Skocz do zawartości


Froome Na Dopingu ? To Niezłe Jajca :d


286 odpowiedzi w tym temacie

#61 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:00

Są pewne normy, za których przekroczenie są określone sankcje więc nad czym tu deliberować?
Gość coś świadomie zdążył więc nie może płakać, że grożą mu za to konsekwencje.

A do osób z astmą mam pytanie. Czy przypadkiem Froom (jeśli cierpi na tą chorobę) nie powinien stale jeździć z inhalatorem i w miarę potrzeby go użyć?


#62 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:01

Errata: *zdążył
miało być: zażył

#63 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:13

Zgadzam się oczywiście co do zasady, ale twój argument jest nietrafny - analogia byłaby poprawna gdyby kierowca dostał mandat np. za przekroczenie o prędkości a po roku nie obniżono by kary o 100zł tylko podniesiono próg dozwolonej prędkości na taki, którego karany nie przekroczył :)

Zgadza się, można było podać lepszy przykład. Co nie zmienia faktu, że odnosi się ona do tego samego zjawiska, czyli (nie)działania prawa wstecz oraz wstecznej rekompensaty za zmianę prawa.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#64 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:17

Po co? Nie mógłby już przestać jeździć? Nie miałby z czego żyć?

 

Jesteś kolejną osobą w tym temacie, która wygląda na to, że myśli że wszystko robi się dla pieniędzy.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#65 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:43

Jesteś kolejną osobą w tym temacie, która wygląda na to, że myśli że wszystko robi się dla pieniędzy.

 

Gdyby Froom był rzeczywiście chory na astmę, to powinien przestać wyczynowo uprawiać kolarstwo nie dla pieniędzy ale dla zachowania zdrowia, a nawet życia. Chodziło mi o to, że nie mieści mi się w głowie, że milioner, który ma dostęp do najlepszych specjalistów i nowoczesnych leków musi brać stosunkowo prymitywne leki rozkurczowe. Jeżeli miałby tak ciężką postać astmy, to nie ujechałby i 15 km. A jeżeli ma lżejszą postać astmy, to nie przekraczałby poziomu salbutamolu, bo nowoczesne specyfiki generalnie nie dopuszczają do stanu, w którym trzeba brać leki zawierające salbutamol.

 

Na marginesie - 90% ludzi kieruje się w życiu zyskiem. Froome jak rozumiem katuje się w wyścigach dla pięknej i romantycznej idei kolarstwa? He, he dobre.
 



#66 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:01

Nie powinno być litości dla astmatyków na rowerach. Każdy wie, że z chorobą to nie ma nic wspólnego, za to z poprawą wymiany tlenowej - owszem.



#67 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2017 - 12:24

A do osób z astmą mam pytanie. Czy przypadkiem Froom (jeśli cierpi na tą chorobę) nie powinien stale jeździć z inhalatorem i w miarę potrzeby go użyć?

 

Odpowiedź sobie sam na to pytanie: gość jedzie w wyścigu wyczynowym, jego serce i płuca już są  obciążone potwornym wysiłkiem. Ma nagle atak astmy, czyli skurcz oskrzeli, serce jest niedotlenione. Wdycha lek, który może w określonej dawce rozkurczyć oskrzela, ale w konkretnej sytuacji nie musi tak się stać - może za słabo zadziałać. Wzięcie tego leku rozszerza oskrzela, ale też działa na pracę serca. Wyobrażasz to sobie: jedzie Froome, ma atak astmy, niedotleniony mięsień serca pracuje nie równo, a ten gość nie zatrzymując się sztacha się salbutamolem, a nie pomaga to jeszcze raz i jeszcze raz? No bez jaj. Każdy kto ma astmę jeździ z jakimś środkiem przy sobie ( ja mam Ventolin zawierający też salbutamol ), ale nie pamiętam kiedy go ostatnio użyłem w czasie jazdy. To się wozi dla bezpieczeństwa, w razie najgorszego, gdyby się pojawił nieprzewidziany atak astmy, a nie żeby ciągle to wdychać. Jak bym miał duszności przed jazdą, to w ogóle bym danego dnia nie wychodził na rower.



#68 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:07

Nie powinno być litości dla astmatyków na rowerach. Każdy wie, że z chorobą to nie ma nic wspólnego, za to z poprawą wymiany tlenowej - owszem.

Co innego rak jąder :). ci mogą się koksować do woli.



#69 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:45

Jesteś kolejną osobą w tym temacie, która wygląda na to, że myśli że wszystko robi się dla pieniędzy.


Pieniędzy i własnych 5 minut. Ewentualnie 10.

#70 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 grudzień 2017 - 17:19

Czy jest się czego bać ? - właśnie przeczytałem jak dawkować ten specyfik u kulturystów (chyba zdrowych  :) ), żeby spalić tłuszcz, a ja bym chciał się przekonać jak się czuje po zażyciu salbutamolu na podjeździe, który jechałem dwa dni wcześniej "na czysto"  :D

 

 

Masz jakieś, gdzie są opisane efekty po zażyciu przez zdrową osobę ?

 

Chociażby tutaj: https://www.ncbi.nlm...pubmed/24100289

 

Podawali 400ug, czyli z tego co znalazłem 4 normalne dawki.



#71 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 grudzień 2017 - 18:06

O widzę, że robi nam się poradnik małego wspomagacza. A co na to dr House?

Leki podajemy pod dyktando lekarza, a nie forum (chyba) :).



#72 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:08

Internety oczywiście nie pozostawiają newsu bez echa 😀Dołączona grafika

#73 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:13

Ciemna strona mocy.



#74 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 15 grudzień 2017 - 21:47

Właśnie przed chwilą był reportaż na TVN24 w programie "Polska i świat". Może będzie gdzieś w sieci. Dla ciekawych, zdrowa reporterka poddała się badaniu przed i po inhalacji salbutamolem. Różnica była niewielka, ale jednak była, co przy tak wyrównanym poziomie czołówki peletonu daje przewagę. Wniosek jest prosty, Froome won! (inni koksiarze też tylko muszą ich złapać-kwestia czasu)



#75 Szymon89

Szymon89
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2017 - 22:39

Różnica była w objętości płuc - nie badali jak to wpływa na wydolność.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



#76 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 grudzień 2017 - 00:19

Było ewidentne stwierdzenie analityka, że wynik testu można odczytać i może się przekładać na lepszą wydolność, ale jest to zależne od cech osobniczych konkretnej osoby 



#77 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:08

A do osób z astmą mam pytanie. Czy przypadkiem Froom (jeśli cierpi na tą chorobę) nie powinien stale jeździć z inhalatorem i w miarę potrzeby go użyć?

Teoretycznie tak, ale w praktyce to legalnie stosował by środek, który podnosi jego wydolność. Czy to byłoby fer? Moim zdaniem nie. Marit Biergen ma niski poziom testosteronu, czy fer byłoby gdyby się tak raz w trakcie biegu ukuła 1mg? Co za różnica czy wdychamy Salbutamol czy kujemy się igłą? Jeśli te środki wpływają na naszą wydolność i są zakazane, to nie wolno tego robić przed, w trakcie i po zawodach.



#78 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 grudzień 2017 - 16:18

Wg mnie należałoby wyraźnie rozróżnić dwa pytania:

 

1. Czy sprawiedliwe byłoby, aby stosował inhalator?

2. Czy zgodne z zasadami jest, że go użył?

 

Zasady mogą nie zawsze stać w zgodzie z naszym czy jakiegoś zawodnika poczuciem sprawiedliwości, ale dopóki obowiązują, zawodnicy muszą ich przestrzegać.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#79 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 grudzień 2017 - 17:59

Czepiliście się astmatyków a co powiecie na mamusię, która tabletki kroiła? ;-)
http://naszosie.pl/2...i-uniewinniony/
😂


Marcin Trzaska /czach/

-- 

Marcin Trzaska


#80 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:08

Wg mnie należałoby wyraźnie rozróżnić dwa pytania:

 

1. Czy sprawiedliwe byłoby, aby stosował inhalator?

2. Czy zgodne z zasadami jest, że go użył?

 

Zasady mogą nie zawsze stać w zgodzie z naszym czy jakiegoś zawodnika poczuciem sprawiedliwości, ale dopóki obowiązują, zawodnicy muszą ich przestrzegać.

A potem dziwić się, że holocaust był możliwy :/


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź