Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#1561 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 luty 2017 - 11:04

Poza tym przez takiego "zasłuchanego" można zabić kogoś innego lub siebie.



#1562 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 luty 2017 - 11:38

Poza tym wsiadając do auta czy na rower ogólnie można zabić siebie lub kogoś innego w wielu niebezpiecznych sytuacjach np. poruszając się szosówką po ulicy, lepiej nakazać jeździć chodnikami. Ogólnie wstając z łóżka można upaść i skręcić kark a przy udziale noża kuchennego często dochodzi do morderstw więc wprowadźmy rejestrację posiadaczy noży kuchennych a najlepiej zastąpmy je plastikowymi jednorazówkami. Zakazać wszystko! Tak będzie najbezpieczniej, z pewnością.

 

A tak na poważnie: ja bym stawiał na edukacje, kampanię społeczną jakąś a nie od razu łapać za mordę obywatela.



#1563 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 luty 2017 - 11:39

Zgodnie z tą logiką słuchanie radia podczas jazdy samochodem również powinno być zakazane, bo można się "zasłuchać". A rozmowa ze współpasażerem to dopiero, bo trzeba jeszcze myśleć nad odpowiedzią!

 

Gdzie tu logika albo przynajmniej konsekwencja?


  • haligówka lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1564 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 luty 2017 - 11:54

A dotakowo można się też zagapić, mijając jakąś ładną przedstawicielke płci pięknej :P

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1565 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 22 luty 2017 - 12:03

Zastanawiam się, jak chcą rolkarzy wrzucić do tego worka, którzy wg przepisów są pieszymi. Chyba, że poseł błędnie zaliczył ich do grupy rowerzystów, jak traktują siebie rolkarze popierdzielający po ścieżkach. "Bo przecież kółka mam".

Gotowi jeszcze bubla stworzyć uderzającego rykoszetem w zwykłych przechodniów :)


Trzepak 

"MAMIL"


#1566 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 luty 2017 - 12:05

A ja akurat nie byłbym aż tak przeciwny tym zmianom. Co by nie było, wprawny rolkarz porusza się szybciej od mało sprawnego rowerzysty (o pieszym nie wspominając), dodatkowo np. wolniej hamuje i porusza się szerszymi łukami - bliżej mu pod wieloma względami do roweru niż do pieszego.

 

Do tego dochodzą względy czysto praktyczne: rolkarz zawsze wybierze nawierzchnię asfaltową, a więc prędzej pojedzie DDR niż chodnikiem. Z dwojga złego wolę prawo, które reguluje rzeczywistość, niż takie, które próbuje ją tworzyć ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1567 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 luty 2017 - 12:50

 

 

Do tego dochodzą względy czysto praktyczne: rolkarz zawsze wybierze nawierzchnię asfaltową, a więc prędzej pojedzie DDR niż chodnikiem.

 

I zajmie całą jego szerokość.



#1568 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 luty 2017 - 12:51

A na chodniku nie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1569 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 luty 2017 - 12:52

To zmierza tylko do jednego. ZAKAZ JAZDY NA ROLKACH.



#1570 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 luty 2017 - 13:45

A rolkarze w słuchawkach to już jest szczyt bezczelności galopującej ;)



#1571 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 22 luty 2017 - 14:00

@roweras88, mam wrażenie, że od kilku postów nie napisałeś nic konstruktywnego. Więc przemyśl dwa razy, zanim coś będziesz chciał jeszcze napisać. Pozdr :)


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#1572 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 luty 2017 - 14:09

@roweras88, mam wrażenie, że od kilku postów nie napisałeś nic konstruktywnego. Więc przemyśl dwa razy, zanim coś będziesz chciał jeszcze napisać. Pozdr :)

 

Tutaj mało kto napisał coś konstruktywnego :)



#1573 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2017 - 14:17

To chyba masz nadzwyczajną podzielność uwagi (Napoleon?), aby równie dobrze skupić się na ruchu ulicznym i wsłuchiwać w muzykę.

Moim zdaniem tak się nie da, wystarczy chwila zamyślenia nad muzyką czy słowami i już skupienie nad droga ucieka.

Tak samo jak z rozmową przez telefon w czasie jazdy, szczególnie w centrum nieznanego miasta. Nie da się skupić na rozmowie i jednocześnie równie dobrze, uważnie nawigować na skomplikowanych skrzyżowaniach w nieznanym terenie. Mówię z autopsji, ale też nie bez przyczyny zabroniona jest rozmowa przez telefon w czasie jazdy, czy rozmowa z kierowcami komunikacji miejskiej.

A już totalnie nie rozumiem jazdy po górach, czy ogólnie pojętym MTB w terenie ze słuchawkami w uszach....ale to nie to forum ;)

Ty tak piszesz jakby jeżdżenie szosówką ograniczało się do jazdy po zatłoczonym mieście. A może są np. tacy co dopiero jak wyjeżdżają z miasta włączają sobie muzykę. Są drogi co na przestrzeni parunastu kilometrów miną Cię trzy auta na krzyż, więc naprawdę niebezpieczeństwo jest znikome. Ja osobiście w słuchawkach nie jeżdżę ale nie jestem zwolennikiem tego typu zakazów. Z tym zamyśleniem się nad muzyką to chyba też gruba przesada, często biegam w słuchawkach, po chodnikach, po drogach też się zdarza i w życiu się do tego stopnia nie zamyśliłem żeby zapomnieć o ruchu drogowym, jeżdżących autach, skrzyżowaniach itp. :)

Przykład mikroosa z radiem również przyszedł mi do głowy, sytuacja bardzo podobna a jakoś nie chcą zakazać słuchania radia w aucie.



#1574 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 luty 2017 - 15:39

Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, że trzeba maksymalnie eliminować wszelkie potencjalne zagrożenia i ryzyka spowodowania wypadku.

Jeśli komuś tak lepiej, to niech sobie jeździ czy biega w słuchawkach, nawet z muzą na maxa, zapominając o całej rzeczywistości. Jak przez to zrobi sobie kiedyś "kuku" i przeżyje, to może przemyśli



#1575 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2017 - 16:32

Ale prawie wszyscy Ci tutaj piszą, że słuchawki nie równa się zapominanie o całej rzeczywistości :)



#1576 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 22 luty 2017 - 17:10

................. Pewnego dnia na światłach podjeżdża do mnie radiowóz, pan policjant grzecznie zwraca uwagę, że jest zakaz. Ja mowię, ok, niewiedziałem. Wszystko się kończy miłym uśmiechem ze strony policjanta. ...................

 

 

Bo tam policja ma przede wszystkim służyć pomocą, a u nas ścigać - mała różnica.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#1577 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 luty 2017 - 18:50

@roweras88, mam wrażenie, że od kilku postów nie napisałeś nic konstruktywnego. Więc przemyśl dwa razy, zanim coś będziesz chciał jeszcze napisać. Pozdr :)

Może to wrażenie... pięciolatka? ;)



#1578 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 22 luty 2017 - 18:57

Może to wrażenie... pięciolatka? ;)

To akurat wrażenie świadomego obywatela, który wie na czym polega życie i nie oczekuje od państwa żadnej opiekuńczości.

EOT 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#1579 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 22 luty 2017 - 19:02

To akurat wrażenie świadomego obywatela, który wie na czym polega życie i nie oczekuje od państwa żadnej opiekuńczości.

EOT 

 

To akurat mit we współczesnym świecie - potrzebujemy nierentownych służb takich jak straż pożarna, policja, podstawowa opieka zdrowotna i opieka specjalistyczna, której to często nie byłbyś w stanie pokryć kosztów, gdyby nie ubezpieczenie społeczne. Szkoły publiczne też są potrzebne. Sądy też trudno by sprywatyzować. I jeszcze można by długo wymieniać. 



#1580 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 22 luty 2017 - 19:10

To akurat mit we współczesnym świecie - potrzebujemy nierentownych służb takich jak straż pożarna, policja, podstawowa opieka zdrowotna i opieka specjalistyczna, której to często nie byłbyś w stanie pokryć kosztów, gdyby nie ubezpieczenie społeczne. Szkoły publiczne też są potrzebne. Sądy też trudno by sprywatyzować. I jeszcze można by długo wymieniać. 

 

np. Szwajcaria ;) 

 

Moja wypowiedź była odpowiedzią na wcześniejsze negowania kolegi @roweras88 i jest niejako wyrwana z kontekstu. Proponuję Ci, abyś najpierw zagłębił się w wątek, abyś nie zmieniał tematu dyskusji bez potrzeby :) 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!



Dodaj odpowiedź