Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#2061 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2020 - 19:12

Jeszcze alternatywne sterowanie wentylatorem:

https://community.ho...olled-fan/65098

3c4e0ef0ad1c3478917df2e6ef30bc67a8a87ba4

c372c2771a5e313c281b363077b63289a4bef458

 

Używany jest sonoff 4ch pro - sam z siebie jest sterowany pilotem, Wifi, Alexą... Ale jak widać można też nieco bardziej poszaleć ze sterowaniem.


  • Marcin321 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2062 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 październik 2020 - 21:12

Jeszcze alternatywne sterowanie wentylatorem:

https://community.ho...olled-fan/65098

 

Mam taki sam.

Chyba lepiej jakiś inny silnik z falownikiem zastosować żeby była płynna regulacja.

Tu będą tylko 3 biegi a skok od wiatru do odrzutowca ;)

 

Co do podnośnika to gdyby doba miała 48h to chętnie bym ogarnął ale trochę inaczej i z ANT+ który by czytał nachylenie z trenażera. Płytka DK 60zł + silnik krokowy 60zł + zasilacz 40zł + śruba kulowa 150zł + 2 wałki liniowe 10mm 30zł + 2x łożyska liniowe 30zł i parę innych gratów.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2063 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 20 październik 2020 - 10:33

Pytanie dotyczące Elite Suito.

Mam rower, w którym wszystko chodzi tip top. zdejmuję koło, zakładam rower na nową kasetę 105 w trenażerze.

To normalne, że wszytko rzęzi i chrobocze? Trzeba coś regulować na nowo czy trzeba montować nowy łańcuch?

 



#2064 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 20 październik 2020 - 10:43

Wysoce prawdopodobne, że odległości mogą być różne i może wymagać korekty ustawienia.

#2065 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 20 październik 2020 - 10:47

Spróbuj wyregulować baryłką tylnej przerzutki.

#2066 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 październik 2020 - 10:51

Jak wyżej - może być normalne, każde koło może mieć lekko przesuniętą pozycję piasty, a co za tym idzie bębenka innym centrowaniem szprych. W takim przypadku niestety trzeba skorygować baryłką i najlepiej zapamiętać wartość korekty, bo będzie niezbędna w obie strony koło <-> trenażer.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2067 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 20 październik 2020 - 11:10

Dzięki.



#2068 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2020 - 08:25

Kolejna alternatywna winda amatorska:

FCIW3DKKDSTFYON.jpg

 

 

 

 

FQRAY3SKDIA9N2C.jpg?auto=webp&frame=1&wi

wraz z dokumentacją  wykonawczą i oprogramowaniem: https://www.instruct...-Incline-for-I/

 

I jeszcze: jak przerobić prosty trenażer ze sterowaniem magnetycznym (opór zmieniany kablem) na trenażer "trochę bardziej inteligentny" czy raczej semi-inteligentny:

tyle tylko, że pomiar mocy i tak musi być, bo na podstawie tego jest sterowane silnikiem.

Szczegóły tu: https://www.instruct...-Turbo-Trainer/

 

Uwaga: kod steruje tylko oporem wg symulowanego nachylenia terenu. Bez przerobienia kodu (i wiedzy jak to zrobić w BLE) nie da się sterować oporem ERG.

 

No i jeszcze DIY Sterzo tego samego konstruktora  ;):

119707497_10158822632339429_177436720045

Kąt skrętu jest mierzony za pomocą potencjometru i przesyłany do aplikacji / oprogramowania Zwift za pomocą BLE. Kod demonstracyjny do tworzenia kontrolera sterującego dla Zwift za pomocą ESP32 https://sourceforge....steering-esp32/

 

Chyba muszę przerzucić tego typu wpisy projektów do "Warsztat - DIY";)


  • Marcin321 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2069 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2020 - 09:06

Posty dot. postępów dzięki treningowi na trenażerze przeniesione do: Trening, zdrowie i wszystko co z tym związane → Trening i zdrowie: Jak Mierzyć Postępy Korzystając Z Trenażera - chyba najbardziej adekwatny wątek, ewentualnie zmienię nieco nazwę ;)


  • sthEn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2070 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2020 - 09:14

Wracając do tematu - trenażer z "wirtualem", tym razem po taniości dla posiadaczy prostych trenażerów na koło (choć właściwie nie tylko) i chcących wyświetlać filmy z Youtube z przejazdami, ale tak, żeby filmy były wyświetlane szybciej/wolniej wg prędkości wirtualnej roweru. Czyli nawet pomiar mocy nie jest potrzebny. Da się to dość prosto wykonać:

https://www.instruct...eed-Controller/

podłączając prosty kontroler i wtyczkę do Chrome/Firefox regulującą prędkość wyświetlania wideo.  Kontroler zastępuje ręczną regulację (bo ta jest możliwa za pomocą klawiszy komputera) i zwiększa/zmniejsza prędkość wyświetlania filmu wraz ze zmianą prędkości obrotowej koła.

Przy okazji partia filmów z YT do testów: https://www.youtube....ZUhyX913sHkGDL8


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2071 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 październik 2020 - 11:14

Ja wziąłem Direto i przy ERG praktycznie brak wahań, jestem pod wrażeniem, a i testy na yt to potwierdzają, że znacząco poprawili wzlędem X-a =)

 

 

Jedno trochę wiązało się z drugim. Ustawiał ~+30W żeby po 3 sec zmniejszyć o -30W i po kolejnych wreszcie ustabilizować się na zadanej mocy co w sumie trwało 10s. Nie szło na tym robić krótkich sprintów.

 

No to poprawili, już nie pamiętam cyferek (wrzucałem kiedyś na forum) ale moje Direto z końca 2018 potrzebuje na zmianę w górę ok. 12-15 sekund, a na zmianę w dół nieco mniej.

 

Edit: wyszperałem

https://szosa.org/to...ualem/?p=407169

 

Wspominał o tym DCR w swoim teście Direto XR, jak również można to zobaczyć np. 

Konkretnie chodzi o to, że ustabilizowanie ciężkiego koła zamachowego jest znacznie trudniejsze, jeśli obraca się ono bardzo szybko, czyli napędzane jest np. 53/11. Stąd zaleca się, żeby ERG wykonywać na mniejszej zębatce korby, na kasecie warto mieć również gdzieś w połowie, ale tu raczej chodzi o prostą linię łańcucha (zwiększona żywotność). Choć DCR wspominał, że nawet używa 3 zębatki od góry kasety.

Obrazowo przedstawia to się tak:

 

d1d913b658431fa71f4cd0ecb2d2e29a.jpg

 

pierwszy interwał wykonywany był właśnie na mniejszej zębatce korby, drugi i ostatni po wrzuceniu na blat, przy czym ostatni to jazda "ośka/blat" - różnica rzuca się w oczy, prawda? Ale ten ostatni przypadek raczej nie powinien mieć miejsca, drugi lepiej, ale jednak najładniej "wygląda" pod względem stabilności trzymania mocy jazda na małej zębatce korby.

 

Prawdopodobnie wkrótce napiszę nieco więcej na ten temat, również w kontekście Direto XR, młody (10 lat) marudzi, że chciałby też sobie pokręcić na Zwift, ale jak kręci samemu to mu się szybko nudzi i trzeba będzie zaopatrzyć się w dodatkowy trenażer do jazdy w duecie ;), a że po dzieleniu włosa na czworo wyszło, że najlepszą opcją z dostępnych "na tu i teraz" będzie dla mnie właśnie XR, bo Core co prawda pod pewnymi względami nieco lepszy, ale też droższy 3,2-3,3 tys. kontra 3,6 - 3,7 robi różnicę, na dodatek dostępność Core jest dość ograniczona i dostawy szacowane na listopad, w związku z czym może się okazać, że € podrożeje (ciągle drożeje...) i cena powinduje... Kusiło Neo, ale drugie tyle dodawać do paru być może przydatnych opcji... Pass.

 

Stanęło na Direto XR za 3,2 tysiaka. Jako że do ERG podchodzę bez większego entuzjazmu (do specyficznych treningów np. RAMP, dłuższy czas w niższych strefach itp.) aż tak szybkość i dokładność trzymania zadanej mocy nie miała dla mnie znaczenia, choć mieć i się wkurzać to nie wchodziło w rachubę, stąd raczej nie zdecydowałbym się na wcześniejsze modele Direto. Prawdopodobnie dostanę na początku przyszłego tygodnia, porównam z tym co podał Marcin w #1855 i sprawdzę, czy faktycznie ograniczono to do 2 - 4s co wynika z testów DCR'a:

image_thumb-87.png

 

A dla posiadaczy Kickr - co ciekawe z jego wszystkimi wersjami, od najwcześniejszej do ostatniej, oczywiście z pominięciem Snap i Core (inne podstawki) dochodzi możliwość upgrade nóżek do wersji AXIS, czyli umożliwiających boczne wychylenia trenażera: 

kickr_axis_action_feet_3a.jpg

Komplecik kosztuje 80€ i jest dostępny w sklepie Wahoo: https://eu.wahoofitn.../kickr-axis/buy


  • stryjek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2072 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 23 październik 2020 - 12:24

Też jestem ciekaw bo niby poprawili a ludki na FB dalej narzekają. Zastanawiam się czy ta poprawa polega na wywaleniu silnika krokowego do sterowania magnesami czy tylko modyfikacja softwarowa.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#2073 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 październik 2020 - 14:58

Ja sobie muszę zrobić coś pod trenażer, by móc sobie sprintować bardziej realnie niż skakać w pionie na rowerze. Jednak lubię czasem pomagać rowerem na boki. :-)



#2074 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 25 październik 2020 - 12:42

@Prozor

 

Z niecierpliwością czekam na to porównanie!

 

Z dostępnością KICKR CORE jest rzeczywiście lipa. Nawet w oficjalnym sklepie mają "out of stock" i to bez wskazania orientacyjnej daty dostępności. Szkoda, że w tym roku taka lipa, bo czekałem z zakupem na Black Friday, ale widzę, że raczej nie ma na co czekać :(

 

BTW, jak kupuję się trenażer w tym oficjalnym sklepie Wahoo, to gwarancja jest realizowana Door-to-Door, czy trzeba takiego ciężkiego grata odsyłać zagranicę na własny koszt?



#2075 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 25 październik 2020 - 13:06

BTW, jak kupuję się trenażer w tym oficjalnym sklepie Wahoo, to gwarancja jest realizowana Door-to-Door, czy trzeba takiego ciężkiego grata odsyłać zagranicę na własny koszt?

 

Reklamowałem ostatnio nowego KICKR V5 i wymiana odbyła się poprzez polskiego Dystrybutora z którym kontakt nawiązał Wahoo Support i zlecił wymianę urządzenia...

 

a odnośnie samego KICKR nowej generacji to u mnie po kilku godzinach użytkowania pojawiły się te same problemy, 'znane' z  poprzedniej generacji - stukanie (problem z klinem), dziwne dźwięki itd. Jak widać te same bolączki dotykają i nowy model... i to w trenażerze za 5k ... porażka po całości

 



#2076 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 25 październik 2020 - 14:09

@Prozor

Z niecierpliwością czekam na to porównanie!

Z dostępnością KICKR CORE jest rzeczywiście lipa. Nawet w oficjalnym sklepie mają "out of stock" i to bez wskazania orientacyjnej daty dostępności. Szkoda, że w tym roku taka lipa, bo czekałem z zakupem na Black Friday, ale widzę, że raczej nie ma na co czekać :(

BTW, jak kupuję się trenażer w tym oficjalnym sklepie Wahoo, to gwarancja jest realizowana Door-to-Door, czy trzeba takiego ciężkiego grata odsyłać zagranicę na własny koszt?


https://www.fitstore24.com

Niedawno tam kupowalem i nie bylo problemow. Nawet przy zakupie WNT.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2077 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2020 - 16:15

Wracając do Elite - oprócz podstawki Sterzo (głupiej i "inteligentnej) w lipcu wraz z premierą Direto XR pojawiały się informacje o przygotowywanej nowym akcesorium treningowym Elite. Ma być to również podstawka pod przednie koło, jednak mająca funkcję podnoszenia i opuszczania przedniego widelca roweru. Czyli odpowiednik windy Wahoo. A może więcej niż odpowiednik, bo być może będzie również miało możliwość wykonywania skrętów widelca, czyli funkcję Sterzo (w końcu nie taką skomplikowaną). Aczkolwiek to ostatnie to moje domysły, jednak miałoby to sens.

Nazywać się to miało Elite Rizer, stąd również to "R" w Direto XR oznaczać ma kompatybilność z Rizer. Czyli prawdopodobnie jak w Wahoo i tu prawdopodobnie będzie trenażer sterować podnoszeniem/opuszczaniem. Pytanie tylko, czy dadzą aktualizację dla starszych trenażerów Elite (Drivo, Suito, czy wcześniejsze wersje Direto), czy będzie to tylko akcesorium dla trenażerów z "R" na końcu.

Pożyjemy, zobaczymy - o ile oczywiście zobaczymy, bo powyższe może być tylko plotką, lub niezrealizowanym zamierzeniem konstruktorskim Elite, aczkolwiek fajnie byłoby, gdyby jednak pojawiła się alternatywa dla windy Wahoo.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2078 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 26 październik 2020 - 08:01

Nie wiem jak XR miałby być z tym kompatybilny, jak wpiętego roweru nie da się ruszyć do góry, albo coś źle sprawdzałem.



#2079 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 26 październik 2020 - 10:41

bez problemów uniesiesz przód (może rower jest za ciężki) :lol:



#2080 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 październik 2020 - 19:07

Jak uzyskałeś wykres „delta power”? To z GoldenCheetah?



Dodaj odpowiedź