Jump to content


Photo

Canyon Ultimate SLX


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#61 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 12 April 2012 - 20:07

Pare fotek z ostatniego wyapdu:
https://picasaweb.go...feat=directlink

Jezdzilem na oponach vittoria open corsa evo cx. Odbylo sie bez problemow, chociaz czasami drogi nie rozpieszczaly. Niemniej nie niosa tak dobrze jak corsy veloflexa. Roznica nie jest duza, moze tylko subiektywna ale ciesze sie ze mam wiszace na haku nowe veloflexy.
Niemniej porownujac je do tak popularnych conti gp 4000 to dalej kolosalna roznica, na korzysc vittori...

Kiedys ktos pytal czy te koszyki wytrzymaja z wiekszymi bidonami. Tak, bez zadnego problemu. Nic sie z nimi nie dzieje nawet przy nawierzchni typu tarka i ponad 80km/h.

Co do miejscowki, nie jest zle ale wole sasiednia wyspe. Drogi niemalze idealne, gorki robia wieksze wrazenie. I pogoda w styczniu byla lepsza! :)

#62 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 posts
  • SkądJawor

Posted 13 April 2012 - 14:59

Nie ma co się rozpisywać - Superbike :-D
Co to za kółka masz w nim teraz te pod oponki ? Masz w nich cieniowane szprychy ?

#63 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 13 April 2012 - 16:39

Na wyjazdy zabieram kola pod opony: obrecze ird, piasty dati, szprychy mac424, nyple polyax i tasma stana.

#64 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Posted 13 April 2012 - 22:35

Najlepszy rowerek na forum i chyba najlepszy ze wszystkich jakie widzialem bo wagowo wygrywa z każdym :-)

#65 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 posts
  • SkądJawor

Posted 14 April 2012 - 09:19

Najlepszy rowerek na forum

dokładnie :-) Wniosek jest prosty - "składaki" górą :-P

#66 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 posts
  • SkądLublin

Posted 15 April 2012 - 11:28

To teraz tym bardziej przekonałeś mnie Chris do Veloflexów zamawiam niedługo takie. Powiedz mi jeszcze ile km Ci wytrzymują chociaż widzę ,że masz tam super asfalt. Gładko jak po stole się jeżdzi pewnie.
Vittoria dodatkowo jest sporo droższa na komplecie bo u nas ok 100zł .
ps. Jakie tam ultra dętki wpakowałeś ? :->

#67 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 15 April 2012 - 12:18

Tak jak pisalem, wydaje mi sie ze veloflexy lepiej niosa ale roznica jest mala. Zapewne nie tak kolosalna jak np. porownujac te dwie opony do conti gp4000.
Asfalty ogolnie na na wyspach Kanaryjskich, przynajmniej na Fuerteventura i Lanzarote sa bardzo dobre, powiedzialbym, ze super.
W styczniu na Fuerteventurze jezdzilem na Veloflexach, teraz na sasiedniej wyspie na Vittoriach.

Jakis czas temu kupowalem nowy komplet veloflexow wlasnie w pl. Natomiast Vittorie w uk, sa tansze niz w pl.

Nie "zajezdzalem" jeszcze pierwszego kompletu veloflexow. Zmieniam kola, opony, wiec troche moge sie mylic w przebiegach.
Na tyle, ten srodkowy drobny wzorek zniknal po jakims tysiacu km. Mysle, ze powinna wytrzymac jakies 2-3k km.

Uzywam tylko i wylacznie lateksowych gumek vredesteina 50g.

#68 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 posts
  • SkądLublin

Posted 15 April 2012 - 12:52

Porównując je do gp4000 to zupełnie inna klasa ,ale i opony są na inne przeznaczenie. Nikt nie będzie codziennie na takich lekkich gumach jeżdził. Wiadomo ,że na jakieś lepsze okazjie. 2-3 tyś to taki całkiem przyzwoity przebieg ,zależy jeszcze od wagi to może mi się uda do 5 tyś dojechać. :lol:

#69 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 15 April 2012 - 13:14

Na przodzie.... ;-)

#70 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 26 May 2012 - 21:39

No i eksperyment chinski chyba sie nie powiodl.....?

Pare dni temu, zaraz po wyjechaniu z domu, jakies 7km strzelila mi szytka vittori.
Plynu w "aerozolu" nie mialem zbyt duzo, wiec sie nie uszczelnilo. A ze z buta w lakierkach nie bede dymal postanowilem przejechac choc troche.
Pare km w blokach wiszac na kierownicy. Mysle ze szlag trafi opone.
Po, moze 2-3 km slysze dziwne dzwieki. Zsiadam, a tu:
https://picasaweb.go...feat=directlink

Jak widac obrecz totalnie rozwalona. Ciekaw jestem jak w tych samych warunkach zachowalaby sie "markowa" karbonowa obrecz...?

W miare fajnie jezdzilo mi sie na nich, z mankamentami chyba opisywanymi gdzies powyzej, prawie 2k km ale dostaje sie to za co sie placi.

Lekko zdziwily mnie rowniez szytki vittori. Jak musze po sciagnieciu opony kleic tasme, to raczej im podziekuje. Chociaz musze przyznac, ze to bardzo fajne gumy.

Rozwazalem opcje zakupu tylnej, kolejnej chinskiej obreczy ale raczej tego nie zrobie.

Sytuacja ta chcac, nie chcac zmusila mnie do zaczecia realizowania mojego wymazonego skladanego projektu kol. Gotowce to Lightweight lub RZR, jak kiedys trafie totka lub zejde na zla droge :-D

Jak sie uda zdobyc komponety to powinno byc lekko, ladnie i ciekawie.
Obrecze ax lightness srt 42, piasty extralite ultra sx/slx i jakies szprychy ;-) co najmniej cx ray.

Tak poza tym troche cala czern troche mi sie obyla, to nie znaczy, ze mi sie nie podoba...
Myslalem zeby wrzucic pare bialych dodatkow, typu pancerze (niro chyba dostepne w bieli?) owijka, do chwytow chyba nie jestem przekonany. I gdyby ze Smudem byl jakis kontakt, to ewentualnie jego biale siodlo.
Co myslicie o tym?

#71 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1,064 posts
  • SkądBrzesko

Posted 27 May 2012 - 13:27

1415chris, te szytki Vittorii nie nadają się do uszczelniania. Jak je zostawisz na 3 dni bez pompowania z uszczelniaczem w środku, to szlag je trafi. Materiał pod klejenie też się rwie jak diabli przy zrywaniu szytki. Uszczelniaczem zepsułem sobie dwie Vitki CE CX i już ich więcej nie kupię, Conti GP4000 rozciąłem i też podziękuję. Wolę tufo za 150zł(bombel z boku szytki już od 600km i się nie rozchodzi, a wagę olać) mimo, że dużo twardsze od wymienianych przeze mnie.

Dziwi mnie też, że koło mimo, że z chońskiego carbonu, tak szybko się rozsypało. Moje nie chińskie, ale toczyło się pode mną na gumie przez 72 km, a chińskie też powinno być mocno ze względu na grubszą warstwę materiału.

Jeśli chodzi o białe akcenty, to jestem jak najbardziej za. Podoba mi się strasznie czarny mat, ale białe akcenty fajnie ożywiają wizualnie rower. Wiem po swoim i innych z forum ;)

#72 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4,693 posts
  • SkądKraków

Posted 27 May 2012 - 15:51

widze ze obręcze nie były od HF bo widać gąbke co dyskwalifikuje producenta , no ale jakby nie było karbon to karbon i szlag go trafił na asfalcie , szytka pływała i rant sie zniszczył.

alu byś też scharatał do żywego

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#73 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 596 posts
  • Skądz Polski

Posted 27 May 2012 - 17:10

i dlatego właśnie nadal jeżdżę na szytkach Tufo :-)

#74 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 27 May 2012 - 17:19

Tak, to nie jest produkt HF, oni nie robia "tych" lekkich obreczy (310g).
Nie dziwilbym sie gdyby to bylo pekniecie ale to wszystko jest skutkiem rozklejenia sie scianek od srodkowej obreczy. Poza tym schodzace wlokna z szytka...

Dramatu nie ma, bo skladajac te kola traktowalem to jako pewnego rodzaju eksperyment.
I tak na prawde gdybym nie zlapal gumy to zapewne nic by sie nie stalo.

Teraz trzeba sie zajac nowym zestawem.
Myslalem o gotowych enve lub reynoldsach ale po pierwsze cena ok Ł1800-2000 i najlzejsze stozki to ok 1200g.
Mam malego zgryza ze szprychami. CX ray jest fajna ale superspoke jest jeszcze fajniejsza, lzejsza i mocniejsza. Tylko niestety okragla. Slyszalem, ze na rynku zaczela pojawiac sie cx super (superspoke aero). To byloby to!

#75 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4,693 posts
  • SkądKraków

Posted 27 May 2012 - 19:25

tak zaczyna sie pojawiiać, ale , jeśli robisz karbony od 38 mm w góre to tylko płaskie szprychy mają sens.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#76 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 27 May 2012 - 19:34

Przyjdzie polowac lub poczekac na cx super.

#77 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4,693 posts
  • SkądKraków

Posted 28 May 2012 - 06:55

taaa ale ty walczysz wtedy tylko o wage kompletną kół a nie o "właściwości jezdne" bo tu różnice są mało odczuwalne, baa nawet prawie w ogóle i nie wiem czy ma sens wydawać 2 x więcej na szprychy przy marnym zysku , w przypadku aero żadnym.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#78 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 01 June 2012 - 17:16

Cos sie mnie niefart ostatnio trzyma.....

Jestem teraz w Schwarzwaldzie. Drogi to poezja!!!
W porownaniu, uk to kartoflisko.
Na dosc szybkim zjezdzie, nagle pojawil sie prawie 180st zakret, pozne hamowanie, troche paniki, zbyt duza predkosc zeby zmiescic sie w zakrecie, rezultat taki ze przjezdzam przez przeciwlegly pas (szczescie ze nic nie jechalo z przeciwka) wpadam w jakies zarosla i bum, slysze jakis trzask. Nie wiem czy to rama, kola, amor, czy tez moje kosci.
Bol w klatce ledwo lapie oddech, jakies "hilfe" wydobywa sie z moich ust ale ze droga pusta.... po kilku minutach zbieram sie z mysla zeby dzwonic na tamtejsze pogotowie. Moge wstac nie jest zle. Lewe ramie i lopatka nieruchome.
Ogladam rower, nie widze zadnych uszkodzen. Pare malych rys na siodle, malutka ryska na klamce, kola proste. Skad ten trzask, mysle. Sciagam kask, a ten totalnie rozlupany (zdjecia wrzuce pozniej).
Spory wgniot w czolowej czesci, pekniecia w srodkowej, prawie oderwany prawy tyl.
Zagladam w zarosla, a tam leza sciete pnie drzew w ktore centralnie przyladowalem glowa.
Teraz na glowie spore siniaki i odrapania, bez kasku nie chce sobie nawet tego wyobrazac.
Jestem teraz uziemiony na pewien czas ale szczescie ze skonczylo sie to tylko w ten sposob.

#79 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1,048 posts
  • SkądWWL

Posted 01 June 2012 - 17:41

1415chris, pokaż koniecznie ten kask jak wydobrzejesz. Jeżdżę z identycznym jak Ty na głowie i ciekaw jestem co się z nim dzieje po takim dzwonie.

#80 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1,682 posts
  • SkądWLKP

Posted 01 June 2012 - 17:50

1415chris, pokaż koniecznie ten kask jak wydobrzejesz. Jeżdżę z identycznym jak Ty na głowie i ciekaw jestem co się z nim dzieje po takim dzwonie.


Co sie ma stac kask pewnie rozwalony w drobny mak ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg