Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#2101 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 październik 2020 - 12:09

Niestety, jeśli nie załapie się na szkodę całkowitą, to ędą mu przysługiwały nowe drzwi i szybka. Lakierowanie 1 elementu to jakieś 500zł. Do tego robocizna z przekładką i wynajem auta zastępczego na czas naprawy.

 

Kiedyś, żeby komuś ułatwić wyjazd podjechałem trochę za bliski do auta przede mną. Z mojej winy była centymetrowa ryska na zderzaku seata. Poszło to z mojego oc a kosztorys opierał na ponad 2,5tys zł.



#2102 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:17

Dlatego że cały element od razu się lakieruje i opcjonalnie wymienia, przynajmniej w ASO.



#2103 vvojt

vvojt
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:28

Niestety, jeśli nie załapie się na szkodę całkowitą, to ędą mu przysługiwały nowe drzwi i szybka. Lakierowanie 1 elementu to jakieś 500zł. Do tego robocizna z przekładką i wynajem auta zastępczego na czas naprawy.

 

Kiedyś, żeby komuś ułatwić wyjazd podjechałem trochę za bliski do auta przede mną. Z mojej winy była centymetrowa ryska na zderzaku seata. Poszło to z mojego oc a kosztorys opierał na ponad 2,5tys zł.

No dobrze ale kto to wycenia ? I dlaczego mnie nie poinformowano przed naprawą jakieś oględziny czy coś. To nie było zdarzenie dwóch aut. Gdzie się wysiada z samochodu i patrzy na uszkodzenia. Ja jak rozmawiałem z policja cały czas myślałem czy mam zbite czy złamane.biodro to było dla mnie najważniejsze. Dlatego machnąłem  ręką na ten mandat. Zapytałem tylko czy obaj Panowie policjanci będą w sądzie stwierdzili że oczywiście. Więc bez gadania podpisałem.Miałem już dość stać tam i moknąć. I teraz co Ja z Panem kierowcą kontaktu nie mam. On może robić cuda z tym autem a ja mam mu kiedyś za to zapłacić. To nie był eksponat tyle wiem. Wiem też jak działają mechanicy i jak potrafią remontować na ubezpieczenie.

 

W czasie gdy to pisałem :)

Pan się zgłosił na wskazany adres z samochodem. Szczegółów nie znam ale podobno więcej uszkodzeń nie było teraz zostaje naprawić szkodę i jeśli biodro pozwoli szybko zapomnieć.Wraca wiara w ludzi i ich uczciwość !!!

Dziękuję wszystkim za uwagę :)



#2104 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:42

No tak, zasadniczo Ty nie uczestniczysz wcale w procesie wyliczania szkody, nie uczestniczysz w procesie naprawy także. Twoje uczestnictwo kończy się na podpisaniu mandatu (czyt. przyznaniu się do winy), opcjonalnie ubezpieczyciel może Cię jeszcze dopytać o formularz, gdzie wypełnisz jak to wyglądało z Twojej perspektywy, ale z doświadczenia wiem, że to nie jest regułą.

 

Natomiast fakt niespisania przez kierującego z Tobą standardowego dokumentu dla ubezpieczyciela raczej oznacza, że nie będzie ubezpieczycieli do tego angażował - więc ponownie - bez paniki :P.



#2105 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 23 październik 2020 - 12:47

Jeśli masz ubezpieczenie domu/mieszkania  - sprawdź sobie ubezpieczenie OC w zyciu prywatnym o ile mi dobrze wiadomo w PZU masz to jako procent sumy ubezpieczenia. Swoją drogą ja wykupuję na sezon za około stówkę tzw OC rowerzysty na wartość chyba 20-30 tys, chroni mnie to dosyć dobrze, nawet jak na ustawce bym komuś krzywdę z rowerem wyrządził. Co do samej wyceny, miełm 10 lat temu sytuację że pod blokiem kobitka puściła sprzęgło mając auto na biegu skoczyło jej auto wpadło w moje i moje wepchnęło na kolejne, po aucie nei było nic widać, ale ze było to auto na gwarancji to trafiło do ASO, tam szkodę wycenili na 6 tys złotych, gdyż trzeba było wymienic oba zderzaki na oryginalne, w obu zerwane były plastikowe zaczepy. Innym razem kolega cofnął Toyotą Yaris w betonowy śmietnik .... koszt naprwy 10 tysięcy. 



#2106 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 23 październik 2020 - 12:57

To jak już dyskutujemy o tym ile co może kosztować, to u mnie zeszłej zimy wymiana przedniej szyby (kamyczek na autostradzie) z wypożyczeniem samochodu zastępczego na tydzień zamknęła się w okolicy 4500zł. Auto ma już 3 lata na karku, całość wykonana w ASO bo i gwarancja nadal trwa.

 

Cena nieco podbita pewnie przez przedni radar z aktywnym tempomatem, podobno po każdym takim zdarzeniu muszą go na nowo kalibrować itd. Acz szyba żadna cudowna, bez podgrzewania i innych bajerów :(.



#2107 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 styczeń 2021 - 11:40

Taka przykra informacja, wprawdzie nie w Polsce na drodze, a we Włoszech. 

Zastanawia mnie jedna kwestia, czy zawodowi kolarze jak jadą sobie na trening. Nie mają za swoimi plecami wozu technicznego który pełni funkcję asekuracyjną przed tego typu sytuacjami, i jednocześnie ma dla kolarzy zapas żywności/wody? 

 

 

Podczas sobotniego treningu w przygotowujących się do sezonu zawodników grupy Bora-hansgrohe wjechał samochód. U dwóch z trójki kolarzy, którzy trafili do szpitala, lekarze stwierdzili złamania kręgosłupa. Pozostali odnieśli lżejsze obrażenia.

źródło

https://eurosport.tv...wo,1045650.html

 

 



#2108 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 12:17

Mają wóz , ale czesto uderzenia są z przodu lub z boku.

Ile juz bylo takich przypadkow? Mnostwo.



#2109 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 18 styczeń 2021 - 18:14

Nie zawsze na treningach mają wozy. Kiedyś będąc na Stelvio spotkałem Majkę z Poliańskim, jechali we dwóch bez wozu technicznego.



#2110 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 15:07

Nie zawsze na treningach mają wozy. Kiedyś będąc na Stelvio spotkałem Majkę z Poliańskim, jechali we dwóch bez wozu technicznego.

 

Na treningach oczywiscie nie, ale teraz sa campy druzynowe.

Do tego nowe stroje, czesto nowe rowery, kazda z druzyn organizuje dzien dla mediow.

 

W czasach mediow spolecznosciowych (intagrama, facebooka czy stravy) naprawde mozna zoabczyc jak wyglada od kuchni. I wieleokrotnie teraz widac samochody druzynowe za chlopakami.

 

Zreszta takie wypadki jak ten powyzej nie sa niczym nowym, kilka lat temu druzyne Gianta (obecny sunweb/dsm) skasowala babka z Anglii wjezdzajac w nich od przodu.



#2111 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 luty 2021 - 07:40

Ostatnie wpisy "plotkarskie" przeniosłem do Plotki kolarskie. Jako, że wpisy w temacie Marka Konwy mało mają wspólnego z tematem tego wątku, to jeśli chcecie poplotkować (nie tylko na ten temat) to zapraszam do lokalnego pudelka.


  • Marcin321 i artho lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2112 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:50

jak mi jeszcze raz ktoś wspomni że na koniec kwietnia nadciaga arktyczny front, a z drugiej strony usłyszę coś o globalnym ociepleniu to pani negocjowalnego afektu jednych i drugich żywcem uduszę
 
mam urlop next week, chcę słońce i min. 20st!!!!!!!  :angry: i suche single!!! a nie biegówki..  <_<

  • artho lubi to

#2113 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 21 kwiecień 2021 - 22:07

Klimat i pogoda to jednak różne terminy. Co nie znaczy, że bym w końcu której z szos po dworze nie poganiał :)
  • lupus lubi to

#2114 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 22 kwiecień 2021 - 02:30


jak mi jeszcze raz ktoś wspomni że na koniec kwietnia nadciaga arktyczny front, a z drugiej strony usłyszę coś o globalnym ociepleniu to pani negocjowalnego afektu jednych i drugich żywcem uduszę

mam urlop next week, chcę słońce i min. 20st!!!!!!! :angry: i suche single!!! a nie biegówki.. <_<

Nie narzekaj u mnie 4dni temu dopiero śnieg stopniał :-) Za dwa tygodnie również mam krótki urlop. Rozwiązanie takie że pakuję codziennie rower i jade za Kraków aby mieć 20st C bo u mnie na być w maju max 12st C
  • artho lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#2115 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 05:33

W tamtym roku przynajmniej kwiecień się udał. W tym roku póki co jest miernie, nadzieja w maju. W połowie miesiąca planuje dalszy wypad i byłoby miło gdyby się udał. Już nie mówię o utopii 20°C, ale chociaż sucho i okolice 10. ;)

#2116 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2021 - 06:37

W 2020 przejechałem w kwietniu 1150km / 40h. Teraz mam 660km / 25h, czyli jazdy zapewne będzie mniej niż rok temu (ale coś tam jeszcze biegam). Sprawdziłem jazdę z 21.04 rok temu - 12 stopni, start o 17. Wczoraj 11 stopni - start o 18, jechałem w letnich ciuchach + rękawki i nogawki. Dla mnie kwiecień jak kwiecień - przynajmniej na Mazowszu :)

#2117 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 kwiecień 2021 - 06:47

Przeglądając zdjęcia z ostatnich lat, to faktycznie kwiecień (czy nawet i marzec) były zdecydowanie bardziej aktywne niż w tym roku.

 

Ale, szczerze, to wolę, żeby było chłodniej wiosną, niż ciepło i przymrozki, a w efekcie większość kwiatów na drzewach owocowych wymarza jak w poprzednich latach. Brzoskwinie u mnie już kwitną i może choć w tym roku nie wymarzną (jak i reszta drzew owocowych). 

A jeździć można i przy takiej temperaturze jak w ostatnich dniach (całkiem ciepło), czy nawet w okolicach dychy jak w prognozie na cały następny tydzień. Wolę kilkanaście stopni, niż trzydzieści parę na asfalcie jak w środku lata ;)

 

Z drugiej strony i tak po miesiącu chorobowego covidowego plus zapalenie oskrzeli (a raczej odwrotnie, tylko leczyć zapalenie oskrzeli raczyli dopiero, jak izolacja minie - szlag by ich trafił...) z wydajnością jestem mocno do tyłu i pozostaje powoli przyzwyczajać organizm do wysiłku. A w tym taka pogoda nie przeszkadza, bo i tak jak pizga i leje, to chomik i lecę po netfixie...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2118 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2021 - 07:41

Chłopaki ja to wszystko rozumiem. Tylko że od listopada 2019 mam wreszcie 10 dni wolnego od pracy i chciałem to jakoś fajnie wykorzystać. Już pies ganiał że nie można za granicę ale przynajmniej w naszym kraju pojeździć fajnych okolicznościach przyrody...

Mialo byc tydzien pozniej ale moj klient przesunał golive a marca na maj no i po starcie projektu nie bede mial szans na wolne. Ech...

#2119 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 22 kwiecień 2021 - 07:47

To wsiadaj w samochód rower do środka i udaj się w rejon gdzie prognozy będą optymistyczne.


  • Prozor, Marcin321 i artho lubią to

Facebuk i  YT  Strava


#2120 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 09:04

I tak macie lepiej niz u nas na Poludniu.

Nie dosc, ze snieg ostatnio znowu sypal, to jeszcze w wielu miejscach potoki w poprzek drogi.

 

Do tego ostatnie poltora tygodnia glownie leje , jedyny cieply dzis byl w zasadzie wczoraj w srodku tygodnia, a weekend znowu chlodny.

 

Jedz tam jak pisze Mandfred. Sprawdzaj pogode i uderzaj.

 





Dodaj odpowiedź