Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#241 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:32

Niestety nie posiadam. Ja zauważyłem generalnie problemy teranazera wahoo z ogarnianiem mocy w trybie erg i mocno to drążyłem przed rozpoczęciem współpracy z trenerem żeby praca nie szła w gwizdek.

Jak doszedłem do wniosków, że pomiar w wahoo jest, bo jest, a dodatkowo od pracownika inpeak i co ważniejsze - od trenera usłyszałem żeby się opierać zawsze na jednym to połączyłem układ żeby brał odczyty z ramienia i olałem dalsze dociekania.

Jak mam godzinny trening, a pomiar przez 15 minut zawyża o 20% to ja dziękuję za takie trenowanie. I to jest normalne dla pomiaru w wahoo.

To co wyszło w trakcie sprintów to był dodatek, bo na czas szukania przyczyn skoków mocy pod nogą skupiałem się na mocach w okolicy sweatspot.

Czułem pod nogą i widać było na odczycie pulsu, że obciążenie maleje znacznie, a moc rejestrowana była stała.

#242 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:35

Postaram się to sprawdzić w tym tygodniu :)


  • JAY85 lubi to

#243 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:41

Dokładnie. I faktycznie warto byłoby rzucić okiem na inne sprinty Inpeak.


Rozumiem, że fajnie gdy widzi się 20W więcej, niż 20W mniej, ale 13% różnicy to żadna dokładność.


A co jeśli się widzi 20 watów mniej?

Specjalnie od kolegi pożyczyłem licznik wahoo, bo zacząłem tez podejrzewać moje karoo.
a86326ead719cfc3e2b25cf9083f3e8a.png

Serio, dyskusja z Tobą to jest duże wyzwanie.

#244 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:48

Domyślam się, że niebieska linia to zapis z Inpeak? Nie widzisz nic podejrzanego? To porównaj sobie zapisy pomiarów u Jay85:

2cbc856bdcc8a223ae0ccd407f9b9bc3.png

I Twój zapis:

f9ceed37de655641ad76fc9b488adbcd.png

Dalej nie widzisz niczego niepokojącego w Twoich danych pomiaru Inpeak? Nie za równo i nie za gładko?

 

Ok, ja kończę temat do czasu przedstawienia przez Bzyka pomiarów testowych Core przy sprincie ;)


  • JAY85 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#245 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:55

Dokładnie czekamy na testy z assioma duo. No chyba że ktoś na forum ma jeszcze wahoo core i pomiar inpeak  to chętnie zobaczę porównanie przy sprintach.

 


  • Prozor lubi to

#246 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 12:15

Domyślam się, że niebieska linia to zapis z Inpeak? Nie widzisz nic podejrzanego? To porównaj sobie zapisy pomiarów u Jay85:
2cbc856bdcc8a223ae0ccd407f9b9bc3.png
I Twój zapis:
f9ceed37de655641ad76fc9b488adbcd.png
Dalej nie widzisz niczego niepokojącego w Twoich danych pomiaru Inpeak? Nie za równo i nie za gładko?

Ok, ja kończę temat do czasu przedstawienia przez Bzyka pomiarów testowych Core przy sprincie ;)

Niebieska linia to pomiar z trenażera. Owszem, wygładzanie było prawdopodobnie włączone, ale to nie zmienia faktu, że dla niskich mocy jest zawyżony , a dla wyższych zaniżony co obserwowałem ja i kolega.

#247 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 12:59

https://analyze.dcra...ee-f500710976b3

Nówki sztuki Assioma Duo i V5 na najnowszym sofcie. Z Core rownież nie pamiętam, by zawyżał.

#248 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2021 - 13:26

Niebieska linia to pomiar z trenażera. Owszem, wygładzanie było prawdopodobnie włączone, ale to nie zmienia faktu, że dla niskich mocy jest zawyżony , a dla wyższych zaniżony co obserwowałem ja i kolega.

 

No to we wcześniejszym wpisie:

 

Ja za to używam inpeak i to się pokrywa z obserwacjami Bzyka, dodatkowo widzę tu podobne zachowanie w trakcie pierwszych kilkunastu minut - pomiar w trenażerze mocno zaniża.

W trakcie krótkich sprintów potrafi zaniżyć o 200w.

Dla mnie, chociaż jestem totalnym amatorem, ten pomiar wbudowany w wahoo jest malo użyteczny, szczególnie jak ktoś chce na nim opierać treningi sterowane z erg - wtedy odchylenia są bardzo duże.

 

"lekko" namieszałeś. Bzyk stwierdził, że Core lekko zawyżał. Powyżej twierdziłeś, że pomiar w trenażerze mocno zaniża, zwłaszcza podczas krótkich sprintów. Wstawiłeś wykresy gdzie niższą moc prezentują fioletowe linie, a niebieskie mają wyższe moce. Nie opisałeś tego właściwie. Jeśli teraz twierdzisz, że niebieska linia to pomiar z trenażera, to mogę się z tym zgodzić i domyślam się że z (błędnie) włączonym wygładzaniem mocy, co może tłumaczyć dziwnie płaską charakterystykę przebiegu oszacowania mocy i która nie odpowiada rzeczywiście generowanej mocy (raczej mocy życzeniowej). Opcja "wygładzania mocy raportowanej przez trenażer" w apce wahoo jest chyba tylko dla tych, którzy chcą się oszukiwać, że trenażer równo trzyma moc zadaną, co jest oczywistą nieprawdą i charakterystyka mocy powinna raczej wyglądać tak, jak na fioletowym wykresie, co zresztą widać również w danych Jay85. 

Stąd moje zdziwienie wyjątkowo równym przebiegiem niebieskiej linii - jednak jeśli jest to moc z trenażera i to dodatkowo z włączonym wyrównywaniem to sprawa jest dość oczywista.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#249 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 13:36

No to we wcześniejszym wpisie:

 

 

"lekko" namieszałeś. Bzyk stwierdził, że Core lekko zawyżał. Powyżej twierdziłeś, że pomiar w trenażerze mocno zaniża, zwłaszcza podczas krótkich sprintów. Wstawiłeś wykresy gdzie niższą moc prezentują fioletowe linie, a niebieskie mają wyższe moce. Nie opisałeś tego właściwie. Jeśli teraz twierdzisz, że niebieska linia to pomiar z trenażera, to mogę się z tym zgodzić i domyślam się że z (błędnie) włączonym wygładzaniem mocy, co może tłumaczyć dziwnie płaską charakterystykę przebiegu oszacowania mocy i która nie odpowiada rzeczywiście generowanej mocy (raczej mocy życzeniowej). Opcja "wygładzania mocy raportowanej przez trenażer" w apce wahoo jest chyba tylko dla tych, którzy chcą się oszukiwać, że trenażer równo trzyma moc zadaną, co jest oczywistą nieprawdą i charakterystyka mocy powinna raczej wyglądać tak, jak na fioletowym wykresie, co zresztą widać również w danych Jay85. 

Stąd moje zdziwienie wyjątkowo równym przebiegiem niebieskiej linii - jednak jeśli jest to moc z trenażera i to dodatkowo z włączonym wyrównywaniem to sprawa jest dość oczywista.

Dokładnie tak jak napisał Prozor. Jak na trenażerze masz właczone erg + jeszcze wygładzanie  to nie ma opcji aby to wyszło miarodajnie do drugiego pomiaru który jest w trybie normalnym i odczytuje moc. Najlepsze porównanie dwóch pomiarów jest w trybie sim mode na luźnym przejeździe lub wyścigu wirtualnym wtedy można zobaczyć jak się który pomiar zachowuje.

 

Lukaszzsch może zrób sobie porównanie trenazer/inpeak w trybie normalnym i zobaczysz jakie wtedy są wyniki


  • Prozor lubi to

#250 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:36

Ma porobione kilkanaście setów porównawczych. Gdy wyłączyłem wygładzanie też są znaczne różnice. I nie chodzi o to, że pomiar w wahoo kickr zaniża czy zawyża. Problem jest taki, że to ani nie jest stałe przekłamanie (małe moce pomiar zawyża, sprinty zaniża) i dodatkowo zmienia się w czasie nagrzewania się trenazera.

I tak, najlepiej jest w trybie jazdy symulowanej, przecież ja to pisałem, ale pisałem też, że pomiar wbudowany w trenażer uniemożliwia praktycznie dokładne wykonanie treningów sterowanych ERG. Nie samymi jazdami dowolnymi ludzie na trenazerwch żyją.

#251 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:41

Ten sam trening i sprinty w trybie SIM (średnia moc - 10,5%)
ba3fbdf47d2e6b57f998e241cd0aca6b.jpg

I jazda dowolna, rozgrzewkowe (+ 10,83%)

4c94de349c0edd682606391f8d799746.jpg

#252 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 15:21

Na pierwszym wykresie masz nie w pełne dane z dwóch pomiarów dlatego wychodzi srednie zaniżone.
Co do drugiego to może nie był dobrze rozgrzany i z oalibrowany i dlatego tak wyszło.
Używasz wahoo core czy kickra?

Widziałam na twoim innym porównaniu na ZP Np ostatnim i tak am moce wychodziły Ci bardzo zbliżone.
Czy tam używałeś innego pomiaru?

#253 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 16:04

Nie wiem, nie pamietam. Ja już tego nie monitoruję odkąd wiem jak ustawić żeby było powtarzalnej.

Jak masz pomiar inpeak to ustaw moc i kadencję inpeak w zwift na ekranie parowania i zapomnij o temacie.
Moje dociekania wzięły się z faktu, że jadąc ostatni interwał poczułem pod nogą, że opór spadł i widać to w tętnie, które spadło o 10 bpm. Pomiar brany z wahoo kickr równy jak stół. Tak z wygładzaniem, ale tam moc spadła dobre 30 watów.
d9bbb61a0f62b9486289e9d38b347a10.png

#254 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 18:13

Nie wiem, nie pamietam. Ja już tego nie monitoruję odkąd wiem jak ustawić żeby było powtarzalnej.

Jak masz pomiar inpeak to ustaw moc i kadencję inpeak w zwift na ekranie parowania i zapomnij o temacie.
Moje dociekania wzięły się z faktu, że jadąc ostatni interwał poczułem pod nogą, że opór spadł i widać to w tętnie, które spadło o 10 bpm. Pomiar brany z wahoo kickr równy jak stół. Tak z wygładzaniem, ale tam moc spadła dobre 30 watów.
d9bbb61a0f62b9486289e9d38b347a10.png

Ja tak sparuje że ma moc z miernika Inpeak i kadencję a porownawczo wahoo core.

Po prostu chcę wiedzieć czy te moce wynikają z mojej dysproporcji czy z winy któregoś z pomiarów.

Ogólnie jestem zadowolony z obu pomiarów. Jedynie te sprinty mnie trochę denerwują ;)

Czekam na porównanie od Bzyka.

 

Pozdrawiam.


  • lukaszzsch lubi to

#255 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 11 styczeń 2021 - 22:37

To ja wczoraj zrobiłem analizę Kickr Core vs Assioma DUO podjeżdżając pod Alpe, więc bez sprintów i Wahoo trochę zawyżał.

https://www.zwiftpow...hp?set_id=94620


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Też testowałem na tej górce + górka wcześniej na rozgrzewkę. U mnie raczej równo idą

 

https://www.zwiftpow...hp?set_id=94423


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#256 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:15

Wahoo Kickr Core z 3 s wygładzaniem vs. P2M NGeco.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Image2.jpg   59,52 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Image.jpg   59,98 KB   9 Ilość pobrań

  • JAY85 lubi to

#257 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:25

Fajnie, dokładność bez zarzutów, ale o sprinty głównie chodzi - depnij parę razy i sprawdź  ;)


  • lukaszzsch i JAY85 lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#258 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:40

Fajnie, dokładność bez zarzutów, ale o sprinty głównie chodzi - depnij parę razy i sprawdź  ;)

Dokładnie  chodzi o sprinty na stojąco głównie. Moce maksymalne przez kilka sekund.

 

Wczoraj robiłem test FTP na zwifcie i wyszło wszystko ładnie. https://www.zwiftpow...hp?set_id=95699

Nie mam zastrzeżeń do cora i inpeaka.

Tylko te sprinty :rolleyes: .

 

Może ma ktoś inny cora vs inny pomiar lewstronny  dla porównania?

 



#259 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:47

Ale rozumiesz, ze porownywanie o ktore prosisz, jest calkowicie bezsensowne?

#260 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:53

A niby czemu? Sens jest. Zwłaszcza porównanie Core do sprawdzonego i pewnego miernika mocy (mniej do jednostronnego) mogłoby potwierdzić, że Kickr Core oszacowuje dobrze w całym zakresie pomiarowym, lub że przy sprintach (duża moc, na stojąco) przeszacowuje lub niedoszacowuje moc. W przypadku gdy użytkownicy Core/miernik mocy (dowolny) potwierdzą zaprzeczą, że w takim przypadku Core niedoszacowuje, to będzie mogło oznaczać, że jego pomiar Inpeak w sprintach na stojąco podaje zbyt wysokie moce. 

Oczywiście najlepiej byłoby zrobić pomiar w tym samym czasie z tym egzemplarzem trenażera, tym Inpeak i innym miernikiem mocy, ale jak się nie ma takiego zestawu, to trzeba kombinować inaczej.


  • JAY85 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź