Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Velo Carpathica" 17.09.2011


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
192 odpowiedzi w tym temacie

#141 RaQ23

RaQ23
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądUstrzyki Dolne

Napisano 17 wrzesień 2011 - 17:31

Aha. Ja raz byłem na początku peletonu (zaszczyt) :D Klasyczna szosa (czarna), niebieska koszulka, czerwony kask.

#142 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2011 - 18:22

moje miejsce: 8 w open mini, 3 w miniA; czas: 4:02; czuję się zadowolony z siebie, bo to pierwszy start w mojej 3-miesięcznej karierze kolarza-amatora :-P szkoda tylko, że nie mogłem się na zjeździe koło sześćdziesiątego kilometra utrzymać w drugiej grupce uciekających (już do końca jechałem sam)... no ale też peleton daleko za mną zdaje się... :mrgreen:

aha no i pozdrawiam wszystkich z którymi się mierzyłem dziś ;-)

#143 Gosc_E-123_*

Gosc_E-123_*
  • Gość

Napisano 17 wrzesień 2011 - 20:54

Drogi Panie organizatorze !
Przyglądam się tym imprezom co roku i z wielkim smutkiem
stwierdzam ,ze z roku na rok jest coraz gorzej :-/
W tym roku "Velo Carpathica to jedna wielka ściema :!: :!: :!:
Myślę,że powinien się Pan zająć organizacją ognisk i festynów wiejskich
a nie imprez sportowych :roll:
Ps.wszystkim startującym gratulacje ;-)

#144 MICHA£_S

MICHA£_S
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 18 wrzesień 2011 - 07:55

Witam wszystkich,

Bardzo dziękuję organizatorom za dobry wyścig, zabawę i żałuję że nie jest częściej organizowany. W porównaniu do maratonów mtb na których jest chaos i bałagan dziwie się mojemu przedmówcy :-/

POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁOŚCI

Czas: 04:09:50h
Dystans: 125 km
Śr. prędkość: 30.59 km/h
Max. pr.: 78,3 km/h

#145 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 wrzesień 2011 - 09:10

E-123, prosimy o rozwinięcie swojej wypowiedzi, bo stwierdzenie "jest coraz gorzej" to nic mi nie mówi, podaj szczegóły i będzie wszystko jasne.

#146 Gosc_E-123_*

Gosc_E-123_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 11:12

meaculpa, a Twoim zdaniem to była organizacja na poziomie?
Zabezpieczenie ze strony Policji,OSP itp,w szczególnie niebezpiecznych miejscach
Większość uczestników olała kiełbaski i poszli się bawić
gdzie indziej a dlaczego,dlatego że organizacja była do niczego.
Klasyfikacja tylko w Open bez podziału na kategorie wiekowe :lol:

#147 Samotnik

Samotnik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądRYMANóW

Napisano 18 wrzesień 2011 - 12:41

No i ten zakręt na mecie :shock: ,gdyby wjechała grupa sprinterska,powiedzmy 20 osób to by była niezła jatka......odpowiedzialność zero.W następnym roku proponuję "masę krytyczną" Krościenko-Barwinek i slalom między Tirem a wozem drabiniastym :roll: no i oczywiście dekorację następnego dnia,co by jak najdłużej zatrzymać uczestników po lokalach noclegowych......interesik się kręci :lol: .....wybaczcie ale takie odniosłem wrażenie :-(
Kiedyś ścigałem się we Włoszech gdzie czułem się naprawdę bezpiecznie :oops:

#148 Gosc_E-123_*

Gosc_E-123_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 13:07

no i oczywiście dekorację następnego dnia,co by jak najdłużej zatrzymać uczestników po lokalach noclegowych......interesik się kręci :lol: .....wybaczcie ale takie odniosłem wrażenie :-(

to nie tylko Twoje wrażenie Samotnik, takich osób jest więcej
a jeśli chodzi o dekorację to każdy we własnym zakresie
jakiś dyplomik sobie powinien przygotować,organizator chociaż
jako pamiątkę z Velo Carpathica mógł medale z masy solnej
zrobić ;-)

#149 M³ody

M³ody
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądSkarżysko

Napisano 18 wrzesień 2011 - 15:21

moje miejsce: 8 w open mini, 3 w miniA; czas: 4:02; czuję się zadowolony z siebie, bo to pierwszy start w mojej 3-miesięcznej karierze kolarza-amatora :-P szkoda tylko, że nie mogłem się na zjeździe koło sześćdziesiątego kilometra utrzymać w drugiej grupce uciekających (już do końca jechałem sam)... no ale też peleton daleko za mną zdaje się... :mrgreen:

aha no i pozdrawiam wszystkich z którymi się mierzyłem dziś ;-)


8 w open być nie mogłeś, gdyż 8 byłem ja z czasem 4 minuty lepszy ;-) - Polecam jeździć więcej w grupie, jechałem na zmianie tuż za Tobą i momentami było blisko kraksy ( właśnie zjazd 50-60km ).

Tak więc 8 - open 2 w kat. M - gdyby nie idiotyczny zakręt na metę ( finiszowałem z 4 - osobowej grupy z lewej strony, kolega w ubraniu cervelo nie wyrobił się zakręt a jechaliśmy równo, zawrót i dopiero w bramkę ) byłoby - 5/6 open i 1 w M. No cóż, wyścig całkiem udany od początku w czubie ( biały strój Pro - Cycling, czerwone Pinarello ), trochę brakowało mi km wyścigowych i na podjazdach dłuższych jak 1,5km - miałem kryzysy - tak była nawet szansa na dojazd w 1 grupie :-| Na krótkich "hopkach", płaskim i zjazdach ( o dziwo ) czułem się bardzo dobrze, jednak kiedy trzeba było jechac pod góre dłuższy odcnek to walczyłem o przetrwanie :mrgreen: Od 100-105 km cała nasza 4 starała się jedynie dojechać do mety - zmian prawie nie było, wszyscy mieli nadzieję, że pozostała 3 nie odjedzie ( przynajmniej tak mi się wydawało ;-) )

Z danych:
Dystans - 127km ( :evil: )
Średnia - 32,05 ( tak mi podali z Ultima Sport ) ;-)

Aero - gratuluję formy - dołożyliście nam 3 minuty ( jak dla mnie tylko ;-) ) - raz próbowałem skoczyć za Twoim kolegą w T-mobile ( ok 18 km - pod lekką hopkę ), ale jak tylko do niego doskoczyłem i przycisnął poczułem że 100km takim tempem to nie ujadę i sięgnąłem po batona ;-)

#150 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 15:44

8 w open być nie mogłeś, gdyż 8 byłem ja z czasem 4 minuty lepszy

takiego dostałem sms-a od ultimy...
Młody, gdybyś mógł mi napisać co złego robiłem (bo nie wątpię, że brakuje mi doświadczenia), to byłbym wdzięczny:-)

#151 bradi

bradi
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 wrzesień 2011 - 16:09

Pragnę podziękować Adamowi (nr 38) i Izie (nr 16) za dętkę pożyczoną na trasie. Dzięki Wam mogłem ukończyć wyścig! Mam nadzieję że nie mieliście potem problemów. Nie mogłem was znaleźć na mecie, ale jeśli trafi się kiedyś okazja, na pewno się odwdzięczę :)

#152 pawel1983pl

pawel1983pl
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Napisano 18 wrzesień 2011 - 16:55

Organizacja była super, wszystko oznaczone dobrze i elektroniczny pomiar czasu. Ognisko, też było dobrym pomysłem:-) Dekoracja była o właściwym czasie, nie każdy przyjechał po pięciu godzinach.
Mnie się podobało, ale zawsze się znajdą osoby którym coś nie pasuje.
Dziękuję organizatorom za wspaniałą imprezę:-)

#153 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 17:15

Organizacja ssie i każdy to potwierdzi, kto uczestniczył kiedykolwiek w innych maratonach:
- od początku same pomyłki, o wszystko należało pytać z własnej inicjatywy (co mnie już dobiło, to że czekałem na pakiet startowy w "Olimpie" jak to pisało na stronie i p. Plamowski na forum, a panienki siedziały sobie na rynku)
- beznadziejny support ze strony Policji/OSP jak E-123 pisał/a, jadąc w 4 os. grupie nieraz było niebezpiecznie, dla przykładu na moim finiszu jakaś baba przechodziła przez jezdnię
- do szału doprowadziła mnie meta, zero wyobraźni... nie mówiąc o tym że przez ten zakręt oddałem 1. miejsce
- ktoś mógłby się zaangażować i wydrukować marne dyplomy, nie wspominając już o koszulkach...

Mimo wszystko klimat Bieszczad jest niepowtarzalny, warto tu wrócić za rok :)

Btw. robił ktoś w ogóle jakieś zdjęcia na trasie?

#154 Gosc_Edward86_*

Gosc_Edward86_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 17:50

Organizacja marna,jak można nie zabezpieczyć takiej trasy (szczególnie ten dłuższy etap)gdzie do kolizji doszłoby kilka razy.Gdzie były jakieś zabezpieczenia?Meta to juz porażka całkowita -bez wyobraźni.Ale organizator wieczorkiem dumnie spożywał sobie piwko

#155 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 wrzesień 2011 - 18:59

Ja bym się tak orga nie czepiał. To była amatorska impreza . Organizowana w ruchu otwartym i bez nacisku na ściganie. Sam Krzysiek to wyraźnie napisał i do czego się raczyłem przyczepić.
Plusem dużym był pomiar czasu i start wspólny. Jak wiecie na niewielu wyścigach amatorskich mamy to do dyspozycji tak elegancko podane wyniki.
Policja była i zrobiła co do niej należało, wyholowała nas za miasto i z tego co pamiętam to do Ustrzyk Górnych wszyscy jechali sobie w peletonie.
Dla obdarzonych krótko pamięcią przypomnę Ustroń gdzie nas po wspólnym starcie zatrzymano i dzielono na grupy. Kto był to wie co się tam działo.

Dla mnie bardziej problematyczna była baza socjalna, która w taj cenie skutecznie nas zniechęciła do zostania na wieczór.Choć i tu bardziej żal mam do siebie że nie dopytałem jakie będą warunki i czy z posiłkami nie będzie problemu.

#156 wojszcz

wojszcz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądZamośĆ

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:35

Dołączona grafika

Szukać się koledzy :) Fajna fota tylko szkoda, że zasłoniłem kolegę z azymutu.

#157 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:39

Organizacja marna,jak można nie zabezpieczyć takiej trasy (szczególnie ten dłuższy etap)gdzie do kolizji doszłoby kilka razy.Gdzie były jakieś zabezpieczenia?Meta to juz porażka całkowita -bez wyobraźni.Ale organizator wieczorkiem dumnie spożywał sobie piwko


W takim razie czego wy oczekiwaliście?? Wiem, ze fajnie by bylo zjeżdżać z połonin przy zamkniętym ruchu 90km/h, ale to nie te koszty, nie ten charakter imprezy i nie ten poziom zawodników. Osobiście byłem 12 na mini, z czasem 4:12:22. Jestem zadowolony, choć mogło być 9 miejsce; łańcuch spadł mi w beznadziejnym miejscu :-/ Co do finiszu to chyba było tłumaczone, jak wjeżdżamy na metę?? Ktoś pisał, że skończył pod balonami... rzeczywiście mogła być jakaś kreska na ziemi. Generalnie nie mam zastrzeżeń co do organizacji ;)

Młody Zapamiętaj raz na zawsze: bikemap zaniża długość trasy o jakieś 2% (wszyscy zapamiętajcie :P)

#158 M³ody

M³ody
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądSkarżysko

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:53

Obrazek

Szukać się koledzy :) Fajna fota tylko szkoda, że zasłoniłem kolegę z azymutu.


Tak znaleźlismy się - akurat obijam się na końcu jakoś :mrgreen:

Ty jechałeś w tym stroju cervelo ? Fajny finisz - szkoda, że nie skręciliśmy na prawo :lol:

#159 wojszcz

wojszcz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądZamośĆ

Napisano 18 wrzesień 2011 - 19:58

Taa, niezłe jaja, jak ktoś to nagrał to warto wrzucić na youtuba, byłoby sporo oglądnięć :D

#160 RaQ23

RaQ23
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądUstrzyki Dolne

Napisano 18 wrzesień 2011 - 20:21

wojszcz, który to kilometr na zdjęciu?