro, a teraz coraz częśćiej 53-17 wydaje mi się twarde i pasujące do rozkrecania ostrej jazdy a nie, powolnego bujania. Czyżby spadek formy? czy przestrojenie się na wysoką kadencje przynosi efekt?

#617 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 06 sierpień 2009 - 10:33

P.S. II Sprzet z najwyzszej polki jest nie dla lanserow , ale dla tych ktorych na to stac ( a widze , ze Ciebie boli strasznie , ze ktos ma i musisz go chyba zwac lanserem, aby zasnac spokojnie . Typowe POLSKIE zachowanie :cry: ) I tylko mi nie pisz ( bo i tak nie uwierze ), ze gdybys mial wystarczajaca ilosc kaski na MAX rower , to kochajac kolarstwo zadowolilbys sie tylko SZTYWNYM i SPRAWDZONYM sprzetem. Szkoda , ze przez czesc forumowiczow przemawia jakas taka wrodzona NIECHEC i wrecz WROGIE nastawienie do dobrych rowerow i tego kto takowy posiada traktuje sie z lekcewazeniem i usmieszkami . Tez TYPOWO polskie zachowanie. Tak sie wlasnie leczy wlasne kompleksy ( nazywaniem kogos LANSEREM ITP )


o czym Ty piszesz facet?!, prosze wskaż mi gdzie w mojej wypowiedzi jest "Niecheć i wrogosć do dobrych rowerów"?? Nie wiem jaki Ty masz rower ale może sam masz z tego powodu kompleksy??czy twardsze przełożenie = droższy rower?! :roll:

Dla tych co nie zrozumieli mojej wcześniejszej wypowiedzi- po coś producenci robią różne wielkości i rozpiętosci zębatek, jak widać stosują je zawodowcy wiec czemu amatorzy nie mogą? nie bo nie?!

#618 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 06 sierpień 2009 - 10:42

Kolejny temat przełożeń który bokiem zaczyna wychodzić wszystkim :mrgreen: Przecież to indywidualna kwestia a nawet rzecz gustu, o których podobno się nie dyskutuje :-D Ja jeżdżę na "obciachowym" zestawie kompakta 50/36 i 12/25 na 9-tce i nie narzekam bo wjeżdżam wszędzie gdzie chcę ale za rok 12-23 na tył idzie :mrgreen: A co do lansu to zbieram na karbonową ramkę ...chętnych proszę do dowolne wpłaty na moje konto :-P

#619 jarek996

jarek996
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • SkądMALM�

Napisano 06 sierpień 2009 - 10:53

COST, Ja cytowalem nie Ciebie , a KORMORANA ("Sprzęt z najwyższej półki jest dla lanserów" )
Poczytaj najpierw uwaznie do kogo "pije" .
A uwielbienie do "prawdziwie" kolarskich przelozen jest MOIM uwielbieniem i wcale nie prosze nikogo , aby to uwielbienie podzielal. Dalej uwazam , ze 39-25 wystarczy na WIEKSZOSC podjazdow w Polsce ....

P.S. A kompleksow z powodu posiadania jakiegokolwiek z moich rowerow nigdy nie mialem. Kompleksy to mam tylko jak "puszczam" kolo ;-)

DAEDHORSE ; a ja dalej uwazam ,ze jak ktos ma kase i kocha kolarstwo to powinien smigac na Pinarello z Super Recordem ( niezaleznie od umiejetnosci ).

#620 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 sierpień 2009 - 11:23

Jarek, troche to kontrastowe porównanie i mniej sensowne, ale Twój tok myślenia podpowiada, że jak młodego łebka stać na nowego merca, to powienien kupić tego merca, najlepiej kolor czarny i wyglądać w nim jak pól dupy za krzaka, bo kocha samochody :D

bo tak miejwiecej wygląda koleś na kolarce za 20 tyś. który robi 50km tygodniowo, ma brzuch jak Św. Mikołaj i udaje jaki on to jest zajebisty - innymi słowy podnosząc sobie w ten sposob własne ego.

Wszystko jest dla ludzi OK - ale gdy ma sie za dużo to w pewnym momencie zatraca sie postrzeganie jakiej kolwiek wartości (nieraz widać kolarzy rzucających rowerami)

Albo jestes pasjonatem jazdy albo pasjonatem sprzetu, jak bede kiedys bogaty, to sobie kupie rower za 30 tys zł postawie w salonie i sie bede na niego patrzył i podziwał, a do jazdy pewnie kupie jakiegoś bidoka za 5000 zł, bo bedzie mi go szkoda zniszczyć.

a reasumując wątek o lansowaniu: "jak nie jestes lanserem, to pokaż na co Cie stać na trasie"



Dodaj odpowiedź