Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tubeless


372 odpowiedzi w tym temacie

#61 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 22:28

Arni jedno ale tylko jedno pytanie...Ile km zrobiłeś na tubelessach?? 😉

#62 BoDym

BoDym
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 grudzień 2018 - 22:38

Dolewasz jak przestaje chlupać. Mleko musi być płynne, by spełniało swoją rolę. Niestety, ciągłe dolewki = ciągły wzrost masy rotującej, trzeba czyścić itd. bo nie po to idziemy w taki system, by mieć gorzej. Jak sam widzisz, wymaga to ciągłej pracy.

W oponie MTB szerokiej na 2 cale to może i chlupie, w 25C nie bardzo. Tak, zabawy jest dużo. Za dużo. Ponieważ opony TL były fabrycznie zamontowane to ich używałem, na wiosnę założę normalne na dętkę.



#63 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 15 grudzień 2018 - 08:14

Ja jestem ciekaw jak w porównaniu do tubeless sprawdza się dętka Tubolito. Czytałem o niej nieźle opinie, jest ekstra lekka i niestety dość droga.

#64 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 15 grudzień 2018 - 08:25

To ja zapytam - czy da się na szosowej oponie tubeless jeździć bez mleka? Uszczelnia się bezproblemowo? Tak z czystej ciekawości pytam - nie chciałoby mi się bawić z uszczelniaczami w szosie, kapcie łapię statystycznie raz na kilka lat.

 

W MTB opona nawet nie tubeless (zwykła Geax Saguaro) uszczelniła się bez problemu bez mleka i trzymała ciśnienie. Wiadomo - nalałem go później, ale w MTB o kapcie łatwiej jakiś milion razy więc to był główny cel zabawy.



#65 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudzień 2018 - 10:19

Powinna się uszczelnić, ale w zależności od kombinacji koło-opona niektóre opony mogą szybciej wypuszczać powietrze (i to prawdopodobnie nie przez rant, a przez sam oplot)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#66 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudzień 2018 - 21:26

W Mavicach UST mleko oficjalnie jest tylko, żeby uszczelniać przy przebiciu opony.


  • Arni lubi to

#67 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 16 grudzień 2018 - 08:02

Ja jestem ciekaw jak w porównaniu do tubeless sprawdza się dętka Tubolito. Czytałem o niej nieźle opinie, jest ekstra lekka i niestety dość droga.


Ja zakupiłem na nowy sezon 3 szt. I sprawdzę na swojej skórze. Dużo testów je chwali, a w komentarzach na witrynach sklepów powtarzają się narzekania na osadzenie komina wentyla w dętce. U mnie np. latexy nie sprawdziły się całkowicie (dużo przebić), więc dla Tubolito będę dobrym i wymagającym testerem.

#68 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 grudzień 2018 - 20:54

Arni jedno ale tylko jedno pytanie...Ile km zrobiłeś na tubelessach?? 😉

A poco mnie pytasz? Zapytaj panów od testów, które wykazały całkowicie inne wyniki dla Tubeless MTB vs Tubeless Road. To, że ludzie cały czas przekładają wyniki uzyskane dla opon MTB w rowery szosowe, to już nie mój problem. Jeśli masz inne dane, inne testy o innych wynikach, to poproszę o takowe, z przyjemnością je poczytam i zmienię zdanie jeśli będzie w tym sens.

 

W Mavicach UST mleko oficjalnie jest tylko, żeby uszczelniać przy przebiciu opony.

Mam te samo zdania



#69 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 grudzień 2018 - 05:52

Ja zakupiłem na nowy sezon 3 szt. [Tubolito] I sprawdzę na swojej skórze.

Proszę daj znać, jak pojeździsz trochę na Tubolito. Mamy możliwość wprowadzenia ich do oferty, ale po wcześniejszych doświadczeniach z podobnymi wynalazkami (np. Foss) nie chcemy ryzykować.

 

BTW jeżeli można zapytać, w jakiej cenie je kupiłeś?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#70 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 08:03

Pewnie, opiszę wrażenia. Jednak pewnie trafią do opon w okolicach wiosny. Do zimowych kół nawet nie chcę się przymierzać.

Cena ok 25€ per szt. + jakiś discount Black fridayowy

#71 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 20 kwiecień 2019 - 08:11

Pytanie do znawców tematu.

Te mleczko od tubelessów powinno się ,,skrobać'' czy może za 1- wszym razem wystarczy dolać przez wentyl, a skrobać za nast raz, że niby wtedy łatwiej schodzi jak ktoś napisał)

 

 Bezdętkowe założone ca rok temu , po napompowaniu do 6 barów po nocy powierza brak - dlatego pytam o mleczko -  uszczelnianie na nowo to cała wyprawa =stacja benzynowa itd



#72 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 08:20

Ja u siebie czyszczę opony tylko raz przed sezonem, pózniej robię dolewki co mniej więcej trzy miesiące. Dolej mleka, napompuj, pokręć kołem, niech się dobrze rozprowadzi, wg mnie powinno się uszczelnić ;)


  • big75 lubi to

#73 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 20 kwiecień 2019 - 15:18

U mnie schwalbe pro one uczelniają się na feldze nawet bez mleczka. Wydaje mi, się że jeśli ktoś potrzebuje mleczka, aby uszczelnić oponę, to powinien zmienić taśme uszczelniającą.



#74 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:37

Często faktycznie jest taki problem, ale niekoniecznie. Bywa tak, że koło nawet nie wymaga taśmy, a mimo to opona nie uszczelnia się idealnie bez mleczka.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#75 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2019 - 20:22

Pewnie, opiszę wrażenia. Jednak pewnie trafią do opon w okolicach wiosny. Do zimowych kół nawet nie chcę się przymierzać.

Cena ok 25€ per szt. + jakiś discount Black fridayowy

no i jak wrażenia? do jakiego roweru montowałeś?



#76 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 kwiecień 2019 - 20:36

Ja u siebie czyszczę opony tylko raz przed sezonem, pózniej robię dolewki co mniej więcej trzy miesiące. Dolej mleka, napompuj, pokręć kołem, niech się dobrze rozprowadzi, wg mnie powinno się uszczelnić ;)

Jakoś się chyba udało bo przez noc nie zeszło - ale  dolewanie przez wentyl to trzeba mieć cierpliwość ( albo mleczko jakies do d...bo się pieni co chwila.Ciężko przelać z butelki do tubki a potem do wentyla to już  w ogóle katastrofa)



#77 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 21:44

Jak uzupełniasz przez wentyl używaj strzykawki, pójdzie szybko i sprawnie 😉
  • big75 lubi to

#78 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 22 kwiecień 2019 - 21:57

Czasami się zastanawiam, czy ludzie odkręcają zawory presta. Przecież to wlatuje tam bez problemu.



#79 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 22:42

Nie no mam nadzieję, że nikt nie próbuje tego robić z zaworem w środku😄

#80 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 kwiecień 2019 - 03:15

Prawdziwy mężczyzna przebija oponę i wlewa mleczko przez bok :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź