Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak żyć? Czyli prośba o radę w wyborze "szosy"


80 odpowiedzi w tym temacie

#21 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 13:11

Tak mam ten pierwszy, tylko w innym kolorze. Ja go nie wybierałem, więc darowanemu koniowi w zęby ... coś tam :-P


Spokojnie, nie chciałem Cię krytykować. Tylko, że jeżeli mam rower o 300 zł droższy (b'twin), pewny (bo jest namacalnie w sklepach), to pewnie nie szukałbym Verteca.

#22 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 13:25

I jeszcze jedno - co Wam się nie podoba w tym austriaku z ebaya?

http://www.ebay.pl/i...=item8264fe2921

Nie warto dać za niego ok. 1300 zł i pojeździć 3,4 sezony? Jak widzę specyfikację, to jest podoobny do b'twina

http://www.decathlon...an-3-180211862/

a jednak ciutkę tańszy. I jakoś mi bardziej się podoba.

Jeżeli jednak uważacie, że to szajs (nawet dla amatora), to piszcie dlaczego.

#23 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 13:46

Jest to szajs bo:
1. to coś udające manetki na kierownicy ani nie będzie wygodne ani w ogóle nie wiadomo co to,
2. 7 biegów z tyłu,
3. osprzęt - to nawet Sora nie jest więc według mnie szkoda zachodu.
O wiele lepszym wyborem będzie za te 1300 kupić używkę i tu można różnie celować - albo coś nowszego z Sorą lub jakiegoś oldboya i tu zależy jaka okazja się trafi.

#24 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 13:53

@KeNaJ

Dzięki za opinię. A ten b'twin z Decathlona? Co myślisz?

Co do używki, to nie kupię na odległość (od anonima), więc raczej odpada. Zostaje mi tylko zmiana opon i zbieranie kasy :(

PS
Choć czekam jeszcze na pewne zdjęcia :P Jeden z Was już wie o czym piszę :)

#25 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 10 luty 2012 - 14:01

No to może aldboy z allegro ale juz totalnie budzetowy. jaknajtanszy. zeby w razie czego nie było ci zal $. Dozbierasz i z czasem kupisz to co chcesz. Bedziesz juz wiedział czego szukać w szosówce, na co patrzeć przy kupnie i na czym ci zalezy. Taki klasyk napewno będzie lżejszy od górala, będą koła 28" z cienką oponką więc odczujesz róznice po przesiadce na 100%. Jak się coś zepsuje to sporo jest starych szpejów czy na allegro czy na forum. Potem opylisz albo zostawisz sobie na ostre;)

#26 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 14:14

@carloss
Po co mi ten oldskul? Nie lepiej zamontować cienkie oponki w góralu i śmigać przez rok odkładając do skarbonki na lepsze czasy?

#27 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 luty 2012 - 14:18

Wszytko rozbija się o kasę. Jeśli masz jej niedobór, to nie pakowałbym się w żadną szosę teraz, żeby potem nazbierać na drugą. Do jesiennych obniżek jeździj na góralu z wąskimi oponami, zbieraj, a potem kup najlepszą szosę, na jaką cie będzie stać.

#28 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 14:35

Ktoś śmigał na takim góralu z cienkimi oponami? Jak się jeździ? Może ktoś ma fotki?

#29 D3biec

D3biec
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 luty 2012 - 14:58

Ok, np coś takiego ( 1" ) albo takiego ( 1,25" ), czyli wspominane detonatory.

do tego odpowiednia dętka np taka pod cieńsze oponki.

Jak to wygląda? powiem szczerze dość śmiesznie tu masz zdjęcie z google image jak to przykładowo wygląda.

Natomiast taka podmiana opon to wersja mocno budżetowa i da niewielką namiastę tego jak jeździ szosa, zawsze to inna geometria, amortyzator więc i słabiej przenosi moc kolarza na koła oraz brakuje aerodynamicznej pozycji. Mimo to w porównaniu do klocowatych górskich opon rowerek z pewnością będzie ciut szybszy.

Na forum było już pare tematów takiej konwersji górala - poczytaj to będziesz wiedział czy warto się w to bawić.

#30 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 luty 2012 - 15:05

http://www.bikestats..._5148_2768.html tu masz fotkę, takie trochę poplątanie z pomieszaniem ale koła w pełni szosowe.

Jak dla mnie lepiej jednak kupić same opony 26" 1,5 w Decathlon-ie można nabyć bardzo fajne opony Vittorii około 60 pln za sztukę, i zbierać kaskę na coś konkretniejszego.

Nie wchodź w pół środki jak klasyk jak nie kręci Cię majsterkowanie, od razu do celu ;-)

#31 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 10 luty 2012 - 15:09

@carloss
Po co mi ten oldskul? Nie lepiej zamontować cienkie oponki w góralu i śmigać przez rok odkładając do skarbonki na lepsze czasy?


Dyskutujemy co tu zrobić żebyś był zadowolony:) Sam podałeś propozycję taniej szosy "na chwilę" więc się do niej odnoszę. Każdy ma inną sytuacje finansową. Ja np. chronicznie cierpię na niedobór $ i nie pchałbym się w żadne półśrodki. Cienkie opony w góralu - napewno fajniejsza jazda po asfalcie ale to nadal nie jest szosa...

#32 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 15:38

btw

Panie i Panowie,

http://allegro.pl/he...2084215038.html

Ile - obiektywnie - jest wart ten sprzęcik? Bo jak pisałem gość chciał 1600 zł, ale już schodzi z ceny. Więc nie wiem ile powinienem zbić :) Wizualnie mi się sprzęt podoba, wszystko co trzeba ma, materiały (no właśnie - sprzęt na wyższym poziomie niż te najtańsze nówki: austriak, decathlon)?

#33 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 15:42

http://www.bikestats.pl/rowery/Czarny_5148_2768.html tu masz fotkę, takie trochę poplątanie z pomieszaniem ale koła w pełni szosowe.


Hm... To nie będzie wyglądał tak śmiesznie. Bo... Podałeś przykład:

Kellys axis:
Dołączona grafika

a ja mam Kellys radius:
Dołączona grafika

Moim zdaniem radius wcale nie jest o wiele bardziej góralski niż axis. Chyba więc nie będzie wyglądał śmiesznie.

Aha i jeszcze jedno... Skąd mam wiedzieć, czy kupiona opona będzie pasować do mojego roweru? Który wymiar o tym mówi (oprócz oczywiście wielkości - czyli 26'')?

#34 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 15:49

Ten Hercules całkiem ładnie się prezentuje, sprzęt wygląda na zadbany, przerzutka tylna bez rys czyli raczej obijany nie był. Kółka ma bardzo ładnie wyglądające tylko pewnie mają dość dużą wagę. Sora 9 rzędowa czyli można przechodzić na starszą Tiagrę lub szukać zadbanych części z wyższych grup z dalszych lat.

#35 kolos_os

kolos_os
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądGniew

Napisano 10 luty 2012 - 15:56

Dokup nowe kola, kasete, dętki i opony na szose, a te koła co masz w góralu zostaw na chwile kiedy będziesz miał ochotę poruszać się na mniej stabilnym terenie.
A na jesień,wczesna zima kiedy odłożysz już trochę kasy zacznij rozglądać się za "prawdziwą" szosówką.
Na pewno w tym terminie będzie dużo ciekawych propozycji :).

#36 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 15:58

Kółka ma bardzo ładnie wyglądające tylko pewnie mają dość dużą wagę.


Pisze, że rower waży 9 kg - jak mniemam cały. To duża waga dla kolarza-amatora?

#37 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2012 - 16:06

O wagi nie zauważyłem, ale według mnie to mało prawdopodobne. Stawiam na 9,5-10kg. Dla kolarza amatora w tej cenie nie można narzekać. I tak po przesiadce z górala będzie szedł jak burza.

#38 kolos_os

kolos_os
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądGniew

Napisano 10 luty 2012 - 16:07

http://allegro.pl/hercule...2084215038.html

A przypadkiem rama nie była malowana?
tylny hak jak i śruba mocująca są w tym samym kolorze co rama.

#39 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 10 luty 2012 - 16:12

A przypadkiem rama nie była malowana?
tylny hak jak i śruba mocująca są w tym samym kolorze co rama.


Hm... Rzeczywiście. Gość mi napisał, że rower był składany w zeszłym roku w austriackim serwisie. Dość to tajemnicze.

Z drugiej strony... Czy jest sens się doszukiwać pisowskiego "układu" w rowerze, który ma mi służyć amatorsko (podkreślam to cały czas, bo pewnie wielu z Was przejeżdża 500 km tygodniowo - ja ze względu na chroniczny brak czasu będę robił ok. 200 km)?

Ważna uwaga: gość chce mi dać sześciomiesięczną gwarancję. Czyli jednak jest w miarę pewny tego, co sprzedaje.

#40 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 10 luty 2012 - 16:19

http://allegro.pl/hercule...2084215038.html

A przypadkiem rama nie była malowana?
tylny hak jak i śruba mocująca są w tym samym kolorze co rama.


W niektórych rowerach np. Canyonie tak właśnie jest, rower jest czarny, hak także.



Dodaj odpowiedź