Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pakowanie w zimę z żelastwem żeby forma w sezonie była...


216 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2010 - 08:48

Panowie mam pytanko.
W listopadzie byłem na siłce trzy razy, tak można powiedzieć, zapoznać się z ciężarami przyzwyczaić nieco mięśnie do pewnego wysiłku.
Od dzisiaj zabrałem się już tak na serio.
Pytanie brzmi: przysiady ze sztangą u mnie niestety odpadają. Tak jak mówił mi lekarz ból kręgosłupa (pewnej jego części) był zbyt duży i co za tym idzie ryzyko kontuzji jest duże.
Czy jedynym sensownym, nazwijmy to odpowiednikiem, jest atlas ??? Jakie ćwiczenie to już wiadomo. Jeżeli tak to jak to się ma do przysiadów. Chodzi mi o ilość powtórzeń i takie tam inne szczegóły.
No chyba, że może jest jeszcze jakieś ćwiczenie, z tym, że jeżeli chodzi o nogi to ja dysponuję tylko atlasem (oprócz sztangi oczywiście).


jesli odczuwasz przy klasycznym przysiadzie cieżarowym pełnym ból w kregosłupie, to spróbuj robić przysiady na tzw. suwnicy to taka platforma gdzie ywpychasz na siedząco platforme ćwicząc 4 głowe uda podobnie jak wprzysiadach. Dobrze tez robić ćiwczenia na 2 głowe uda które u koalrzy są wogle prawie nie rozwinięte by zachowac proporcje pomiędzy siła 2 i 4 głowego.

Tompoz

#42 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2010 - 12:36

Ja bym nie powiedział, że 2głowe są nierozwinięte u kolarzy. Pracują bardzo mocno podczas jazdy na wysokiej kadencji, czasówki, podczas jazdy na stojąco. Wiadomo, że wykorzystywane są w dużo mniejszym stopniu niż 4głowe, ale nie można powiedzieć że nie są prawie w ogóle rozwiniete.

#43 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2010 - 13:01

Ja bym nie powiedział, że 2głowe są nierozwinięte u kolarzy. Pracują bardzo mocno podczas jazdy na wysokiej kadencji, czasówki, podczas jazdy na stojąco. Wiadomo, że wykorzystywane są w dużo mniejszym stopniu niż 4głowe, ale nie można powiedzieć że nie są prawie w ogóle rozwiniete.

nie zgadzam się z tobą wogle. u kolarza 2 głowy uda pracuje ledwo ledwo i jest słabo rozwinięty. Znajdz sobie stare krzesło powchodz i poschodz zniego przez 15 minut to zobaczysz co to znaczy pracujący 2 głowy uda.

Tompoz

#44 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 grudzień 2010 - 14:38

Może i nie pracuje jakoś super mocno (nie odczuwasz tego), ale mając silny antagonistyczny mięsień odciążasz ten, który w teorii jest bardziej wykorzystywany. Tak samo jest z plecami i brzuchem. Mając silne plecy i nie trenując mięśni brzucha nie dość, że będziesz nadwyrężał te pierwsze to jeszcze będziesz się garbił, bo same prostowniki na dłuższą metę nie poradzą sobie z kontrolowaniem pozycji. Dlatego wg mnie trzeba kłaść w zimie szczególny nacisk na mięśnie "nie/mniej pracujące" na rowerze. Dwugłowe, tricepsy, klatka piersiowa, powiedzmy brzuch. Zauważyłem to na sobie. Moje pierwsze pół roku na rowerze szosowym po kilku sezonach siłowni przyniosło mi spadek siły "na mięśniach pracujących" o ok. 25-30%, a ich antagonistycznych braciach o ok. 40-50%. Przerażające jak dla mnie. Miałem zamiar się tylko powzmacniać na siłowni tej zimy przez 2-3 miesiące, ale zmieniłem plany i przepracuję cały okres aż do kwietnia.
zdr.

#45 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2010 - 14:44

Może i nie pracuje jakoś super mocno (nie odczuwasz tego), ale mając silny antagonistyczny mięsień odciążasz ten, który w teorii jest bardziej wykorzystywany. Tak samo jest z plecami i brzuchem. Mając silne plecy i nie trenując mięśni brzucha nie dość, że będziesz nadwyrężał te pierwsze to jeszcze będziesz się garbił, bo same prostowniki na dłuższą metę nie poradzą sobie z kontrolowaniem pozycji. Dlatego wg mnie trzeba kłaść w zimie szczególny nacisk na mięśnie "nie/mniej pracujące" na rowerze. Dwugłowe, tricepsy, klatka piersiowa, powiedzmy brzuch. Zauważyłem to na sobie. Moje pierwsze pół roku na rowerze szosowym po kilku sezonach siłowni przyniosło mi spadek siły "na mięśniach pracujących" o ok. 25-30%, a ich antagonistycznych braciach o ok. 40-50%. Przerażające jak dla mnie. Miałem zamiar się tylko powzmacniać na siłowni tej zimy przez 2-3 miesiące, ale zmieniłem plany i przepracuję cały okres aż do kwietnia.
zdr.

masz całkowicei rację z twą wypowiedzią zgadzam się w 300 %

Tompoz

#46 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2010 - 14:53

Niestety nie jadę, rodzina mi się powiększy w marcu/kwietniu i muszę czuwać nad małżonką :-)

Aaaaaa - to gratulować, gratulować ...

#47 Gosc_molu_*

Gosc_molu_*
  • Gość

Napisano 16 grudzień 2010 - 22:05

witam panów (i panie jeśli są) poszukuje konkretnego siłowego planu treningowego na zimę.może ktoś na się i jest w stanie coś takiego ułożyć. Chodzi o konkretne rodzaje ćwiczeń ilości powtórzeń, serie no i najważniejsze wielkości obciążeń. interesuje mnie kolarstwo szosowe.


Za wszelka pomoc będę serdecznie wdzięczny.

pozdrawiam Bartosz

#48 Gosc_molu_*

Gosc_molu_*
  • Gość

Napisano 17 grudzień 2010 - 21:49

nie ukrywam ze kolarstwo a zwłaszcza odpowiedni trening to czarna magia dl mnie. szosówkę mam od połowy sezonu, mam drug i rower zjazdówkę i to na niej głównie jeżdżę, aczkolwiek kodo nie cieszy dobra kondycja i gdy to on ciągnie grupę a nie wącha smrody za kolegami. zrobiłem sobie rolki są w fazie dopieszczenia i mam nadzieje lada moment śmigać po pokoju. a siłkę chce jako podtrzymanie formy przez zimę spalić troszkę tłuszczu itp:)



jestem otwarty na wszelką pomoc a jeśli p.o.s.t ma inny lepszy plan to chętnie się z nim zapoznam

#49 p.o.s.t

p.o.s.t
  • Użytkownik
  • 1474 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 grudzień 2010 - 21:50

przeczytaj:
http://www.sfd.pl/[ART]_Uk%C5%82adamy_w%C5%82asny_plan_treningowy-t526315.html#post10
http://www.sfd.pl/[ART]_Rozgrzewka_w_treningu_si%C5%82owym-t529953.html
http://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych_by_georgu!-t350762.html
http://www.sfd.pl/PR...YCH-t18564.html
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Nie sugeruj się tym, że to niby dla ludzi, którzy chodzą na siłownię.

#50 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 17 grudzień 2010 - 22:03

Bardzo fajnie że podałeś mu te linki , chłopak pójdzie na siłownie oczytany i mądrzejszy a jako przyszły kolarz sprowadzi się wszystko do tego - co powyżej.
Jarek-LT ;-)

#51 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2010 - 08:25

molu, przeczytaj sobie "Biblię treningu kolarza górskiego" Friela, tam jest dokładnie napisane wszystko co powinieneś wiedzieć, i czyta się bajka... wszystkie ćwiczenia, przykłądy, z rysunkami i do tego napisane tak że pochłania się całą więdzę bardzo szybko

Tu masz link do książki w pdf:
http://chomikuj.pl/J...o,267230257.PDF

ale polecałbym kupić książkę

#52 Gosc_molu_*

Gosc_molu_*
  • Gość

Napisano 20 grudzień 2010 - 08:47

[quote name="smoła"]molu, przeczytaj sobie "Biblię treningu kolarza górskiego" Friela, tam jest dokładnie napisane wszystko co powinieneś wiedzieć, i czyta się bajka... wszystkie ćwiczenia, przykłądy, z rysunkami i do tego napisane tak że pochłania się całą więdzę bardzo szybko

Tu masz link do książki w pdf:
http://chomikuj.pl/J...o,267230257.PDF

ale polecałbym kupić książkę


dziękuję bardzo:)

#53 Jarek-LT

Jarek-LT
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • SkądKolberg

Napisano 20 grudzień 2010 - 09:33

Proszę , pozostawiłem samą retorykę , myślę , że teraz będziecie zadowoleni , żadnego własnego doświadczenia nie podsuwam - nie umiecie go przyjąć.
Jarek-LT

#54 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2010 - 15:02

http://www.cos.pl/sw/2010_2/080.pdf

prosty artukuł nie zbyt skomplikowany ale komuś mozę się przydać kto np. nie kuma co to trening obwodowy

Tompoz

#55 jakubruc

jakubruc
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • SkądSopot

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:19

Dzisiaj miałem przyjemność podpatrzyć na siłowni i podpytać jak ćwiczą zawodowcy- Sylwestra Szmyda.
Po pierwsze ćwiczenia siłowe na pakerni stosują przez większość sezonu (poza okresem startowym), a nie tylko zimą.
Sylwek preferuje suwnicę skośną gdzie wykonuje, nie za dużym ciężarem, trzy podejścia po trzy serie, każda po 50 sek. z przerwą 1 minuta i 10 sek. Pomiędzy podejściami 5 minut przerwy, podczas których delikatnie ćwiczy inne mięśnie (górna cz. ciała). Tempo podnoszenia- średnie- nie liczy się ilość tylko czas ćwiczenia. Nogi ugina do połowy (nazwał to kolarskimi ugięciami). Innych ćwiczeń na nogi wcale nie robi:)
Pytałem o innych zawodników- niektórzy robią półprzysiady ze sztangą- w podobny sposób. Są też tacy, którzy dodają ćwiczenia na łydki.
Taki trening różni się w 100% od mojego treningu. Ja stosuję zimą bardzo duże obciążenie, zarówno na górę i dół, przez co łapię 10 kg, które potem muszę zrzucać...

#56 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:27

Dzisiaj miałem przyjemność podpatrzyć na siłowni i podpytać jak ćwiczą zawodowcy- Sylwestra Szmyda.
Po pierwsze ćwiczenia siłowe na pakerni stosują przez większość sezonu (poza okresem startowym), a nie tylko zimą.
Sylwek preferuje suwnicę skośną gdzie wykonuje, nie za dużym ciężarem, trzy podejścia po trzy serie, każda po 50 sek. z przerwą 1 minuta i 10 sek. Pomiędzy podejściami 5 minut przerwy, podczas których delikatnie ćwiczy inne mięśnie (górna cz. ciała). Tempo podnoszenia- średnie- nie liczy się ilość tylko czas ćwiczenia. Nogi ugina do połowy (nazwał to kolarskimi ugięciami). Innych ćwiczeń na nogi wcale nie robi:)
Pytałem o innych zawodników- niektórzy robią półprzysiady ze sztangą- w podobny sposób. Są też tacy, którzy dodają ćwiczenia na łydki.
Taki trening różni się w 100% od mojego treningu. Ja stosuję zimą bardzo duże obciążenie, zarówno na górę i dół, przez co łapię 10 kg, które potem muszę zrzucać...


bardzo fajnie że chciałeś to opisać ale w twym ipisie jest pełno haosu. W tym opisie jest taki haos że nie wiadomo to co robi Sylwek to jest rodzaj treniongu obwodowego czy robi 3 powtórzenia jak trójboista silowy budujący siłe bez wzrostru masy mieśniowej

Tompoz

#57 jakubruc

jakubruc
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • SkądSopot

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:31

TOMPOZ- Ty jako były paker powinieneś to ogarnąć:)
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem...

#58 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 03 styczeń 2011 - 13:45

@jakubruc

Nie podnośmy za wysoko poprzeczki ;)
Dosłownie i w przenośni!

#59 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:18

Dzisiaj miałem przyjemność podpatrzyć na siłowni i podpytać jak ćwiczą zawodowcy- Sylwestra Szmyda.

dzięki za info, ja z kolei wszystko zrozumiałem...

#60 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:23

TOMPOZ- Ty jako były paker powinieneś to ogarnąć:)
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem...


Widzę że paru musze tu nauczyć właściwej terminologii bo nie kumacie z kolega miszą na czele


seria - czyli po prostu ćwiczenie np. 1o powtórzeń ( wycisnięc ) wyciskanie leżąc cieząr 150 kg

powtórzenie - dzwignięcie w danym ćwiczeniu danego cieżaru

podejście - [podchodzi się do cieżaru np. na zawodach przykład cieżarowiec wykonał podejście do ciezaru 200 kg w rwaniu podejście byłó udane badz nie.


reasumujac opisując trening silowy sylwka nie posługuj się konmpletnie mylacym po jeciem podejścia.

tylko posługuj się pojeciami powtórzen serii cwiczen setów itd. itd.

ale nie podejścia.

Tompoz



Dodaj odpowiedź