Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#261 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:54

Ale rozumiesz, ze porownywanie o ktore prosisz, jest calkowicie bezsensowne?

no wiem że tu może wychodzić różnica z dysproporcji i innych zmiennych głownie że jest to pomiar jednostronny.

Ale i tak chciałbym zobaczyć u kogoś innego jak to wychodzi.



#262 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 11:02

Nie ma sensu dla jednostronnego, dwoch roznych osob i sprintow. Basta. Inpeak jednostronny jest świetny, ale obecnie u mnie robi juz tylko za kadencje lub weryfikacje lewego Assioma z setu DUO, i wtedy sie z nim pokrywa.

#263 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 18:17

Miałem dzisiaj okazje robić czasówkę na Wahoo Bike. Zamontowałem do niego swoje pedały. 

Średnia z segmentu 14-minutowego wyszła na Wahoo 341W, a na Assioma DUO 331W. Czekam jeszcze na plik fit z Wahoo, żeby sprawdzić jak to wygląda od kuchni. 


  • lukaszzsch lubi to

#264 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 styczeń 2021 - 18:41

Ja robiłem porównanie Kickr Core z moim obustronnym PowerPro, kilka dni temu, ze sprintami:

 

Wyszło tak:

 

Zrzut-ekranu-2021-01-13-o-18-39-31.png
Zrzut-ekranu-2021-01-13-o-18-40-04.png
Zrzut-ekranu-2021-01-13-o-18-40-32.png

 


  • Prozor i JAY85 lubią to

#265 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 18:49

Spoko dzięki bonobo. Wyglada  spoko. 

Power pro to pomiar Gianta dwustronny tak? 



#266 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 styczeń 2021 - 18:52

Spoko dzięki bonobo. Wyglada  spoko. 

Power pro to pomiar Gianta dwustronny tak? 

 

Tak, obustronny pomiar w korbie Ultegra


  • JAY85 lubi to

#267 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:03

Tutaj porównanie Assioma DUO i Wahoo Bike. W sumie chyba wygląda to całkiem ok. 

 

https://www.zwiftpow...hp?set_id=96551


  • bonobo, tadzikpl i samuraj_84 lubią to

#268 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 19:20

Tak jak obiecałem wracam z porównanie Assioma DUO i Kickr Core przy sprintach. Były 2 sprinty ok. 5 s oraz po jednym 25 i 12 s. 

Powiększenie jest tego najdłuższego. Wygląda to chyba całkiem ok. 

 

Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-16-32.png

Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-16-57.png
Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-17-28.png
 

  • Prozor, bonobo i JAY85 lubią to

#269 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 21:56

 

Tak jak obiecałem wracam z porównanie Assioma DUO i Kickr Core przy sprintach. Były 2 sprinty ok. 5 s oraz po jednym 25 i 12 s. 

Powiększenie jest tego najdłuższego. Wygląda to chyba całkiem ok. 

 

Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-16-32.png

Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-16-57.png
Zrzut-ekranu-2021-01-18-o-19-17-28.png

 

Dzieki. Wyglada dobrze. Chociaż ma tendencje do zaniżania w stosunku do assioma duo. Widac to na ostatnim dłuższym sprincie.

Moce w piku bardzo zbliżone.



#270 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 styczeń 2021 - 10:10

Wahoo zaczyna sprzedawać swoją przejściówkę trenażer -> LAN Direct Connect. Na razie ten typ połączenia wykorzystują Wahoo’s SUF Training System, TrainerRoad, FulGaz i RGT Cycling (część z tego jeszcze nie w pełni lub w wersjach beta). Pytanie czy nie wiedzieli jak to zrobić przed premierą Kickr v.5 czy po prostu stwierdzili, że będzie to sposób na dodatkowe wyciągnięcie 99€/$ od użytkowników za dość proste w sumie urządzenie. Zobaczymy w następnej wersji Kickr, czy utrzymają dodatkowe urządzenia łączące z siecią (w cenie 99€), czy wbudują to w trenażer z rozbudowaniem o WiFi, bo choć myślę, że kierunek jest dobry, aczkolwiek niekoniecznie w wykonaniu przewodowym. O wiele logiczniej i łatwiej dla użytkownika wbudować w terenażer moduł WiFi w standardzie, niż ciągnąć kolejny kabel (po zasilającym). Konia z rzędem temu, kto ma w pobliżu trenażera gniazdko LAN. Oczywiście można podłączyć AP do LAN, ale to proteza. Pozostaje konfiguracja/parowanie WiFi, ale to można zrobić albo przyciskiem, albo podłączając sieć w aplikacji.

 

Dlaczego kierunek dobry? Pomijając transfer danych do (i z) komputerków treningowych, używanie niemalże jakiegokolwiek oprogramowania będzie wiązać się z koniecznością dostępu do Internetu, czyli również na ogół dostępu do sieci lokalnej (rzadko urządzenie z oprogramowaniem ma niezależny dostęp do internetu np. aplikacja na smartfonie z bezpośrednim dostępem do internetu), czyli rozsądnym wydaje się bezpośredni dostęp do danych trenażera przez lokalną sieć komputerową, zamiast pośredniczyć urządzeniami dostępu BT czy ANT+, zwłaszcza ten ostatni w środowiskach o dużym szumie elektromagnetycznym ma tendencje do gubienia danych. 

 

Z drugiej strony WiFi nadające na 2,4GHz na kanale 10 może skutecznie zagłuszyć ANT+, czyli może być potencjalnym źródłem problemów. No i pozostaje ewentualność zabezpieczenia dostępu do trenażera w sieci lokalnej, problem niby podobny jak obecnie z BT, bo pierwszy klient połączy się bez problemu, nic innego później już się po BT może nie połączyć (co prawda trenażery Wahoo mają 3 niezależne kanały BT, ale dwa mogą być użyte przez licznik i windę, to zostaje jeden do połączeń zewnętrznych), sieciowo może być problem w salach ćwiczeń zajęć sportowych - wystarczy, że ktoś podłączy inny trenażer i ćwiczący nie ma już dostępu do swojego trenażera. Problem do rozwiązania na poziomie logowania w danej aplikacji poprzez np. podanie pinu trenażera.

 

Reasumując myślę, że Direct Connect to dobry pomysł dla trenażerów i prawdopodobnie w przyszłości trenażery, a przynajmniej te z wyższej półki (szczerze mówiąc to chyba wszystkie DD to już wyższa półka...) będą wyposażane oprócz ANT/BT również w Direct Connect i to najprawdopodobniej poprzez WiFi.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#271 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 styczeń 2021 - 13:29

Wahoo zaczyna sprzedawać swoją przejściówkę trenażer -> LAN Direct Connect. Na razie ten typ połączenia wykorzystują Wahoo’s SUF Training System, TrainerRoad, FulGaz i RGT Cycling (część z tego jeszcze nie w pełni lub w wersjach beta). Pytanie czy nie wiedzieli jak to zrobić przed premierą Kickr v.5 czy po prostu stwierdzili, że będzie to sposób na dodatkowe wyciągnięcie 99€/$ od użytkowników za dość proste w sumie urządzenie. 

 

Bardzo możliwe że biorą przykład od apple :)

 

Co do połączenia po kablu to możliwe że to jest pomyślane dla klubów/siłowni z maszynami do zwift.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#272 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 22 luty 2021 - 07:39

Przesyłam pierwsze porównania  dwóch pomiarów i wahoo core.

Postanowiłem zakupić Assioma Duo.

Pierwsze wyniki z 3 jazd na zwifpower jak niżej. Po pierwszych jazdach wychodzi że mam różnicę w balansie między nogami 53/47.

Zobaczę w późniejszym przedziale co będzie dalej.

 

pierwsza jazda - https://www.zwiftpow...p?set_id=117988

 

wczorajszy wyścig na zwifcie: https://www.zwiftpow...p?set_id=118674- assioma wyszła dziwnie niżej  o śred. 20W

 

i po wyścigu rozjazd i dwa sprinty: https://www.zwiftpow...p?set_id=118676



#273 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 luty 2021 - 08:30

Trenażer coś chyba lata w jedną i w drugą, bo różnica między Assioma, a Inpeak raczej stała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#274 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 22 luty 2021 - 08:44

Trenażer coś chyba lata w jedną i w drugą, bo różnica między Assioma, a Inpeak raczej stała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie wczorajsza jazda coś dziwnie wyszło na assioma na wyścigu. 

na wczorajszej jeździe widać że core i inpeka szły bardzo równo a assioma zaniżała. MOże coś zakłócało sygnał?

i nie wiem czy na wskazanie mocy assiomy ma wpływ odpowiednie ułożenie stopy na pedale czy może inaczej odczytywać jeśli np nie równomiernie się naciska na pedał ?



#275 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 luty 2021 - 09:21

Nie sądzę, żeby ułożenie stopy na pedale znacząco wpływało na generowanie mocy, a na pewno nie wpływa ułożenie na dokładność odczytu. 

 

Po pierwszych jazdach wychodzi że mam różnicę w balansie między nogami 53/47.

Zobaczę w późniejszym przedziale co będzie dalej.

 

To "wychodzi" to z różnicy w mocach, czy ze średniego balansu zarejestrowanego przez komputerek treningowy (czy też z pliku fit z aktywnością)?

Warto też sprawdzić, jak rozkłada się balans przy różnych obciążeniach (duża/mała moc, niska/wysoka kadencja itp.).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#276 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 23 luty 2021 - 09:56

 

 

 

To "wychodzi" to z różnicy w mocach, czy ze średniego balansu zarejestrowanego przez komputerek treningowy (czy też z pliku fit z aktywnością)?

Warto też sprawdzić, jak rozkłada się balans przy różnych obciążeniach (duża/mała moc, niska/wysoka kadencja itp.).

średni balans  z całej jazdy z licznika wahoo bolt.

Jest jaka dobra aplikacja nie na telefon aby zaczytać plik fit i dokładnie posprawdzać blalans bo w aplikacji wahoo jest mało czytelne?



#277 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 luty 2021 - 11:02

No to z całości też czasem mam takie różnice, szczególnie jak jest dużo luźnego kręcenia. 

Natomiast na mocnych krokach balans mi się wyrównuje prawie idealnie pół na pół. Ja to sprawdzam w Training Peaks przy realizowaniu treningu na krokach. Wtedy masz podgląd na konkretny odcinek czasowy - średnia moc, kadencja i balans. 



#278 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 23 luty 2021 - 11:16

No to z całości też czasem mam takie różnice, szczególnie jak jest dużo luźnego kręcenia. 

Natomiast na mocnych krokach balans mi się wyrównuje prawie idealnie pół na pół. Ja to sprawdzam w Training Peaks przy realizowaniu treningu na krokach. Wtedy masz podgląd na konkretny odcinek czasowy - średnia moc, kadencja i balans. 

 

No właśnie muszę posprawdzać przy mocnym obciążeniu jak wychodzi.

Traning Peaks w wersji płatnej czy na free też da się coś takiego sprawdzić?



#279 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 luty 2021 - 11:53

Użyj Golden Cheetah. 


  • JAY85 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#280 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 luty 2021 - 11:56

No właśnie muszę posprawdzać przy mocnym obciążeniu jak wychodzi.

Traning Peaks w wersji płatnej czy na free też da się coś takiego sprawdzić?

 

Tylko w płatnej. 

Ale pewnie taniej zrobić jak Prozor pisze. 


  • JAY85 lubi to



Dodaj odpowiedź