Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki POLAR


123 odpowiedzi w tym temacie

#81 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:00

Wygląda to na przyjętą przez Polara politykę stronienia od wszystkiego, co garminowskie - czyli od ANT. A szkoda, chip obsługujący ANT to niewielki koszt, kompatybilność duża i na starcie znajduje się masa urządzeń peryferyjnych... Z kolei odejście od W.I.N.D. trochę mnie dziwi, no ale to chyba efekt sprzętowy - wygląda na to, że Polar nie robił wszystkiego od zera, najprawdopodobniej "w środku" tkwi Android, wystarczy popatrzeć na obrazek:

IMG_9801_thumb.jpg

Coś to okno dialogowe bardzo mi przypomina okno dialogowe Androida - Polar "wziął" z Googla system, dorzucił swój program (być może nawet nie przemęczał się projektowaniem bebechów?) i proszę bardzo - też mamy komputerek obsługiwany paluchem ;-).

No ale to trochę moje dywagacje...

 

ANT ma też ograniczony zasięg do ok. 10m, co dość skutecznie utrudnia "podsłuch" danych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#82 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:42

To już wiemy dlaczego jest to: "The smartest cycling computer with GPS". Ten android wiele tłumaczy dlaczego zrezygnowali w W.I.N.D. i wybrali BT (prostsza implementacja). W zasadzie to mogli dodać głośnik, mikrofon i moduł GSM i był by sportowy telefon.



#83 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 19 luty 2014 - 20:35

Mam pytanko odnosnie Polara S725 Tour Edition.Chcialbym wprowadzic tetno ma progu LT i ustawic pod to strefy a moge tylko wpisac tetno hrmax.Mozna to jakos obejsc czy na starcie jestem skazany na porażkę?
  • biker1974 lubi to

#84 iza

iza
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 15:29

Ja z kolei mam pytanie o przystawkę gps - jestem bardzo zadowolona z mojego polara rs800cx, jednakże ciągle brakuje mi tego gps-a. Rozważam zakup g3/g5 i tu moje pytanie do użytkowników takowych - jak się sprawdza taka kombinacja, gdzie się ów czunik mocuje (na ramieniu, na mostku..?), ile trzyma bateria i czy jest możliwość ewentualnego eksportu plików .gpx w celu wykorzystania ich w aplikacjach typu endomondo/strava/etc ?



#85 hoffi

hoffi
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 sierpień 2014 - 21:58

idzie w CS500 zresetować całkowity dystans?



#86 niziu

niziu
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 02 marzec 2015 - 23:13

Mój Polar CS500+ podczas jazdy po Warszawie często gubi sygnał prędkości, po czym zazwyczaj łapie go po dłuższej chwili spowrotem (czasem pomagam samemu włączając szukanie sensorów), po wyjeździe z miasta problem ustępuje (w innym mieście - Białystok - także). Ktokolwiek, cokolwiek? Strasznie mnie to denerwuje a nie wiem co mogę z tym problemem zrobić. Próbowałem robić "teach" ponownie, nie działa.



#87 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 09 czerwiec 2015 - 12:17

Bateria w sensorze prędkości do wymiany.



#88 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:35

Czy ktos robił juz aktualizacje v650? Podobno są normalne mapy....?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#89 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 08:02

Zrobilem aktualizację,oprócz mapy pojawil sie tez jezyk polski :-)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#90 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2015 - 16:46

@roberthd79 - czy móglbyś napisać swoje wrażenia z użykowania V650? Sam się nad nim zastanawiam (cena kusi), ale opinii zbyt wiele w necie niestety nie ma.

Z góy dzięki.

Pozdrawiam

 



#91 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 17:48

To moj pierwszy taki powazniejszy komputerek,wiec nie mam porównania.Moja opinia może byc nie obiektywna. Mam go kilka tygodni i jestem zadowolony.Kupilem tańszą wersję bez opaski bluta,opaskę miałem wczesniej kupioną kiedys w biedronce z blutem4.0 i łączy sie bez problemu z polarkiem.Swietna strona z wlasnym profilem na stronie polar flow,podobne do stravy,wykresy itp.mozna rowniez "podgladac"treningi i lajkowac znajomych,ale tylko w kregu polar flow. Od jakiegos czasu nie uzywam juz stravy i nie mam obaw o baterie w tel.teraz śmiało radyjko i sluchawki w uszach;) Po podlaczeniu sie V650 pod komp.i zrzucenia treningow na swoj profil w polar flow mozna zrobic eksport aktywnosci w postaci kilku plików m.innymi .tcx i wrzucam to na swoj profil w stravie. Ładnie wszystko sie nanosi,segmenty sie zaznaczaja automatycznie itp. Co do samego komputerka to fajny czytelny kolorowy wyswietlacz,mozemy sobie ustawiac jasność wyswietlacza,zaleznie od nasilenia słońca lub ustawic auto.dioda z przodu imitujaca lapeczkę,na zasadzie ja nie widze nic,ale jestem jakos tam widoczny. Kilka profili mozna ustawic pod rozne rowery,szosa,mtb itp. Mozna ustawic sobie do ośmiu aktywnych stron wyswietlaczy na kazdym do ośmiu roznych danych srednie predkosci,aktualne,tetna strefy,wykresy, przewyszeniea,barometry,mape,kadencje i mase innych rzeczy potrzebnych lub nie.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#92 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2015 - 18:38

Dzięki serdeczne za ten opis - brzmi nieźle :-)

 

Używasz czujników prędkości / kadencji czy tylko GPS?

Jeżeli chodzi o import trasy do Stravy, to gdzieś czytałem, że nie uwzględniany jest czas postoju: moving time = elapsed time, czy to prawda?

No i jeszcze jedno, też czytałem, że nie da się przewijać i przeglądać mapy podczas pauzy w treningu co wydaję się dosyć dziwne, możesz potwierdzić?

 

Pozdrawiam

 

 



#93 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 19:59

Uzywam tylko GPS. Jesli chodzi o czas to trudno mi powiedziec bo nie sprawdzalem tego i nie zatrzymywalem sie,czasy przejazdów mialem od punktu A do B ciagle w ruchu i po dojechaniu do celu odrazu go stopuje. Ale postaram sie to sprawdzic za kilka dni jak bym jechał tak samo jak przewijanie,powiekszanie mapy na pauzie. Nie mialem poprostu takiej sytuacji,sprawdze.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#94 roberthd79

roberthd79
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 17:45

Sprawdzilem na pauzie,rzeczywiscie jak masz ustawiony auto start/stop masz zablokowaną stronę i nie mozesz jej przewinąć na boki do podgladu innych widoków.Aby miec podgląd na mapę i inne rzeczy wystarczy wcisnąć kontynuuj,wtedy licznik czasu sie włączy i masz dostęp do wszystkiego.Faktycznie mozna to uznac za mały minusik oprogramowania,ale nie dla mnie.Drogę sprawdzam automatycznie podczas jazdy,a wlasciwie to moze ze dwa razy mi sie zdarzyło

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#95 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 wrzesień 2015 - 22:00

Hej,

Trochę to dziwne rzeczywiście, że nie można przeglądać mapy podczas pauzy... Może poprawią w przyszłości.

Dzięki za test.

 

Pozdrawiam Serdecznie

 



#96 rambo_3m

rambo_3m
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:47

Ja tylko dodam że sprawdziłem, że z v650 doskonale współpracuje tani sensor kadencji/prędkości od chińczyków z aliexpress, a konkretnie ten:

 

3493qxj.png

 

2wqu5fr.jpg



#97 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 grudzień 2015 - 21:03

Polar (wreszcie) wprowadza synchronizację danych ze stravą:

Polar rolls out Strava Automatic Sync

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#98 tedzik3

tedzik3
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŻary

Napisano 10 styczeń 2016 - 20:50

Witam. Odbiegnę na chwile od tematu nowego Polara. Mam pytanie odnośnie Polara CS 400, czy czujniki z serii W.I.N.D są z nim kompatybilne?  Z góry dziękuje za odpowiedź.



#99 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:43

Nie, tylko czujniki CS.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#100 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 28 styczeń 2016 - 16:42

witam.mam cs600x i pro trener 5.bylem zadowolony do czasu jak zamontowalem sobie windows 10.okazuje sie ze polar pro trener 5 nie bedzie chodzil na 10-ce.da sie to jakos obejsc ?





Dodaj odpowiedź