Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#1701 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpień 2017 - 21:28

Mikroos, nie przeczytałes dokładnie tego artykułu.

Przeczytałem dokładnie. Napisałem: "tym razem sąd był innego zdania, ale to nie daje gwarancji, że następnym razem będzie tak samo."

 

Inna sprawa, że na ten przepis również jest bardzo prosty sposób - tkwi w słowach "jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym oni poruszają się lub zamierzają skręcić".

 

Jeżeli zostaliśmy zatrzymani przez policję przed zakończeniem takiego odcinka, wystarczy powiedzieć, że celem podróży był obiekt po lewej stronie jezdni w połowie odcinka. Wtedy DDR nie biegnie w kierunku, w którym zamierzaliśmy jechać, więc nie mamy obowiązku po niej jechać.


  • Yar_Tur lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1702 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2017 - 21:42

Dobre, podoba mi się. Coś jak "formuła Giertycha" dla ministra Nowaka ;-) .

https://wpolityce.pl/p/475649
 



#1703 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:01

No tak, z jednej strony karanie innych za lamanie prawa a z drugiej kombinowanie jak samemu obejsc przepisy. A jak jeszcze ktos to nagra kamera i doniesie na policje?

#1704 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:03

To sąd rozstrzygnie, kto miał rację. Wyobraź sobie, że tak działa państwo prawa.

 

Nawiasem mówiąc, same środowiska prorowerowe od bardzo dawna nalegają na doprecyzowanie tych przepisów. W takiej formie, napisane na kolanie przez dyletantów, służą nikomu i niczemu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1705 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 17 sierpień 2017 - 04:35

To sąd rozstrzygnie, kto miał rację. Wyobraź sobie, że tak działa państwo prawa.

 

Nawiasem mówiąc, same środowiska prorowerowe od bardzo dawna nalegają na doprecyzowanie tych przepisów. W takiej formie, napisane na kolanie przez dyletantów, służą nikomu i niczemu.

Polska nie jest państwem prawa, tylko państwem prawników :). Przepisy pisane na kolanie są dla nich bezcenne, bo można z jedną sprawą bujać się min. 5 lat i każda kolejna instancja ma rację, a obywatel jest ogłupiały od sprzecznych wyroków.



#1706 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 07:05

To sąd rozstrzygnie, kto miał rację.

 

Sąd nie rozstrzyga kto _ma_ rację, sąd ją komuś _przyznaje_ ;)

 

W dodatku nie musi to mieć nic wspólnego z prawem, prawdą ani ze sprawiedliwością...



#1707 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 sierpień 2017 - 10:39

Nie ma się czym przejmować, tak jest we wszystkich krajach, a w tych zachodnich chyba tym bardziej, tylko do nas te newsy nie docierają lub robią to bardziej inteligentnie.

#1708 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:43

Ja wczoraj miałem bliskie spotkanie z dostawczakiem.Gościu wymusił pierwszeństwo skręcając w lewo.Dostałem centralnie w bok,na szczęście przy niewielkiej prędkości.Skończyło się na wizycie w szpitalu , kilku siniakach i paru stówach w kieszeni.(rower nie ucierpiał).



#1709 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 10 październik 2017 - 23:06

To co się teraz dzieje ze smartfonami to już woła o pomstę. Granie na telefonie albo pisanie sms prowadząc auto?
Przepisy są zbyt pobłażliwe w tym temacie.
 
Osobiście staram się nie stwarzać zagrożenia czy to autem czy rowerem i proszę mi nie pisać że nikt nie jest bez winy itp.
Na więcej pozwalam sobie jak autostrada albo inna droga jest pusta i nie ma terenu zabudowanego.
Jak ktoś chce narażać życie innych osób to jak najbardziej wskazane jest użycie radykalnych środków.
Nie godzę się na to żeby jakaś ameba która nie ogarnia podstawowych przepisów i nie ma wyobraźni zagrażała czyjemuś życiu. Albo inny jegomość który kłuje się na siłowni i nie może opanować emocji bo o nich nie mówi się w ten sposób a często przyczyna jest właśnie taka (chociaż Ci w bmw jakoś zawsze mnie omijają powoli nie wiem może jakiś szacun czy jak oni tam mówią)


Po śledztwie okazało się że tak bardzo lubiany scarponi padł właśnie ofiarą użytkownika smartfona.

http://www.cyclingwe...artphone-354403

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1710 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 16 październik 2017 - 18:30

OT:

 

tak mnie tknęło:

 

@vuc nie interesuje mnie gdzie mieszkasz. Lemingi nigdy nie podają danych w Internecie, bo myślą, że dzięki temu są anonimowi.

 

Mieszasz 2 pojęcia:

  1. Ochronę danych osobowych, ale też danych dotyczących: preferencji, zwyczajów, zachowań, zainteresowań, itp. (czyli: co z tego że Google nie będzie znało Twojego prawdziwego imienia i nazwiska, skoro będzie o Tobie wiedziało więcej niż żona.) przed wielkimi gigantami branży internetowej, ale też sklepami internetowymi.

    I przed tym faktycznie ciężko się chronić w 100%, aczkolwiek da się w dużym stopniu (powiedzmy, w 90%).
     
  2. Anonimowość w stosunku nie do wielkich firm, a do innych użytkowników internetu, np. na forach.

    I pozwolę się nie zgodzić, ale tą można osiągnąć niemal w 100%.
    Oczywiście wykluczam przypadki, że ktoś pracuje gdzieś (jedna z "wielkich firm", Policja Śledcza, NASK) i nadużyje uprawnień lub ma znajomości które to zrobią.


#1711 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 październik 2017 - 18:42

Wiecie może jak jest z pierwszeństwem na skrzyżowaniach dróg rowerowych? W Gdańsku na palcach jednej ręki mogę policzyć takie skrzyżowania gdzie jest wyraźnie oznakowana droga podporządkowana. A jak według przepisów powinienem się zachowywać na nieoznakowanych to się zastanawiam.



#1712 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 18 październik 2017 - 05:40

Skrzyżowanie równorzędne.
  • sargento lubi to

#1713 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 październik 2017 - 18:54

Czyli wychodzi na to, że standardowo trzeba myśleć za 99% ich użytkowników, bo dla nich coś takiego jak zasada prawej strony nie istnieje.



#1714 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 18 październik 2017 - 18:58

Jazda po ścieżkach rowerowych w godzinach szczytu to jest duża odwaga. Ja się boję ;)
Na szczęście jeżdżę po nich przed wschodem słońca i grubo po jego zachodzie.

#1715 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 październik 2017 - 19:17

Czyli wychodzi na to, że standardowo trzeba myśleć za 99% ich użytkowników, bo dla nich coś takiego jak zasada prawej strony nie istnieje.

 

Od dłuższego czasu zauważyłem, że jak nie ma znaków to obowiązuje zasada, że szersza i dłuższa ulica ma pierwszeństwo. Mieszkam na takiej ulicy, brak znaków, skrzyżowanie równorzędne a jeszcze nigdy nikt jadący z lewej strony nie ustąpił mi pierwszeństwa. Może już na prawo jazdy tej zasady nie uczą?



#1716 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 18 październik 2017 - 19:28

Ja się czuje bezpieczniej między samochodami, niż na DDR - Serio.

Jeśli ścieżka jest asfaltowa i mało uczęszczana, to jeszcze pojadę, ale w 90% przypadków jadę ulicą - takie mamy ścieżki.



#1717 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 18 październik 2017 - 21:10

Bo jeszcze nie byles potrącony przez samochód.

#1718 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 19 październik 2017 - 03:47

Czyli wychodzi na to, że standardowo trzeba myśleć za 99% ich użytkowników, bo dla nich coś takiego jak zasada prawej strony nie istnieje.

zasada ograniczonego zaufania ,,,



#1719 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 październik 2017 - 09:14

Ja się czuje bezpieczniej między samochodami, niż na DDR - Serio.
Jeśli ścieżka jest asfaltowa i mało uczęszczana, to jeszcze pojadę, ale w 90% przypadków jadę ulicą - takie mamy ścieżki.

 
Na ścieżkach jest sporo chaosu, to prawda. Bardzo dużo nieogarniętych ludzi to tego jeszcze często wmieszani są snujący się bezmyślnie przechodnie. Jednak o ile wszelkie zdarzenia i wypadki na DDR potencjalnie mogą być niebezpieczne to jednak w zdecydowanej większości mają wartość raczej humorystyczną. W kolizji z samochodem jest zupełnie na odwrót...
 
Znajomość przepisów wśród kierowców samochodów jest lepsza niż wśród rowerzystów ale nadal pozostawia wiele do życzenia. Przykładem są choćby wspomniane skrzyżowania dróg równorzędnych, gdzie często ludzie stoją jak woły i nie wiedzą kto ma jechać. Przez to jest tendencja do stosowania na drogach rozwiązań "idiot friendly". Nie jest ona zła, bo dzięki temu jeździ się łatwiej ale chyba jest to omijanie problemu. Ludzie nie ogarniający dobrze przepisów zwyczajnnie nie powinni posiadać prawa jazdy... Kolejna rzecz to poszanowanie przepisów i respektowanie innych użytkowników ruchu. Sytuacja wprawdzie wyraźnie się poprawia ale myślę, że w tej kwestii wciąż nie jesteśmy krajem w pełni cywilizowanym...

#1720 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 12 listopad 2017 - 09:53

Rowerzysta zachował się bardzo kulturalnie bo ja bym gościowi chyba ręce i nogi połamał ;@





Dodaj odpowiedź