to tylko Polar CS500.
też polecam ten model. Jedyne czego mu brakuje to podświetlenie ;/. Wiem przydaje się raz na miesiąc, ale za tą cenę jakaś dioda powinna być
Napisano 28 marzec 2013 - 07:14
Nad tym nie ubolewam. Ale brakuje mi stref pulsu, tak jak w Garminach. Chociaż trzy mogłyby być. Chyba, że mnie ktoś oświeci. Jestem tutaj : https://www.polarper.../user/calendar/ i po lewej stronie jest coś takiego: Monthly Sport Zones Summary....wszędzie mam zera, nie mogę znaleźć też żadnych ustawień na stronce dotyczących stref pulsu...Jedyne czego mu brakuje to podświetlenie ;/.
Napisano 14 maj 2013 - 19:26
Napisano 19 maj 2013 - 20:04
Napisano 20 maj 2013 - 09:41
Napisano 28 maj 2013 - 08:44
Napisano 26 czerwiec 2013 - 09:31
Napisano 26 lipiec 2013 - 21:22
Napisano 27 lipiec 2013 - 20:56
Napisano 30 grudzień 2013 - 13:26
Rok temu nabyłam używanego polara rs800cx - od początku mam wszelakie problemy z opaską, co chwile pada w niej bateria, ostatnio bardzo często przerywa sygnał (być może ze względu na niższe temperatury), już mam z deczka dosyć - powinnam kupić nową opaskę czy opaskę z nadajnikiem? Nie wydaje mi się żeby poprzedni właściciel aż tak bardzo katował tego polara, czy ten sprzęt ulega tak szybkiemu zużyciu?
Napisano 03 styczeń 2014 - 17:41
To zapytam się jeszcze, czy do czujnika wearlink wind od rs800cx będzie pasowała ta opaska?
http://allegro.pl/op...3779941230.html
Napisano 27 styczeń 2014 - 13:52
Polar postanowił, że wreszcie wyprodukuje swój rowerowy komputer treningowy wyposażony w GPS i od 26.01.2014 możemy podziwiać (jeszcze nie dostępny na rynku) urządzenie Polar V650. Szczegóły w "szybkiej" recenzji DCRainmakera (w odróżnieniu od "dogłębnej"): First look at Polar V650 GPS bike computer.
Tak w skrócie, wygląd:
góra:
z boku:
z dołu:
Jak widać w wyglądzie rewolucji w stosunku do Garmina nie ma, nawet mocowanie dziwnie podobne - zresztą niemalże wszyscy producenci stosują teraz tego typu mocowanie - proste i skuteczne. Oczywiście muszą różnić się szczegółami, ale ogólna idea nie zmienia się od chwili wprowadzenia przez Garmina tego typu mocowania w modelach edge 500/800.
Porównanie do garminów serii edge:
Hymmm... Duży jest.
za to najcieńszy (grubość).
Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750
Napisano 27 styczeń 2014 - 13:53
cd. z uwagi na dużą ilość zdjęć ;-).
Interfejs jest całkowicie dotykowy (możliwość obsługi w rękawicach i wodoodporny). Czerwony przycisk to Start/Lap/Stop.
Do 6 ekranów, do 8 pól na każdym.
4 profile roweru z różnymi ekranami, czujnikami itp.
W wersji produkcyjnej (czyli do sprzedaży) ponoć ma być możliwość zmiany nazw roweru, na razie tylko Bike 1, 2, 3, 4.
Sensory parowane są globalnie, a następnie przypisanie indywidualnie do danego profilu roweru:
Ciekawe - same adresy?
Ciekawostka - komputerek może zastąpić pozycyjną lampkę LED.
Normalnie jak w tanich telefonach :-).
Co ciekawe z pełną konfiguracją mocy świecenia i szybkości migania (lub tryb stały) - oczywiście z interfejsu dotykowego. A co - technologia XXI W.
V650 wspiera sensory BTLE. NIE wspiera sensorów BT (legacy) oraz ich dotychczas najczęściej używanego protokołu W.I.N.D. - czyżby zarzucenie tego własnościowego protokołu transmisji i definitywne przejście na BTLE?
Do kwietnia 2014 r. (przewidywana data wypuszczenia na rynek) V650 ma obsługiwać: czujniki tętna, prędkości i kadencji (combo), kadencji, prędkości.
Od czerwca ma obsługiwać również czujnik mocy BTLE - docelowo ma być możliwa wymiana modułu komunikacyjnego w pedałach LOOK/Polar z W.I.N.D. na BTLE za "przyzwoitą" cenę (jakieś $100?).
Ma posiadać funkcje treningowe (jakie - szczegółów za bardzo nie ma...), rejestrować oprócz tętna również RR/HRV, dzięki temu będzie możliwe przybliżone wyliczenie VO2Max.
Niby ma mieć funkcje treningowe - ale do czasu oficjalnego udostępnienia do sprzedaży nie ma, a jak będzie później, to się zobaczy. Póki co na pewno nie będzie możliwości tworzenia treningów interwałowych bezpośrednio w urządzeniu. Lipa.
Funkcje mapowe - w końcu większy od garmina edge 8x0, to pewno ma fajną mapę, prawda? Nieprawda!
,
Strzałka na górze może pokazać kierunek jazdy. A, nie - jeszcze jest możliwość wyświetlenia kreski:
Normalnie miodzio... W stareńkich ręczniakach garmina było to lepiej zrobione.
Czas pracy na baterii (włączony GPS): 10h. Znając życie - jest to maksymalny czas pracy - czyli tak jak Garmin podaje dla 810 17 godzin...
Na pocieszenie ciekawostka - jednym z plusów ANT+ jest możliwość odbioru transmitowanych przez nadajnik danych przez więcej niż jeden odbiornik. Nie ma konieczności parowania czyli wiązania łącza odbiornik - nadajnik. Po nawiązaniu połączenia BT(LE) nikt inny nie odbierze transmisji danych z nadajnika. Dla danych zestawu głośnomówiącego to i dobrze, ale dla nadajnika HR czy pomiaru mocy już nie bardzo - np. eliminuje to możliwość kontroli treningu przez trenera (albo tylko trener widzi dane, a zawodnik już nie). Żeby wyeliminować to ograniczenie V650 ma możliwość retransmisji danych, oczywiście również tylko do jednego odbiornika, choć to już może wystarczyć.
Swoją drogą w przypadku BTLE powinni jednak zmodyfikować protokół o możliwość łączenia bez parowania, lub łączenia z większą ilością odbiorników. W sporcie (i nie tylko) akurat to jest dobre rozwiązanie.
Przewidywana cena? $253/€220 (z paskiem HR: $310US/€270) - dużo czy mało? Funkcjonalność na poziomie Edge 500 (choć np. biorąc pod uwagę funkcje treningowe, to daleko za nim!) kosztującego $199, a produkowanego od roku 2009! Brak wsparcia dla nadajników ANT+ (co raczej było do przewidzenia) nie skłoni nikogo, kto ma czujnik pulsu, kadencji/prędkości, a zwłaszcza pomiar mocy (standard ANT+, BTLE nieśmiało się gdzieniegdzie pokazuje) do kupna Polara V650. Teoretycznie można posiłkować się mostami 4iiii (odbierających sygnał ANT+ i nadających go ponownie po BTLE), ale dla urządzeń typu V650 to nie ma sensu.
Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750
Napisano 28 styczeń 2014 - 13:52
Czyli cały czas bez zmian. Brak obsługi ANT+ i brak kompaktybilności z loggerami innymi niż https://www.polarpersonaltrainer.com/. PS. Konieczność parowania czujników bez możliwości "podsłuchu" przez inne urządzenia może być akurat plusem dla zawodowców. Bo w tej chwili konkurencji mogą podsłuchiwać parametry przeciwnikia.