Skocz do zawartości


Froome Na Dopingu ? To Niezłe Jajca :d


286 odpowiedzi w tym temacie

#241 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 lipiec 2018 - 11:49

A tam piep... sz gościu! Ja nie słucham tez na opłacone zamówienie tylko testuje je na sobie sam, a niektórzy tacy jak Ty dalej będą mi cisnąć bzdety, których nie wyprobowali na sobie bo mają za małe Cocones.
A z tą planetą to już całkiem pojechałes. Zobacz tylko zdjęcia z iluś tam set kilometrów jak to na filmach przyrodniczych i widać, że jest okrągła.
Jedyne co to może nie idealna kula bo po rowniku ma ok. 40 tys. km a po południku 0 jakieś połowę mniej.

Jakie zdjęcia to wszystko mistyfikacja.

Amerykanie nigdy nie byli na księżycu.

 

PS. Jesteś naiwnym trollem z umysłem przedszkolaka bez poczucia humoru. Dlatego wszyscy mają z Ciebie bekę na tym forum.



#242 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 11:51

Przestańcie mu odpisywać...


  • mikroos lubi to

Ribble R872 - Octane One Gridd


#243 Gosc_Peter1983_*

Gosc_Peter1983_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2018 - 14:52

Ja nie mówię o zdjęciach z księżyca debilu zjebany! Są satelity. Skąd miałbyś zdjęcia na Googlach niby?!
A Ciebie dupa boli, że ktoś umie coś sam, bo Ty tylko pewnie jedziesz ze wzorów z książek i innych watpliwych źródeł takich jak i to forum. Powodzenia w życiu.

#244 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2018 - 15:11

Czy jest tu ktokolwiek z administracji?

To forum kuleje jeśli chodzi o dbanie o porządek.

Pozwala się tu pisać cokolwiek komuś takiemu.

Czy oprócz moda siara jest jeszcze ktoś inny? Bo wyżej artykuujący się burak nadal robi co robi. Niestety.
  • Born Ready lubi to

#245 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:18

Cocones

Cojones misiu. 

 

Ale jeśli masz sine na równi z nerkami, to pewnie jest na to inne - twoje - określenie. 



#246 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:26

Nie wymagajmy ortografii od intelektualnego nagiego zera :).



#247 Gosc_Peter1983_*

Gosc_Peter1983_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:06

Mistrz ortografii z podstawówki się odezwał co tróje ledwo miał. Co za błąd mi jeszcze wytkniesz?
A jak ci nie pasuje w innym języku to ci mogę po polsku napisać, że nie masz j..
Co tym razem doczepisz się, że nie dopisałem jednej kropki czy tego, że telefon mi czegoś nie poprawił?

Co dwóch versus jeden? Jeden z jednego liścia i drugi z drugiego liścia i po gościach. Komputerowe mądrale. Sportowo, sylwetkowo pewnie dno! Bo to taka prawidłowość szczekających bobków.

#248 Gosc_Peter1983_*

Gosc_Peter1983_*
  • Gość

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:11

Taki artykuł z przed kilku lat.

Już wkrótce Justyna Kowalczyk może mieć problemy z pokonaniem na biegowych trasach nie tylko Marit Bjoergen, ale też innych rzekomych "astmatyczek". Słoweńska zawodniczka Petra Majdic zdradziła polskiemu dziennikarzowi Sebastianowi Parfjanowiczowi, że trenerzy największych narciarskich potęg chcą... zwiększenia dziennych limitów środków wziewnych dla "chorych" biegaczek.


Kilka dni temu w Oslo, gdzie trwają mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym, odbyła się debata całego środowiska poświęcona astmie. Czy przedstawiciele najmocniejszych ekip rozmawiali o etycznym aspekcie legalnego przyjmowania dopingu? Czy zastanawiali się, jak zaradzić temu problemowi? Absolutnie nie!


Majdic zdradziła, że "największe potęgi, z Norwegami na czele, szybko uzgodniły wspólne stanowisko".

"Brzmi ono tak: należy zwrócić się o zwiększenie dziennych limitów środków wziewnych , przyjmowanych przez chorych na astmę sportowców. To co jest obecnie, nie wystarcza" - pisze dziennikarz TVP Sport w swoim felietonie w "Przeglądzie Sportowym".

Co ciekawe - na wspominanym spotkaniu nie było żadnego przedstawiciela Polski. Lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski był jeszcze w kraju, a biegacze swojego medycznego opiekuna na wyjazdach nie mają.

Aż trudno uwierzyć w zuchwałość tych, którzy chcą większych dawek leków dla "astmatyczek". Czy to znaczy, że cała walka Justyny Kowalczyk o dostrzeżenie i rozwiązanie problemu epidemii astmy wysiłkowej wśród biegaczek i biegaczy, poszła na marne? Być może przekonamy się już wkrótce, jednak jak na razie polska gwiazda jest daleka od osiągnięcia swojego celu. Zresztą, sama przyznała, że walczy z wiatrakami.

W ostatnich latach na astmę zachorowało bardzo wiele zawodników i zawodniczek, choroba ta atakuje najczęściej, gdy sportowiec jest bez formy. Tak było w przypadku Norweżek - Kowalczyk zdradza, że kilka z nich astma wysiłkowa dopadła po kompletnie nieudanych dla nich mistrzostwach świata w Libercu, skąd Marit Bjoergen i Therese Johaug wyjechały bez medalu, sztafeta przegrała z kretesem, a na podium stanęła tylko Kristin Steira.

Chce się płakać, gdy myśli się o sytuacji Kowalczyk. Polka pracuje jak szalona, by zwyciężać. Sama przyznaje, że pracuje ciężej niż osoby, z którymi ostatnio przegrywa. A to strasznie frustrujące. Frustruje też fakt, że ona po kilku kilometrach jest potwornie zmęczona, a jej rywalki biegną jak gdyby nigdy nic. - Kiedy biegnę ostatni kilometr i czuję, że sapię jak lokomotywa, a mówią mi, że tych bardzo chorych nie słychać, to jest to dla mnie jedno wielkie oszustwo - komentuje Kowalczyk.

Eksperci międzynarodowej federacji narciarskiej (FIS) mówią, że środki wziewne wcale nie pomagają zdrowym zawodniczkom, że przydają się tylko chorym. Ale w takim razie dlaczego znajdujące się w nich substancje są zabronione? - Dopuśćmy je dla wszystkich - prowokuje Kowalczyk.

Nie sposób zaprzeczyć, że Marit Bjoergen jest znakomitą zawodniczką. Cztery złote medale MŚ nie wzięły się znikąd i na pewno wymagały ciężkiej pracy. Ale astma wysiłkowa, na jaką Norweżka zapadła po słabym okresie w swojej karierze, zawsze będzie się rzucać cieniem na jej osiągnięcia. Dla polskich kibiców prawdziwą mistrzynią zawsze będzie Justyna Kowalczyk, a Bjoergen pozostanie tylko mistrzynią astmatyczek. Ciekawe, czy kiedyś, gdy spojrzy na wszystkie swoje złote medale, poczuje, że ich blask jest jakiś taki... nieprawdziwy

I co może teraz zarzucicie coś naszej mistrzyni Justynie Kowalczyk, która zna wszystko z autopsji i wie o czym mówi?
Znając niektórych to pewnie tak.

#249 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:20

Kiedy biegnę ostatni kilometr i czuję, że sapię jak lokomotywa, a mówią mi, że tych bardzo chorych nie słychać, to jest to dla mnie jedno wielkie oszustwo - komentuje Kowalczyk.


Podobno niewiele jej brakuje do pozytywnego wyniku w teście na astmę, tylko teraz będzie jej głupio przyznać, jak choroba się rozwinie.

Jednego nie rozumiesz.
Nikt tu nie twierdzi, że sportowcy nie oszukują, tylko nie ma zgody na wrzucanie wszystkich do jednego wora i to bez dowodów.
Tak jak właśnie to robisz.
Chyba nie myślałeś, że tu ktoś broni Frooma?

Astma wysiłkowa istnieje, choć byś nie wiadomo jak tupał nóżkami.
Czy sportowcy z astmą powinni startować? Nie wiem!
Taki wynik badania mógłby zamknąć czyjąś karierę, mimo że współczesna medycyna potrafi mu pomóc.
Czy wszyscy powinni mieć równe szanse? Niby tak, ale mi osobiście to obojętne (nie mój problem), byle by nie było nudno i był fan.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#250 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 11 lipiec 2018 - 18:55

Poziom cholesterolu <200 największa bzdura, ale nie wszyscy przyjmują to do wiadomości.
Sterole i tłuszcze roślinne to gówno w porównaniu z masłem.


Do kogo to zarzut? Do lekarza, z jakiego korzystasz?
Czy w czasach jak reklamowali margarynę to czytałeś wyniki prac naukowych, czy polskie reklamy?


To ja też coś zacytuję :)
 
[Basic principles of the prevention of cardiovascular diseases in light of knowledge and opinions of the Polish community. II. Knowledge of coronary disease risk factors].
[Article in Polish]
Wagrowska HPiwoński JRywik S.
Abstract

The study was carried out in 1986, by means of two separated questionnaires, each comprising a 1000-person random sample of the whole Polish population aged above 15 years. The interview showed that 54% of men and 28% of women habitually smoked cigarettes, and 6% of men and 4% of women--occasionally. About 85% of men and 80% of women consumed at least 3 meals per day. Dinner was the most frequently consumed meal. Only 30% of respondents informed that they took food regularly. About 65% of the interviewed people informed that they consumed every day white bread, above 90%--potatoes and vegetables and above a half--meat and meat products. Vegetable oils, margarine and fish appeared to be rarely consumed. About 20% of the inquired ones recognized consumption of dark bread, fish, vegetable oils or margarine as favourable from cardiovascular prevention viewpoint.


Możliwe że za 10-20 lat będziesz unikał masła bo znajdą coś nowego o maśle :)

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#251 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 lipiec 2018 - 19:21

Wszystko jasne:

"Około 20% badanych uznało konsumpcję ciemnego chleba, ryb, olejów roślinnych lub margaryny za korzystny z punktu widzenia profilaktyki sercowo-naczyniowej."

Tak ale to było w 1986 roku. Nie pokazuj tego dzisiaj kardiologowi. Poziom cholesterolu to tylko objaw, a nie choroba. Witaminy muszą być jak najbardziej naturalne - czyli masło. Jak ktoś woli margarynę to jego sprawa: https://portal.abczd...y-wciaz-je-jemy



#252 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:26

http://naszosie.pl/2...zie-na-vuelcie/

 

I jest powód, żeby jeszcze mocniej trzymać kciuki za Chrisa na TdF :) 



#253 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 18 lipiec 2018 - 16:51

Jak astma pozwoli..... :)

#254 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 sierpień 2018 - 13:01

Froom, Majka, Armstrong... e tam, amatorzy jadą równo z tematem :D

http://naszosie.pl/2...kara-za-doping/



#255 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 sierpień 2018 - 20:20

I kolejny, a wszyscy to byli pro:
http://naszosie.pl/2...any-na-dopingu/
Co przechodziło 10/15 lat temu dziś jest wykrywalne niestety.

#256 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 13 sierpień 2018 - 22:19

Mówiło się często w towarzystwie o tym, wszyscy się śmiali, niektórzy brali to pół żartem, pół serio ... no cóż myślę, że to dopiero początek.

 

Na pewno usłyszymy w niedługim czasie jeszcze kilka takich "wykryć". Pytanie ile "wyroków" zapadnie bez nagłaśniania.



#257 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 13 sierpień 2018 - 22:41

Narzuca się pytanie - "po co ?"

 

Duże te nagrody w mastersach ?  Czy tyko dla punktów do zajebistości ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#258 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 sierpień 2018 - 10:16

Na pewno usłyszymy w niedługim czasie jeszcze kilka takich "wykryć". 

Ponoć kontrola była także na MP ITT i coś może się tam zmienić w wynikach :) Trzeba śledzić portal.

Z drugiej strony pytanie, przebadali pierwszą trójkę czy chociaż pierwszą 10? Jak na metę wjechała 5 osobowa ucieczka, to czwarty i piąty zawodnik można założyć, iż był równie podejrzany skoro trzymał koło pierwszym. Przecież te środku to nie banany, wzrost mocy jest ogromny, a więc przegrywający o sekundę jest tak samo albo na cyklu, albo jest wybitnym talentem na skalę światową (niewłaściwe skreślić).

 

robo, pewnie wszystko po trochu. Dokładnie to samo można powiedzieć o mistrzach siłowni, którzy wciągają kazdy proch, a nigdy nawet w zawodach nie wystartowali i nie wystartują.

 

http://naszosie.pl/2...est-amatorskie/

 

 



#259 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 sierpień 2018 - 08:43

Taki artykuł na WP:

 

https://sportowefakt...-sobie-swinstwo


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#260 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 sierpień 2018 - 14:42

Jeszcze przemyślenia z pewnego bloga:

 

https://przemekzawad...yli-na-zdrowie/

https://przemekzawad...ie-ciag-dalszy/


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź