Skocz do zawartości


Suplementacja w kolarstwie


667 odpowiedzi w tym temacie

#561 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 sierpień 2016 - 22:12

Hehe... chyba by sobie tyłek smarował, albo odciski na palcach od pilota. Ruchu unika, bo twierdzi, że w związku ze starością ma takie zwyrodnienia, że ruszać się mu ciężko. Żeby było jasne - jest "aż" 7 lat starszy ode mnie. Oj, wkrótce czeka mnie starość... chyba wkrótce wymienię trenażer na balkonik :)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#562 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 18 sierpień 2016 - 07:39

Ale balkonik z tarczówkami?😉😁

#563 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 18 sierpień 2016 - 10:34

Winstrol, też dla koni występuje, ludzie biorą i chwalą ;)

#564 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2016 - 19:54

Koledzy czy to naprawdę taka rewelacja to "dextro energy" czy w postaci żeli lub tabletek naprawdę daje szybszą energię podczas treningu ?



#565 lukasz318

lukasz318
  • Użytkownik
  • 883 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 23:18

Piłem razem z żoną ten magnez z Olimpu
Bo niby potrzebny i smaczny praktycznie codziennie przez ok 4mies zrobiłem badania i poziom magnezu poniżej normy:)
  • Silver Surfer, Arni i mikroos lubią to

#566 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 19:40

Koledzy czy to naprawdę taka rewelacja to "dextro energy" czy w postaci żeli lub tabletek naprawdę daje szybszą energię podczas treningu ?

To jest glukoza tylko że łańcuch skręca w inną stronę,  a wchłania się bezpośrednio w jelicie. Więc jest najszybsza i najlepsza postać energii, oczywiści pod warunkiem spożycia bez tłuszczu i białka.



#567 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 21:05

Piłem razem z żoną ten magnez z Olimpu
Bo niby potrzebny i smaczny praktycznie codziennie przez ok 4mies zrobiłem badania i poziom magnezu poniżej normy:)

Olimp? Ehm...

 

Parę lat temu była afera, że magnez w suplementach diety obok magnezu nawet nie leżał. Różne produkty, wspólny importer, itd. 

 

Regularnie oddając krew co jakiś czas mam braki żelaza. Nigdy mi jeszcze lekarz nie polecił suplementu diety. Zawsze twierdzi, że przede wszystkim szukać w żywności, a jak już chce się wspierać czymś dodatkowym to polecił mi Floradix.

Generalnie produkt o tyle dobry, że zawsze po cyklu mam mega poziom żelaza.

Jest również wersja z magnezem. Spróbuj, ciekaw jestem wyników badań. 



#568 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2016 - 04:14

Olimp? Ehm...

Parę lat temu była afera, że magnez w suplementach diety obok magnezu nawet nie leżał. Różne produkty, wspólny importer, itd.

Regularnie oddając krew co jakiś czas mam braki żelaza. Nigdy mi jeszcze lekarz nie polecił suplementu diety. Zawsze twierdzi, że przede wszystkim szukać w żywności, a jak już chce się wspierać czymś dodatkowym to polecił mi Floradix.
Generalnie produkt o tyle dobry, że zawsze po cyklu mam mega poziom żelaza.
Jest również wersja z magnezem. Spróbuj, ciekaw jestem wyników badań.

to w końcu polecił czy nie polecił? :P Floradix to suplement diety

#569 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 21 sierpień 2016 - 15:12

to w końcu polecił czy nie polecił? :P Floradix to suplement diety


Może chodzi o to że to związki organicze a nie syntetyczne.

 

 

 

Składniki

Roztwór wodny (54%) z: marchwi, pokrzywy, szpinaku, korzenia perzu, popru, alg oceanicznych, kwaiatu malwy afrykańskiej
Kompozycja koncentratów soków owocowych (29,4%) z: gruszki, winogron, czarnej porzeczki. Wiśni, jabłek, pomarańczy, buraków, cytryny, wyciągu z owoców cleba świętojańskiego.
Wyciąg z drożdzy, miód, wyciąg wodny z dzikiej róży zwierający 4% witaminę C, żelazo, ekstrakt z kiełków pszenicy, witamina C,tiamina, aromat naturalny, ryboflawina, witamina B6 i B12

Coś jak zakonserwowane naturalne jedzenie :)
Lepiej wchłanialne i mniej obciążające organizm.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#570 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2016 - 16:48

Olimp chyba też ma takie cuda :P a nawet składowo kładące na łopatki ww ;)

#571 szosowiec_pro

szosowiec_pro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:21

Piłem razem z żoną ten magnez z Olimpu
Bo niby potrzebny i smaczny praktycznie codziennie przez ok 4mies zrobiłem badania i poziom magnezu poniżej normy:)

Tak to jest z niestety większością suplementów... 



#572 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2016 - 15:24

Jak dla mnie magnez obok kreatyny i beta alaniny należy akurat do tej mniejszości :P

#573 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 29 sierpień 2016 - 18:11

Jak dla mnie magnez obok kreatyny i beta alaniny należy akurat do tej mniejszości :P

 

Wymieniłeś jedyne dwa dobrze przebadane i działające suplementy :)

Mimo wszystko i tak nie warte ceny :)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#574 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 sierpień 2016 - 07:00

A ja zawsze, gdy napiję się beta alaniny, czuję takie swędzenie, że cisnę jak głupi. Dobra rzecz.



#575 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 sierpień 2016 - 07:41

Ty ciśniesz i bez BA :)

A BA swędzi przy jednorazowych (zbyt) dużych dawkach, z drugiej strony tuż przed wyścigiem to nie ma większego znaczenia ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#576 Filip987

Filip987
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądSopot

Napisano 22 wrzesień 2016 - 22:30

Tak się zastanawiam nad jakimś suplementem. Brał ktoś z Was l-arginine?



#577 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 06:13

Tak się zastanawiam nad jakimś suplementem. Brał ktoś z Was l-arginine?

Ogólnie to odradzam suple bo to nabijanie ludzi w butelkę. Suple działają w skali około 1%(chyba że występują drastyczne niedobory danej substancji) co przy normalnej diecie (nawet fast foodowej) nie ma prawa się zdarzyć. 

Teraz uwaga. Przykład argininy to jest spoko rzecz na migreny. Rzeczywiście kiedy mam mieć ból głowy zapodanie dawki na czczo  40g!!!!(zalecana 3-6) pozwala mi uniknąć bólu. Czemu dawka tak duża? bo białka typu arginina,- karnityna lub kolagen ulegają metabolizacji do prostszych związków.Krótko mówiąc jak zapodacie sobie kolagen to nie ma to jakiegokolwiek wpływu na wasze stawy czy skórę, lepiej zapodać zastrzyk lub maść(skóra).Kolejny aspekt to zamiast argininy lepiej sobie zapodać cytrulinę a tak  ogólnie to po co w kolarstwie pompa mięśniowa? 

Jedyne co można rozważać do stosowania to substytuty jedzenia, białko, żele energetyczne itp. Czasami się przydaję bo łatwiej zapodać żel niż jeść torebkę ryżu podczas jazdy(chociaż jak ktoś się nie ściga to lepiej się zatrzymać i zjeść ten ryż niż ładować jakieś żele).

Zainwestuj sobie w VIT C(3-4g) i D3(2000+) w potężnych dawkach, to rzeczywiście działa w zauważalnym stopniu. 

I jeszcze jedno, nie pytaj innych co sądzą o suplemencie bo każdy jest inny. 1sze co to robisz badanie i patrzysz czego Ci brakuje i dopiero pod siebie dobierasz ewentualnie jakieś suple.



#578 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:09

Tak się zastanawiam nad jakimś suplementem. Brał ktoś z Was l-arginine?

To już lepiej kup sobie białko WPC, które ma to w składzie.

 

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie po co chcesz suple, a potem można pomyśleć. Na rynku jest bardzo mało skutecznych suplementów. Z popularnych działających (legalnych) to min. kofeina, kreatyna i białko w proszku.



#579 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:10

Nielegalne substancje to w większości leki, a nie suplementy. BTW nielegalne właśnie dlatego, że mają udowodnione działanie :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#580 Robertson

Robertson
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 14:10

Nielegalne substancje to w większości leki, a nie suplementy. BTW nielegalne właśnie dlatego, że mają udowodnione działanie :D

Krótko mówiąc nie kupi nic co warto kupić bez recepty :)





Dodaj odpowiedź