Skocz do zawartości


Lance Armstrong - historia subiektywna


515 odpowiedzi w tym temacie

#501 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 26 maj 2016 - 23:46

Ja rozumiem, że po tych wszystkich aferach trudno jest patrzeć na sport i nie mieć gdzieś w podświadomości, czy to jest aby czysta rywalizacja. Ale przecież nie będę się na tym skupiał, bo wtedy oglądanie i kibicowanie nie miałoby sensu. Przecież czytając, że Ewa Swoboda pobiła dzisiaj rekord nie będę od razu podejrzewał, że coś brała. Czy oglądając, jak Czerniak, czy Kawęcki zdobywają medale, nie będę drżał, czy ich zaraz nie przyłapią.

 

A wracając do Kruijswijka, to nie przypuszczam, żeby to była jakaś nienormalna zwyżka formy. Przecież już kilka razy kończył wielkie Toury w pierwszej dziesiątce i dwudziestce, a w górach potrafił długo utrzymywać się z najlepszymi. Moim zdaniem, tegoroczne Giro ma słabą obsadę i chłop korzysta. Nie ma Contadora, Frooma, Quintany, Nibali jest, ale mu nie idzie.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#502 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 00:09

akwafan z grupy kolarzy, których wymieniłeś albercika możesz raczej wykreślić. Jeździł w grupie Armstronga, raz już też zawieszony był, a sposób w jaki się tłumaczył z wpadki dopingowej był żenujący. Bez koksu ( albo na słabszym koksie niż kiedyś ) już nie potrafi rywalom uciec dalej niż na parę metrów.



#503 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 27 maj 2016 - 01:43

Najbardziej wzruszające jest wyjaśnienie autora artykułu co oznacza słowo "strzelić". Wzruszyłem się do łez :)

#504 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 08:06


A tak na marginesie, to opony już kupiłem. :)

Co do opon, jak zrobisz na nich trochę to napisz jak się sprawują, jestem ciekaw tej nowej wersji.

 

Ten wywiad tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że czysto to tam raczej nie jest.



#505 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 maj 2016 - 08:31

. Jednak co by nie mówić, to ubiegłoroczne Giro wygrał śpiewająco. 

 

 

No aż tak śpiewająco to nie całkiem

Przecież Landa był  silniejszy tylko musiał czekać na słabego Aru.



#506 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2016 - 08:53

No aż tak śpiewająco to nie całkiem

Przecież Landa był  silniejszy tylko musiał czekać na słabego Aru.

A Berto musiał bez drużyny radzić sobie z nieczystymi zagrywkami Astany, typu atak po defekcie ;)

 

 

 

Ten wywiad tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że czysto to tam raczej nie jest.

Weź może najpierw wykorzystaj to, że Kruijswijk jest kolarzem korzystającym ze stravy - skorzystaj z tego dobrodziejstwa i może nie będziesz pisał takich bzdur ;) Poziom jest naprawdę stosunkowo niski, a ten "ogień", który oglądamy w TV to jazda wolniejsza niż na Trentino :P


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#507 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 maj 2016 - 08:55

A Berto musiał bez drużyny radzić sobie z nieczystymi zagrywkami Astany, typu atak po defekcie ;)

 

 

 

A Tinkoff ( i inni ) co zrobili jak Landa miał awarię.?



#508 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2016 - 09:03

A Tinkoff ( i inni ) co zrobili jak Landa miał awarię.?

A słyszałeś o czymś takim jak odwet? ;)

Zresztą Landa doszedł wtedy z pomocą samochodu, a Berto musiał sam zapitalać pod Mortirolo.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#509 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 maj 2016 - 09:24

A słyszałeś o czymś takim jak odwet? ;)

Zresztą Landa doszedł wtedy z pomocą samochodu, a Berto musiał sam zapitalać pod MortiroloI 

I tak miał( Contador) fuksa że defekt był pod Mortirolo a nie pod jakiś mniej stromy pagórek. Pod taką stromichę i tak niewiele by mu pomogli.

 

Nie pamiętam jak to dokładnie było ( oglądałem dopiero pogoń pod  Mortirolo) ale ze słów Contadora można zrozumieć, że najtrudniejsze było 10 km po płaskim .Tutaj jednak drużyna się nieźle spisała.

 

''The whole team put in a huge effort to help me, my pulse was hitting 180 on the flat. They were riding full-on up front, and I knew then it would be a hard day."

 

 A Landa - piszesz że doszedł za pomocą samochodu -jeśli chodzi o etap 18 ty to nie doszedł tylko stracił ponad. minutę.

 

Landa was hit by another rider and nearly fell on the last climb and he had to change wheel losing time from the first group -

''Landa and his teammates Fabio Aru and Tanel Kangert did almost a time trial to recover the top position losing only 1m 13s from the pink jersey Alberto Contador of Spain ''

 

(Pamiętasz co było kiedyś w TDF  z łańcuchem Schlecka?)

 

 



#510 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 maj 2016 - 10:00

I tak miał( Contador) fuksa że defekt był pod Mortirolo a nie pod jakiś mniej stromy pagórek. Pod taką stromichę i tak niewiele by mu pomogli.

 

Ktoś mówił (chyba Majka), że pomocnicy w takich górach są głównie w razie defektu - mogą szybko oddać swój rower czy koło.


  • big75 lubi to

#511 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 maj 2016 - 10:52

I tak miał( Contador) fuksa że defekt był pod Mortirolo a nie pod jakiś mniej stromy pagórek. Pod taką stromichę i tak niewiele by mu pomogli.

 

I to pisze osoba regularnie jeżdżąca na szosie?

 

 

Nie pamiętam jak to dokładnie było ( oglądałem dopiero pogoń pod  Mortirolo) ale ze słów Contadora można zrozumieć, że najtrudniejsze było 10 km po płaskim .

No właśnie - nie pamiętasz i w tym jest problem :)

Otóż na tym płaskim strata Hiszpana tylko się zwiększyła.

 

 

A Landa - piszesz że doszedł za pomocą samochodu -jeśli chodzi o etap 18 ty to nie doszedł tylko stracił ponad. minutę.

Doszedł do grupki, w której zakończył etap.

A nad całą grupką Hiszpanowi udało się uzyskać właśnie tę minutę. I w tym momencie jak gdyby pada Twoje stwierdzenie, że "nie całkiem śpiewająco".

 

 

(Pamiętasz co było kiedyś w TDF  z łańcuchem Schlecka?)

Jasne, że tak. I co Ty tam widziałeś? Bo ja widziałem atakującego Luksemburczyka, Vinokurowa kasującego jego atak dla Contadora, Hiszpana jadącego za swoim pomocnikiem i zaraz Schlecka puszczającego korby (bo tak to wyglądało z perspektywy kolarza jadącego w wyścigu). Kolarz jadący full gas, reagując na atak, nie będzie patrzył gdzieś po bokach, tylko w tym wypadku na plecy kolegi go prowadzącego. Więc nie można przypuszczać, że Berto widział defekt, ale po prostu poprawiał odpuszczony atak. A jeżeli nawet by zorientował się mijając Schlecka, że coś jest nie tak, to sądzisz że powinien olać cały wysiłek, który wykonał idąc za atakiem i rozpędzając się do poprawki? Bo ja nie sądzę. Co innego, gdyby jechali wspólnie tym samym tempem.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#512 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2016 - 11:09

Ogólnie to nieźle odeszliście od tematu:).

Ale teraz już nikt nie czeka jak trafi się defekt.

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#513 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2016 - 11:19

Ogólnie to nieźle odeszliście od tematu:).

 

Dlaczego? Armstrong = doping i jego organizacja, a tu mowa jest właśnie o tym, już współcześnie.

Trudno, żeby omawiać tu prywatne teraz życie LA.


  • Greek lubi to

#514 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2016 - 13:05

Skoro tak to UCI osiągnęło co chciało ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#515 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 16:25



#516 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipiec 2016 - 20:24

To raczej nie ten temat.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź