Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka woda do picia


182 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_michaelk_*

Gosc_michaelk_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2007 - 17:09

[Glukoza to nie czasem cukier prosty który tylko daje kopa? Nie ma jakiś cukrów złożonych w proszku? No oprócz odżywek typu CARBO.


Jest taki jeden produkt!!
Pakowany jest po 1kg i jest w proszku albo kostach.
Mozesz go nabyc w kazdym sklepie spozywczym.
Nazywa sie cukier - czyli sacharoza!

#42 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2007 - 18:35

michaelk, chyba trudno jest później domyć mleko z bidona :-(

Co do sacharozy to w tesko widziałem też fruktozę w proszku ;-)

#43 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2007 - 18:53

Dziś zastosowałem się do porady sp0097jg, tzn piłem wodę z cytryną i miodem. Jestem naprawdę zaskoczony bo pół litra starczyło mi na 101 km (oczywiście do tego wspomagacze typu mars, snickers i twix). Ponadto znalazłem jeszcze jedno genialne zastosowanie tego napoju, mianowicie trochę dziś wiało a mnie ubranego na krótko po jakimś ostrzejszym odcinku dopadł ból gardła. Po kilku łykach dosłownie całkiem minął, aż byłem zaskoczony. Polecam taki napój, pozdro!

#44 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 sierpień 2007 - 07:03

mleko jako napoj? :shock:

gratuluje humoru albo pomyslowosci.
;-)

#45 Gosc_pepelito_*

Gosc_pepelito_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2007 - 20:39

A ja pije wodę delikatesy centrum Gazowana. za 0,85zł. Albo gotowana.

#46 Gosc_Sedziol_*

Gosc_Sedziol_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2007 - 15:21

Witam jestem nowy, ale podczepiam się pod temat. Jeśli chodzi o mnie to w trakcie jazdy w jednym bidonie znajduje się Isostar, w drugim zwykła woda. Wcześniej jeździłem na "samej wodzie" jednak odradzam. Szczególnie przy intensywnym wysiłku, kiedy z organizmu wypłukiwane są minarały : magnez i potas, oraz duże ilości glikogenu ( strefa baztlenowa ). Więc jako dobrą radę polecam zainwestować 35 zł - 400 g Isostar. Innych wynalazków jak Iso - podobnych nie polecam, są tańsze, ale ... śladowe ilości magnezu i potasu w porównaniu z Isostarem. To na tyle 8-)

PS. Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako kryptoreklamy tegoż produktu :mrgreen:

#47 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 04 wrzesień 2007 - 09:22

Problem tylko jest taki, że isostar wychodzi 7pln[przy cenie 35 pln za pojemnik]/litr+koszt wody ok 1,50 = 8,50 za 1l izotonika...lekka przesada moim zdaniem. Ja rano zawsze zażywam magnez, a potem stosowalem iotodrink vitalmaxa, teraz przerzucam sie na activita hot, wolalbym coś słodzonego glukozą[np gatorade],ale activia jest dostepna i tania, a gatorade w proszku nie widzilaem, pozatym cena też by pewnie powalała ;).

Activita hot za opakowanie 3kg[na 40 litrów] kosztuje 60 pln, vitalmaxa 40 pln za koncentrat na 60l. Na zawody to może warto w izostara zainwestować, ale na codzień to bym już wolał jeździć na wodzie niż dawać 8 pln za litr izostara, ale jak kogoś stać to nie bronie[sam bym wolal smigac na czyms bez aspartamu, a isostar też jest glukozą słodzony...może jak podłapie jakąś dobrą pracę ;)] :D ;).

#48 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2007 - 09:42

No właśnie ja też jeździłem na samej wodzie, po 100 km dopadają mnie mdłości których za nic nie mogę opanować. Kolega mówił mi że to wina tego że sama woda jako hioptoniczny roztwór wyciąga minerały i glukozę. Dlatego chyba wrócę do zestawu izotonik + woda.

Z koleii jem dużo słodkiego na trasie więc nie powinno być problemów skoro popijam to czystą wodą....hmmm...

#49 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 04 wrzesień 2007 - 09:55

Mi się dużo lepiej śmiga na izotoniku[zazwyczaj nie biore w ogóle wody]. Tyle, że ja praktycznie nic na trasie nie jem[tylko jak jadę mtb w teren].

#50 Biker_wgw

Biker_wgw
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWęGróW

Napisano 04 wrzesień 2007 - 11:49

Ja tez jezdze na izotoniku, i trasy 80-130km spokojnie robie na dwoch bidonach po 0.5l, nic nie jem w trasie.

#51 tomas

tomas
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądpoznań

Napisano 05 wrzesień 2007 - 17:04

a co sądzicie o Powerade i Gatorade czym się różnią od Isostar'u?





Pozdrawiam

#52 Biker_wgw

Biker_wgw
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWęGróW

Napisano 05 wrzesień 2007 - 17:27

Trzeba by skald poczytac ;)

http://www.allegro.p...60l_napoju.html
ja jezdze na tym

a przy okazji http://s15.bitefight...c.php?uid=53752 ;)

#53 emilpe

emilpe
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 wrzesień 2007 - 18:22

Trzeba by skald poczytac ;)

http://www.allegro.p...60l_napoju.html
ja jezdze na tym


Jezdzilem na tym samym i nawet na 100l starcza bo w ich proporcjach jest za slodko ;) Tera woda bo sie skonczylo i nie chce mi sie jechac po nowe :P

#54 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 05 wrzesień 2007 - 19:17

Ja sobie to zostawilem w aucie jak byl upał ... wiadomo jak sie fajnie rozklada aspartam w duzych temp... nie nadaje się do picia ;).

#55 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 06 wrzesień 2007 - 06:27

Słyszeliście o wodzie tlenowej? kolega mi mówił ale nie spotkałem się z tym :shock:

#56 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 wrzesień 2007 - 07:20

a co sądzicie o Powerade i Gatorade czym się różnią od Isostar'u?
Pozdrawiam


roznia sie skladem.
powerbadziew posiada susbstancje slodzaca - aspartam. co z nim nie tak? ano poczytajcie sobie - LINK.
kupujac jakikolwiek izotonik etc. warto sprawdzic sklad.

#57 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 06 wrzesień 2007 - 09:17

Malik... aspartamu nie ma w znanych mi izotonikach tylko w Gatorade i Isostarze...

Dodawany jest wszedzie do wszelkich plusssshhhhszy, tanich wód smakowych itp. [wapno rozpuszczalne jak kupisz w aptece to też będzie aspartam w składzie].

Ja się staram unikac tam gdzie mnie na to stać[najtańsza słodzona cukrem woda smakowa to grappa].

Poza tym nie jestem pewien czy ta strona to nie kolejna prowokacja, już się naciąłem na kilka artykułów podobnie pisanych, np. jakoby mleko szkodziło zdrowiu itp. itd.
Jakby człowiek musiał się na wszystkim znać, to by zwariował ;].

#58 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 06 wrzesień 2007 - 13:43

Kiedyś coś czytałem o aspartamie, jakoby po zażyciu w organiźmie tworzyły się substancje szkodliwe. Ze słodzików to używam cukru białego lub trzcinowego. Ogólnie korci mnie zrezygnować z białego cukru na rzecz brązowego tylko nie mogę zrozumieć dlaczego półprodukt jest droższy od gotowego produktu.
Ponoć to właśnie substancja wybielająca jest zła dla zębów.

Poza tym nie jestem pewien czy ta strona to nie kolejna prowokacja, już się naciąłem na kilka artykułów podobnie pisanych, np. jakoby mleko szkodziło zdrowiu itp. itd.

mleko...? Ja tam nie trawię laktozy z mleka i się dość nieciekawie objawia :)Może to o to chodzi.

Jakby człowiek musiał się na wszystkim znać, to by zwariował ;].

Ja wiem? Ja tam wolę wiedzieć, ważna aby nie przesadzać.

Zresztą w dzisiejszych czasach substacje chemiczne dodawana są do większości produktów spożywczych. Jak chociaż dodatki do żywności z serii E i nie wszystkie muszę mieć pozytywne efekt na organizm.

#59 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 06 wrzesień 2007 - 17:45

Malik... aspartamu nie ma w znanych mi izotonikach tylko w Gatorade i Isostarze...


nutrend - bcaa w plynie
powerade
vitalmax ionto cos tam drink
i wiele wiele wiele innych.

jak chcesz to pij sobie ten aspartam.
twoje zdrowie ;-)

#60 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 06 wrzesień 2007 - 19:06

Malik, źle sie wyraziłem , z tych które znam nie ma aspartamu tylko w tych: Gatorade i Izostarze, w innych mi znanych jest. Sorki ;)



Dodaj odpowiedź