Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcze w szosie ?


2153 odpowiedzi w tym temacie

#1281 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwiec 2018 - 08:59

Żadnej litości dla angielskiego.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1282 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 09:24

To znaczy?

#1283 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 09:33

Powiedzcie mi, ktorzy jeżdzicie na tarczach, macie problemy z ocieraniem, ustawianiem zaciskow, biciem itp? Mam takie doswiadczenie z mtb ale to jeszcze czasy sprzed sztywnych osi itp.

 

Od 20 lat jeżdżę na hamulcach Shimano ze zwykła szpilką i nigdy nie miałem takich problemów.A był taki czas ,że koła zdejmowałem po kilkadziesiąt razy w sezonie.



#1284 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:07

To znaczy?

Jak to co :D żyjemy w Polsce i taki język tu obowiązuje, angielskiego nie każdy się uczy i nie ma obowiązku znać nawet podstaw. Niech sobie kaleczy język imperialistów jak chce. Nie widzę powodu by język kraju który który wykorzystywał inne zasługiwał na jakiś większy szacunek.

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1285 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 11:57

Nie znam polskiego słowa na vbreaki

#1286 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:13

v-ki fałki ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1287 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 12:29

Nie litery v w polskim alfabecie...

#1288 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:58

Jak to co :D żyjemy w Polsce i taki język tu obowiązuje, angielskiego nie każdy się uczy i nie ma obowiązku znać nawet podstaw. Niech sobie kaleczy język imperialistów jak chce. Nie widzę powodu by język kraju który który wykorzystywał inne zasługiwał na jakiś większy szacunek.


Jeśli ktoś decyduje się czegoś używać- w tym przypadku obcych słów - niech używa ich poprawnie. Jeśli nie chce - może używać polskich odpowiedników.

#1289 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:15

Czepiacie się angielskiego, a wielu użytkowników tego forum wciąż nagminnie myli polskie "także" z "tak że" i jakoś nie zauważyłem, by ktoś to poprawiał (a mi się już nie chce).

Od tej pory zero tolerancji dla "także" użytego w znaczeniu "a zatem",  "więc".

http://jaktopowiedzi...tak-ze-i-takze/

 

 


  • przegibek lubi to

#1290 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:04

Czyli mamy na forum już policję od: torebek podsiodłowych, mostków, podkładek pod mostkiem i teraz od języka polskiego 😁😁😁

#1291 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:27

Tobo, jak jest prawnie?

#1292 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:27

"poprawnie"

#1293 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:51

Czyli mamy na forum już policję od: torebek podsiodłowych, mostków, podkładek pod mostkiem i teraz od języka polskiego 😁😁😁

angielskiego :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1294 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwiec 2018 - 15:54

Jeśli ktoś decyduje się czegoś używać- w tym przypadku obcych słów - niech używa ich poprawnie. Jeśli nie chce - może używać polskich odpowiedników.

No najlepiej jak ktoś się decyduje coś robić niech robi to poprawnie. Ale nie wiem czy słowa pochodzenia angielskiego zasługują aż na taką uwagę. Chętnie zobaczę jak anglojęzyczni radzą sobie z językiem polskim.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1295 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 25 czerwiec 2018 - 16:59

Czepiacie się angielskiego, a wielu użytkowników tego forum wciąż nagminnie myli polskie "także" z "tak że" i jakoś nie zauważyłem, by ktoś to poprawiał (a mi się już nie chce).

Od tej pory zero tolerancji dla "także" użytego w znaczeniu "a zatem",  "więc".

http://jaktopowiedzi...tak-ze-i-takze/

Dzięki tego akurat nie znałem tak, że bardzo Ci dziękuje za lekcje.

Jeśli chodzi o hamulce pisane jako przerwa to cóż, pozdro dla kumatych, i trzeba z tym jakoś żyć. Nie wydaje mi się, aby "grammar nazi" byli potrzebni na polskim forum. Jednakże takie gafy na stronie oficjalnego dystrybutora w Polsce, to więcej niż słabe.



#1296 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 17:38

Do wszystkich językowych policjantów - pędźcie bizony.

Wiecie ile jest w j.polskim wyrazów obcego pochodzenia? Może „elektrostatyczny” albo „akustyka” też macie zamiar pisać w zgodzie z oryginałem? Język ewoluuje, w dzisiejszych czasach w zasadzie gna na łeb na szyję, nie powstrzymacie tego, deal with it. Wszyscy i tak przecież wiedzą o co chodzi.


#1297 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2018 - 22:07

Tu nie chodzi o wyraz obcego pochodzenia. Tylko o błędnym użyciu. Z hebla robi się przerwa. I niech język ewoluuje tylko ewolucja nie polega (chyba) na używaniu słów błędnych a jedynie zmiennych. Ja nie mam nic przeciwko temu.
  • gorky lubi to

#1298 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 07:33

Czepiacie się angielskiego, a wielu użytkowników tego forum wciąż nagminnie myli polskie "także" z "tak że" i jakoś nie zauważyłem, by ktoś to poprawiał (a mi się już nie chce).

 

Mi też już się nie chce, to prawdziwa plaga. Te błędy mają tez swoje zalety: od razu widać czyje zdanie na dowolny temat jest dla mnie niewiele warte.

 

Nie oszukujmy się - to nie jest forum intelektualistów, myślę że przygniatająca większość użytkowników tego forum zaniża krajową średnią  czytelnictwa, równą i tak żenującemu wynikowi 0,5 książki na rok. Wystarczy wejść na dowolne forum dotyczące tematów wymagających pracy umysłu i widać jaka jest różnica w umiejętności posługiwania się językiem polskim...

 

No i tam też nikt nie ma specjalnego tematu w którym może epatować setkami zdjęć siebie samego w lajkrze :)))

 

 


  • haem lubi to

#1299 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 08:07

No i dalej nikt nie powiedział jak po polsku powiedzieć "vbreakach". Może nikt nie wie? ;)

#1300 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 09:17

Hamulce typu V



Dodaj odpowiedź