Przycina nie aktualizacja garmina, tylko to co generuje plataroute. Wyeksportowuje plik kursu z informacjami "Skr w" obojętnie czy to skręt w lewo czy prawo, w samym pliku danych w sekcji <notes> jest co prawda "Skręć w prawo w Polna" również PointType (czyli oznaczenie jaki będzie znaczek) będzie Right (strzałka w prawo), ale sama nazwa niewiele mówi. Lepiej generuje polskie napisy RWGPS, bo tam jest "Skr w praw" / "Skr w lewo".
Jeszcze raz powtarzam: zainstalować Traning Center (stary, ale działa na wszystkim, łącznie z linuxem pod wine), ewentualnie jakąkolwiek mapę np. garmin.osmapa.pl (instalator dla BaseCamp) żeby widzieć gdzie prowadzi ślad i gdzie skręcać, zaimportować kurs wygenerowany przez plotaroute lub RWGPS (choć tu przede wszystkim do weryfikacji i ewentualnych poprawek) i poprawiać nazwy, ewentualnie dodawać punkty zakrętu - to jest niezbędne w przypadku importu trasy z np. Stravy bo jest goły kurs, bez punktów informacyjnych.
Ponoć kurs tworzony w connect może mieć generowane punkty kursu dla określonych urządzeń, trzeba sprawdzić, czy obecnie również dla e520 też (najprościej: wyeksportować, pobrać z e520 do np. TC i sprawdzić).
No i sprawdziłem "na sucho" - jak obecnie wyglądają kursy tworzone i wysyłane do Edge. Muszę przyznać, że dość ciekawie, mianowicie faktycznie connect dokłada od siebie na każdym zakręcie strzałeczkę w określonym kierunku. Co ciekawe, strzałeczki są nie tylko proste jak w TC (prawo/lewo/prosto), ale również pokazują jak bardzo ostry jest zakręt:
Niestety, mapki przesunąć się nie da, tak więc widać to co widać. Co ciekawe, punkty kursu nie zawierają żadnej nazwy, ani opisu - należałoby zweryfikować jak będzie się zachowywać edge podczas nawigacji tj. jakie będzie podawał komunikaty: czy tylko samą strzałkę, czy też również jakiś opis do tej strzałki z własnej inicjatywy dołoży.
Jeśli tak ma się sprawa, to może faktycznie korzystanie z tworzenia kursów w connect może być jakimś rozwiązaniem problemu braku nawigacji. Co prawda brak interfejsu mobilnego przez co utworzenie jakiegoś bardziej skomplikowanego kursu może być dość trudne, ale zrobienie na szybko kursu nawigacyjnego "z punktu A do punktu B" może być rozwiązaniem do zaakceptowania.
Aha, jeszcze jedno - tak utworzony kurs można co prawda otworzyć np. w TC, czy też wczytać np. w plotaroute, ale ten pierwszy nie będzie widział nowych typów strzałek (zastąpi je flagą "generic"), a ten drugi zignoruje rozpiskę kierunków.