Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer-Wentylacja


171 odpowiedzi w tym temacie

#101 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:09

Nie wiem czy nie będzie za bardzo punktowo wiał. Czyli na samą głowę, a w dół już nie. I będzie zabawy, żeby odpowiednio ustawić jego pozycję.

#102 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:27

Ja mam cyrkulator z Leroya za 139 zł czarny i jest kozak :D Na 3 programie prawie mnie zdmuchuje z roweru. Zdecydowanie 2-ka wystarcza na Mount Ventoux =D

 



#103 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:30

Dotychczas miałem właśnie sam cyrkulator. Na te ciężkie treningi był już trochę za słaby.
Jeśli sam Vacmaster nie da rady, to będą w duecie pracować. ;)

#104 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 15:34

Nie wiem czy by się sprawdził pod trenażer ale w Castoramie mają fajny wentylator:

https://box.castoram...2947_kfg_PL.mp4

 

https://www.castoram...sxoC88gQAvD_BwE

1 i 2 poziom wystarcza , a 3ka to już przesada,przez lato chodził sobie na 1 gdzie już było to wystarczające.



#105 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 01 październik 2020 - 10:28

Vacmaster dotarł.
Dla mnie 1-2 bieg wystarczy w zupełności na jazdę w drugiej strefie z nawiewem skierowanym na dół klatki/brzuch. Na trzecim biegu już zaczynało się nawet robić chłodno. ;)
Żałuję, że nie wziąłem dwóch.

#106 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 01 październik 2020 - 10:34

Ja w sierpniu testowałem rozwiązanie bez wentylatora ale z nieco mocniej ustawioną klimatyzacją. W sumie sprawdzało się dobrze do krótszych jazd ;)



#107 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopad 2020 - 19:28

Headwind to nie jest, ale da się sterować wentylatorem bez schodzenia z roweru :)

fd8abf200703874af150d27980128c71.jpg

Potrzeba lutownica, przewód 4-żyłowy i coś na obudowę przełączników (u mnie z dętki rowerowej). Całość na rzepy do koła tak żeby nie przeszkadzało, a nadal można było łatwo sięgnąć do przełączników.

#108 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:22

Mam straszne problemy z chłodzeniem. Pomimo dużej przestrzeni, uchylonego okna i dużego wiatraka podłogowego, leje się ze mnie pot ponadprzeciętnie. Stąd pomysł na kolejne wiatraki. Pomyślałem, że wentylator kolumnowy mógłby być ciekawym pomysłem na "nawiew od tyłu". Znalazłem coś takiego -> https://blaupunkt-sk...wietlaczem.htmli moje pytanie czy kojarzy ktoś ten produkt lub może polecić podobne? Jest pilot i regulacja konta nachylenia. Minusem jest cena 369 zł.



#109 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:32

Osobiście mam dwie sztuki Vacmaster 125W (https://m.pl.aliexpr...0588412931.html). Najpierw kupiłem jedną sztukę za ~160 zł. Dla mnie do poziomu krótszych serii sweet spot wystarczyło. Na mocniejszą jazdę włączałem jeszcze cyrkulator.
Po jakimś czasie znowu był w promocji za około 150 zł, więc kupiłem drugi. Teraz potrafi mi być wręcz zimno jak obydwa idą na trzecim biegu, dlatego mam je wpięte przez inteligentne wtyczki i drugi dołączam tylko podczas interwału. ;)

Zaraz ktoś i tak powie, że koniec końców skończysz z headwind od wahoo. ;)
  • Prozor i dywyn lubią to

#110 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 337 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:56

Mialem pozyczony od rodziny kolumnowy. Nie polecam.

 

Wieje za nisko, niezaleznie od uzycia trybu, odleglosci ode mnie. Ugotowany dosc szybko.

 

To jest dobre, jak sobie siadziesz czy lezysz na kanapie, ale nie na trenazer.


  • dywyn lubi to

#111 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 styczeń 2021 - 14:31

Fakt, też nie polecam. Nie to zastosowanie, choć wydawałoby się, że będzie w sam raz. Nie będzie. 

 

Osobiście mam dwie sztuki Vacmaster 125W (https://m.pl.aliexpr...0588412931.html). Najpierw kupiłem jedną sztukę za ~160 zł. Dla mnie do poziomu krótszych serii sweet spot wystarczyło. Na mocniejszą jazdę włączałem jeszcze cyrkulator.
Po jakimś czasie znowu był w promocji za około 150 zł, więc kupiłem drugi. Teraz potrafi mi być wręcz zimno jak obydwa idą na trzecim biegu, dlatego mam je wpięte przez inteligentne wtyczki i drugi dołączam tylko podczas interwału. ;)

Zaraz ktoś i tak powie, że koniec końców skończysz z headwind od wahoo. ;)

 

Fakt, mi Headwind właściwie wystarcza, przynajmniej jako nadmuch z przodu. Sterownie nadmuchem na podstawie ustawionych progów HR jest warte każdych pieniędzy. I to pomimo właściwie prostoty samego wentylatora, czy błędów konstrukcyjnych w postaci braku regulacji kąta nadmuchu.

Mimo to z tyłu pot leje się po dupsku, zastanawiam się czy nie warto dorzucić jakiegoś lekkiego nadmuchu z tyłu. Za bardzo nie mam miejsca, no chyba, że jakiś wentylatorek na ścianie powieszę...


  • dywyn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#112 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 26 styczeń 2021 - 13:57

Zaraz ktoś i tak powie, że koniec końców skończysz z headwind od wahoo. ;)

Bo skończy. Co najwyżej wcześniej kupi drugi "w ratach" :D


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#113 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:23

Jak będę miał już porządne chłodzenie z tyły i z boku i to z przodu nie wystarczy to pomyślę od headwind, który na teraz nie rozwiąże moim problemów  :)

 

 

 

Osobiście mam dwie sztuki Vacmaster 125W (https://m.pl.aliexpr...0588412931.html). Najpierw kupiłem jedną sztukę za ~160 zł. Dla mnie do poziomu krótszych serii sweet spot wystarczyło. 

Możesz opisać jak wygląda punktowość tego nawiewu? Tzn jak ustawisz to przed przednim kołem to jaką powierzchnię obejmuje - tors, nogi, twarz?

 

Mialem pozyczony od rodziny kolumnowy. Nie polecam.

 

Wieje za nisko, niezaleznie od uzycia trybu, odleglosci ode mnie. Ugotowany dosc szybko.

Dziękuje za opinię. Ten który podlinkowałem ma "Regulacja nachylenia wentylatora", ale martwi mnie jedyne 45W mocy. Może do chłodzenia na plecy to wystarczy.



#114 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 18:51

Raczej punktowo bym powiedział.
W moim ustawieniu obejmuje górę klatki do brody - akurat tak jak mi pasuje, nie przepadam za huraganem w twarz, a zbyt rozproszony strumień nie chłodzi a tylko dmucha bez sensu. ;)

Koło mam 13 cm od ziemi, więc ustawienie kąta i odległości od koła będzie się pewnie różniło.

Resizer-16116831114591.jpg
  • dywyn lubi to

#115 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 27 styczeń 2021 - 07:30

Ja jeżdże z jednym Vacmasterem już 2 lata i ustawiam np. zupełnie inaczej - trochę dalej od roweru i z boku. Wtedy dostaję dużą porcję wiatru na klatę i mniejsze na głowę i nogi. Ustawienie przy samym kole daje BARDZO punktowy strumień, dla mnie dużo za bardzo. Huragan a kawałek wyżej/niżej nic nie czuć.

 

Patrzę na zdjęcia google i szukam czegoś aktualnego z mojego treningowego burdeliku:

JxegCRu.jpg

 

Jak zmusiłem się do jakichś interwałów na turbo w lecie to włączałem jeszcze gdzieś za sobą taki zwykły pokojowy wentylator. 


  • dywyn lubi to

#116 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 12 luty 2021 - 11:58

Hej, mam pytanko - czy materiał, z którego są zrobione śmigła ma znaczenie? Czy plastikowe śmigła są gorsze od metalowych? 

 

Chciałbym kupić coś takiego - https://allegro.pl/o...90st-9524460128

 

Wiatrak ładny, szeroki, 80W to już prawie łeb urywa, jest pilot i obrót sterowany również zdalnie, natomiast ma śmigła plastikowe i się trochę zastanawiam czy warto. 

 

pozdrawiam

 

Kal


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#117 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 luty 2021 - 12:19

80W to nie jest moc która łeb urywa. Zwykły wentylator pokojowy. Ładny to fakt. I na tym koniec jego zalet. Połowę tańszy cyrkulator podłogowy będzie lepszy od tego szajsu 

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#118 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 12 luty 2021 - 12:23

https://m.pl.aliexpr...1749076901.html

Z kodem na luty -4$, za niecale 190 zł z wysyłką z Hiszpanii w ciągu 7 dni.
Będziesz zadowolony.

#119 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 luty 2021 - 12:30

I taki wentylator promieniowy to łeb urwie. Obstawiam że jak by miał ze 30 W to i tak strumień byłby mocniejszy od pokojowego wiatraczka 80W.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#120 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 12 luty 2021 - 12:31

@harvey - nie zgodzę się - szukałem wentylacji akurat pod bieżnię i pożyczyłem od kumpla taki właśnie cyrkulator podłogowy - miał chyba ze 120W. Kompletna porażka - kombinowałem jak mogłem - od dołu, na krześle na wprost, z boku. Efekt bardzo mizerny - nie czułem prawie podmuchu i strugi się lały na pas od bieżni, już nie mówiąc o tym, że te cyrkulatory nie występują ze zdalnym sterowaniem. Założyłem wiatrak tego typu jak wklejałem, ale montowany na ścianie i jest rewelacja - prawie ręcznika nie potrzebuję przy nawet solidnych treningach. Kwestia polega na tym, że cyrkulatory są przeznaczone, aby wprawiać w ruch powietrze w całym pomieszczeniu, a wiatraki dają strumień powietrza bardziej bezpośrednio, zwłaszcza na bliskich odległościach wiatrak<>zawodnik. 

 

Mam tego typu stojący wiatrak, który bardzo dobrze spełniał swoją rolę, ale w pewnym momencie przestał działać na najwyższych obrotach - jak wybieram maksymalny nawiew, to się po sekundzie wyłącza. Parę lat już go mam, więc nic dziwnego, że się skończył, natomiast on właśnie miał metalowe śmigła, stąd moje pytanie.

 

Ten Vacmaster fajnie wygląda, ale muszę sprawdzić, czy mi się gabarytowo zmieści, no i kwestia braku zdalnego sterowania - jak jadę rozgrzewkę albo rozjazd, to wiatrak ma ustawiony na 1, z kolei na mocnych interwałach 2-3 minutowych ustawiam na maxa. 

 

Kal


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017




Dodaj odpowiedź