Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#2201 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 02 wrzesień 2021 - 09:04

Jak mam garmin vector 3 dwustronny to da się zastosować https://www.eazymut....0-12900-02.html? Wydaje się, że tak ale wolę się upewnić. A może lepiej poczekać na Assioma dla mtb. W bike boardzie coś pisali, że ma się niedługo pojawić.



#2202 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 02 wrzesień 2021 - 09:20

Jak mam garmin vector 3 dwustronny to da się zastosować https://www.eazymut....0-12900-02.html? Wydaje się, że tak ale wolę się upewnić. A może lepiej poczekać na Assioma dla mtb. W bike boardzie coś pisali, że ma się niedługo pojawić.

 

Ludzie zakładają SPD na Assiome.

Trzeba mieć tylko dobrze dobrane buty żeby nie obcierały obudowy.
 

https://www.trainerr...spd-hack/18627/

 

Ostatnio stwierdziłem że przesiadłbym się na SPD w których da się normalnie chodzić i że SPD-SL jest absurdem ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2203 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 02 wrzesień 2021 - 09:33

Raczej musiałbym pociąć swoje letnie i zimowe SIDI :( . Czasem muszę podejść kawałek więc bloki przy okazji też by się niszczyły.



#2204 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 02 wrzesień 2021 - 10:30

Tak sobie napisałem do Garmina a tu niespodzianka..odpisali :).

 

Tak ten zestaw jest odpowiedni do takiej konwersji.

Poniżej link do naszej strony, znajdzie Pan tam również film obrazujący taką konwersje. 

https://buy.garmin.c...pn/010-12900-02


 



#2205 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 03 wrzesień 2021 - 09:57

Orientujecie się czy w samych osiach Rally jest coś co uzasadniałoby zakup Rally zamiast Vector 3 czy też po konwersji wyjdzie na to samo ?



#2206 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 wrzesień 2021 - 14:53

To samo.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
  • tcp lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2207 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 14:37

Wygląda na to, że padły mi pedały Favero - Bepro, czyli poprzedni model; ładują się - ale już nie wybudza ich akcelerometr i nie znajduje ich Garmin. Być może uwaliła je ładowarka - działały przed ładowaniem, po ładowaniu zniknęły; tym bardziej że z tej samej ładowarki ładowałem chwilę wcześniej Garmina, który też zaczął świrować ostatnio.  Jeśli to ona, szczęście w nieszczęściu, że nie ładowałem nią nic więcej, zwłaszcza nowego Garmina. 

 

Kojarzycie może czy da się te pedały wprowadzić w jakiś tryb diagnostyczny czy też zresetować? Pewnie w tym momencie po kablu USB, bo nie widać ich w żaden inny sposób. 



#2208 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 16:26

Pisz do Favero. Assiomy mają reset, moze BePro tez. Poszukaj w watku.

#2209 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 685 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 17:18

A ledy od ładowania się świecą?

Spróbuj podłączyć do ładowarki na dosłownie 3 sekundy (procedura turn on).

No i masz soft do update'u na PC. Zobacz czy widzi pedały.



#2210 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:51

W supporcie Garmina powiedzieli, że zaniżone odczyty mocy z Vector 3 mogą wynikać z tego, że używam ich z Edge 810. Wierzyć im ? Inne, potencjalne przyczyny (kalibracja,nadmiar smaru/brudu, dokręcenie wszystkiego kluczem dynamometrycznym, nowy typ komór baterii) raczej wykluczyłem.



#2211 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:02

Nie wierzyć. Dość bezczelna odpowiedź "spadaj".
  • tcp lubi to

#2212 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 17 wrzesień 2021 - 14:58

Poszedł na łatwiznę. Sprawdził listę kompatybilnych urządzeń i spuścił mnie na drzewo. 810 akurat tam nie ma.



#2213 md501

md501
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 październik 2021 - 11:58

Cześć. Jako, że to temat zbiorczy odnośnie pomiaru mocy przedstawię swój problem/dylemat. Chciałem zrobić upgrade korby w szosie z shimano RS500 na ultegrę R8000. Razem z korbą postanowiłem nabyć pomiar mocy. Początkowo byłem zdecydowany na pomiar jednostronny w ramieniu korby [ipeak, ronde, stages lub 4iiii]. Z czasem zamiary mi się odmieniły i zacząłem myśleć nad pomiarem dwustronnym [powyższe wynika ze świadomości dysproporcji możliwości siłowych nóg - jestem po poważnej kontuzji kolana]. Jak pomyślałem o dwustronnym pomiarze to pojawiły się nowy dylemat: co wybrać?? Nie ukrywam, że zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość. Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad pomiarem w pająku korby, ale tutaj sprawa się zaczęła komplikować z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne ultegry [jeszcze jej nie kupiłem] i konieczność zastosowania innych ramion korby [rotor, quarq itp.]. Kolejną opcją jest pomiar w pedałach. Myślę, że dałyby radę, co prawda moje wątpliwości budzi możliwość ich uszkodzenia przy ewentualnej wywrotce. Do tego koszt np. favero assioma + korba ultegra znacznie winduje cenę. 

 

Reasumując, wydaje mi się, że zakup pomiaru w pająku + ramiona korby + blaty wyszedłby najbardziej przystępnie cenowo. 

 

Macie jakieś sprawdzone propozycje, które spełniłyby moje oczekiwania?? Czy może zamysł z pająkiem jest błędny?? 



#2214 md501

md501
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 październik 2021 - 11:58

Przeprasza, ale puściłem posta podwójnie.



#2215 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 październik 2021 - 12:39

We wszystkich rowerach szosowych i torowym przechodzimy na korby Rotora i pomiar Power2Max. P2M kupisz w zasadzie do każdej korby Rotora. Blaty są w miarę standardowe i kupisz niedrogie blaty Rotora albo tanie zamienniki od Stronglight czy TA Specialites a nie jakieś gówniane, drogie wynalazki Shimano z niestandardowych zakończeniem ramion. Na promocji idzie czasem kupić P2M dwustronny za 300 Euro. Idzie Black Friday. Nie mamy z P2M żadnych problemów. Korb Rotora jest bez liku. Jak ktoś wierzy w marketing to ovale też sobie dokupi. 



#2216 md501

md501
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 29 październik 2021 - 14:37

We wszystkich rowerach szosowych i torowym przechodzimy na korby Rotora i pomiar Power2Max. P2M kupisz w zasadzie do każdej korby Rotora. Blaty są w miarę standardowe i kupisz niedrogie blaty Rotora albo tanie zamienniki od Stronglight czy TA Specialites a nie jakieś gówniane, drogie wynalazki Shimano z niestandardowych zakończeniem ramion. Na promocji idzie czasem kupić P2M dwustronny za 300 Euro. Idzie Black Friday. Nie mamy z P2M żadnych problemów. Korb Rotora jest bez liku. Jak ktoś wierzy w marketing to ovale też sobie dokupi. 

Dziękuję za odpowiedź. Widziałem, że w zeszłych latach były promocje Power2Max na Black Friday. 

 

Mam jeszcze pytanie. Który dokładnie model zarówno pomiaru jak powinienem celować?? Aldhu 24, Aldhu 30 czy 3D+?? 



#2217 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 październik 2021 - 16:28

Zależy od ramy, jak masz mufę 46mm to możesz użyć 30mm (powinno być sztywniej i lżej). Jak masz mufę 41mm to weź os 24mm - przynajmniej łożyska będą sensowne.

#2218 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 29 październik 2021 - 17:46

powyższe wynika ze świadomości dysproporcji możliwości siłowych nóg - jestem po poważnej kontuzji kolana

Jest jakaś metoda/trening na tego typu problemy ? W Edge 1030 mam nawet jakieś obrazki, z których wynika, że pomiar nie jest w stanie zidentyfikować, w którym momencie lewa noga generuje moc. Proporcja tragiczna - 30-70% Pewnie też wynik kontuzji. Przysiady od jakiegoś czasu robię tylko bułgarskie ze szczególnym uwzględnieniem lewej nogi. Tylko jak to poprzestawiać przy kręceniu ?



#2219 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 październik 2021 - 20:02

Piotrek Klin, nasz rekordzista świata amatorów w jeździe godzinnej, poleca Aldhu. Twierdzi, że to jedna z najlepszych korb na rynku. Taką korbę mamy w rowerze torowym. W szosie, w Specu Tarmacu, po taniości mamy 3D30 bo tam była mufa Speca BB30.

W kwestii zaburzeń równowagi mięśniowej to jakiś dobry fizjo i trener od treningu funkcjonalnego kolarskiego. W Warszawie mogę kogoś polecić. Przysiady bułgarskie, mój młody, wyczynowy junior też robi. Też miał w tym roku bardzo ciężką kontuzję. Wpadł na latarnię podczas kraksy na wyścigu w Belgii. pęknięta śledziona, perforacja płuc, pęknięcie łokcia, naderwane więzadła kolana, dwie operacje. Tam maja jednak wyższy poziom medycyny niż u nas. Wylizał się i rehabilitował u fizjo kadry judo.



#2220 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 październik 2021 - 21:14

Powerbox fsa, czyli p2m jeszcze taniej

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.