Skocz do zawartości

Zdjęcie

Treningowe dylematy amatora i nie tylko

1670 odpowiedzi w tym temacie

#1661 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądStargard/Bergen

Napisano 01 luty 2019 - 14:55

a co juz produkowałeś odpowiedź? :D

Całkiem obszerna była. Dostałem ją w powiadomieniu na pocztę. Wkleić ? ;)

#1662 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 luty 2019 - 15:34

odpowiedź puchatka? :)

dzięki, już mam :)

STRAVA

#1663 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 870 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 22 luty 2019 - 16:09

W końcu udało się zrobić test FTP. 319w czyli jakieś 8% mniej niż na jesieni. Mniej też do dźwigania o 1,5 kg. Waga już w zasadzie startowa. Ostatnie 3 tygodnie to siłownia i spokojne jazdy w 2 strefie na przemian z ćwiczeniami na szybkie kręcenie. Kończę z siłownią i wchodzę w powtórzenia na progu. Ciekaw ile jestem w stanie przez miesiąc poprawić wynik.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

• mess, Marcin321 i BzykuDG lubią to

#1664 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 luty 2019 - 21:21

też jestem ciekaw :D waga jaka?

STRAVA

#1665 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1495 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 luty 2019 - 22:53

Z tego co kojarze, to waga dosyć niska. Z takim FTP to już niemal czołówka amatorów na wyscigach o puchar sołtysa ;)

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#1666 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano wczoraj, 08:03

Ja mam FTP 290 co daje 4,43W/kg. Do czołówki amatorów mi daleko - tam są wyniki powyżej 5W/kg.
  • Arked lubi to

#1667 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano wczoraj, 09:16

Kiedyś myślałem, że waty, nic nie znaczą, a w/kg to wszystko. Teraz już mam trochę inne spojrzenie na to wszystko :D

• Arked lubi to

STRAVA

#1668 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano wczoraj, 10:07

Ale to prosta fizyka. Pomijając wytrzymałość/technika/taktyka, to czysty Wat = prędkość maksymalna na płaskim, W/kg to zdolność podjeżdżają pod górę.

#1669 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1495 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano wczoraj, 10:25

Gdyby tak było to życie i kolarstwo byłoby proste ;)

Ale na pewnym poziomie, dość niskim, to prawda, te wartości mówią (prawie) wszystko.

Trzeba jeszcze tylko wymyśleć jak tu pominąć wspomniane wytrzymałość/taktykę/technikę :P

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#1670 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano wczoraj, 10:37

Załączony plik  Masa_300W.png   16,45 KB   15 Ilość pobrań

ciekawa tabelka, do tego trzeba dodać różnicę  w zdolności utrzymania danej mocy,

przez okres dłuższy niż  1 h.

#1671 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 3402 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano wczoraj, 12:34

Ale to prosta fizyka. Pomijając wytrzymałość/technika/taktyka, to czysty Wat = prędkość maksymalna na płaskim, W/kg to zdolność podjeżdżają pod górę.

Nie zapominajmy jeszcze o tym, że ciało ludzkie może mieć różne kształty i proporcje, a stąd generować różne opory aerodynamiczne.

Dwaj osobnicy o tej samej wadze mogą generować identyczną moc, a jeden i tak osiągnie wyższą prędkość niż drugi, albo przy tej samej prędkości będzie potrzebował mniejszej mocy (nawet gdy jadą na takim samym rowerze). Kolarstwo, zwłaszcza szosowe, to nie jest sprawiedliwy sport (ale który jest?).

Jazda w peletonie to już w ogóle jakiś cyrk.

Dodaj odpowiedź