Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golden Cheetah - komputerowy dzienniczek treningowy


347 odpowiedzi w tym temacie

#81 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 19 listopad 2014 - 10:38

IF wylicza mi oczywiście WKO, a jeśli robie to sam to dzielę Avg P z treningu/ moją moc na Thershol (aktualną). 

Z kolei liczyłem ze wzoru Twojego i np dla treningu sobotniego TSS wyliczeniowe wyszło 53,24 a WKO podaje 42,3

Niedzielny: TSS ze wzoru 73,05 WKO podaje 65,1

Wedle mojego wzoru powyżej TSS wyliczeniowe 46,1 z soboty oraz 64,23

 



#82 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 19 listopad 2014 - 10:41

Chyba rozumiem gdzie jest problem. Bierzesz moc średnią, a to ma być moc znormalizowana czyli NP



#83 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 19 listopad 2014 - 10:53

Znalazłem błedy :) i WKO i u siebie w exelu

teraz sobotni wygląda tak: WKO 51,5, wedle twojego wzoru 52,56 (bardzo zbliżony)



#84 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 11:01

Witam. Obserwuje caly czas watek, i mam kilka pytan. Jaka wartosc uwzgledniacie dla IF, w przypadku treningu na podstawie czasu i tetna i predkosci (ja poki co nie zaopatrzylem sie w mierniki mocy). Czy do analizy i ewentualnie recznej kalibracji bedzie lepszy WKO czy Golden Ch. ? PS: kolego Nosek, zapodaj wiec wzor, wg ktorego obliczas TSS.
Using Tapatalk

#85 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 19 listopad 2014 - 11:05

Jeśli nie masz miernka mocy to bazuj na TRIMPS-ach czyli wksaźnikach z tętna, niestety TRIMPS są niekompaktybilne z TSS i dlatego całe szacowanie. Ja już żadko jadę bez miernika, ale porównuję wtedy swoje odczucia do podobnych treningów/wyścigów i przeliczam na podstawie w ten sposób oszacowanego IF.



#86 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 11:38

No tak, tylko jak wpisuje swoje dane treningowe do Training Peaks, to TP oblicza mi TSS wylacznie na podstawie tetna, czasu i dystansu. Wiem, ze wynik jest bardzo uogolnikowy, dlatego szukam jakiegos wzoru, ktory trafniej obliczlby TSS.
Using Tapatalk

#87 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 19 listopad 2014 - 14:52

Wydaje mi się że musisz oszacować IF i może przyjać szacowaną wartość mocy choćby ze Stravy. NIe mam pojecia jak zrobić to nie mając miernika :) wcześniej. Ja przynajmniej już wiem jak oszacować pewne wartości po zmęczeniu.



#88 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 19 listopad 2014 - 14:59

@Nosek i co ma zrobić z tymi danymi ze Stravy pomijając to jak kosmiczne one mogą być to dwa pytania. Jak z Średniej mocy chcesz otrzymać NP i drugie jeszcze ciekawesze w jaki sposób chcesz określić swoje aktualne FTP?

 

Panowie nie ma kombinacji, jak nie masz mocy to TRIMPS lub podobne, jak jest moc to trzeba szacować bo lepsze to niż pusta rubryka.



#89 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 19 listopad 2014 - 15:36

No masz rację :) moje poprzednie wypociny można potraktować jak słowa polityków (nie bardzo wnoszą cokolwiek do tematu)



#90 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 listopad 2014 - 20:22

Kolejna wersja rozwojowa programu: Golden Cheetah 3.11 Dev 20141122

 

Przed instalacją przeczytać informacje "Upgrade of Athlete" (przy starcie programu), w skrócie: została zmieniona struktura podfolderów i dodano foldery na aktywności /activities, konfigurację /config, pliki wczytane /downloads, pliki importowane /imports, pliki treningów /workouts, cache /cache, pliki kalendarza /calendar, logi /logs i pliki tymczasowe /temp (w info jest błąd, że temp jest w /config).

Podczas konwersji wszystkie nowe foldery zostają utworzone, a dotychczasowe aktywności przekonwertowane do natywnego formatu .json i umieszczone w folderze /activities. Pliki źródłowe są przenoszone do /imports.

Wreszcie trochę porządku w danych ;-).

 

Nie wiem, czy w poprzedniej wersji dev było, ale teraz widzę możliwość wyświetlenia "Gear Ratio" czyli przybliżenia wykorzystanych przełożeń w trakcie jazdy. Wykres GR jest możliwy np. w Trendach (typ wykresu: Distribution), czyli możemy utworzyć wykres najczęściej wykorzystywanych przełożeń w zadanym okresie czasu (plus dodatkowe warunki filtrujące).

 

Przy okazji warto popatrzeć w Opcjach na Metrics - doszło sporo pól dla biegaczy np. strefy tempa, implementacja GOVSS (patrz wyżej), a w niej oprócz GOVSS: LMP, RTP, IF, oprócz tego można znaleźć HrPw = average power / average hr czyli współczynnik średniej mocy do średniego tętna (czyli powinno być chyba Pw/Hr, no ale tak przyjęli jak przyjęli...), HrNP (moc znormalizowana do średniego tętna),

 

W przypadku wywalenia się programu polecam wyczyszczenie (usunięcie) zawartości /cache

 

Wersja użytkowa ;-) jest planowana na styczeń.

 
 
 
 
 
 
 

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#91 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 grudzień 2014 - 08:10

Plan dla 3.11 ;-) (Done -> aktualnie zrealizowane)

 

grid.png


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#92 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 16:19

W garmin EDGE oddzielnie rejestruję rozgrzewkę i właściwy trening i chciałbym je w GC połączyć. Da się to zrobić? Jest niby opcja w menu ale nie bardzo to działa. Można też skopiować dane z sekcji Edit z jednego treningu do drugiego, ale wtedy nie przenosi podziału na interwały

#93 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 grudzień 2014 - 20:05

Pytanie pierwsze - po co rozgrzewka i trening osobno? Zawsze można wcisnąć lap ;-).

Opcja "Combine Activities" nie działa? Ani "import from a File" ani "Existing Activity"?

Tak na szybko spróbowałem połączyć z importu z pliku jednocześnie 4 aktywności fit i wszystko ładnie się połączyło łącznie z podziałem na kolejne interwały.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#94 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudzień 2014 - 21:24

Rozgrzewka i trening osobno, bo razem mają więcej niż 20 kroków (mimo zastosowania powtórzeń), a to limit dla Garmina 810. Z niezrozmialego dla mnie powodu Edge też nie ma możliwości odpalenia dwóch workout'ów jeden po drugim tak by się zapisały jako jedna jazda. Nawigować w ten sposób można, a trenować już nie. Gdzie są te opcje "Combine Activities" i "Existing Activity", bo widzę tylko Activity->Merge rides...? To jednak nie potrafi połączyć dwóch jazd



#95 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 22 grudzień 2014 - 21:29

Hmm moja 500 spokojnie ogarnia odpalanie kilku "Treningów" podczas jednej "Aktywności". Czyżby taki "postęp" był w wyższych modelach.



#96 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 grudzień 2014 - 23:22

Nowa wersja GC ma widocznie ulepszone funkcje łączenia aktywności. Zainstaluj betę 3.11. Link powyżej.

 

Do rozgrzewki też potrzebujesz rozpiski?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#97 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 grudzień 2014 - 16:46

Rozgrzewka i trening osobno, bo razem mają więcej niż 20 kroków (mimo zastosowania powtórzeń), a to limit dla Garmina 810. Z niezrozmialego dla mnie powodu Edge też nie ma możliwości odpalenia dwóch workout'ów jeden po drugim tak by się zapisały jako jedna jazda. Nawigować w ten sposób można, a trenować już nie. Gdzie są te opcje "Combine Activities" i "Existing Activity", bo widzę tylko Activity->Merge rides...? To jednak nie potrafi połączyć dwóch jazd

Mnie nadal zastanawia co za trening robisz ze potrzebujesz 20 kroków
Możesz podać przykład?

#98 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudzień 2014 - 17:17

Mnie nadal zastanawia co za trening robisz ze potrzebujesz 20 kroków
Możesz podać przykład?

Rozgrzewka: http://www.bicycling...ter-winter-warm

Treningi: http://www.bicycling...workouts-winter

 

Wygląda na to że limit 20 kroków dotyczy jednie edycji treningu na Garmin Connect, a w samym Edge można ustawić ich więcej. Spróbuje po prostu bezpośrednio w 810 zdefiniować trening z rozgrzewką.



#99 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:15

Uprość rozgrzewkę - nic takie kombinowanie na niej ci nie da tylko gmatwa całą sprawę

No chyba ze walczysz o MP mastersów to trochę inna liga niż my amatorzy ;-)

#100 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 grudzień 2014 - 21:32

Nowa wersja GC ma widocznie ulepszone funkcje łączenia aktywności. Zainstaluj betę 3.11. Link powyżej.

Dzięki za info o wersji beta. Faktycznie jest w niej opcja "Combine rides..", która działa zgodnie z moimi potrzebami.

 

Uprość rozgrzewkę - nic takie kombinowanie na niej ci nie da tylko gmatwa całą sprawę

No chyba ze walczysz o MP mastersów to trochę inna liga niż my amatorzy ;-)

Żaden masters tylko amator :) Eksperymentuję po prostu z rozgrzewką





Dodaj odpowiedź